Барселона збільшить грошові збори з туристів-«одноденок»

Будинок Ґауді в Барселоні, фото ілюстративне

Влада Барселони має намір збільшити обов’язкові збори з гостей міста, які приїжджають у короткострокові поїздки, повідомив мер столиці Каталонії Жауме Кольбоні. Він заявив, що з 1 жовтня туристи, які приїжджають до міста менш як на 12 годин, платитимуть по 4 євро з особи. Насамперед це стосуватиметься пасажирів круїзних суден, які сходять на берег на кілька годин.

Так Барселона має намір боротися з надлишком туристів, особливо тих, які приїжджають у місто менше, ніж на добу. Влада Барселони заснувала обов’язковий збір для туристів у 2012 році, і відтоді періодично підвищує його.

Насправді турист може платити і більше, це залежить від того, де він зупиниться. Сума збору може змінюватися залежно від розташування та рівня готелю. Крім того, туристам нерідко доводиться платити одразу два збори: на користь міста та на користь регіону Каталонія.

Барселона – один із найпопулярніших туристичних напрямків як Іспанії, так і Європи в цілому. В останні роки городяни скаржаться на надлишок туристів, і міська влада прагне скоротити туристичні потоки або хоча б реструктурувати їх, зробивши ставку насамперед на «повільний» туризм – забезпечених людей старшого покоління, які воліють проводити в місті багато часу та користуватися дорогими послугами.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Київ і Барселона стали містами-побратимами – Кличко

Наплив туристів є проблемою для багатьох популярних міст і регіонів. Місцева влада запроваджує податки та збори, намагаючись обмежити приплив туристів, особливо «одноденок», які проводять у місті менш як добу і не приносять йому значного доходу. У квітні 2024 року Венеція стала стягувати з короткострокових туристів обов’язковий збір за право відвідувати центр міста.

З усіх європейських міст найвищий туристичний податок діє в Амстердамі – 12,5% від ціни оренди квартири чи кімнати. Проте амстердамці вимагають навести лад у центрі міста і вивести звідти туристів, яких приваблюють бари і кав’ярні з легальною в Нідерландах марихуаною, а також обмежити проституцію в історичних «кварталах червоних ліхтарів». Власники таких закладів стверджують, що це означатиме їхнє банкрутство.