Доступність посилання

ТОП новини
Піротехніки ДСНС України біля виявлених залишків російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів Києва, 28 листопада 2024 року
Піротехніки ДСНС України біля виявлених залишків російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів Києва, 28 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Військові РФ обстріляли колону мирних жителів під час евакуації з Гостомелю, загинула жінка – поліція

Російські військові 14 березня обстріляли одну з колон із мирними жителями, які евакуювалися з Гостомелю на Київщині, одна жінка загинула на місці, повідомила Національна поліція України.

«14 березня працівники Бучанського районного управління поліції разом з органами місцевого самоврядування забезпечили евакуацію 500 людей з Дмитрівки і Немішаєва. Евакуація з Гостомеля проходила двоетапно. Перша колона із 10 автобусів, де в основному перебували матері із дітьми, літні люди і люди з інвалідністю, успішно дісталася місця призначення. По іншій колоні із чотирьох автобусів російські війська здійснили мінометний обстріл», – повідомили у поліції.

«Внаслідок обстрілу було травмовано водія одного із автобусів. Також під обстрілом в колоні опинився легковий автомобіль Volkswagen з подружжям, яке зазнало поранень. На жаль, жінка померла на місці події», – додали в поліції.

Усі інші громадяни, які прямували в обстріляній колоні, продовжили рух і згодом дісталися до безпечного місця, повідомили правоохоронці.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Reuters: Meta заборонила бажати смерті головам держав у Facebook й Instagram

Власник Facebook та Instagram – компанія Meta – заборонила на своїх платформах бажати смерті головам держав, у тому числі і президенту Росії, повідомляє Reuters із посиланням на корпоративний лист для внутрішнього користування.

«Ми нетерпимі до закликів до геноциду, етнічних чисток, будь-якої дискримінації, переслідувань чи насильства щодо росіян на нашій платформі», – йдеться у документі.

Офіційно компанія це наразі не коментувала.

Раніше Meta, за повідомленням агентства, відмовилася видаляти коментарі, які закликають до насильства щодо російських військових, і з побажанням смерті Володимиру Путіну та Олександру Лукашенку, пояснивши це формою «політичного самовираження». Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу у зв’язку із «закликами до вбивств та насильства» стосовно російських громадян.

14 березня «Роскомнагляд» заблокував Instagram на всій території Росії. Раніше аналогічне блокування поширилося на Facebook. Російський регулятор пояснив це рішення «поширенням повідомлень, що заохочують і провокують насильство щодо росіян».

Британський журналіст зазнав осколкового перелому ніг через дії військових РФ – ОГП

Британський журналіст 14 березня зазнав осколкового перелому обох ніг у результаті бойових дій російських військ в Україні, повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

«Осколковий перелом двох нижніх кінцівок – «русскомирный» діагноз, поставлений українськими лікарями британському журналісту. На даний момент, журналіст перебуває у реанімації під наглядом лікарів», – написала Венедіктова у фейсбуці.

«Ще раз хочу звернутися до наших партнерів – громадянин вашої держави перебував на території України, виконуючи редакційне завдання. Його діагноз вказаний вище. Цей чоловік не був на військовому об’єкті, у які, зі слів офіційних осіб РФ, вони постійно цілять. Не будучи на військовому об’єкті, він отримав серйозні поранення», – додала вона.

За словами Венедіктової, відомості про злочин внесені до ЄРДР і «це провадження буде розслідуватися належним чином». Вона не назвала імені журналіста, але опублікувала частину його акредитаційної картки від американської корпорації FOX NEWS.

За яких обставин був поранений журналіст – Венедіктова не уточнила.

Генпрокурорка повідомила, що акцентує, зокрема, на тих воєнних злочинах, жертвами яких стали громадяни держав-партнерів України з розрахунку на те, «що лідери цивілізованого світу таким чином скоріше наважаться на рішення про закриття неба», оскільки «статистика із українських жертв, з різних причин, не підштовхує до ухвалення важливих військово-політичних рішень».

Напередодні був убитий американський режисер і журналіст Брент Рено, коли його автомобіль потрапив під обстріл із боку військ РФ на блокпосту в Ірпені під Києвом, повідомила українська поліція.

51-річний Рено їхав з американським журналістом Хуаном Арредондо, який був поранений і доставлений до лікарні в Києві. У поліції Києва повідомили, що російські війська відкрили вогонь по машині.

За даними фонду JFJ, в Україні з 24 лютого вбили трьох журналістів, також сталося 10 замахів на вбивство.

Вирватися із блокадного Маріуполя. Кому дали «зелений коридор»?

У понеділок, 14 березня, із блокадного Маріуполя вдалося виїхати «зеленим коридором» майже двом сотням приватним авто, повідомив проєкту «Новини Приазов’я» директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрій Ремпель, який зараз в Запоріжжі координує переміщення людей із Маріуполя. Разом з цим, за його даними, гумконвой, який мав би привезти до блокадного міста продукти та централізовано забрати жінок та дітей, російські військові так і не пропустили.

  • Із 24-го лютого, від самого початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Маріуполь Донецької області перебуває під постійними обстрілами російської армії.
  • Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.
  • У Маріуполі від початку вторгнення Росії в Україну загинули вже 2 187 людей, повідомила міська рада ввечері 13 березня.
    • Більше читайте тут

МВФ прогнозує скорочення економіки України в 2022 році на 35%

Економіка України може скоротитися на до 35% протягом 2022 року, якщо нова російська агресія триватиме – про це йдеться в звіті Міжнародного валютного фонду, який цитують міжнародні медіа 14 березня.

У попередній оцінці впливу російської агресії Фонд припускає, що втрати людських життів, збитки, завдані критичній інфраструктурі, торгівлі, а також потік біженців ВВП країни скоротиться щонайменше на 10% від показників 2021 року. Такий сценарій можливий у випадку швидкого завершення війни та допомоги міжнародних донорів.

Агенція Reuters, зокрема цитує голову місії МВФ в Україні Іванну Владкову Голлар, яка вважає, що українська влада докладає «визначних зусиль», аби втримати економіку та фінансову систему України на плаву.

Читайте також: Єврокомісія презентувала четвертий пакет санкцій проти Росії

«Виплата зарплат і пенсій, поповнення банкоматів готівкою, відкриття відділень банків… подальші виплати за облігаціями зовнішнього боргу, аби після війни вони могли продовжувати звичайні операції з їхніми кредиторами та ринками. Це справді визначна, визначна робота», – перерахувала Голлар.

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) 10 березнясхвалила екстрену фінансову підтримку Україні у розмірі 1,4 мільярда доларів у рамках Інструменту швидкого фінансування (RFI) для задоволення невідкладних потреб у фінансуванні та пом’якшенні економічних наслідків війни.

МВФ очікує, що нова повномасштабна агресія Росії проти України матиме наслідки не тільки для обох країн, а й для глобальної економіки.

Члени ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії

Країни-члени Європейського союзу узгодили четвертий пакет санкцій проти Росії після її вторгнення в Україну, повідомив 14 березня офіс французького головування в ЄС.

Французьке президентство в ЄС заявило, що частиною пакету буде скасування торговельного статусу Росії як «країни найбільшого сприяння». Цей крок може дати змогу ЄС забороняти або запроваджувати штрафні мита на російські товари і поставить Росію на один рівень із Північною Кореєю або Іраном.

Дипломати заявили, що санкції будуть включати заборону на імпорт російської сталі й заліза, заборону на експорт предметів розкоші, включаючи автомобілі вартістю понад 50 000 євро (55 000 доларів), а також заборону на інвестиції в нафтові компанії й енергетичний сектор.

Власник футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович і ще 14 осіб також будуть додані до списку російських олігархів-мільярдерів, проти яких застосують санкції ЄС, повідомили дипломати.

Минулого тижня Британія вже наклала на Абрамовича санкції у вигляді заморожування активів і заборони на поїздки. Нещодавно журнал Forbes оцінив статки Абрамовича в 7,2 мільярда доларів.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також заявила, що пакет також заблокує доступ Росії до коштів Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку.

«Нам тікати нема куди, це наші домівки» – Кличко про обстріли Києва

Мер Києва Віталій Кличко в ефірі Радіо Свобода прокоментував обстріли столиці 14 березня. Він зазначив, що оборона міста триває майже три тижні попри те, що російські війська планували взяти його за два дні.

«Нам тікати нема куди, це наші домівки, наші сім’ї, наше місто. наша країна. І кожен, хто приходить до нас, повинен почуватися некомфортно», – сказав міський голова.

Він згадав про один із обстрілів у понеділок, який зруйнував дев’ятиповерховий будинок на київській Оболоні.

«Людям, які мешканці цього будинку, я запропонував місце, де вони можуть переночувати, (запропонував – ред.) евакуюватися. Людина десь 55, може, 60 років звернулася до мене, каже: «я не хочу і нікуди не поїду, це моє місто, мої будинки. У мене домівки вже нема, але місто я буду захищати. Прохання до вас як до мера: дайте мені зброю, у мене вже нічого немає, але залишилося місто». Отакі дії, які ми бачимо сьогодні, вибухи, провокації проти мирного населення – вони дають ще більше обурення кожному з нас, більше ненависті», – розповів Кличко.

За його словами, він не стикався з готовністю тікати чи здаватися серед киян, які лишилися в місті. Мер додав, що більша частина жінок і дітей виїхали, натомість більшість чоловіків залишилася.

ООН: в Україні через війну загинули 636 цивільних, 1125 – поранені

В Україні від початку масштабного вторгнення Росії загинули щонайменше 636 людей, 1125 – поранені, повідомило управління Верховного комісара ООН із прав людини. Це дані від 24 лютого до півночі 13 березня.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари. УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, особливо на території, яка контролюється урядом, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження», – йдеться в повідомленні.

Це стосується, наприклад, Ізюму (Харківська область), Маріуполя і Волновахи (Донецька область), де, за повідомленнями, мали місце сотні випадків загибелі чи поранення цивільних осіб, додали в ООН.

Ці повідомлення «підлягають подальшій верифікації та не включені до вищенаведеної статистики».

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.

Від початку війни Росія обстріляла вже 44 медзаклади – Український центр охорони здоровʼя

Від початку широкомасштабної військової агрсії Росії проти України російські війська обстріляли вже 44 медзаклади. Такими є дані Українського центру охорони здоровʼя.

Найбільше обстрілів зазнали медичні заклади на Харківщині: таких випадків зафіксували аж дев’ять.

По вісім обстрілів медзакладів відбулось у Київській та Луганських областях.

У Донецькій області внаслідок військової агресії було зафіксовано шість пошкоджень медичних установ.

У Чернігівській області – п’ять випадків, по три – у Житомирській та Миколаївських областях та по два – у Запорізькій та Сумській.

«Окупанти поводяться дуже агресивно»: свідчення із зайнятого армією РФ міста Пологи на Запоріжжі

Російське широкомасштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Російським військам вдалося зайняти деякі населені пункти. Щоб звільнити людей, які залишаються на тимчасово підконтрольній російській армії територіях, або там, де постійно точаться бої, українська влада організовує гуманітарні коридори. Але російські сили вже багато разів зривали досягнуті домовленості, розпочинаючи обстріли.

  • 13 березня віцепрем’єрка-міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомляла, що такі гуманітарні коридори не спрацювали одразу для декількох населених пунктів через атаки з боку російських військових.
  • У цьому переліку – місто Пологи Запорізької області. За словами Верещук, «коридор був заблокований через постійні обстріли».
  • Одному з жителів міста Пологи вдалось виїхати раніше. Чоловік самостійно вивіз родину разом з двома дітьми-підлітками.

Радіо Свобода наводить пряму мову очевидця, не називаючи його імені з міркувань безпеки. Але його особу верифіковали за допомогою представників Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації.

Це чоловік хоче вивезти родину подалі, у безпечніше місце. А потім хоче повернутися, щоб приєднатися до лав тих, хто чинить спротив російським загарбникам.

Читайте зараз тут

Провал «тріумфу» Росії в Україні. Чи Кремль вирішив вторгнутися в Україну на підставі помилкових даних своєї розвідки?

На наступний день після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, російський депутат, а заразом й онук одного з найвідоміших дипломатів 20-го століття, В’ячеслав Ніконов, виступив у російському парламенті.

«Ворог буде розбитий і перемога буде за нами. Я в цьому не сумніваюся», – процитував депутат свого діда, який перед Другою світовою війною укладав угоду про ненапад із тодішнім міністром закордонних справ нацистської Німеччини. За умовою пакту Молотова-Ріббентропа країни-підписанти розділяли між собою Польщу та більшу частину Східної Європи.

Вже скоро три тижні війни, а прогнози російського політика так і не справдились.

Краще оснащена, могутніша та більша за розміром російська армія мала б зрівняти українське військо з землею. За прогнозами Кремля, російські сили мали зустрічати – якщо не з розпростертими обіймами, то хоча б швидким здаванням позицій. Український уряд мав розвалитися або втекти, а їхнє місце мали б швидко заповнити призначені Москвою чиновники.

Нічого з цього не сталося, а невідповідність прогнозів і реальності змусила аналітиків замислитись, де вони помилилися. Через це постало питання: чи неправильні рішення Кремля спирались на хибну інформацію?

Читайте далі тут

Російська армія пошкодила обстрілом будівлю підземного газосховища на Чернігівщині – «Уктрансгаз»

Російська армія в результаті обстрілу пошкодила будівлю підземного газосховища у селі Олишівка на Чернігівщині. Про це повідомляє «Уктрансгаз».

«У будівлю на території підземного газосховища влучив снаряд. Пошкоджено насосну станцію подачі метанолу на майданчик газозбірного пункту. Персонал газосховища терміново евакуйований. Із комунікацій майданчика газозбірного пункту стравлений газ. Всі зовнішні комунікації відключені», – зазначають у компанії.

Жертв та постраждалих серед працівників Олишівського підземного газосховища, за даними «Уктрансгазу», немає.

Читайте також: Кулеба: у відмові ЄС від російських енергоносіїв найбільшу проблему становить Німеччина

10 березня російські війська здійснили спробу вторгнення на об’єкти газотранспортної системи України, через що Оператор ГТС заявив про загрозу для подальшого транспортуванню газу в Україні та Європі.

Під час широкомасштабного військового вторгення в Україну російська армія вже взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.

Через дії Росії на ЧАЕС та ЗАЕС УуМАГАТЕ створили цілодобовий кризовий центр для моніторингу ситуації на АЕС України, а Офіс генпрокурора відкрив низку проваджень за статтею «екоцид»

Російські війська намагаються захопити населені пункти в районі Ізюму – Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив вечірнє зведення про перебіг бойових дій в Україні 14 березня.

За даними командування, російські загарбники «роблять спроби оволодіти населеними пунктами в районі міста Ізюм».

«На більшості напрямків, при спробі просунутись вперед, противник зіштовхується з опором Збройних Сил України та громадянським супротивом місцевого населення. Не маючи значних успіхів, ворог продовжує нанесенням ракетно-бомбових ударів авіацією, знищуючи об’єкти військової та цивільної інфраструктури України», – йдеться в повідомленні.

Кіберармія України вже налічує 400 тисяч активістів – Держспецзв’язку

Станом на 14 березня до лав кіберармії України долучилось 400 тисяч активістів. Про це повідомяють у Держспецзв'язку.

«На допомогу державі прийшли наші кіберфахівці, які є найкращими у світі. Нині непереливки всім ворожим структурам, які безпосередньо відповідальні за здійснення агресії проти України. Росіяни вважають, що атаки на їхню інформаційну структуру такого масштабу могла організувати тільки супердержава. Мабуть, тому що вони не знали про існування нашого супернароду», – наголошують у відомстві.

За період широкомасштабної збройної агресії Росії проти України українські хакери уже «поклали» десятки стратегічних сайтів Білорусі, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 27 лютого.

1 березня Федоров повідомив про «впевнений наступ» у кібервійні проти Росії.

Міноборони просить не повідомляти точні місця обстрілів, щоб не коригувати вогонь російських військ

Оприлюднення точних адрес будівель, вражених обстрілами, допомагає російським військам, коригувати вогонь, заявляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Про це вона повідомила 14 березня на своїй фейсбук-сторінці.

«Не працюйте корегувальниками вогню у ворога! Так-так, саме це ви робите, коли публічно повідомляєте точну адресу – куди влучила або не долетіла ракета», – закликала Маляр.

Вона вказала на те, що в умовах війни можуть діяти обмеження на поширення певної інформації.

«Якщо ви не хочете допомагати ворогу знищувати наші міста і села, тоді: у соцмережах, у публічних виступах та коментарях для ЗМІ не називайте точні цілі і об’єкти враження. Не варто, як один з мерів, заявляти що в нас немає протиповітряної оборони на конкретній ділянці фронту, і вказувати географічні дані, не треба як ще один з мерів – говорити публічно, що для заїзду в місто залишилась безпечною лише одна дорога і називати яка саме (люди між собою і без цих заяв знайдуть, як передати таку інформацію)», – каже заступниця міністра.

Люди покидають Маріуполь на приватних авто по «зеленому коридору» – радник мера міста

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що люди сьогодні зранку мають можливість виїхати з міста по «зеленому коридору», ворог поки зберігає тишу. Про це він повідомив в коментарі «Новинам Приазов’я».

«На приватних автівках так, люди їдуть. Ми фіксуємо, десь з 9-10 години ранку по руху коридору ворог зберігає тишу. Тобто люди, які виїхали, вони доїхали до Бердянська. Їх там тримали ми бачили, але потім пропустили і вони їдуть далі», – сказав Андрющенко.

Він додав, що вже станом на 14 годину місто покинуло близько 150 автівок. Разом з цим він зазначив, що стопроцентних гарантій, що російські військові будуть зберігати тишу надалі, немає.

Із 24 лютого, від самого початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Маріуполь Донецької області перебуває під постійними обстрілами російської армії. Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.

У Маріуполі від початку вторгнення Росії в Україну загинули вже 2 187 людей, повідомила міська рада ввечері 13 березня.

У Донецьку 20 людей загинули внаслідок влучання ракети. «Це однозначно російська ракета» – Міноборони України

У центрі окупованого російськими військами та їхніми проксі-формуваннями Донецька 14 березня внаслідок влучання частин ракети загинули 20 людей, ще 28 зазнали поранень, інформують інтернет-ресурси угруповання «ДНР». За їхніми даними, «в небі над містом було збито випущену українськими бойовиками балістичну ракету «Точка-У». Частини ракети впали в центрі Донецька – на вулицях Артема та Університетська».

Українська сторона наполягає, що не обстрілювала цивільну інфраструктуру окупованого з 2014 року обласного центру (на відео – з 7-ї хвилини 12-ї секунди).

«Це однозначно російська ракета чи якийсь інший боєприпас. Кожен із вас елементарно може подивитися, що російська пропаганда упродовж восьми років розповідала про те, що українські Збройні сили обстрілюють Донецьк та інші міста. Ви елементарно можете подивитися на те, як виглядає сьогодні Донецьк за вісім років та можете подивитися на Харків та Маріуполь, які російські окупаційні війська обстрілюють уже понад два тижні», – сказав офіцер Центру оперативного інформування Міністерства оборони України Леонід Матюхін на брифінгу в українському медіацентрі.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

«Війна Путіна впливає на всіх нас» – Боррель про нові санкції ЄС проти Росії

Євросоюз запровадить четвертий пакет санкцій проти Росії у зв’язку з її новим повномасштабним вторгненням до України, заявив високий представник блоку із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

Про це він сказав під час візиту до Північної Македонії 14 березня, виступаючи в столиці Скоп’є.

«Війна Путіна – це не тільки про Україну, це про безпеку і стабільність нашого європейського континенту. Це впливає на всіх нас», – заявив Боррель.

Читайте також: Кулеба: у відмові ЄС від російських енергоносіїв найбільшу проблему становить Німеччина

Він додав, що нові санкції будуть спрямовані на сталевий, вугільний та енергетичний сектори Росії, а також на доступ Москви до ресурсів міжнародних фінансових інституцій.

«Це буде ще одним потужним ударом по економічному та логістичному підґрунті, на якому стоїть вторгнення Кремля та звідки походять джерела фінансування для нього», – сказав Боррель.

Очільник дипломатії Євросоюзу звинуватив Москву в цілеспрямованих ударах по цивільному населенню, навівши приклад Маріуполя, де за час облоги російськими загарбниками загинули понад 2 400 цивільних.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 11 березня презентувала четвертий пакет санкцій проти Росії через її нове вторгнення до України, яке запровадить Євросоюз.

Росія цілеспрямовано підриває продовольчу безпеку України і світу – ГУР

Росія цілеспрямовано підриває продовольчу безпеку України і світу, Про це 14 березня повідомляє Головне управління розвідки.

Для цього, за даними ГУР, російська армія прицільно б’є по сільськогосподарській техніці України. Подібні випадки українська розвідка уже зафіксувала у Броварському районі (Київська область), Мелітопольському районі (Запорізька область), Прилуцькому, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах (Чернігівська область), а також низці районів Херсонської та Харківської областей.

Окрім того, за даними ГУР, українська сільськогосподарська техніка масово реквізується російськими військовими для проведення інженерних робіт, побудови укріплень та з метою використання як тягачів для бронетехніки.

У ГУР додають, що до цих робіт росіяни примусово залучають місцеве населення на окупованих територіях.

Такими діями Росія підриває продовольчу безпеку в Україні та світі, твердить українська розвідка.

«Це поставить під загрозу проведення посівної кампанії у весняний період, що може призвести до гуманітарної кризи в окремих регіонах нашої держави. Ставиться під загрозу продовольча безпека не тільки України. Наша держава – один із основних постачальників багатьох видів сільськогосподарських культур на ринки Європи та Китаю», – наголошують у ГУР.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

У Генштабі Збройних сил України станом на ранок 14 березня повідомили, що на 18-й день повномасштабного російського вторгнення армія РФ втратила, зокрема, понад 12 тисяч особового складу, 389 танків, 1 249 бойових броньованих машин, 77 літаків, 90 гелікоптерів.

Трофейну військову техніку, відвойовану у російської армії, українці нерідко допомагають перевозити за допомогою тракторів та іншого сільськогосподарського транспорту.

МВС: усиновлення дітей під час воєнних дій – неможливе

Усиновлення дітей під час воєнних дій є неможливим. На цьому наголошують у МВС через масове поширення в Інтернеті повідомлень із закликами усиновити 45 дітей, батьків яких, нібито, було убито під час широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну.

«Інформація про цих дітей не відповідає дійсності... Під час війни усиновлення не можливе ні за звичною, ні за пришвидшеною процедурою, в тому числі іноземними громадянами», – повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ.

У відомстві нагадують, що будь-яку інформацію про дітей, яка поширюється в мережі, потрібно ретельно перевіряти. Для цього можна звертатися на гарячу лінію Української мережі з прав дитини та UNICEF Ukraine, які допоможуть підтвердити чи спростувати її.

У разі ж виявлення фейків, які стосуються дітей, необхідно звертатися до Кіберполіції – callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Згідно з даними Офісу генерального прокурора, унаслідок збройної агресії Російської Федерації станом на ранок 14 березня в Україні уже загинули 90 дітей, а понад 100 зазнали поранень.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG