Скандал у луганській лікарні: благодійні внески чи корупція?

Your browser doesn’t support HTML5

Луганськ – У дитячій лікарні №2 Луганська вимагають гроші у пацієнтів. Про це Радіо Свобода розповіла мама двох дітей, після звернення до медзакладу. Вона стверджує, що медсестра вимагала оплатити 200 гривень за профілактичний огляд її дітей. У лікарні розмову про гроші підтверджують, але заявляють, що кошти просили сплатити у рамках благодійного внеску. Наразі в обласному управлінні охорони здоров’я проводять розслідування інциденту.

Луганчанка Ксенія Купріянова – мати двох маленьких дітей. Мешкає вона не за місцем реєстрації. Коли діти захворіли, вона звернулася до дитячої міської лікарні №2, розташованої найближче.

«Ми приходили на профілактичний огляд. Медсестра вимагала у мене сто гривень за медичне обстеження, за медичну допомогу моїм дітям. З кожної дитини по сто гривень. Я з цим не згодна, вважаю, що сплачую податки і мені мають надавати безкоштовну медичну допомогу у державному медичному закладі», – розповіла Ксенія.

Пацієнт має право звертатися у будь-яку лікарню

Вона не розуміє, на підставі якого нормативно-правового документа у неї вимагали оплатити медичні послуги і чому називалася саме така сума. Жінка зі скаргою звернулася в обласне управління охорони здоров’я. Звернення через журналістів вона передала заступнику начальника управління Геннадію Бунєєву. Посадовець публічно пообіцяв розібратися у ситуації.

«Потрібно прийти у реєстратуру і написати заяву. Вона буде лікуватися там, де хоче. Немає ніяких нормативно-правових актів, які б забороняли їй спостерігатися у тому чи іншому лікувальному закладі. Це, напевно, медпрацівник хотів заробити», – зазначив Геннадій Бунєєв.

Гроші здають добровільно – головний лікар

Службове розслідування триває уже п’ятий тиждень. Тим часом головний лікар дитячої лікарні №2, депутат Луганської міської ради Ганна Доброхотова розповіла Радіо Свобода, що підготувала відповідь в обласне управління охорони здоров’я, де пояснює свою позицію. Як аргумент Ганна Доброхтова називає статтю 35 Закону України «Про охорону здоров’я» згідно з якою населення обслуговується за місцем реєстрації. Також, за словами медика, платити гроші батьків не змушують, натомість просять по можливості сплачувати так звані благодійні внески.

«Ми дійсно почали звертатися до людей, які не прописані в нашому районі. Але фактично ми витрачаємо на них свою працю, свій час. Ми дійсно почали просити. Це не наказ. Конкретна сума не стоїть. Можемо сказати 50, можемо 200, можемо 500. Може хтось дасть 20, хтось 30… Ви ці 100 гривень можете внести по 5 гривень, кожен місяць по 5 гривень. І ви знаєте, як не дивно, більшість людей з розумінням до цього поставилися», – каже Ганна Доброхотова.

Ксенія забрала медичні картки своїх дітей із лікарні. Каже, бажання лікуватися саме в цьому медичному закладі більше немає. А ось покарати тих, хто порушує норми Конституції – справа принципу.

Благодійні ж внески продовжують добровільно-примусово збирати і в інших медичних установах Луганська і не лише з тих, хто лікується не за місцем реєстрації.

Голова правління «Антикорупційної ради України» Богдан Якимюк в ефірі Радіо Свобода зазначив, що на думку громадських організацій, які моніторять ситуацію з корупцією в Україні, на побутовому рівні найкорумпованішим залишаються медицина, освіта та сфера ЖКГ. Богдан Якимюк радить українцям не миритися з хабарництвом, фіксувати такі випадки та звертатися до прокуратури.