У Київміськадміністрації повідомили, що в столиці вранці під обстріли потрапили не лише будинки у Подільському районі та біля Осокорків, а й у Святошинському, а також станція метро – у Шевченківському районі.
«Ніч проти 15 березня у Києві пройшла не спокійно. Місто під ранок знову опинилося під обстрілами. Пошкоджені два житлові будинки 9 та 16 поверхів у Святошинському районі, 10-поверховий житловий будинок у Подільському районі, будинок у приватному секторі Дарницького району. Пошкоджено наземну частину станції метро «Лук’янівська». Лінія метрополітену працює. На місцях вибухів працюють пожежники, медики та інші служби», – повідомляє КМДА у Telegram.
Щодо метро, то наразі відомо, що пошкоджено ударною хвилею вхід на станцію.
Столична адміністрація не надає даних щодо жертв по місцю подій.
Водночас речниця ГУ ДСНС у Києві Світлана Водолага повідомила, що наслідками усіх обстрілів вранці наразі відомо про двох загиблих, 35 врятовані, одна людина в лікарні.
Водночас ДСНС дає такі дані щодо будинків у Святошинському районі та постраждалих: у дев’ятиповерховому житловому будинку незначні пошкодження і локальні загорання; у шістнадцятиповерховому – руйнування значні, із подальшим загоранням з 1 по 16 поверхи. На місці події виявлено тіла двох загиблих людей, 27 врятовані.
Обстріл будинків на Подолі та в районі Осокорків у Києві: щодо жертв невідомо, працюють рятувальники
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили про влучання боєприпасу у десятиповерховий житловий будинок на Подолі, а також у двоповерховий – в районі Осокорків у Києві.
«15 березня у Подільському районі Києва, внаслідок влучання боєприпасу в десятиповерховий житловий будинок, сталося загорання з 1 по 5 поверхи. О 06:46 пожежу локалізовано, а о 06:51 ліквідовано. Підрозділом ДСНС врятовано 1 особу, яку госпіталізовано до лікарні. На місці було залучено 10 осіб особового складу та 2 од. техніки ГУ ДСНС у м. Києві», – йдеться в повідомленні.
Крім того, в районі Осокорків, на вулиці Садовій, внаслідок обстрілу сталося влучання боєприпасів в двоповерховий приватний житловий будинок з подальшим загоранням.
«О 05:57 загорання локалізовано на площі 10 м кв., а о 06:40 ліквідовано. Жертв та постраждалих немає», – йдеться в повідомленні.
Від Сталіна до Путіна: непокараний геноцид провокує нові злочини
«Точка зору» Національного музею Голодомору-геноциду:
«Сьогоднішня путінська Росія є яскравою ілюстрацією того факту, що непокаране зло має властивість повторюватися. Комуністичний тоталітарний режим, за сімдесят існування, вчинив безпрецедентні за своїми масштабами злочини.
Немає жодного сумніву в тому, що за чисельністю жертв СРСР був головним злочинцем світової історії. Серед злочинів комуністичного режиму: Голодомор 1932-1933 рр., масові штучні голоди 1921-1923, 1946-1947 рр., масові репресії та депортації, величезна кількість концентраційних таборів та інше.
Крах комуністичного тоталітарного режиму і розпад Радянського Союзу, які відбулися тридцять років тому, надали можливість подолати важкі наслідки комуністичного минулого. В країнах Балтії, Грузії та Україні відбулася декомунізація із засудженням цього режиму. Росія ж навпаки проголосила себе правонаступницею СРСР.
Україна у ХХ столітті найбільше страждала від комуністичного тоталітарного режиму. Сьогодні, путінський режим знову намагається знищити нас і Україну.
Ненависть і злодіяння Сталіна до України, що не були покарані, сьогодні випромінює російський путінський режим...»
У Харкові повністю знищено 600 будинків – поліція
З початку вторгнення РФ в Україну у Харкові повністю знищено 600 будинків, без даху над головою залишилися тисячі людей, повідомила пресслужба Національної поліції.
«Обстріли мирного міста та приміської території не припиняються ні вдень, ні вночі. Харківщина кожного дня здригається від потужних вибухів, житловий фонд зазнає тотальних руйнувань. На сьогоднішній день у місті повністю знищено 600 будинків, без даху над головою залишилися тисячі людей. Мешканці Слобожанщини мужньо переносять тяготи війни», – йдеться в повідомленні.
У поліції запевняють, що порядок на вулицях Харкова підтримують патрульні наряди, поліція оперативно реагує на повідомлення про факти мародерства, інші злочини та правопорушення.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов напередодні повідомив, що 14 березня війська РФ продовжили завдавати ударів по житлових масивах Харкова, знищуючи, зокрема, історичний центр. Крім того, обстріли тривали в Чугуєві, Ізюмі, Дергачах. Посадовець повідомив, що загарбники під час обстрілів використовували ракетні комплекси «Іскандер».
20-й день війни РФ проти України: у Генштабі ЗСУ розповіли про ситуацію
Збройні сили України повідомили, що станом на 20-й день війни РФ проти України війська загарбників зазнають нищівних ударів по їхніх угрупованнях та тиловій інфраструктурі.
«За добу угрупованням Повітряних сил ЗСУ було уражено чотири вертольоти, один літак та винищувачем збито крилату ракету ворога. Угруповання окупаційних військ, що задіяні у веденні наступальної операції значних успіхів на всіх напрямках висування не мали. Триває зосередження основних зусиль на утриманні зайнятих рубежів. Ворог продовжує нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури. Використовує мережу закладів охорони здоров’я на тимчасово захоплених територіях України для лікування пораненого особового складу. Також загарбники й надалі підступно використовують об’єкти цивільної інфраструктури для обладнання вогневих позицій, розміщення озброєння та військової техніки», – повідомляє Генштб ЗСУ у фейсбуці.
Повідомляється, що морально-психологічний стан противника залишається на низькому рівні, що призводить до відмов військовослужбовцями ЗС РФ виконувати накази командування.
«Також, за наявною інформацією, мобілізовані мешканці з тимчасово окупованої території окремих районів Луганської області, направляються для поповнення втрат діючих частин російських окупаційних військ, що залучені до бойових дій на території України. Противник намагається захопити Маріуполь. Українськими воїнами були успішно відбиті атаки загарбників. Загальні втрати ворога склали близько 150 осіб, 2 танки, 7 БМП та один БТР. Після понесених втрат окупанти припинили наступальні дії та відступили», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, артилерія і авіація нанесли вогневе ураження по скупченню військової техніки та колонах військ РФ на маршрутах висування.
«За наявною інформацією, за результатами артилерійського вогневого нальоту було знищено 12 одиниць автомобільної техніки. Також втрат зазнали батальйоні тактичні групи зі складу 336-ї окремої бригади морської піхоти та 11-ї окремої десантно-штурмової бригади. В Чорноморській та Азовській операційних зонах ознак підготовки до проведення морської десантної операції не виявлено», – підсумовує Генштаб.
«Укрзалізниця» призначила додаткові евакуаційні рейси на 15 березня
«Укрзалізниця» повідомила, що на 15 березня призначено додаткові евакуаційні рейси з Харкова, Дніпра та Кривого Рогу.
Харків:
10:00 – №239/240 Харків – Львів;
13:00 – №913/914 Харків – Хелм;
16:00 – №247/248 Харків – Дрогобич.
Дніпро:
10:30 – №907/908 Дніпро – Хелм;
12:30 – №228/227 Дніпро – Чоп;
20:00 – №234/233 Дніпро – Чоп.
Кривий Ріг:
11:00 – №219/220 Кривий Ріг – Чоп.
«Додаткові рейси також відправляться з Лозової до Львова о 13:00, з Краматорська до Львова о 16:00, із Запоріжжя до Ковеля о 16:05, з Одеси до Ужгорода о 22:32 та з Києва до Хелма о 19:13. Актуальний графік регулярних поїздів на наступний день оновлюється щодня близько 00:00 на сайті. Продовжуємо забезпечувати приміські залізничні перевезення. Напрямки курсування приміських поїздів на 15 березня – за посиланням», – йдеться в повідомленні УЗ.
Як повідомляв раніше перевізник, евакуаційні рейси – безкоштовні.
Кількість евакуйованих залізницею громадян перевищила 2 мільйони (дані станом на 11 березня).
Словаччина видворяє трьох російських дипломатів
Троє працівників посольства Росії у Словаччині були видворені з країни. Таке рішення ухвалило Міністерство закордонних справ Словаччини на основі того, що «діяльність російських дипломатів суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини».
Як йдеться в заяві словацького МЗС, троє російських дипломатів повинні залишити терени Словаччини протягом 72 годин.
МЗС Словаччини водночас «закликає посольство Російської Федерації у Словацькій Республіці, щоб його представники виконували свою роботу згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини, про що обидві країни в минулому зобов’язалися».
Словацькі ЗМІ повідомляють, що російська сторона вже заявила, що «реагуватиме на видворення трьох працівників свого посольства». «Ця безпідставна акція не залишиться без відповіді», – йдеться у заяві МЗС Росії.
Зеленський: війська РФ сьогодні – «фактично один із постачальників техніки для нашої армії»
Президент Володимир Зеленський заявляє, що українські військові захоплюють російську техніку і використовують її для захисту України.
«Ворог розгублений. Вони не очікували такого опору. Вірили своїй пропаганді, яка десятиліттями бреше про нас. Досі не можуть оговтатися. Але вже почали розуміти, що війною вони нічого не досягнуть. Це знають їхні солдати. Це усвідомлюють їхні офіцери. Вони втікають з поля бою, кидають техніку. Ми беремо трофеї і використовуємо їх для захисту України. Російські війська на сьогодні – фактично один з постачальників техніки для нашої армії. Вони і в страшному сні не могли такого побачити», – заявив президент під час звернення 14 березня.
Він також звернувся до російських військових і закликав їх здатися і зберегти собі життя.
«Заради чого вам гинути? І навіщо? Я знаю, що ви хочете вижити. Ми чуємо у перехопленнях ваших розмов, що ви насправді думаєте про цю війну, про цю ганьбу і про свою державу. Ваші розмови. Ваші дзвінки додому рідним. Ми чуємо це все. Ми робимо висновки. Ми знаємо хто ви такі», – сказав Зеленський.
«Тому я пропоную вам вибір. Від імені українського народу даю шанс, шанс вижити. Якщо ви здаєтеся нашим силам, ми будемо поводитися з вами так, як і належить поводитися з людьми. Саме з людьми – гідно. Як із вами не поводилися у вашій армії. І як ваша армія не поводиться з нашою. Вибирайте», – додав він.
Генштаб: РФ хоче посилити угруповання військ на Харківському напрямку
Росія планує посилити угруповання своїх військ на на Харківському напрямку, заявив Генштаб Збройних сил України ввечері 14 березня, підсумовуючи 19-у добу вторгнення РФ в Україну.
«Триває формування додаткових окупаційних підрозділів для ведення бойових дій на території України. За наявною інформацією, противником заплановано посилення угруповання військ ЗС РФ на Харківському напрямку. Окупаційні війська продовжують нанесення ракетно-бомбових ударів, обстріли з артилерії і танків цивільної інфраструктури і населених пунктів», – йдеться в повідомленні.
На Волинському напрямку, за даними Генштабу, зберігається «висока імовірність» проведення провокацій на білоруських об’єктах з метою втягування збройних сил Білорусі у конфлікт.
На Маріупольському напрямку, за повідомленням, військові РФ намагаються захопити Маріуполь. «Українськими воїнами були успішно відбиті атаки загарбників. Загальні втрати противника склали близько 150 чоловік, 2 танки, 7 БМП та один БТР. Після понесених втрат окупанти припинили наступальні дії та відступили», – йдеться в повідомленні.
«Артилерія і авіація нанесли вогневе ураження по скупченню військової техніки та колонах ворога на маршрутах висування. За наявною інформацією за результатами артилерійського вогневого нальоту було знищено 12 одиниць автомобільної техніки. Також втрат зазнали батальйоні тактичні групи зі складу 336-ї окремої бригади морської піхоти та 11-ї окремої десантно-штурмової бригади», – додали в Генштабі.
Радник мера Маріуполя: кількість загиблих у місті може наближатися до 20 тисяч
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що кількість жертв російських обстрілів у місті може наближатися до 20 тисяч. Він повідомив про це в ефірі телеканалу «Настоящее время».
За його словами, в місті близько 80% житлового фонду непридатні для життя.
«Зі збільшеною інтенсивністю і з тією жорстокістю, яка зросла в рази, ми можемо говорити про те, що якщо зараз завершиться блокада і ми зможемо розпочати хоча б пошук цих людей, то вже зараз кількість жертв буде наближатися до 20 тисяч. Але якщо цього не відбудеться найближчими днями, то ця кількість наблизиться до 350 тисяч – усі ті, хто не встиг виїхати», – сказав Андрющенко.
«Ховають, хто де кого – у дворах, на вулицях. Через інтенсивність обстрілів люди не можуть вийти на вулицю навіть поховати близьких. Муніципальні служби не працюють, цвинтар – на території, що контролюється російською армією. Смерть – вона скрізь, її видно», – додав він.
Міська рада 13 березня повідомила, що в Маріуполі від початку вторгнення Росії в Україну загинули 2187 людей.
«Їхніми танками мали б керувати привиди» – австрійський експерт про офіційні втрати Росії
У Москві не очікували, що війна піде так.
Збройні сили України чинять сильніший опір, ніж багато військових аналітиків прогнозували перед фактичним вторгненням 24 лютого. Російська армія зазнає втрат, які зростають з плином війни, а також стикнулась з логістичними проблемами, які змушують її перегруповуватися та змінювати тактику.
- За даними Міністерства оборони України, за час повномасштабної агресії в Україні загинули понад 12 тисяч російських військових, проте інтенсивність бойових дій ускладнюють цей підрахунок.
- За даними Держдепартаменту США, втрати армії РФ сягнули 6 тисяч, а от ЦРУ вказують на те, що точно оцінити втрати важко, а тому оцінюють кількість загиблих російських військових в України між двома і чотирма тисячами.
- Російські офіційні дані про втрати не перевищують 500 військових. І ці загалом не вважають достовірними.
- І хоча аналітики сходяться на тому, що українські війська змогли зламати плани Кремля, армія Росії все одно переважає українську в кількості та оснащенні і продовжує наступ.
Тож доля російського військового вторгнення в Україну та українського спротиву зараз є на ключовому етапі і може бути вирішена у наступні кілька тижнів, виходячи з кількох факторів. Про це Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода розповів Густав Грессель, колишній аналітик міністерства оборони Австрії, а нині – експерт з безпеки «Європейської ради міжнародних відносин».
Більше читайте тут
Генсекретар ООН: ядерна війна знову здається можливою
Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш 14 березня висловив занепокоєння у зв’язку з тим, що Росія підвищила рівень готовності своїх ядерних сил після вторгнення в Україну, назвавши цей крок «моторошним розвитком подій».
«Перспектива ядерного конфлікту, яка вважалася немислимою раніше, тепер здається можливою», – сказав Ґутерріш журналістам і повторив свій заклик до негайного припинення бойових дій.
Минулого місяця президент Росії Володимир Путін заявив, що російські ядерні сили повинні бути приведені в стан підвищеної бойової готовності, викликавши побоювання, що вторгнення Росії в Україну може призвести до ядерної війни. Представники США заявили, що поки не бачать причин для зміни рівня ядерної готовності Вашингтона.
Росія і Сполучені Штати мають найбільший арсенал ядерних боєголовок після Холодної війни, яка розділяла світ протягом більшої частини 20-го століття.
До Запоріжжя прибули перші евакуйовані з Маріуполя
Ввечері 14 березня до Запоріжжя приїхали перші жителі Маріуполя, які змогли залишити місто маршрутом «зеленого коридору» на власних автомобілях. Про їхнє прибуття повідомляє Запорізька ОВА.
«В обласному гуманітарному штабі шукачів притулку зустрічають фахівці хабу, волонтери, представники соціальних служб, психолог. Біженцям відразу надають усю необхідну допомогу: вони отримають безпечний прихисток, їх нагодують», – йдеться в повідомленні ОВА.
Як повідомили Радіо Свобода у Запорізькій ОВА, дістатися власним авто до Запоріжжя з Маріуполя змогли приблизно 160 людей, які прибули на більш ніж 50 авто. Після реєстрації у гуманітарному штабі їх розмістили на ночівлю в одному з навчальних закладів міста, спеціально переобладнаному для прийому вимушених переселенців.
У Чернігові внаслідок обстрілу з боку військ РФ загинули 10 людей – ОГП
У Чернігові внаслідок обстрілу з боку російських військових, за попередніми даними, загинули 10 людей, повідомили в Офісі генерального прокурора.
В ОГП додали, що за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розпочате досудове розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.
«За даними слідства, 14 березня 2022 року окупанти вкотре обстріляли житлові будинки й інфраструктуру міста Чернігова… Важкою артилерією збройних сил РФ пошкоджено будівлю Національного університету «Чернігівська Політехніка», ринок «Привокзальний», оптово-роздрібну базу, декілька житлових будинків, насосну станцію КП «Чернігівводоканал», адміністративну будівлю АТ «Чернігівгаз» та 4 транспортні засоби», – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі наголосили, що продовжують вживати «всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених РФ».
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Читайте також: Генштаб повідомив приблизні втрати російських військ на ранок 13 березня
Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Крім того, у Кремлі раніше заявляли, що не обстрілюватимуть цивільних під час своєї «спецоперації».
Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо продовження режиму воєнного стану ще на 30 днів із 26 березня, повідомила пресслужба парламенту 14 березня.
«Верховною Радою України було одержано проект закону про затвердження указу президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (№ 7168). Документ передбачає продовження режиму воєнного стану ще на 30 днів із 26 березня», – йдеться в повідомленні.
У пояснювальній записці до документа необхідність його ухвалення пояснюється «триваючою військовою агресією Російської Федерації проти України».
24 лютого в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії був запроваджений воєнний стан.
Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо продовження режиму воєнного стану ще на 30 днів із 26 березня, повідомила пресслужба парламенту 14 березня.
«Верховною Радою України було одержано проект закону про затвердження указу президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (№ 7168). Документ передбачає продовження режиму воєнного стану ще на 30 днів із 26 березня», – йдеться в повідомленні.
У пояснювальній записці до документа необхідність його ухвалення пояснюється «триваючою військовою агресією Російської Федерації проти України».
24 лютого в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії був запроваджений воєнний стан.
З початку вторгнення Росія випустила понад 900 ракет по Україні – високопосадовець Пентагону
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія випустила вже 900 ракет по Україні, заявив високопосадовець Міністерства оборони США під час закритого брифінгу в Пентагоні 14 березня.
Під ударом опинилися Маріуполь, Київ, Харків, Чернігів та інші українські міста з метою підкорити їхніх жителів, зазначив урядовець.
Незважаючи на бомбардування, загалом просування російської армії територією України майже всюди зупинилося.
«Відсутність прогресу значною мірою пояснюється українським опором. Кілька разів росіяни свідомо робили паузи, щоб перегрупуватися, але здебільшого затримка їхніх сил пов’язана з опором українців, а не через навмисну паузу з боку росіян», – повідомив високопосадовець Пентагону.
Верещук: 14 березня евакуювали близько 4 тисяч цивільних, РФ продовжувала обстріли
Українська сторона 14 березня змогла евакуювати близько чотирьох тисяч мирних громадян через гуманітарні коридори, повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
За її словами, із десяти гуманітарних коридорів спрацювали сім.
Зокрема, з Київської області врятували 2028 людей: із Гостомеля – 400 людей, із селищ Немішаєве і Ворзель – 620, із селища Дмитрівка – 100, із села Перемога – 800 людей.
Із Луганської області, за словами Верещук, вдалося евакуювати 1780 людей: з Сєвєродонецька – 600, з Попасної – 210, з Гірського – 76, з Рубіжного – 480, з Кремінної – 82 і з Лисичанська – 340 мирних мешканців.
Російські військові убили українського фізика Василя Кладька – НАН України
У Ворзелі на Київщині російські військові убили фізика-експериментатора, заступника директора Інституту фізики напівпровідників імені Лашкарьова НАН України Василя Кладька. Про це повідомило відділення фізики і астрономії Національної академії наук України.
«13 березня у Ворзелі російські окупанти варварськи розстріляли фізика-експериментатора, багаторічного завідувача відділу і заступника директора Інституту фізики напівпровідників імені Лашкарьова НАН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, професора, члена-кореспондента НАН України Василя Кладька», – повідомляє НАН.
За словами колег, Кладько вивозив із Ворзеля свою родину. Дружина та онуки встигли виїхати, а «Кладько затримався, коли у Ворзель зайшли російські окупанти».
«А далі сталося, що сталося, і причини чого, крім їхніх намірів знищення України і українців, невідомі», – написали у НАН.
Професору Василю Кладьку було 65 років. Він народився на Рівненщині. У 1986 році він захистив кандидатську роботу, у 2000-му – докторську. У 2015 році Василя Кладька було обрано членом-кореспондентом Національної академії наук України.
Росія: ефір програми «Время» на Першому каналі був перерваний антивоєнною акцією
Прямий ефір програми «Время» на Першому каналі російського телебачення 14 березня був перерваний антивоєнною акцією.
Відеозапис акції масово оприлюднюють користувачі соціальних мереж. На кадрах видно, як ведуча Катерина Андрєєва, сидячи у студії, розповідає про плани уряду РФ щодо пом’якшення наслідків від західних санкцій. У цей момент у студію зайшла жінка, стала за спиною ведучої з плакатом із написом «Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть» і сказала: «Зупиніть війну!» і «Ні війні!».
За кілька секунд режисери програми «Время» перервали ефір кадрами заздалегідь підготовленого сюжету.
Пізніше стало відомо, що жінка, яка влаштувала акцію, є співробітницею російського Першого каналу. Як повідомляють ЗМІ, її звуть Марина Овсяннікова, у програмі «Время» вона працює редактором.
Відомо також, що до того, як влаштувати акцію, Овсяннікова записала відеозвернення, в якому назвала вторгнення Росії в Україну злочином, Росію – країною-агресором, а Володимира Путіна відповідальним за цю агресію. Овсяннікова закликала «негайно зупинити братовбивчу війну» і виходити на мітинги проти неї, нічого не боячись. «Вони не зможуть пересаджати нас усіх», – сказала вона.
Овсяннікова висловила жаль, що працювала на Першому каналі, «займаючись кремлівською пропагандою». «Мені зараз дуже соромно за це, що я дозволяла говорити брехню і зомбувати російських людей», – наголосила вона.
Після акції Овсяннікову затримали співробітники поліції РФ. Наразі вона перебуває на допиті.
Російське вторгнення на територію України розпочалося 24 лютого за наказом президента Володимира Путіна. Майже одразу ж жителі різних російських міст почали виходити на акції протесту. На даний момент затримано загалом понад 15 тисяч людей. У багатьох активістів відбуваються обшуки.
Учасникам антивоєнних акцій, згідно з російським законодавством (зокрема, згідно з новим законом про покарання за «дискредитацію дій російської армії»), загрожують як великі штрафи, так і кримінальне переслідування.