Кабінет міністрів схвалив 20 серпня програму комплексного водозабезпечення територій, які постраждали від війни, повідомив очільник уряду Денис Шмигаль.
За його словами ідеться про дев’ять областей: Дніпропетровську, Кіровоградську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Харківську та Херсонську.
«Програма передбачає спорудження систем водозабезпечення, реконструкцію і капітальний ремонт гідротехнічних споруд, розчищення русел річок, будівництво артезіанських свердловин», – каже премʼєр міністр.
Шмигаль додав, що вже протягом року Миколаївщина має бути забезпечена водою. А до кінця 2025 року доступ до води отримають ще 2 мільони українців у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській і Харківській областях.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Екоцид. Як живе Нікопольщина через рік після руйнування греблі Каховської ГЕСЗа словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма, головною проблемою для Миколаєва залишається питання водопостачання, оскільки було зруйновано магістраль, яка постачала воду з Херсонської області.
«Частина до магістралі довгий час була під окупацією, і місту довелося використовувати воду з лиману, яка за солоністю фактично співпадає з рівнем солоності морської води. Як наслідок, суттєвої руйнації зазнали металеві труби, які прокладені по всьому місту», – пояснив він.
Також унаслідок підриву зникло Каховське водосховище – одне із шести великих водосховищ у каскаді Дніпра. У водоймі містилося 18 кубічних кілометрів води, від яких залежали зрошення в регіоні, доступ до питної води цивільних й охолодження Запорізької АЕС.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Зруйновані 15 тисяч обʼєктів»: як відбудовують Миколаївщину під час війни?