Російські війська залякують журналістів у Бердянську – Денісова
Російські загарбники переслідують і залякують журналістів у Бердянську, повідомила на своїй Фейсбук-сторінці уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 14 березня.
«За даними Запорізької ОДА, у Бердянську окупанти переписали адреси журналістів, їхніх родичів. Примушують їх працювати для російської пропаганди. Погрожують їхнім дітям, батькам, дружинам. Окупаційні війська намагаються запровадити властивий для РФ режим тотального залякування та позбавити свободи слова захоплені міста», – прокоментувала омбудсменка.
Читайте також: Група євродепутатів вимагає звільнення викраденого в Каховці журналіста Олега Батурина
Денісова вказала на те, що перешкоджання журналістській діяльності порушує Женевську конвенцію щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, а також Конвенції про закони і звичаї суходільної війни.
Вона закликала міжнародні правозахисні організації посилити тиск на Росію для припинення нової агресії проти України та припинення порушення прав людини.
Раніше Запорізька єпархія Православної церкви України повідомила, що російські військові в окупованому Бердянську затримали та вивезли в невідомому напрямку священника ПЦУ отця Олега Ніколаєва.
Читайте також: Мирні жителі у Запорізькій області не припиняють виходити на вулиці проти загарбників з РФ
Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Група євродепутатів вимагає звільнення викраденого в Каховці журналіста Олега Батурина
Низка депутатів Європейського парламенту оприлюднила заяву через зникнення в Каховці українського журналіста Олега Батурина. Текст заяви Радіо Свобода надав євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічус.
Звернення підписали дев’ять членів парламенту, в тому числі представниці України – депутатки від «Європейської солідарності» Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Ми, члени Європейського парламенту, у найсуворіший спосіб викрадення журналіста Олега Батурина в Каховці, Україна, російськими окупантами. Ми вимагаємо негайного звільнення Олега Батурина, так само як і інших нещодавно викрадених людей», – заявили парламентарі.
Читайте також: У Мелітополі окупанти викрали голову райради − місцеве видання
Вони закликали до міжнародної підтримки для всіх викрадених в Україні, у тому числі журналістів, і зазначили, що Росія несе повну відповідальність «за ці невимовні злочини».
12 березня у Каховці на Херсонщині зник місцевий журналіст Олег Батурин, повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на його дружину.
У Каховці на постійній основі немає російських військових, окуповане сусіднє місто Нова Каховка.
У нещодавньому інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» Батурин розповідав, що фізична відсутність російських військових у Каховці, «не говорить про те, що їхніх агентів якихось тут може не бути».
На київській Куренівці одна людина загинула і шестеро поранені – фотосвідчення
Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що внаслідок падіння уламків ракети, випущеної російськими військами, на столичний район Куренівка одна людина загинула і шестеро поранені. За його словами, рятувальники та бригади швидкої перебувають на місці події.
Рятувальники додали, що «поміж житлових 5-ти та 10-поверхових будинків сталося загоряння у двох квартирах на 3-му та 4-му поверсі 5-поверхового житлового будинку». Об 11:49 пожежу повністю загасили.
Дивіться фотосвідчення тут
Росія перегруповує війська для відновлення наступу на Київ, Кривий Ріг і Миколаїв – Генштаб
Росія перегруповує війська для відновлення наступу на Київ, Кривий Ріг та Миколаїв. Про це вдень 14 березня повідомляє Генштаб Збройних сил України.
У керівництві ЗСУ наголошують, що завдяки відсічі української армії війська Росії наразі не досягли своєї основної мети в Україні.
«На сьогодні основні завдання щодо розгрому угруповань Збройних сил України, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей та встановлення контролю над лівобережною частиною України противником не виконані», – зазначають у Генштабі ЗСУ.
За даними Генштабу, ЗСУ вдалося зупинити наступ російських військ на Миколаївському та Криворізькому напрямках, а поблизу Харкова та Ізюма завдати противнику значних втрат.
Саме через відсіч з боку української армії, як стверджують у керівництві ЗСУ, Росія продовжує систематично завдавати ракетно-бомбових ударів по українських містах із метою знищення військової та цивільної інфраструктури України.
У Генштабі Збройних сил України станом на ранок 14 березня повідомили, що на 18-й день повномасштабного російського вторгнення армія РФ втратила, зокрема, понад 12 тисяч особового складу, 389 танків, 1 249 бойових броньованих машин, 77 літаків, 90 гелікоптерів.
За оцінками американських спецслужб, що були опубліковані 8 березня, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Російське Міноборони називає значно меншу кількість втрат. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.
Сквотери захопили будинки олігарха Дерипаски та дочки Путіна
Сквотери захопили будинки, які належать російському мільярдеру Олегу Дерипасці і, ймовірно, дочці Володимира Путіна Катерині Тихоновій. У другому планують відкрити притулок для біженців із України.
У Лондоні будинок Олега Дерипаски, який був одружений із падчеркою дочки Путіна, був захоплений уночі 14 березня, повідомляє таблоїд The Daily Mail. З вікна на фасаді будівлі вивішено український прапор, над входом є плакат «Це майно звільнено», поруч – банер українською мовою «Путін, іди нах..» з перекладом англійською, свідчать фотографії з місця подій.
На місце вночі прибула поліція, вона не втручається у ситуацію. The Daily Mail називає захоплений маєток «найдорожчим блокованим будинком у Великій Британії», оцінюючи його в 50 мільйонів фунтів (це близько 2 мільярдів гривень).
У Біарріці на півдні Франції активіст Пʼєр Афнер проникнув на віллу, яку повʼязують із дочкою Путіна Катериною Тихоновою та її колишнім чоловіком, сином друга Путіна Кирилом Шамаловим. У маєтку було знайдено випуск економічного журналу «Валовий внутрішній продукт (ВВП)», на всіх обкладинках якого з 2004 до 2018 року містилася фотографія Путіна. Афнер планує відкрити в будинку притулок для біженців від режиму Путіна, особливо українських, розповіло видання The Insider.
Близько 400 сирійців вже прибули до Росії для участі у війні проти України – зведення Генштабу
Росія почала вербування найманців у Сирії для участі у новій агресії проти України, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил 14 березня.
За зведенням, Росія продовжує накопичувати резерви на своїй території, в тому числі з найманців.
«За наявною інформацією, на території Сирії відкрито центри вербування найманців, де впродовж останніх днів завербовано понад тисячу осіб, близько 400 осіб вже прибули до РФ. Поблизу українського кордону у Ростовській (Російська Федерація) та Гомельській (Республіка Білорусь) областях розгорнуто табори для їх розміщення та підготовки», – повідомляє штаб.
За зведенням, наступ російських військ зупинений на Миколаївському та Криворізькому напрямках, також загарбникам не вдалося розгромити угруповання ЗСУ та вийти на адміністративні кодоні Донецької та Луганської областей.
Росія випередила Іран і Північну Корею за кількістю запроваджених щодо неї санкцій – Кулеба
Росія випередила Іран і Північну Корею за кількістю введених щодо неї санкцій. Про це заявив під час брифінгу 14 березня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
«За 18 днів з моменту вторгнення світова спільнота запровадила проти Росії вже 3612 обмежувальні заходи. Разом з обмеженнями, які вводилися з 2014 року, загальне число санкцій, запроваджених проти Росії, становить 6366. Росія перетворилася на підсанкційного лідера та стала світовим вигнанцем, токсичною країною, від якої відвертається увесь світ», – наголосив міністр.
За його словами, станом на ранок 14 березня 209 компаній повністю вийшли з російського ринку та припинили взаємодію з російськими партнерами.
Ще 378 компаній обмежили роботу частково. Але це та діяльність компаній, які надалі продовжують свою діяльність у Росії, не влаштовує українське МЗС.
«Ми цим незадоволені. Ми знаємо ці компанії, їхні маневри і трюки в тій чи іншій формі залишитися на російському ринку і будемо їх дотискати», – повідомив Дмитро Кулеба.
Міністр також додав, що внаслідок падіння російського рубля, спричиненого запровадженням світових санкцій, громадяни Росії незабаром будуть жити вдвічі бідніше, ніж українці.
«Путін думав, що все закінчиться швидко, і серйозні санкції просто не встигнуть запровадити, а ті, які запровадять, потім швидко скасують у новій реальності. Не так сталося, як гадалося», – наголосив очільник МЗС.
За словами Дмитра Кулеби, Україна продовжує працювати над тим, щоб санкційний тиск світу на Росію не припинявся.
«Ми стоїмо на порозі нового – четвертого – раунду запровадження санкцій Європейського союзу проти фізичних і юридичних осіб, а також проти низки великих російських компаній (з особливим наголосом на компаніях російського військово-промислововго комплексу», – зазначив голова МЗС.
Польща та Литва закликають «негайно» надати Україні статус країни-кандидата на членство в Європейському союзі. Про це йдеться в спільній заяві країн Люблінського трикутника (Україна, Польща та Литва), україномовну версію якої оприлюднив Кабінет міністрів 14 березня.
Заява стала наслідком зустрічі голів урядів трьох країн Дениса Шмигаля, Матеуша Моравецького та Інґріди Шимоніте в понеділок. Згідно з текстом, Польща та Литва визнають європейський вибір та бачать її у складі Європейського союзу «в найближчому майбутньому».
«Варшава та Вільнюс наголошують, що Україна має негайно отримати статус країни-кандидата в ЄС і стати членом ЄС за прискореною процедурою. Разом повторюємо, що з 2013 року Україна, як жодна інша європейська країна, платить високу ціну за свої європейські та євроатлантичні прагнення та бажання зміцнити свою демократію, сповідуючи європейські цінності», – йдеться в заяві.
Сторони також закликали до якнайшвидшої незалежності Євросоюзу від російських енергоресурсів, а Росію – до негайного припинення всіх військових дій та виведення військ із усієї території України в її міжнародно визнаних кордонах.
«Польща та Литва висловлюють спільну, непохитну підтримку демократично обраним органам влади України та народу України, який взявся за зброю, щоб захистити суверенітет своєї країни та цінності всього вільного світу: свободу, демократію, повагу до основоположних прав людини, а також людської гідності», – заявляють представники трьох країн.
Вільнюс та Варшава також підтверджують готовність надати притулок українцям, які тікають від російської агресії.
Підписанти також закликають міжнародних партнерів вжити надзвичайних заходів для реагування на дедалі більшу гуманітарну кризу на європейському рівні.
10 поранених на Яворівському полігоні перебувають у важкому стані, іноземці не постраждали
Десятеро поранених на Яворівському полігоні 13 березня перебувають у важкому стані. Про це повідомив начальник Львівської військової адміністрації Максим Козицький.
«Жодного постраждалого серед іноземних миротворців під час атаки 13 березня немає. Інформація про загиблих іноземців – це фейк», – каже Козицький.
Яворівський полігон розташований у двох десятках кілометрів від кордону з Польщею. Біля нього є численні населені пункти.
«Вибухи найбільш було чути з польського боку, зі сторони Європейського Союзу. Я спілкувався з польськими мерами і політиками, які починають розуміти, що це війна відбувається на кордоні з ЄС», – заявив мер Львова Андрій Садовий.
Поранені внаслідок ракетного обстрілу перебувають у різних лікарнях області.
Мирні жителі у Запорізькій області не припиняють виходити на вулиці проти загарбників з РФ
У Запорізькій області мешканці міст, тимчасово окупованих російськими військами, продовжують збиратися на акції протесту проти загарбників.
Так, щоденно зранку на ходу центром міста виходять жителі Приморська. Відеотрансляцію 14 березня організував місцевий інтернет-портал.
Під час акції її учасники також висловили підтримку мерам міст, захоплених агресором, та жителям Маріуполя. Активісти скандували «Приморськ – це Україна!», «Мелітополь, ми з тобою!», «Дніпрорудний, ми з тобою!», «Маріуполь ми з тобою!».
У Запорізькій області мешканці міст, тимчасово окупованих російськими військами, продовжують збиратися на акції протесту проти загарбників.
Так, щоденно зранку на ходу центром міста виходять жителі Приморська. Відеотрансляцію 14 березня організував місцевий інтернет-портал.
Під час акції її учасники також висловили підтримку мерам міст, захоплених агресором, та жителям Маріуполя. Активісти скандували «Приморськ – це Україна!», «Мелітополь, ми з тобою!», «Дніпрорудний, ми з тобою!», «Маріуполь ми з тобою!».
У більшості областей України відновили освітній процес – міністр
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що сьогодні, 14 березня, у більшості областей країни відновили освітній процес після двотижневих вимушених канікул.
«За інформацією департаментів освіти і науки військових адміністрацій, навчання стартувало у 13 областях. Форма освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному регіоні, територіальній громаді окремо, і вона обов’язково погоджена з військовою адміністрацією», – зазначив міністр.
У МОН додали, що у 8 областях частково у громадах освітній процес розпочався, а частково продовжили канікули; в 4 областях, де безпекова ситуація не дозволяє, навчання призупинене.
Втім, не вказали, про які саме області йдеться.
Сергій Шкарлет також зауважив, що для дистанційного навчання здобувачі освіти та вчителі можуть використовувати національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн», на якій розміщені уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5-11 класів, вона є постійно доступною.
Платформа ВШО, йдеться в повідомленні, є доступною за межами України і її використовують у понад 120 країнах світу, тому евакуйовані діти з України можуть користуватися нею і продовжувати навчання, відповідно до українських освітніх програм.
Крім того, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією «Google Україна» створили «Всеукраїнський онлайн-розклад».
Також 14 березня стартував освітній проєкт «Навчання без меж» – спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів «ПЛЮСПЛЮС», «Піксель» та «Суспільне», а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet. tv: «Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів, які залишаються у регіонах, де є проблема недостатньо якісного зв’язку та доступу до інтернету».
13 березня Міністерство освіти і науки повідомило, що від початку російського вторгнення 24 лютого війська РФ пошкодили 379 навчальних закладів в Україні, деякі з них – повністю зруйновані.
Австралія та Нідерланди офіційно вимагають від Москви компенсацій у справі MH17
Австралія та Нідерланди подали 14 березня спільну заяву до Міжнародної організації цивільної авіації з вимогою зобовʼязати Росію виплатити компенсації родичам загиблих унаслідок катастрофи літака «Боїнг» «Малайзійських авіаліній» над Донбасом 17 липня 2014 року.
Обидві країни вважають Росію відповідальною за катастрофу, оскільки вважають доведеним, що літак був збитий із російського комплексу «Бук» із території під контролем бойовиків, які підтримує Росія.
Більшість із 298 людей, які загинули на борту літака, були громадянами Нідерландів, загинули також понад 30 громадян Австралії. Літак летів із Амстердама до Куала-Лумпура.
У заяві керівництва Австралії наголошується, що обидві країни використовуватимуть «усі доступні засоби» для притягнення Росії до відповідальності. Нідерланди підтвердили подання заяви, зазначивши, що йдеться про окремий позов, не повʼязаний із кримінальною справою проти чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи. Його розглядає суд у Нідерландах за відсутності підсудних, колишніх ватажків та бойовиків угруповання «ДНР».
Раніше було зроблено й інші кроки з метою домогтися від Росії визнання провини та виплати компенсацій. Проте офіційна Москва відмовляється взяти на себе провину за загибель літака, заявляючи, що не довіряє даним міжнародного слідства. У загибелі «Боїнга» Москва звинувачує Україну, проте не наводить чіткої власної версії того, що сталося 17 липня 2014 року.
Нинішня заява подана на тлі широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.
Українські військові знайшли докази наявності серед учасників нового російського вторгнення фахівців-хіміків, що може вказувати на підготовку хімічної атаки, заявив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики 14 березня.
За даними Центру, чотири добу тому внаслідок бою біля села Старомлинівка, Донецька область українські війська знищили «велику кількість» російських загарбників. Серед отриманих після бою документів знайшли посвідчення офіцера російської армії на ім’я «Афтаєва Алєксандра Вікторовича».
«Згідно документів, до загибелі в Україні Афтаєв служив у військовій частині 21222 – а це «Федеральне управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї» у місті Пенза. А до служби в армії він закінчив «Саратовский военный институт биологической и химической безопасности», – йдеться в повідомленні.
Відтак Центр висновує, що отримані документи можуть свідчити про «підготовку Росією теракту проти України із застосування хімічної зброї».
Служба безпеки України повідомила 10 березня, що Росія всерйоз розглядає можливість підірвати склади аміаку на Харківщині, щоб звинуватити у цьому ЗСУ.
Раніше про ймовірність застосування Росією хімічної або біологічної зброї застерегли і США.
До цього Міністерство оборони Росії заявило, що на території України в рамках спільних програм із Пентагоном нібито діють 30 біолабораторій із роботи над збудниками небезпечних інфекцій. Держдепартамент США відкинув ці заяви та назвав їх прийомом Росії, щоб виправдати вторгнення в Україну.
Мер Вільнюса розповів, скільки українських біженців прийняло місто від початку війни
Від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну до столиці Литви Вільнюса переїхали близько шести тисяч українських біженців. Про це в ефірі марафону українських телеканалів заявив мер міста Реміґіюс Шимашюс.
За його словами, станом на ранок 14 березня, близько 200 українських дітей уже відвідують вільнюські школи.
Окрім того, жителі Вілюнюса, як і решта литовців, зараз підтримують Україну грошима, транспортом та гуманітарною допомогою, зазначає Шимашюс.
Інформаційна підтримка – ще один із напрямків допомоги, адже у Вільнюсі «розуміють, що вона – дуже важлива в умовах війни». Саме тому, за словами мера, у столиці Литви:
- змінили адресу посольства Росії на «Героїв України»;
- на дорозі перед дипустановою написали «Путіне, тебе чекає Гаага»;
- а в напрямку Мінська повісили дорожній знак, що він зараз окупований Кремлем.
Мер Вільнюса також зазначив, що більшість литовців підтримують прохання України до НАТО закрити небо для російських літаків.
«У нас відчувається те, що люди підтримують те, щоб небо було закрите для російських літаків над Україною. Звісно, Литва, будучи членом НАТО і не маючи своїх літаків, не може ухвалювати такі рішення. Ми розуміємо, що це серйзне питання. Але в Литві, я думаю, що більшість людей, підтримує те, щоб НАТО усіляко допомагало Україні», – констатує Реміґіюс Шимашюс.
За його словами, зараз Литва – один з найбільших помічників і друзів України.
Литва – одна із тих європейських країн, яка почала розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Окрім того, литовці запустили проєкт для заклику росіян виступити проти війни в Україні.
У Бердянську окупанти затримали православного священника – ПЦУ
Російські військові в окупованому Бердянську затримали та вивезли в невідомому напрямку священника Православної церкви України отця Олега Ніколаєва, повідомила 14 березня Запорізька єпархія ПЦУ.
«Піднесімо наші молитви до Господа, щоб він укріпив духовні і фізичні сили отців та захистив їх від усякого зла!» – ідеться в повідомленні церкви.
Раніше окупанти викрали в містах Запорізької області щонайменше двох мерів – у Дніпрорудному та в Мелітополі. Також серед затриманих є громадські активісти, організатори антиросійських протестів.
Першим був затриманий міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до західних лідерів із проханням допомогти звільнити його з полону.
ЧАЕС знову повністю знеструмлена – «Укренерго»
Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС), яка була захоплена російськими військовими невдовзі після масштабного вторгнення в Україну, знову повністю знеструмлена. Про це Радіо Свобода повідомили у НЕК «Укренерго».
«Лінія, яка живить ЧАЕС та місто Славутич, знову пошкоджена окупантами після того, як ремонтна бригада «Укренерго» відремонтувала її», – розповіли в компанії.
13 березня ремонтна бригада «Укренерго» відремонтувала високовольтну лінію електропередачі, яка живить Чорнобильську АЕС та місто Славутич. Але згодом вона була знову пошкоджена російськими військовими, повідомили у НЕК.
«О 19:07 лінію поставили під напругу та почали відновлення енергоживлення інфраструктури ЧАЕС та міста Славутич. Однак завершити ці роботи не вдалося, тому що окупанти невдовзі знову пошкодили лінію. Ремонтна бригада НЕК «Укренерго» вимушена знову їхати на окуповану територію поблизу Чорнобильської АЕС, шукати та ліквідовувати нове пошкодження», – зазначили у компанії.
«Укренерго» також наголошує, що Чорнобильська АЕС «є важливим об’єктом, який не може залишатися без надійного енергоживлення. Також від лінії, що живлять атомну станцію, залежить електропостачання мешканців міста Славутич. Тому безперешкодний і швидкий допуск ремонтних бригад «Укренерго» до цієї лінії для проведення оглядів та ремонтів є вкрай важливим не лише для українських споживачів, але й для Європи в цілому. Адже це допоможе уникнути повторної катастрофи на Чорнобильській АЕС та зберегти життя і здоров’я людей, що можуть стати її жертвами».
Ще один обстріл з боку військ РФ у Києві: 1 людина загинула, 6 поранені на Куренівці
Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що внаслідок падіння уламків ракети, випущеної російськими військами, на столичний район Куренівка одна людина загинула і шестеро поранені.
«Буквально нещодавно уламки ракети впали на дорогу на Куренівці. Одна людина загинула, шестеро поранених. Двох поранених забрала швидка. Повністю знищено тролейбус, який був без пасажирів. Вилетіли шибки, пошкоджені балкони навколишніх будинків та комерційні приміщення на перших поверхах», – повідомив Кличко у Telegram.
За його словами, рятувальники та бригади швидкої перебувають на місці події.
Рятувальники додали, що «поміж житлових 5-ти та 10-поверхових будинків сталося загоряння у двох квартирах на 3-му та 4-му поверсі 5-поверхового житлового будинку». Об 11:49 пожежу повністю загасили.
«Безрозсудний пенсіонер». Як Путін вирішив урвати жмут сіна
Автор сайту «Путінізм» Артем Круглов активно досліджує минуле «національного лідера». Із 2019 року на ютубі виходить документальний серіал «Путінізм як він є» – екранізація розслідувань, опублікованих на його сайті. Ця розмова кореспондента Російської служби Радіо Свобода із творцем «енциклопедії путінізму» присвячена психічному стану Путіна і наслідкам його бліцкригу, що не відбувся в Україні.
Патріарх РПЦ передав ікону керівникові Росгвардії. Золотов: «ця ікона прискорюватиме нашу перемогу»
Патріарх Російської православної церкви (РПЦ) Кирило (Гундяєв) під час недільної служби в московському храмі Христа Спасителя передав керівникові Національної гвардії Росії (Росгвардії) Віктору Золотову так звану Серпневу ікону Божої Матері.
«Цей образ я хотів би передати для нашого воїнського храму в парку «Патріот» у храмі Воскресіння Христового. Нехай він надихає молодих воїнів, які приймають присягу, які вступають на шлях захисту Вітчизни. Ну і оскільки ви, Вікторе Васильовичу (Золотов – ред.), очолюєте Росгвардію, я хотів би, щоб цей образ був саме в рядах Росгвардії Російської Федерації», – сказав російський патріарх.
Золотов, подякувавши очільнику РПЦ за ікону, став розповідати про перебіг війни, яку Росія веде проти України.
«Хочу довести до вас і до всіх присутніх тут парафіян, що війська Національної гвардії спільно зі Збройними силами Російської Федерації виконують усі поставлені завдання в ході цієї воєнної контроперації, і хочу сказати, що не все йде так швидко, як хотілося б... Але ми йдемо до наміченої мети крок за кроком. Перемога буде за нами, а ця ікона захищатиме російське воїнство і прискорюватиме нашу перемогу», – відзначив Золотов.
Одна з вагітних жінок, що постраждали в Маріуполі від авіаудару по пологовому будинку, померла разом із ненародженою дитиною. Про загибель жінки повідомила у фейсбуці журналістка «Голосу Америки» Ася Доліна.
«Перша вагітна дівчина з відео- та фоторепортажів з місця бомбардування дитячої лікарні №3 у Маріуполі (пологовий будинок), та, яку виносили на ношах, не вижила. І дитина її ненароджена не вижила», – повідомила журналістка.
Цю інформацію підтвердив фотограф Євген Малолєтка, який зробив фотографію з дівчиною, а також видання Associated Press, що посилається на місцевого хірурга Тимура Маріна.
За даними АР, після обстрілу пологового будинку вагітну жінку доправили до іншої лікарні. Марін розповів, що вибухом їй розтрощило таз і відірвало стегно. Лікарі провели кесарів розтин, але дитина «не подавала ознак життя». Після цього лікарі протягом пів години намагалися реанімувати жінку, але і її врятувати не вдалося.
Ім’я загиблої не називають.
Інша жінка, Маріанна Подгурська, яку теж сфотографували під час обстрілу пологового будинку Маріуполя, увечері 10 березня народила дівчинку.