/
Що краще дарувати, чого дарувати не можна, як здивувати близьких та зробити гарний презент навіть за обмежених ресурсів – про це розпитаємо сьогодні нашого експерта зі свят та подарунків.
Є чимало прикмет та забобон щодо подарунків: в народі кажуть, що не можна дарувати порожній гаманець, дзеркало, капці, перли, ножі – все це нібито є поганою прикметою і має призвести до негативних наслідків в житті того, кому це дарують.
За правилами етикету, якісь речі особистого користування не можуть бути подарунком, наприклад, косметичні засоби чи білизна.
Але наш експерт рекомендує не зважати на забобони, а керуватися здоровим ґлуздом і бажаннями близької людини.
«Все залежить від того, як хто це сприймає. Мені задається, немає заборонених подарунків – все можна пояснити», – каже Анна Яковлева.
Найкращі подарунки – це ті, які дарують емоції, нові враження та відчуття.
«Наприклад, ваша дитина мріє готувати – подаруйте їй сертифікат із кулінарним майстер-класом, де вона зможе втілити в життя свою мрію», – підказує засновниця івент-агентства.
Треба прислухатись до того, про що людина говорить і які висловлює бажання не лише перед Новим роком, а протягом року. Якщо завести блокнот і записувати до нього побажання близьких, друзів та колег, то з подарунками проблем не виникне, переконана Анна Яковлева.
Якщо купляти подарунки в останній день, то можна придбати багато непотрібних речей.
Книга, до того ж, досі залишається найкращим подарунком, зазначає експерт.
Подарувати фото-книгу із фотознімками онуків за цілий рік або унікальний календар із сімейними світлинами буде чудовою ідеєю, зазначає експерт.
Увага – перш за все. Новий рік – це більше нематеріальні подарунки або презенти особистого характеру, переконана експерт, на відміну від днів народження, коли можна влаштувати гучне свято і сюрприз.
«Моя мама робила дуже просто: вона підмовляла мене, і коли приходив тато та радився, що ж подарувати мамі, то я радила саме те, що мама давно вже обрала», – розповідає Яковлева.
Завжди актуальні прикраси, аксесуари, подарункові сертифікати, квитки на концерт улюбленого виконавця чи романтична вечеря.
Якщо хочеться зробити добрий подарунок, а не набір для гоління, ремінь, гаманець чи традиційні шкарпетки, то теж варто звернути увагу на захоплення чоловіка. Це може бути щось пов’язане зі спортом, автомобілем, рибалкою, музичними смаками або з туризмом.
Якщо в чоловіка є почуття гумору, то це може бути футболки з оригінальним принтом, смішні капці для дому, «літаючий» будильник чи радіокерована іграшка.
Можна щось спекти власноруч – і це буде дуже цінне, а можна подарувати новорічний атрибут – наприклад, новорічну прикрашену омелу, яку теж можливо зробити власноруч.
Все більше і більше набирають популярності подарунки, зроблені власноруч. Деякі опитування на розважальних ресурсах свідчать про те, що отримати такий подарунок для більшості навіть приємніше, ніж куплений в магазині.
Серед таких подарунків може бути фотоколаж, відеоролик, іменний торт.
До того ж, набирає популярності стиль подарунків, орієнтований на складання колекції: тобто вибудовувати подарунки можна так, щоб вони складалися в колекцію. Таким чином на наступне свято ви вже знатиме, що подаруєте, а в людини може з’явитися нове хобі.
Це велика помилка – дарувати те, що може знадобитися, наприклад, на кухні або в медичних цілях.
«Треба дарувати щось для душі», – резюмує експерт.