Китай закриває кордон із Росією через інфікованість коронавірусом тих, хто повертається в країну
Консульство Китаю у російському Владивостоці повідомило, що 243 громадяни Китаю, у яких виявили коронавірус, прибули в країну останнім часом через пункти пропуску на кордоні з Росією.
У зв'язку із цим Китай посилив обмеження на кордоні і оголосив про закриття із понеділка 13 квітня останнього наземного пункту пропуску на кордоні з Росією – у містечку Суйфенхе.
Росія випробовує у Севастополі технології глобального стеження і розпізнавання облич
Вийшов з під'їзду ‒ потрапив під спостереження, зайшов до магазину ‒ про це дізнається кожен охочий. Стеження, переслідування та розпізнавання облич ‒ це вже не фантастика, а реальність, яку активно використовує, наприклад, Китай. Правозахисники вважають такі системи стеження протизаконними, але у російських чиновників щодо цього своя думка. Анексований Севастополь ‒ одне з міст, де Росія випробовує технології глобального стеження. Більше про це – Крим. Реалії
Більше читайте тут
Лукашенко заявляє, що в Білорусі ніхто не помре від коронавірусу, при цьому 29 людей уже померли
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в його країні ніхто не помре від коронавірусу. Заяву 13 квітня цитували державні ЗМІ. При цьому в країні, за даними Міністерства охорони здоров’я, померли 29 людей, інфікованих коронавірусом.
Лукашенко висловив упевненість у тому, що білоруси, яким поставили діагноз COVID-19, померли не від коронавірусу, а «від букету хронічних хвороб, які у них були» – зокрема, від серцево-судинної, дихальної та легеневої недостатності, цукрового діабету.
«Коронавірус – це та атмосфера, в якій розвиваються хронічні захворювання», – підкреслив він.
Лукашенко також заявив, що «виходячи з китайського, американського і європейського досвіду, влада Білорусі бачить, як працювати, і вже знайшла комбінації ліків, щоб рятувати людей». На думку президента, якщо пацієнт «не опустив руки, він обов’язково видужає».
Раніше Лукашенко, який довгий час взагалі заперечував поширення коронавірусу, вже відзначався висловлюваннями про ситуацію з пандемією, що йдуть врозріз зі світовим лікарським співтовариством. Зокрема, керівник Білорусі назвав найкращими ліками від коронавірусу роботу на тракторі в полі, а також розкритикував ізоляцію громадян як міру проти поширення епідемії.
У Вірменії надзвичайний стан через пандемію коронавірусу продовжили до 14 травня
Уряд Вірменії продовжив до 14 травня надзвичайний стан, введений через пандемію коронавірусу 16 березня.
Уряд розширив свої повноваження на час дії НС, зокрема тепер він може реквізувати готелі чи інші приватні об’єкти, щоб розміщати людей на карантин. При цьому уряд зняв майже всі обмеження для новин про коронавірус.
«Якщо подальший моніторинг виявить швидке поширення так званих фейкових новин, ми можемо повернутися до цих обмежень», – попередив міністр юстиції Вірменії Рустам Бадасян.
Віцепрем’єр-міністр Тігран Авініан заявив, що запроваджені у країні обмеження працюють і мають продовжувати сповільнювати поширення хвороби у наступні тижні.
За офіційним підрахунком, на ранок 14 квітня у країні було зареєстровано понад 1000 підтверджених випадків зараження коронавірусом, 14 людей померли.
МВФ затвердив звільнення від боргів для 25 країн
Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення про звільнення від боргу для 25 своїх бідніших країн-членів, щоб вони могли зосередити більше фінансових ресурсів на боротьбі з пандемією коронавірусу.
Як повідомила директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва, виконавчий комітет фонду 13 квітня ухвалив рішення про першу групу країн, які отримають гранти на покриття своїх зобов'язань з обслуговування боргу перед МВФ протягом найближчих шести місяців.
Серед цих країн – Афганістан і Таджикистан, а також зруйнований війною Ємен і країни Африки й Азії.
Продуктові ринки знову закривають на карантин – Ляшко
З 14 квітня в Україні знову закривають продуктові ринки на карантин. Про це в ефірі телеканалу ICTV повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
За його словами, ринки дозволили відкрити, бо це нібито впливало на ціни на продукти у супермаркетах. Втім, як сказав Ляшко, були виявлені «зловживання органів місцевого самоврядування», коли ринки відкрили в «антисанітарних умовах».
«Ми маємо шалені порушення. З 14 квітня моя постанова, котра прописувала умови, як відкриватися ринкам, буде визнана як така, що втратила чинність», – наголосив Ляшко.
МОЗ повідомляє: в Україні зафіксовано 3372 випадки коронавірусної хвороби COVID-19
За даними ЦГЗ, станом на 9:00 14 квітня в Україні 3372 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 98 летальних, 119 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 270 нових випадків.
В Україні від COVID-19 померли 98 людей – ЦГЗ
Із 98 померлих – 51 чоловік та 47 жінок. 86 відсотків з них – віком від 50 років, повідомляє Центр громадського здоров’я.
«Усього в Україні досліджено 35 153 зразки на нову коронавірусну інфекцію методом ПЛР. Протягом 12 квітня отримано 270 повідомлень про нові підтверджені випадки», – мовиться у повідомленні.
Найгірший етап пандемії коронавірусу в Нью-Йорку може бути позаду, заявив губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо.
Під час щоденного пресбрифінгу 13 квітня він повідомив, що вдалося «взяти під контроль поширення інфекції».
Судячи з усього, «найгірше позаду нас, якщо ми будемо продовжувати діяти розумно», сказав губернатор.
У той час, як кількість померлих в штаті від COVID-19 перевищила 10 тисяч, число смертей почало знижуватися, кількість пацієнтів, госпіталізованих із діагнозом COVID-19 також пішла на спад.
Губернатор вважає, що майже повна зупинка економічної активності, закриття шкіл і університетів, карантинні заходи допомогли стримати поширення коронавірусу.
Водночас Ендрю Куомо повідомив, що він спільно з губернаторами шести сусідніх штатів готує план поступового відновлення роботи фірм і підприємств.
Деталі плану поки що невідомі, але він почне здійснюватися тільки після масштабного тестування жителів штатів із тим, щоб отримати чітке уявлення про рівень заражень.
Число хворих на COVID-19 в Росії за добу перевищило 2700
За останню добу в Росії виявлено 2774 випадки зараження коронавірусом нового типу в 51 регіоні. Померли 22 людини, повідомляє Міністерство охорони здоров’я країни.
Всього з початку епідемії зафіксовано 21102 випадки COVID-19 у 82 російських регіонах. Число смертей досягло 170.
Президент Росії Володимир Путін визнав 13 квітня, що ситуація з коронавірусом у Росії «змінюється на гірше», і додав, що можливе залучення ресурсів Міністерства оборони для подолання кризи.
Упродовж попередньої доби захворювання на COVID-19 підтвердили у 64 медичних працівників
Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Загалом коронавірус виявили у 594 медичних працівників.
Степанов: можливість послаблення карантину розглядатимемо ближче до 24 квітня
Можливість послаблення карантину в Україні влада розглядатиме ближче до кінця нинішнього терміну – 24 квітня. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«При можливості покращення епідеміологічного стану, коли ми будемо бачити, що можемо дуже покроково зменшувати карантинні заходи, ми відразу почнемо це робити. Але зараз у нас карантин до 24 квітня, і ближче до цієї дати ми проаналізуємо і будемо приймати рішення. Звісно це відбуватиметься після святкування Великодня», – зазначив міністр.
За його словами, МОЗ щодня аналізує поточну епідеміологічну ситуацію в країні, а також вивчає досвід інших країн з послаблення карантинних заходів.
«Коронавірус з нами – назавжди» – Олег Рубан
«При температурі 18–22 градуси різко знижується інтенсивність передачі вірусу. Майже в 2–3 рази стає менше. Тому після потепління до 18 градусів, а це, за прогнозами нашого Гідрометцентру, буде 24–25 квітня, у нас буде зменшена кількість випадків передачі вірусу. Тому й карантин в нас визначений до 24 квітня», – каже Олег Рубан, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві.
SARS-CoV-2, як каже Рубан, – вірус сезонний.
Думка про сезонність нового коронавірусу існує серед фахівців, але далеко не є загальноприйнятою. У країнах, де нині тепла погода, таких, як Австралія чи Іран, ця погода не вчинила помітного впливу на активне поширення коронавірусу. Однозначних результатів досліджень щодо цього наразі немає: одні з них припускають сезонний характер нового коронавірусу, інші, навпаки, стверджують, що для таких припущень немає підстав.
Угруповання «ДНР» ізолювалося від «ЛНР» через COVID-19: як до цього ставляться місцеві жителі
«Людей у магазині менше стало. Сказали: «Не виходити», бо будуть «штрафувати», то вони, мабуть, бояться. У нас тут літні люди переважно живуть, молодих тут мало».
«У мене там дочка живе, в Алчевську, але я не їжджу».
«І раніше з транспортом було не дуже, а зараз – взагалі. Вирішили, що ми – птахи. Між містами не заборонили сполучення, а нас відрізали повністю. Живіть як хочете».
У Києво-Печерській лаврі за минулу добу виявили ще два випадки захворювання на COVID-19
Про це на брифінгу 14 квітня повідомив мер Києва Віталій Кличко.
«Учора ми направили медичні бригади в Лавру. Медобстеження там пройшли 230 служителів Лаври та 68 студентів духовної семінарії. Серед них виявили хворих, двох госпіталізували. Один відмовився від госпіталізації», – розповів міський голова.
За словами Кличка, входи і виходи з території Лаври контролюють поліція та Нацгвардія.
У Миколаївській області вже 14 випадків захворювання на COVID-19 – ОДА
У Миколаївській області станом на 9:00 14 квітня виявили дев’ять нових випадків інфікування, таким чином загалом їх тепер 14. Про це повідомили у Миколаївській обласній державній адміністрації.
«Станом на 9:00 14 квітня в Миколаївській області зареєстровано 14 підтверджених випадків COVID-19, усі вони зареєстровані у Вознесенському районі. 14 квітня виявлено дев’ять нових випадків. Із них дві людини живуть у селі Воронівка, шість осіб із Вознесенська (чотири з однієї родини) та одна особа – з села Прибужани», – мовиться у повідомленні.
Як заявили в ОДА, заражені «належать до тісного кола спілкування із раніше захворілими на коронавірус, за релігійною ознакою».
З вечора 13 квітня до ранку 14 квітня по медичну допомогу звернулися чотири людини з підозрою на COVID-19, одну з них госпіталізували, іншим призначено амбулаторне лікування.
«Наразі в інфекційному стаціонарі перебувають 17 пацієнтів із підозрою на COVID-19 і два пацієнти з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19. Ще три людини з виявлених контактних осіб із лабораторно підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція COVID-19» отримують амбулаторне лікування вдома в умовах самоізоляції», – повідомили в ОДА.
Австрія почала поступово послаблювати карантин. От як виглядає її покроковий план
14 квітня Австрія однією з перших у Європі відкриває тисячі магазинів, поступового послаблюючи умови карантину. Тим часом експерти побоюються зростання кількості інфікованих COVID-19 і застерігають: надто раннє зняття обмежень може призвести до його повернення.
У медакадемії Дніпра переобладнують маски для пірнання на захисні маски для медиків
У державній медичній академії в Дніпрі збирають й переобладнують маски для пірнання на захисні маски для лікарів. Про це Радіо Свобода повідомив один з координаторів цієї волонтерської ініціативи, доцент кафедри патологічної анатомії медакадемії Олександр Бондаренко.
За його словами, система адаптації пірнальної маски під захисну маску для медиків відома у світі: з маски прибирається дихальна трубка, на її місце монтується спеціальний надрукований на 3Д-принтері пластиковий перехідник, до нього приєднується дихальний вірусно-бактеріальний фільтр. Цю технологію відпрацювали в Італії, Нідерландах та інших країнах світу, які постраждали від коронавірусу.
«Повнолицьові маски для поверхового занурення зручні для адаптації: у них є трубки, які можна знімати й замість них ставити перехідник – між маскою й медичним фільтром, які використовують в апаратах ШВЛ – це стандартний витратний матеріал у відділеннях реанімації. Лікар одягає цю маску й може використовувати її 24 години. Повністю захищене обличчя, не передавлюється нічого, як це відбувається при використанні респіраторів та окулярів. Перевага цих масок у тому, що їх можна дезінфікувати й потім знову використовувати», – розповів Олександр Бондаренко.
Як він зазначив, за підтримки волонтерів та бізнесменів, які допомагають зі збором масок – як вживаних, так і нових – та друком пластикових перехідників, у медакадемії вже переобладнали й передали лікарям 80 масок. Маски передають в основному до базових лікарень Дніпропетровської області.
«Надаємо ці маски передусім до лікарень, які приймають пацієнтів з COVID-19, – реанімаційним бригадам, тим, хто має безпосередній контакт з пацієнтами, зокрема анестезіологам», – зазначив координатор проєкту.
Він також додав, що за особливої потреби переобладнана маска може бути підключена до апарату ШВЛ для надання екстреної допомоги хворим із COVID-19.
«Але це нестандартна терапія, це «рятувальне коло» на той випадок, якщо у відділенні бракуватиме обладнання», – сказав медик.
Станом на 14 квітня на Дніпропетровщині лабораторно підтверджений 71 випадок COVID-19. 8 людей одужали.
Поліція Львівщини склала на громадян понад 450 протоколів про порушення правил карантину
Понад 450 протоколів про адміністративні правопорушення правил карантину склали на громадян поліцейські Львівської області. Про це розповів під час брифінгу начальник Нацполіції у Львівській області Василь Віконський.
Зокрема, йдеться про порушення самоізоляції, відсутність маски на обличчі. Також протоколи складені щодо керівників і працівників підприємств, де порушено правила карантину.
Найбільше ж, а це 91 протокол, поліцейські склали через ігнорування заборони перебування у парках, скверах та інших громадських місцях.
19 протоколів поліцейські склали на перевізників і сім на посадових осіб. Усі ці порушення зафіксовані від початку запровадження карантинних обмежень.
Адміністративні протоколи на громадян передані на розгляд судів.
«Передусім пояснюємо громадянам, проводимо превентивні заходи і, звичайно, перевіряємо, чи дотримуються правил карантину громадяни у парках, скверах, інших громадських місця, а також суб’єкти господарювання. Протоколи про адміністративні правопорушення поліцейські складають лише тоді, коли інші засоби впливу безрезультатні. Зауважу, що мешканці Львівщини свідомо оцінюють ситуацію, у переважній більшості дотримуються обмежень і правил карантину, не виходять без необхідності з домівок, а ті, хто давали на це добровільну згоду, перебувають у самоізоляції», – зазначив керівник поліції Львівщини.
У суботу 18-го і неділю 19 квітня, на Великдень, кількість поліцейських нарядів, які стежитимуть за дотриманням громадянами карантину, збільшать.
«Якщо людина йде у церкву посвятити паску, то ніхто не може це їй заборонити. Поліція забезпечуватиме порядок і стежитиме за тим, як люди дотримуватимуться дистанції. Якщо ж площа біля церкви дозволятиме дотримуватись відстані, то ніхто громадянам не зможе заборонити там перебувати», – сказав Віконський.
У невеликих населених пунктах священники різних конфесій освячуватимуть великодні кошики біля домівок людей.
Глави ПЦУ і УГКЦ закликали вірних на Великдень залишатися вдома і дивитися онлайн-трансляції богослужінь. А паску люди можуть освятити самостійно, використовуючи освячену воду.
Потрапити всередину храму парафіяни не зможуть, освячуватимуть кошики лише на площі біля церков, віряни ж мають дотримуватися дистанції, не створюючи натовпу.
Great Lockdown: Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння реального ВВП України на 7,7%
Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння реального валового внутрішнього продукту України на 7,7% у 2020 році. Водночас уже у 2021 році ВВП зросте на 3,6%.
Згідно зі звітом «Перспективи розвитку світової економіки», у 2020 році рівень безробіття зросте до 10,1% з 8,5% у 2019-му.
Поточний платіжний баланс має скоротитися на 2% (порівняно з 0,7% у 2019 році).
Укладачі звіту очікують падіння світової економіки на 3% за умови зниження активності коронавірусу в другій половині 2020 року. Це на 6,3 відсоткового пункта нижче порівняно із січневим прогнозом. МВФ називає поточну економічну кризу Great Lockdown й заявляє, що нинішня рецесія є найгіршою із часів Великої депресії і значно гіршою за Світову фінансову кризу.
При цьому у 2021 році глобальне економічне зростання має сягнути 5,8% за умови згасання коронавірусної кризи й ефективних заходів для запобігання банкрутствам, втраті робочих місць та загальносистемній фінанасовій напрузі. Це зростання буде лише частковими, бо економічна активність залишатиметься нижчою від рівня, який прогнозували ще до удару вірусу.
Загальні втрати світового ВВП у 2020 та 2021 роках сягатимуть близько дев’яти трильйонів доларів. Це дорівнює спільному обсягу економік Німеччини і Японії.
Міжнародний валютний фонд зазначає, що вперше з часів Великої депресії рецесії зазнають розвинуті економіки, а також ринки і країни, що розвиваються.