Генеральна асамблея ООН схвалила посилену резолюцію стосовно мілітаризації Криму, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 9 грудня.
За його словами, резолюція «містить важливу підтримку «Кримської платформи», закликає Російську Федерацію припинити перекидання на півострів зброї та військових, припинити порушення свободи мореплавства в Чорному й Азовському морях».
Кулеба подякував усім державам-членам ООН, які підтримали цей документ.
«Він консолідує міжнародну підтримку «Кримської платформи» та її цілей, протидіє мілітаризації Криму, надсилає сигнал стримування на тлі нарощування військової присутності Росії уздовж нашого кордону та в Криму», – вказав очільник зовнішньополітичного відомства.
Раніше цього місяця Європейський союз відзначив погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Про це заявив представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано за результатами зустрічі представників ЄС та України в Брюсселі.
Окупація та анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.