Доступність посилання

ТОП новини

Трамп переміг. Чого чекати Україні від 47-го президента США? Живий блог

Як в Україні і світі реагують на новий прихід Трампа у Білий дім. Прогнози

Трамп прийняв запрошення Байдена і «з нетерпінням чекає на зустріч»

Дональд Трамп, який переміг на президентських виборах у США, прийняв запрошення президента Джо Байдена зустрітися в Білому домі, щоб обговорити питання передачі влади.

Однак дата зустрічі ще не оголошена.

«Президент Трамп з нетерпінням чекає на зустріч, яка відбудеться незабаром, і дуже цінує цей дзвінок», – сказав директор з комунікацій передвиборчої кампанії Трампа Стівен Чунг, якого цитує агенція AР.

Джо Байден 6 листопада зателефонував Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади. Байден запросив Трампа зустрітися з ним у Білому домі «найближчим часом».

Байден похвалив Гарріс

Чинний до 20 січня президент США Джо Байден у заяві, опублікованій Білим домом, назваа віцепрезидентку Камалу Гарріс, «чудовою партнеркою та державною службовицею, сповненоюо чесності, мужності та характеру».

Агенство АР зауважує, що це був перший публічний коментар Джозефа Байдена після того, як Дональд Трамп переконливо випередив Камалу Гарріс у президентських перегонах.

Байден нагадав, що Гарріс вступила у виборчу кампанію за «надзвичайних обставин».

Гарріс мала лише 108 днів до дня виборів після того, як Байден заявив, що не буде брати участі у виборах. Відмова від подальшої боротьби була результатом тиску з боку його партії після його катастрофічних виступів у дебатах проти Трампа, пише АР.

Байден додав, що Гарріс «очолила історичну кампанію, яка втілювала те, що може країна, якщо вона керується лідером зі сильним моральним компасом і чітким баченням нації, яка є більш вільною, більш справедливою та має більше можливостей для всіх американців».

Байден хоче до інавгурації Трампа надіслати Україні 6 мільярдів?

Адміністрація президента США Джо Байдена планує до дня інавгурації Дональда Трампа – 20 січня 2025 року – використати весь залишок коштів, виділених на військову допомогу Україні – пише видання Politico.

За даними видання, адміністрація Байдена має у своєму розпорядженні:

  • $4,3 млрд на надання зброї зі складів армії США, яка потім заміщується,
  • і $2,1 млрд – на закупівлю озброєнь за контрактами з американськими оборонними компаніями.

Тепер Білий дім, за інформацією Politico, хоче використати ці кошти якомога швидше, щоб навіть якщо Дональд Трамп відмовиться продовжити підтримку України, у ЗСУ було достатньо зброї для стримування російського наступу.

Однак, з огляду на попередній досвід, ніколи нічого не відбувається швидко, а відтак, вважають експерти, оголошені в найближчі тижні пакети навряд чи надійдуть у повному обсязі до України до кінця січня 2025 року.

Наприкінці 2024-го фінансового року, який завершився 30 вересня, у розпорядженні адміністрації США лишилося ще понад 6 мільярдів доларів на надання Україні військової допомоги із того пакета, який з великою затримкою був затверджений Палатою представників.

Президент України мав «чудову телефонну розмову» із обраним президентом США

Володимир Зеленський повідомив у своєму Telegram, що особисто привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США.

«Провів чудову телефонну розмову з Президентом Трампом і привітав його з історичною та переконливою перемогою – цей результат став можливим завдяки його вражаючій виборчій кампанії. Відзначив його родину й команду за їхню прекрасну роботу», – написав Зеленський за 20 хвилин до першої години ночі.

«Сильне й непохитне лідерство США є життєво важливим для світу і для справедливого миру», – наголосив президент України.

За його словами, вони з Трампом домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати співпрацю.

Обраний президент США Дональд Трамп поговорив телефоном із світовими лідерами

На перший день після президентських виборів у США переможець Дональд Трамп приймав привітання і говорив телефоном із світовими лідерами.

У Франції повідомили, що відбувся «дуже гарний обмін» думками із Емманюелем Макроном.

«Два лідери говорили про Україну та Близький Схід», – йдеться у повідомленні французької сторони.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді наголошував на «тісній співпраці» між США та Індією у телефонній розмові з новообраним президентом США, повідомило видання «Бізнес стандарт». А індійське медіа PTI, описуючи розмову Трампа, повідомляє, що Дональд Трамп сказав, що «світ любить Моді, що Індія – чарівна країна, а Моді - чарівна людина».

Про прагнення зміцнити відносини зі США у телефонній розмові з Трампом заявив і принц Саудівської Аравії, повідомляють саудівські ЗМІ.

А прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, який одним з перших подзвонив Трампу вранці 6 листопада, обговорив «іранську загрозу» та необхідність працювати разом зі США для безпеки Ізраїлю. Офіс ізраїльського прем'єра повідомив, що розмова між ними була «теплою і сердечною».

Президент Росії не вітав Дональда Трампа з перемогою, але в Кремлі вже заявили, що оцінюватимуть нового президента США за його «діями» щодо України. Тим часом російські ЗМІ повідомляють, що Путін неофіційно передав привітання Трампу з перемогою через інших людей, зокрема міністра Лаврова та заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Мєдвєдєва.

Про бажання «мирно співіснувати та взаємовигідно співпрацювати» заявив у перший день після виборів у США Китай. У заяві МЗС КНР з нагоди перемоги Трампа на виборах мовиться:

«Політика Китаю щодо США є послідовною та чіткою. Ми розглядаємо та регулюємо наші відносини зі США відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці».

За даними видання Xinhua, китайський лідер Сі Цзіньпінь привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах.

Дзвонив Дональду Трампу президент України Володимир Зеленський.

Україні тепер не варто розраховувати на безоплатну допомогу США – Шамшур

Колишній посол України у США (2006-2010 р.р.) Олег Шамшур в ефір програми Свобода Livе нагадав, що протягом року пред виборами Дональд Трамп багато говорив про Україну.

«Трамп обрав Україну як інструмент, щоб доводити слабкість політики Байдена», – сказав дипломат.

З огляду на всі попередні висловлювання Трампа, можна зрибити принаймні два висновки, каже Шамшур.

«Тепер Україні не варто розраховувати на отримання безоплатної допомоги США. Трамп неоднарозово наголошував, що якщо потрібні гроші, то беріть в кредит. А друге – це про «мирний план Трампа», який на мою думку суперечить інтересам України», – сказав Олег Шамшур.

Щодо заяв Трампа про те, що він «за 24 години після входження на посаду припинить війну», то на думку дипломата – 47-й президент США щось таки спробує зробити, але яким способом поки не є зрозумілим.

Найбільше занепокоєння викликає, на думку Шамшура, що Трамп може тиснути на президента Зеленського з метою посадити Україну з Росією за стіл переговорів і підписати дуже невигідну для угоду.

Камала Гарріс виступила з промовою після поразки у боротьбі за президенство

«Я поговрила із Дональдом Трампом і привітала його з перемогою. Я також пообіцяла йому допомогу з переходом влади і що ми зробимо це в мирний спосіб», – сказала віцепрезидентка США Камала Гарріс у своєму першому виступі після поразки на президентських виборах- 2024.

І хоч результат виборів президента США був не тим, «чого ми хотіли та за що ми боролись», – наголосила Гарріс, «ми маємо прийняти результати цих виборів».

Камала Гарріс наголосила, що мирна передача влади відрізняє демократію від автократії, і нагадала, що громадяни повинні бути віддані не конкретній партії чи політику, а Конституції.

«Фундаментальний принцип американської демократії полягає в тому, що коли ми програємо вибори, ми приймаємо результати. Цей принцип, як і будь-який інший, відрізняє демократію від монархії чи тиранії. І будь-хто, хто прагне довіри громадськості, повинен її шанувати», – сказала Гарріс.

«Хоча я визнаю поразку в цих виборах, я не відмовляюсь від боротьби, яка живила цю кампанію. Боротьбу за свободу, справедливість, можливість і гідність усіх людей, за ідеали, що лежать в основі нашої країни і відображають найкраще в Америці. Від цієї боротьби я ніколи не відмовлюсь», – пообіцяла Гарріс, можливо натякаючи на продовження політичної кар'єри.

Дивіться з перекладом на українську мову з 24-ї хвилини:

Республіканці здобули більшість у Сенаті на виборах у США 5 листопада

Республіканська партія повернула собі більшість у Сенаті, отримавши принаймні 51 зі 100 місць, повідомляє Голос Америки.

Хто здобуде більшість в Палаті представників, яку зараз контролюють республіканці, ще не було відомо станом на ранок середи у США.

Усі 435 місць у Палаті представників переобирались на виборах у Сполучених Штатах на дворічний термін, а в Сенаті вибори проходили за 34 зі 100 місць. Сенатори обираються на термін у шість років.

До дня виборів демократи мали невелику більшість в Сенаті, а республіканці - в Палаті представників. Перемоги республіканців на виборах до Сенату в Західній Вірджинії та Огайо дозволили їм повернути собі більшість.

Поки невідомо, хто здобуває більшість у Палаті представників Конгресу США. Результати можуть бути невизначені ще кілька днів, адже в Каліфорнії підрахунок бюлетенів часто займає тривалий час, а, якщо буде оголошено другий тур виборів, то результати можуть залишитись невідомими ще декілька тижнів.

Опитування громадської думки, що проводились протягом виборів, свідчили, що, як і в змаганні Камали Гарріс і Дональда Трампа за Білий дім, вподобання розділились практично рівномірно і щодо Конгресу.

Опитування Reuters/Ipsos, проведене в жовтні, показало, що 43% зареєстрованих виборців підтримали б кандидата від Республіканської палати у своєму окрузі, тоді як 43% підтримали б кандидата від Демократичної партії.

Друге президенство Трампа може змінити світ?

Повернення Дональда Трампа у Білий дім для зовнішньої політики США означатиме, посилення уваги до України та Китаю, а також «внесе більше непередбачуваності на Близький Схід», – цитує думки експертів катарське видання Al Jazeera.

Видання додає, що Дональд Трамп «сигналізував про повернення до своєї зовнішньої політики «Америка насамперед», вказуючи на поворот до більшої ізоляції та меншої міжнародної співпраці», але при цьому нагадує, що «це не завадило Трампу зробити грандіозні заяви про те, що він зможе припинити війну Росії проти України протягом 24 годин після вступу на посаду, принести мир на Близький Схід і превалювати над Китаєм, одним із найбільших геополітичних суперників США».

Ненсі Окайл, президентка аналітичного центру Center for International Policy каже, що «попереднє перебування Трампа на посаді визначалося його непередбачуваністю», тому експертка прогнозує, що нестабільність у Білому домі може «прискорити вибух» конфлікту, який «жевріє» на Близькому Сході.

Леслі Вінджамурі, директорка програми США та Америки аналітичного центру Chatham House у Лондоні, наголошує , що Європі хоч «важко працювати без Америки», але «настав час інвестувати в серйозні структурні зміни, що, ймовірно, стануть довгостроковою зміною в міжнародній діяльності США».

Вінджамурі також каже у коментарі для Al Jazeera, що людей у світі особливо хвилює питання - чи підбадьорять стосунки Трампа з Путіним загалом Росію у європейському контексті.

«Європейські країни відчувають глибокий трепет щодо другого терміну Трампа, – сказала експертка. – Вони вважають, що континент може багато втратити з точки зору безпеки, а також економічної співпраці».

За словами Вінджамурі, у Європі є «реальні занепокоєння» щодо майбутнього Групи семи, яку європейські лідери вважають ефективним інструментом співпраці.

Більшість експертів, яких опитали світові ЗМІ сходяться на думці, що політика Дональда Трампа як наступного президента США, ймовірно змінить контури як зовнішньої політики країни, так і світ загалом.

«Друге президентство Трампа може змінити світ... Світ може ніколи не бути таким, як раніше», - стверджує зокрема видання Vox.

«Роман Трампа із Путіним перебільшений» – Марк Веббер

Вдруге обраний президент США Дональд Трамп «отримуватиме різні поради від своїх помічників щодо України», але «вимагатиме більш реалістичної та надійної стратегії припинення війни та перекладе більший тягар допомоги Україні на європейців і НАТО», – прогнозує Джеймі Шей, науковий співробітник Програми міжнародної безпеки Chatham House.

«Серед республіканців є сильна підтримка України, і вони не хочуть, щоб США піддалися Росії. Вступ Північної Кореї у війну та військова підтримка Китаєм та Іраном Росії змінюють геостратегічний розрахунок, оскільки Трамп не захоче здаватися слабким», – каже ексерт.

Втім, Трамп можливо намагатиметься скасувати мільярди доларів США військової та фінансової підтримки для України, які вже схвалені Конгресом.

«Трамп є скептиком війни і має не тісні стосунки із Зеленським. Але роман з Путіним перебільшений», – переконує професор Марк Веббер із департаменту політології та міжнародних досліджень Університету Бірмінгема (Велика Британія).

Експертів цитує Голос Америки

Трампу «потрібно бути сміливішим за Байдена» Фабріс Потьє

«Єдине, що ми знаємо точно про Дональда Трампа, це те, що він не хоче, щоб про нього думали, ніби він уклав погану угоду», – так оцінює те, чого можна очікувати від обраного на виборах 5 листопада президента США у питанні стримування агресивної політики Путіна, керівник Rasmussen Global Фабріс Потьє.

У коментарі часопису Newsweek Потьє висловив перекоання, що якщо Трамп «віддасть Путіну перемогу», це буде сприйняте як принизлива поразка для Сполучених Штатів.

Тому, каже експерт, Трампу «потрібно бути сміливішим за Байдена» і залучити Україну до НАТО, що стане основою реальної мирної угоди.

Часопис нагадує, що Трамп під час своєї кампанії стверджував, що зможе покласти край війні «за один день», змусивши обидві сторони сісти за стіл домовленостей про мирну угоду. І тепер усі чекають цього кроку.

Байден запросив Трампа до Білого дому для обговорення переходу влади

Президент США Джо Байден 6 листопада зателефонував обраному президенту Дональду Трампу і розмовляв із ним про свої зобов’язання забезпечити плавний перехід влади за результатами виборів, які відбулися 5 листопада.

За повідомленням NBC News, Байден запросив Трампа зустрітися з ним у Білому домі «найближчим часом».

46-й президент США також планує 7 листопада звернутися до нації щодо результатів виборів і майбутнього переходу влади.

Джо Байден також мав розмову з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, яку привітав із завершенням виборчої кампанії.

«Верстка»: представники РФ, зокрема Путін, привітали Трампа «через знайомих»

Представники російської влади, зокрема президент Володимир Путін, через «знайомих» привітали кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США. Про це пише російське видання «Верстка» з посиланням на неназвані джерела, близькі до Кремля, й джерела у російському парламенті.

За повідомленням, зроблено це було по лінії російського Міністерства закордонних справ.

Співрозмовники видання зазначають, що «таким чином еліти висловлюють надію, що завдяки Трампу покращаться позиції Росії у війні з Україною»:

«Надії пов’язані, насамперед, зі скороченням допомоги Україні в ході «спецоперації» (так влада РФ називає повномасштабне військове вторгнення в Україну – ред.)», – заявив один зі співрозмовників «Верстки».

Водночас одне з джерел зізналося, що в Кремлі «не сприймають серйозно» заяви Трампа про те, щоб «закінчити війну між Росією й Україною за один день».

Раніше речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що йому невідомо, чи збирається Путін вітати Трампа з перемогою. «Давайте не забувати, що йдеться про недружню країну, яка і прямо, і опосередковано залучена у війну проти нашої держави», – сказав Пєсков.

Оптимістичну реакцію деяких російських політиків на результат президентських виборів у США речник Путіна пояснив «мирними устремліннями» Трампа.

Тим часом, у МЗС Росії, реагуючи на результати виборів у США, заявили, що «не мають ілюзій щодо обраного американського президента».

Що українці думають про перемогу Трампа: опитування

Камала Гарріс подзвонила Дональду Трампу

Віцепрезидентка США Камала Гарріс 6 листопада зателефонувала обраному президенту Дональду Трампу та привітала його з перемогою, повідомляє агенція Associated Press із посиланням на неназваного високопоставленого радника Гарріс.

У розмові віцепрезидентка наголосила на важливості мирної передачі влади, повідомив співрозмовник AP.

Гарріс публічно ще не визнала поразки на виборах, її виступ очікується невдовзі.

Трансгендерну особу вперше обрали у США до Палати представників

У США відкрита трансгендерна особа вперше обрана до Палати представників Конгресу США. На виборах 5 листопада перемогу здобула 34-річна кандидатка від Демократичної партії Сара Мак-Брайд.

Мак-Брайд – відома активістка ЛГБТ+, вона здійснила камінг-аут у 2011 році. 2020 року її обрали до Сенату штату Делавер. Вона брала участь у розробці регіонального закону про оплачувану сімейну та медичну відпустку і має намір працювати над аналогічним законодавством на федеральному рівні, повідомляє TIME.

В інтерв’ю Reuters Мак-Брайд заявила, що рада перемозі, але зосереджена на робочих питаннях. Раніше на праймеріз Демократичної партії вона говорила, що бере участь у виборах «не щоб потрапити в історію, а щоб добитися історичного прогресу для делаверців».

На виборах Мак-Брайд перемогла кандидата-республіканця, бізнесмена Джона Волена ІІІ. Після підрахунку 99% голосів вона лідирує зі значним відривом, отримавши 57,7% голосів виборців проти 42,3%.

Голосування на виборах до Палати представників відбулося одночасно з виборами президента США та виборами до Сенату. На президентських виборах переміг республіканець Дональд Трамп. У Сенаті Республіканській партії вдалося отримати більшість, за попередніми даними, вони матимуть не менш як 52 мандати за необхідного мінімуму 51. Результати виборів до Палати представників ще не остаточні, поточне лідерство також мають республіканці.

«Трамп тріумфує. Історичний камбек» – Ірина Геращенко

Народна дупутатка України від фракції «Європейська Солідарність», яка перебуває з візитом у США зробила на своїй сторінці у Facebook огляд того, що написали про перемогу Дональда Трампа провідні американські ЗМІ.

  • CNN пише, що Трампу вдалося здійснити найбільш знаковий камбек у політичній історії, який забезпечить йому величезну владу вдома та сколихне весь світ. Й що новий президентський мандат Трампа створює побоювання, «що він планує втілити в життя свою віру у те, що президенти мають майже необмежену владу».
  • Агентство Аssociated Рress назвало перемогу Трампа вражаючим політичним камбеком, який ґрунтується на зверненні до розчарованих виборців. «Ця перемога підтверджує його «кулачний» підхід до політики. Він атакував свою конкурентку Камалу Гарріс у глибоко особистісних, часто женоненависницьких виразах, водночас просуваючи апокаліптичний образ країни, переповненої жорстокими мігрантами. Ця риторика в поєднанні з гіпермаскулінним іміджем знайшла відгук серед виборців – особливо чоловіків – у глибоко поляризованій країні», – констатує АР.
  • The Washington Post нагадує, що Трамп повернеться в Білий дім після висунення обвинувачень у кримінальній справі та двох спроб імпічментів, осідлавши хвилю невдоволення виборців щодо того курсу, яким прямувала країна протягом чотирьох років керівництва демократів. «Трамп тріумфує» – лаконічно резюмувало видання підсумок виборів на головній сторінці свого сайту.
  • Wall Street Journal нагадує, що Трамп як колишній президент-республіканець став «першим за понад століття», кому вдалося повернути Білий дім після його втрати. Його перемога «безсумнівно змінить пріоритети Америки та її економічні відносини зі світом», пише видання. WSJ пояснює, що колишній президент забезпечив собі перемогу, заручившись сильною підтримкою в сільській місцевості Америки, як і під час його першої перемоги в 2016 році. Трамп також отримав сильну підтримку серед виборців із робітничого класу.
  • Опитування AP VoteCast, яке включало понад 120 000 зареєстрованих виборців по всій країні, показало, що він здобув підтримку 55% виборців без вищої освіти. Це більше ніж аналогічний показник у 51% у 2020 році під час перегонів Трампа проти Байдена.
  • The New York Times пише, що «Дональд Трамп повертається до влади, відкриваючи нову еру невизначеності». Видання констатує, що Трамп «виконав обіцянку зруйнувати американський статус-кво, щоб вдруге виграти президентство, переживши кримінальне обвинувачення, кулю вбивці, звинувачення в авторитаризмі та безпрецедентну заміну опонента».
  • «Перемога Трампа довершує приголомшливий політичний камбек людини, яку звинувачували у змові з метою скасування результатів попередніх виборів, але яка використала розчарування та страхи щодо економіки та нелегальної імміграції, щоб перемогти віцепрезидентку Камалу Гарріс», – підсумовує NYT.
  • Журнал Time, який присвятив Трампу нову обкладинку, називає перемогу Трампа «моментом, про який він мріяв чотири роки» і констатує, що у момент своєї переможної промови у Флориді він «насолоджувався майже безсумнівним тріумфом». Це унікальний політичний шлях, який не має аналогів «за 250 років американської історії». «Те, як 78-річний Трамп переміг на виборах, буде описано в підручниках історії», – йдеться у статті Time. Це означало акцентувати увагу на економіці та імміграції, що Трамп робив.

«Зрештою, вибори – це такий ж вирок американському народу, як і людині, яку вони повернули на посаду. Повернення Трампа відбулося не випадково. Американський народ вирішив, що хоче цього», – резюмує Time.

Такі цитати обрала для свого посту народна депутатка Ірина Геращенко.

Як ЄС готується до повернення Дональда Трампа. Погляд із Брюсселя

Політики і чиновники Євросоюзу готуються до можливого зростання напруженості в трансатлантичній торгівлі та ймовірності того, що блоку з 27 країн-членів доведеться взяти на себе більший тягар політичної та фінансової підтримки України.

Представники ЄС готуються до очікуваного повернення Дональда Трампа до Білого Дому.

Вони передбачають можливе зростання напруженості в трансатлантичній торгівлі та ймовірність того, що блоку з 27 держав-членів доведеться взяти на плечі більший тягар політичної та фінансової підтримки України.

Крім того, в минулому Трамп мав справу переважно з регіональними союзниками, такими як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, а не з ЄС загалом.

Під час ранкової розмови з офіційними особами ЄС після ночі виборів настрій був настільки ж похмурим, як і погода в Брюсселі. Але була також певна оптимізація – і навіть оптимізм.

Вони вже мають досвід спілкування з Трампом, і в певному сенсі ЄС наблизився до деяких політичних практик кандидата від Республіканської партії.

Зараз блок – набагато жорсткіший щодо міграції, і хоча Брюссель все ще сподівається укласти угоди про вільну торгівлю по всьому світу, ЄС стає все більш протекціоністським.

Деякі європейські дипломати вважають, що більш агресивний підхід ЄС до Китаю міг би дати хороший початок трансатлантичним відносинам, якщо експортно орієнтована економіка Євросоюзу зможе дозволити собі можливі торговельні втрати через потенційні заходи Китаю.

Щодо НАТО – оборонного альянсу, який Трамп погрожував залишити в 2018 році під час свого першого президентського терміну, настрій, здається, менш панічний...

Далі аналіз від Рікарда Юзвяка з Брюсселя читайте тут

Катастрофа чи спасіння: куди Трамп поведе світ і чи врятує Україну від Путіна?

Трамп вдруге повертається до Білого дому – після паузи. А таке було в історії США аж в 19-му столітті. Але чим Трамп 2.0 відрізнятиметься від Трампа 1.0? Чи буде обіцяний ним «мир за 24 години» і чи буде цей мир справедливим для України? І чи має Росія радіти перемозі Трампа, чи все не так просто?

Чи є різними підходи Трампа і його віцепрезидента Венса до війни в Україні? Павло Клімкін, який, очолюючи МЗС, зустрічався з Трампом в Білому домі, розповідає про особисте враження, яке справив на нього Трамп. А професор з Техасу Сергій Куделя розкаже, хто буде в новій адміністрації Трампа і що це означає для України.

Про всі ці питання – у відеоподкасті «Штатна ситуація» з професором політології Університету Бейлор в Техасі Сергієм Куделею та міжнародним редактором Радіо Свобода Ростиславом Хотином.

Єрмак привітав Трампа та Джонсона з перемогою і згадав «теплу зустріч у вересні»

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у своєму Telegramі привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США, а чинного спікера нижньої палати Конгресу США Майка Джонсона з тим, що його знову обрали до складу Палати представників наступного скликання.

У президента України Володимира Зеленського та команди «була гарна зустріч із Дональдом Трампом у вересні. Тоді вдалося детально обговорити План перемоги України, стратегічне партнерство між Україною та США, і шляхи припинення війни», – написав Єрмак.

І додав, що у Зеленського «були гарні робочі стосунки» під час першої каденції Дональда Трампа.

Єрмак повторив тезу Володимира Зеленського про «мир через силу», яку президент України озвучив ще у першій половині дня 6 листопада, вітаючи Трампа з перемогою.

«Це саме той підхід, який потрібний зараз. Бо росія та автократи розуміють виключно мову сили. Агресори мають бути повернуті в чіткі рамки справедливості.
Нам потрібен справедливий мир, а світу – сильні США та тріумф демократії», – зазначив очільник ОП.

«Важливо, що в України є двопартійна підтримка в США», – наголосив Андрій Єрмак.

Він привітав американський народ і подякував за підтримку.

Про зустріч у вересні читайте тут: Зустріч Зеленського і Трампа: експрезидент США заявив про «справедливу угоду в потрібний час»

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG