Доступність посилання

ТОП новини
Піротехніки ДСНС України біля виявлених залишків російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів Києва, 28 листопада 2024 року
Піротехніки ДСНС України біля виявлених залишків російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів Києва, 28 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Російські війська зосередили зусилля на наступі в зоні ООС – Арестович

Російські війська визначилися з напрямком основного наступу, повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович. Про це він заявив під час звернення 13 березня.

«Противник визначився з напрямком основних зусиль і зосередив свої зусилля на наступі на наші сили оборони в зоні ООС. Але ми стримуємо його, завдаємо потужних ударів у відповідь. Так, сьогодні вночі була знищена значна кількість живої техніки й противника в Херсонській області. Тримається Маріуполь, тримаються Харків, Чернігів, Суми, Київщина», – сказав Арестович.

Він додав, що на півночі та в районі Харкова загарбники були зупинені, наразі перегруповуються, підтягують сили та не проводять активних дій.

«Наші війська наносили нічні удари по противнику, артилерійські, авіаційні. Противник вдався до ударів у відповідь, зокрема, в районі Львівщини. Стратегічні літаки, за попередніми даними, завдали з акваторії Чорного моря удар крилатими ракетами», – додав радник голови Офісу президента.

За оновленими даними, кількість загиблих внаслідок обстрілу Яворівського військового полігону у Львівській області зросла до 35 людей.

Російська армія атакує Україну одразу в кількох напрямках на землі та завдає авіаударів по всій території. Росія заявляє, що основними цілями її «воєнної спецоперації» є виключно об’єкти військової інфраструктури, однак масштабних руйнувань зазнали житлові квартали, лікарні, школи, дитсадки, церкви, бібліотеки і стадіони. Кілька міст зруйновано вщент. Триває облога Маріуполя, в місті настала гуманітарна катастрофа.

Російська армія вбиває цивільне населення при спробі евакуюватися через «зелені коридори», а в контрольованих російською армією містах почалися викрадення активістів, журналістів та місцевих політиків.

Внаслідок блокади Маріуполя загинули понад 1,5 тисячі жителів – дані МВС

Внаслідок блокади російськими військами Маріуполя в місті загинули 1 582 мирних жителя – про це йдеться в повідомленні Міністерства внутрішніх справ 13 березня.

Відповідну заяву відомство оприлюднило з посиланням на заступницю міністра Мері Акопян.

«За 12 діб блокади міста та нещадного обстрілу житлових кварталів 1582 мирних маріупольців вбито російськими окупаційними військами. Це помста за незламність жителів, які виявляють свою проукраїнську позиції ще з 2014 року. Але так чинять не військові, а терористи, які захоплюють в заручники невинних мирних людей», – заявила Акопян.

Вона додала, що кругова оборона Маріуполя триває, військове та політичне керівництво України розцінюють його блокаду як «проблему номер один».

«Очевидно, що місто для ворога має стратегічне значення, аби суходолом забезпечити коридор в окупований Крим із окупованої території півдня Донецької області, яку контролює РФ», – прокоментувала заступниця міністра.

Із 24 лютого, від самого початку нового вторгнення Росії в Україну, Маріуполь Донецької області перебуває під постійними обстрілами російської армії. Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.

Резніков назвав авіаудар по Яворівському полігону «терористичним нападом» біля кордону з ЄС і НАТО

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав авіаудар по Яворівському полігону на Львівщині «терористичним нападом» та вкотре закликав закрити небо над Україною. Про це він написав у своєму Твітері.

«Росія напала на Міжнародний центр миротворчості та безпеки під Львовом. Тут працюють іноземні інструктори. Інформація про постраждалих уточнюється. Це новий терористичний напад на мир і безпеку біля кордону ЄС-НАТО. Потрібно вжити заходів, щоб зупинити це. Закрийте небо!» – написав Резніков.

Вранці 13 березня по Яворівському полігону було випущено, як мінімум, 30 ракет. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький. Обстріл вели літаки з Саратова, Росія.

Через авіаудар загинуло 9 людей, поранено 57. Серед жертв є як військові, так і цивільні.

Також російські війська обстріляли аеропорт Івано-Франківська. Це сталося вже втретє за час російського вторгнення. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму відеозверненні повідомив, що інфраструктура аеропорту майже зруйнована.

Росія напала на Україну 24 лютого, почавши масові авіаудари по всій території від Чугуєва до Івано-Франківська. З тих пір російська армія регулярно бомбить та завдає ракетних ударів не тільки по об’єктах військової інфраструктури, а і по житлових кварталах, дитсадках, школах, лікарнях, пологових будинках та храмах.

Київ готується до можливої блокади, у столиці сформували запас продуктів – КМДА

Київська влада 13 березня повідомила про підготовку столиці до можливої блокади російськими військами.

«У столиці сформовано двотижневий запас необхідних продуктів харчування для двох мільйонів киян, які залишились у місті. Місто підготувалося до можливих дій у разі блокади. Ті два мільйони киян, які не полишили свої домівки, не залишаться сам-на-сам у разі погіршення ситуації», – йдеться в заяві Київської міської державної адміністрації.

КМДА звітує про співпрацю з бізнесом для відкриття магазинів та аптек, а також збереження в них цін на доступному рівні.

«Місто вдячне українським та закордонним партнерам, які змогли у найкоротший термін забезпечити великі та маленькі магазини найнеобхіднішими товарами і організували їх майже безперебійну доставку», – додають у пресслужбі міської влади.

За повідомленням, у столиці виплачуються зарплати та пенсії. КМДА просить мешканців за можливості купувати необхідні товари в магазинах і оплачувати комунальні послуги, які надаються у повному обсязі.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Маріуполь: супутникові знімки показують пошкодження лікарні та житлових будинків від авіаударів Росії – фотогалерея

Нові супутникові знімки Маріуполя від Maxar Technologies, датовані 12 березням, показують значні пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема лікарні та житлових будинків по всьому місту, внаслідок обстрілів Росією.

У західній частині міста спостерігаються пожежі, десятки багатоповерхових будинків зазнали серйозних пошкоджень.

У Мелітополі мітингують на підтримку викраденого російськими військовими мера

У Мелітополі в центрі міста городяни зібралися на акції на підтримку викраденого російськими військовими дві доби тому мера міста Івана Федорова. Акцію протесту напередодні анонсували на 10 годину неділі в соцмережах.

Як пише в своєму телеграм-каналі один з місцевих інтернет-ресурсів, на акцію вийшло близько тисячі містян. Також повідомляється про стягнення до місця події російської військової техніки.

Наразі в Запорізькій області відомо про два випадки викрадення росіянами голів міст. 13 березня вони захопили мера міста Дніпрорудного Євгена Матвєєва.

Раніше російські військові викрали і вивезли в невідому напрямку мера Мелітополя Івана Федорова.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до західних лідерів із проханням допомогти звільнити його з полону.

Через обстріл Яворівського полігону 9 людей загинули, 57 поранені

Внаслідок ракетного обстрілу Міжнародного центру миротворчості і безпеки (Яворівський полігон), що на Львівщині, дев’ять людей загинули, 57 отримали поранення. Про це повідомив начальник Львівської військової адміністрації Максим Козицький.

«Загинули 9 людей. Ще 57 осіб травмовані або уражені. Це не тільки військові. Зараз на території полігону гасять пожежу та розбирають уламки. Військові та рятувальники обстежили уже 25 точок ураження», − написав він.

За словами Максима Козицького, удар був здійснений ракетами, згідно з попередньою інформацією, літаками з російського Саратова.

«Піднялись літаки і здійснили удар по своєму бойовому курсу, не залітаючи на територію. Було випущено, за попередніми даними, більше 30 ракет. Спрацювала система протиповітряної оборони (ППО) і певну кількість ракет було збито», ‒ каже Максим Козицький.

Удар ракетами, за словами очільника ОВА, був чітко скерований по військових об’єктах. Дві крилаті ракети були збиті ППО.

Яворівський полігон розташований у кількох десятках кілометрів від кордону з Польщею. Біля нього є численні населені пункти. За попередньою інформацією, села не постраждали.

Вранці 13 березня російські війська обстріляли також і аеропорт Івано-Франківська. Це сталося вже втретє за час російського вторгнення. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму відеозверненні повідомив, що інфраструктура аеропорту майже зруйнована.

Ситуація на Запорізькій та Чорнобильській АЕС суперечить принципу безпеки – голова МАГАТЕ

Нинішня ситуація на Запорізькій та Чорнобильській АЕС явно суперечить одному із семи обов’язкових принципів ядерної безпеки. Про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.

Йдеться про порушення принципу «операційний персонал має бути в змозі виконувати свої обов’язки з охорони та безпеки й мати можливість приймати рішення без надмірного тиску».

У телефонній розмові з Гроссі 12 березня генеральний директор «Росатому» Олексій Ліхачов підтвердив, що фахівці «Росатому» прибули і на ЗАЕС, і на ЧАЕС, які були захоплені російськими військами 4 березня та 24 лютого, відповідно.

Ліхачов стверджує, що управління та експлуатацію Чорнобильської та Запорізької АЕС провадить оперативний персонал України, а «група з кількох російських спеціалістів надає йому консультативну підтримку».

У повідомленні МАГАТЕ з посиланням на Державну інспекцію ядерного регулювання України (ДІЯРУ) зазначається, що на Чорнобильській АЕС штат станції з 211 технічних фахівців та охоронців досі не може змінюватися, фактично проживаючи там із моменту захоплення станції російськими військами.

За повідомленням МАГАТЕ, «Гроссі неодноразово наголошував на нагальній необхідності забезпечити їх належний відпочинок і ротацію, кажучи, що це також є життєво важливим елементом для безпечної та надійної роботи атомної енергетики».

10 березня зв’язок між ЧАЕС та регулювальним органом було втрачено, а український регулятор підтримує контакт лише з керівництвом за межами проммайданчика.

Дані з Запорізької АЕС, передача яких до штабквартири агенції була порушена протягом кількох днів цього тижня, вдалося відновити.

Гроссі готує докладні технічні пропозиції про те, як МАГАТЕ може допомогти у підвищенні безпеки ЗАЕС та ЧАЕС, тісно координуючи свої дії з усіма відповідними сторонами.

Зараз над відновленням живлення ЧАЕС працює ремонтна бригада енергетичної компанії «Укренерго». Станція була знеструмлена 9 березня через обстріли армією РФ.

Щоб забезпечити електроенергією об’єкти в зоні відчуження, працюють дизельні генератори. 12 березня директор ЧАЕС Віталій Сейда повідомив у коментарі Радіо Свобода, що пального вистачить ще на одну добу.

У зоні Чорнобильської АЕС розташовано декілька сховищ відпрацьованого ядерного палива, а також об’єкт «Укриття» – ізоляційна споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС, побудована після вибуху 4-го реактора.

Влада анонсувала 10 напрямків для евакуації цивільних у неділю

Протягом дня планується здійснити евакуацію цивільних за 10 гуманітарними коридорами, повідомив, зокрема, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко 13 березня.

Зокрема, він зазначив, що колона з гуманітарним вантажем продовжує рух із Бердянська до заблокованого Маріуполя. У цій же колоні йдуть автобуси для евакуації на зворотньому шляху.

Крім того, евакуація планується за маршрутами в Київській області:

  • Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир, автобуси продовжують рух з Пісківки
  • Світильня – Плоске – Гоголів – Красилівка – Квітневе – Бровари, автобуси для евакуації виїдуть із Броварів
  • Перемога – Лук’янівка – Лукаші – Корніївка – Недра – Садове – Березань – Бориспіль – Київ, автобуси виїдуть із Києва
  • Велика Димерка – Бровари, автобуси виїдуть із Броварів

Напрямки на Луганщині:

  • Кремінна – Лиман
  • Рубіжне – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Слов’янськ
  • Попасна – Бахмут – Слов’янськ
  • Гірське - Лисичанськ - Бахмут - Слов’янськ
  • Щастя – Новоайдар – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Слов’янськ

Віцепрем’єрка, міністерка з питань тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляючи про заплановані напрямки для евакуації, зазначила з посиланням на голову Луганської військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая, що в Сєвєродонецьку станом на 9 ранку тривають обстріли.

«Ми щиро сподіваємося, що обстріли стихнуть, режим припинення вогню буде дотримано і ми розпочнемо вчасно евакуацію людей», – сказала вона.

Урядовиця застерегла людей, які намагаються евакуюватися не через гуманітарні коридори, а самостійно, що це може бути небезпечно для їхнього життя.

Крім того, Верещук закликала Росію звільнити співробітника Державної служби з надзвичайних ситуацій Олексія Данченка, який супроводжував гуманітарну колону в Білогородці.

«Зараз він перебуває на території склозаводу в Гостомелі. Ми вимагаємо відпустити Олексія Данченка. Ми домовилися про цей гуманітарний маршрут і він виконував свою роботу згідно з домовленостями», – сказала міністерка.

Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі. Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

На Запоріжжі російські військові захопили ще одного мера міста

У місті Дніпрорудному Запорізької області, що розташоване поряд з Енергодаром, російські військові захопили мера міста Євгена Матвеєва.

Про це повідомляє місцевий інтернет-портал «Новини ДніпроРудного», який щоденно транслював у прямому відеоефірі звернення міського голови до городян.

Місто Дніпрорудний не перебувало під контролем російських військ. На підступах до міста, яке було оточено російськими військовими з усіх боків, чергувала місцева самооборона та волонтери з числа містян.

Раніше, росіяни забрали і увезли в невідомому напрямку мера Мелітополя Івана Федорова. Наразі його місце перебування невідоме.

Російська авіація завдала ударів по евакуаційному потягу та Святогірській лаврі – голова Донецької ОВА

Через авіаналіт російської авіації на Донеччині вночі 13 березня було пошкоджено евакуаційний потяг «Краматорськ-Львів». Загинула одна людина, ще одну було поранено. Про це повідомив у голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Близько 00:00 години в результаті авіанальоту отримав пошкодження евакуаційний потяг «Краматорськ-Львів». У результаті цього цинічного злочину одна людина загинула, одна – поранена», − написав Кириленко.

За словами голови ОВА, російські літаки та артилерія завдавали ударів по півночі Донеччини всю ніч.

У Святогірську через бомбардування пошкоджено два приміщення Святогірської лаври, де перебувало близько тисячі людей, серед яких – «понад дві сотні дітей», повідомив Кириленко. Також зазнали руйнувань кілька корпусів дитячого обласного оздоровчого центру «Перлина Донеччини».

«Одну людину було госпіталізовано до лікарні, двоє звернулися до травмпункту у Слов’янську самостійно; ще 30 людям, які отримали незначні поранення, допомога була надана на місці. Пошкоджена інфраструктура навколо лаври, зіпсоване приватне майно», − написав очільник Донецької ОВА.

Вранці 13 березня російські війська також завдали авіаударів по аеропорту Івано-Франківська та Яворівському полігону на Львівщині.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Інфраструктура аеропорту «майже зруйнована» – мер Івано-Франківська

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив про пошкодження інфраструктури аеропорту внаслідок ударів вранці 13 березня. Про це він сказав під час відео-звернення на своїй фейсбук-сторінці.

«Інфраструктура аеропорту майже зруйнована», – сказав Марцінків.

Він додав, що це вже третій удар по місту, за попередніми даними, жертв немає.

«Щодо системи оповіщення. Будемо розслідувати, чому після відбою тривоги були завдані удари. Я нагадую – команди тривоги та відбою дають НЕ місцеві органи влади і не міський голова», – підкреслив мер міста.

Раніше вранці Марцінків повідомив, що аеропорт Івано-Франківська зазнав обстрілу з боку російських військ.

Російська армія хоче залучити додаткові 1,5 тисячі військових через втрати в Україні – Генштаб ЗСУ

Російська армія намагається компенсувати втрати, отримані в ході бойових дій під час нового вторгнення до України, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 13 березня.

«У зв’язку з втратами збройні сили російської федерації формують нові підрозділи. Зокрема, командування ворога планує залучити близько 1500 осіб зі складу 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський, Тихоокеанський флот)», – йдеться в ранковому зведенні.

Крім того, штаб має дані про «велику кількість» поранених російських військових у лікарнях Білорусі.

«Запасів крові для проведення хірургічних операцій не вистачає. Задіюються резерви накопичені для громадян Республіки Білорусь – близько 2/3 резерву перенаправлено на потреби військовослужбовців РФ. Активізувалась кампанія щодо збору крові серед працівників бюджетної сфери та цивільного населення», – заявляють у Генштабі.

За інформацією командування, російські загарбники продовжують обстріли мирного населення, незаконні перевірки особистих речей і обшуки серед місцевих жителів, в тому числі перевдягаючись у цивільний одяг і форму Збройних сил України.

«Морально-психологічний стан військ противника, який брав участь у боях зі Збройними Силами України, продовжує погіршуватися, зростає кількість випадків дезертирства та відмов щодо виконання наказів», – додають у штабі.

Командування зазначає, що протягом попередньої доби українські військові знищили знищено два російських вертольоти, два винищувачі, один з яких Су-34, та два безпілотники.

За даними Генштабу, в Україні загинули чи поранені вже більше ніж 12 тисяч особового складу російської армії. Президент Володимир Зеленський 12 березня повідомив про близько 1 300 загиблих українських військових.

За оцінками американських спецслужб, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Російське Міноборони називає значно менші дані. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.

Мер Скадовська заперечує окупацію міста російськими військами

У Скадовську, на Херсонщині, наразі немає російських військ, заявив мер міста Олександр Яковлєв. Про це він заявив у своєму зверненні на фейсбук-сторінці увечері 12 березня.

«У Скадовську на сьогоднішній день немає окупаційних військ і зберігається контрольована ситуація. Працюють комунальні служби, є газ, вода, світло, присутній зв’язок. Правда, інколи з перебоями, але більш-менш працює. По новинам: працюють у нас служби соціального забезпечення, туди можна звертатися», – розповів він.

За словами Яковлєва, з понеділка 14 березня у місті планується відновити навчання в школах у дистанційному форматі. У місті працюють патрулі, які стежать за громадським порядком.

Міський голова попросив дотримуватися комендантської години, яка діє в місту з 22 години до 6 ранку.

9 березня стало відомо, що російські війська увійшли до Скадовська. Жителі вийшли на мітинг проти присутності російської армії в їхньому місті.

Марцінків: за попередніми даними, вибухи в Івано-Франківську – від удару по аеропорту

Ранкові вибухи в Івано-Франківську спричинив удар по аеропорту, повідомив міський голова Руслан Марцінків. Такі попередні дані він оприлюднив вранці 13 березня.

«За попередньою інформацією сьогоднішні ранкові вибухи були від удару по аеропорту. Зараз деталі ще встановлюються. Я нагадую, що ціль ворога – посіяти паніку і страх. Ворог може і буде завдавати ударів в тилу України», – застеріг він.

Марцінків закликав містян бути обережними та стежити за повідомленнями про небезпеку з офіційних джерел. Він також попросив жителів районів поблизу аеропорту за можливості звідти переїхати.

Львівська обласна державна адміністрація повідомила раніше, що російські війська завдали авіаудару по Міжнародному центру миротворчості та безпеки, відомому як Яворівський військовий полігон.

«Херсон – це Україна» – мер міста підтримав позицію Херсонської обласної ради

Мер Херсона Ігор Колихаєв оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці заяву, у якій підтримав позицію Херсонської обласної щодо проведення російськими військовими так завного «референдуму» про створення «Херсонської народної республіки».

Міський голова нагадав, що напередодні Херсонська обласна рада підтримала заяву на підтримку територіальної цілісності України.

«Депутати Херсонщини ніколи не визнають спроб створити на території Херсонської області «народну республіку» та заграбастати частину України. У нас єдина відповідь окупантам: «Руський воєнний корабль іди на …». Херсонщина не скорена та протистоїть загарбнику. Наші серця б’ються в такт зі всією Україною, яка боронить себе від окупантів. Херсон – це Україна! Ми – це Україна. Україна – суверенна та єдина. Від сходу до заходу, від півдня до півночі. Все інше це провокація та підлі інсинуації ворога», – заявив він.

Колихаєв додав, що, за поширеною інформацією, так званий «референдум» планується на 13 березня.

«Я, Херсонський міський голова Ігор Колихаєв, та депутатський корпус Херсонської міської ради доєднуємося до колег і наголошуємо: Херсон був, є та залишатиметься територією України!» – підсумував мер обласного центру.

Під час телемарафону вранці 13 березня Колихаєв зазначив, що в Херсоні спостерігаються проблеми з харчами та ліками. Міська влада намагається запустити працездатні виробництва та веде переговори з власниками аптечних мереж, чиї заклади розташовані в місті, про їх відкриття.

Російські війська почали штурм Херсону 1 березня, обстрілюючи багатоповерхівки, заявила місцева влада. Невдовзі після того до місцевої ОДА зайшли окупанти, однак голова ОДА (зараз – обласної військової адміністрації) Геннадій Лагута заявив, що адміністрація області не залишила своїх обов’язків.

Також під контроль російських окупантів повністю потрапили Нова Каховка, Генічеськ і Снігурівка.

У Херсоні регулярно відбуваються велелюдні акції з українською символікою, де місцеві мешканці протестують проти окупаційного режиму.

Російські війська обстріляли Яворівський військовий полігон – Львівська ОДА

Російські військові завдали авіаудару по Міжнародному центру миротворчості та безпеки, відомому як Яворівський військовий полігон, повідомляє Львівська обласна державна адміністрація вранці 13 березня.

«Окупанти здійснили авіаудар по Міжнародному центру миротворчості та безпеки. За попередніми даними, вони випустили вісім ракет», – йдеться в повідомленні.

Точних даних про постраждалих наразі немає, обласна влада обіцяє повідомити деталі згодом.

Раніше в соцмережах з’являлися повідомлення про вибухи у Львові. Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив, що по ракетах спрацювала система протиповітряної оборони.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

В Україні наразі розслідують понад 1 700 справ про воєнні злочини Росії – Венедіктова

Наразі правоохоронці розслідують понад 1 700 кримінальних проваджень про воєнні злочини російських військ в Україні. Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова увечері 12 березня.

«Прокуратура фіксує кожен воєнний злочин РФ на нашій землі – наразі розслідується вже 1 717 кримінальних проваджень. Також збираємо докази російської агресії разом з усіма небайдужими на єдиній загальнодержавній платформі https://warcrimes.gov.ua»,– повідомила Венедіктова.

Вона закликала тих, хто став свідком чи жертвою воєнного злочину та має фото чи відеодокази, надавати їх правоохоронцям.

За даними Офісу президента, протягом 16 днів нового російського вторгнення загинули 79 дітей.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Гуманітарний вантаж має прибути до Маріуполя 13 березня – Зеленський

Гуманітарний конвой для блокованого Маріуполя має дістатися Маріуполя вдень 13 березня. Про це у вечірньому зверненні 12 березня повідомив президент України Володимир Зеленський.

За даними голови держави, протягом дня в суботу вдалося вивезти 12 729 людей.

«Гуманітарний вантаж для Маріуполя має бути завтра вдень. Через складність маршруту довелося заночувати в Бердянську», – сказав він.

Зеленський додав, що продовжує наполягати на збільшенні підтримки України під час переговорів із закордонними партнерами.

«Тому що це – не тільки для України, це для всіх вас у Європі. Зло, яке цілеспрямовано бомбардує мирні міста, обстрілює навіть машини швидкої допомоги і підриває лікарні, не зможе зупинитися на одній країні, якщо матиме сили йти далі. Сказав про це на дуже важливій акції на підтримку нашого народу, яку організували в Європі більше 100 тисяч людей», – розповів президент.

За словами віцепрем’єрки, міністерки з питань тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, протягом дня 12 березня із 14 запланованих гуманітарних коридорів спрацювали дев’ять.

Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі. Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Генштаб: висока ймовірність участі військ Білорусі у війні проти України зберігається

Генеральний штаб Збройних сил України заявляє, що висока ймовірність безпосередньої участі збройних сил Білорусі у військовій операції проти України зберігається.

«Військовим керівництвом Республіки Білорусь посилено охорону кордону з Україною. Зберігається висока ймовірність безпосередньої участі збройних сил Республіки Білорусь у військовій операції проти України. Відзначається ведення повітряної розвідки об’єктів на території України за допомогою БпЛА, імовірно, з території Республіки Білорусь», – повідомили у Генштабі ввечері 12 березня.

За даними Генштабу, російські військові 17-у добу продовжують наступальну операцію проти України, проводять заходи з відновлення боєздатності та перегрупування військ, а також здійснюють підготовку до продовження наступу на Поліському, Сіверському, Слобожанському, Донецькому, Таврійському та Південнобузькому напрямках.

«Протягом всього часу ведення бойових дій на території України ворог зустрів несамовитий опір. На жодному з напрямків не досягнув мети операції. Характер дій свідчить про невизначеність військового керівництва російської федерації у питаннях стратегічних завдань та кінцевої мети так званої «спеціальної воєнної операції», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі додали, що окупаційні війська «несуть значні втрати, сповільнили темпи наступу, на переважній більшості напрямків зупинені, продовжують знищувати об’єкти військової та цивільної інфраструктури».

11 березня Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що російські літаки завдали авіаудару по Білорусі з українського напрямку. У ЗСУ наголошували, що це – провокація з метою втягнути Збройні сили Республіки Білорусь у війну з Україною.

Міністр оборони України Олексій Резніков перед тим попереджав про ймовірність такого сценарію і заявив, що Україна «не планувала, не планує і не плануватиме жодних агресивних дій проти Білорусі».

Офіційний Мінськ заперечив обстріл своєї території Росією з боку України, але мешканці прикордоння все ж повідомили журналістам про вибухи.

Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» Російської Федерації в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні до України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG