Цього тижня у Приштині представник Європейського Союзу у «трійки» перемовників Вольфґанґ Ішінґер зазначив: «Трійка» висловлює свій жаль з приводу того, що жодного рішення шляхом переговорів у цьому питанні досягнуто не було».
Американський представник у «трійці» Френк Візнер також наголосив, що переговори не дали мирного виходу із ситуації щодо Косова: «Ми дуже прискіпливо розглянули з усіма сторонами можливість будь-якого розумного рішення, будь-яких спільних позицій. Але такі спільні позиції не були знайдені упродовж 120 днів».
Чи можливе продовження переговорів?
Очікується, що насамперед США, Македонія, Франція, а потім й інші союзники визнають незалежність Косова, проголошену Приштиною в односторонньому порядку. Хоча й не виключають продовження переговорів і після 10 грудня, як це пропонує Росія і її представник у «трійці» Алєксандр Боцан-Харченко.
«Так, я бачу можливість для компромісу. Є підстави для додаткового раунду, або ж для продовження переговорів», – зауважив Боцан-Харченко.
Тим більше, що деякі країни ЄС – проти визнання одностороннього проголошення незалежності Косова. Це і Словаччина, Кіпр, Греція. Очікується, що після доповіді косовської «трійки» в ООН 10 грудня, вже 14 грудня відбудеться саміт ЄС у Брюсселі, який обов’язково розгляне проблему краю Косова, яку можна буде вирішити в ЄС лише шляхом консенсусу.
Матеріали до теми:
Що буде з Косово? (Огляд сербської преси) Вибори в Косово: голосували лише 40 відсотків виборців Більшість громадян Сербії за вступ до ЄС, але не за рахунок незалежності Косова Настав час сербам та ЄС визначитися щодо Косова