МОЗ заявляє про готовність приєднатися до глобальних випробувань для пошуку ліків від COVID-19
Міністерство охорони здоров’я готове приєднатися до глобальних клінічних випробувань «Солідарність» Всесвітньої організації охорони здоров’я для пошуків ліків від коронавірусної інфекції COVID-19. Про це голова МОЗ Максим Степанов заявив під час зістрічі з головою представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом, повідомляє відомство 11 квітня.
За словами Степанова, Україна готова вивчити «технічні та технологічні можливості щодо приєднання до випробувань», а МОЗ вже визначив коорданиторів проєкту зі свого боку.
«Також нам цікаві й інші напрями взаємодії, зокрема щодо збільшення кількості проведених тестів на виявлення COVID-19», – цитує голову МОЗ пресслужба.
Україна отримала 10 тонн гуманітарної допомоги від ОАЕ – СБУ
До України 10 квітня прибула перша партія гуманітарної допомоги з Об’єднаних Арабських Еміратів, повідомляє Служба безпеки України 11 квітня. Літак приземлився в міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Зокрема, уточнюють у правоохоронному органі, Київ отримав 15 тисяч медичних халатів, 20 тисяч захисних масок, 500 тисяч рукавичок, 30 тисяч пар захисного взуття, 15 тисяч комбінезонів та 6 тисяч літрів дезинфікуючого засобу.
У Кривому Розі через контакт з хворою на коронавірус ізолювали понад 100 людей, в тому числі лікарів
У Кривому Розі через контакт з хворою на коронавірус ізолювали понад сто людей – лікарів та пацієнтів лікарні, де її спершу лікували, а також людей з місця її роботи та з кола спілкування. Інформацію про це Радіо Свобода 11 квітня підтвердили в пресслужбі Криворізької міськради.
За даними пресслужби, жінка була шпиталізована до лікарні №3 6 квітня за рекомендацією сімейного лікаря з діагнозом ГРВІ й почала отримувати лікування.
Діагноз коронавірусної інфекції був підтверджений лабораторно методом полімеразно-ланцюгової реакції тільки ввечері 10 квітня. Того ж дня жінку перевели до базової інфекційної лікарні.
Нацполіція: рішення місцевої влади про обмеження пересування на вихідних – рекомендаційні
Рішення місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про обмеження свободи пересування носять рекомендаційний характер, зазначають у Національній поліції України.
Як роз’яснюють у правоохоронному органі, в умовах надзвичайно ситуації влада може обмежувати роботу громадського транспорту та підприємств, але не запроваджувати комендантську годину.
«У кількох регіонах місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про тимчасову заборону громадянам виходити з дому (з 13-ї години 11 квітня до 06-ї години ранку 13 квітня). Утім, це рішення комісії носить виключно рекомендаційний характер, адже комендантська година можлива лише за умови введенння правового режиму надзвичайного стану», – нагадують у Нацполіції.
Число хворих на COVID-19 у США перевищило пів мільйона
Число хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 у Сполучених Штатах перевищило пів мільйона. Про це свідчать дані університету Джонса Гопкінса.
Станом на 17:20 за Києвом у США зафіксовано 501 тисяча 680 інфікованих. В Іспанії хворих майже 162 тисячі, в Італії – понад 147 з половиною, у Франції – майже 126 тисяч, у Німеччині – понад 122 з половиною тисячі.
За кількістю смертей США майже зрівнялися з Італією, де жертвами COVID-19 стали 18 тисяч 849 людей. Далі в списку йде Іспанія (16 тисяч 353), Франція (13 тисяч 197) та Велика Британія (8 тисяч 958).
Як перекрили в’їзд в Умань через коронавірус – у 16 фото
Рішенням міської влади, Умань Черкаської області закрили на в’їзд для іногородніх. Відтак в місто не можуть потрапити ті, хто у ньому не живе. На чотирьох в’їздах правоохоронці спільно з ДСНС перевіряють у водіїв температуру, а іногородніх розвертають додому. Тим часом вулиця Пушкіна, де розташована могила цадика Нахмана, – пуста. У центрі міста набагато жвавіше. Чи дотримується Умань карантину і як живе місто в умовах ізоляції у фотогалереї Радіо Свобода.
Шмигаль назвав радників щодо виходу з карантину
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розкрив імена фахівців, які обговорюють з урядовцями стратегії та ідеї виходу країни з карантину. Крім міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, до цієї групи увійшли
▪️Ярослав Жаліло — заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень
▪️Елла Лібанова — директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України
▪️Андерс Аслунд — старший науковий співробітник Атлантичної ради США
▪️Олег Устенко — радник Президента України
▪️Ерік Найман — керуючий партнер Capital Times
▪️Віллем Буітер — професор Колумбійського університету
▪️Євген Пенцак — викладач економіки та фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи.
ВООЗ закликає Білорусь підготувати лікарні для інфікованих COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до влади Білорусі із закликом готуватися до несприятливого розвитку ситуації з епідемією коронавірусної інфекції. Про це йшлося 11 квітня в Мінську на зустрічі групи експертів ВООЗ із журналістами.
За результатами вивчення ситуації фахівці дійшли висновку, що епідемія в Білорусі перейшла в більш небезпечну фазу, заявив керівник групи Патрік О'Коннор. Він рекомендував білоруській владі підготувати лікарні для прийому інфікованих. Представники ВООЗ також рекомендували скасувати всі масові заходи, включно із запланованим на 9 травня військовим парадом.
Міністерство оборони Білорусі раніше 11 квітня заявило, що «навіть не розглядає» можливість скасування або перенесення параду.
Одразу після карантину підвищення цін на квитки в поїздах не буде – міністр інфраструктури
«Укрзалізниця» не планує підвищувати тарифи на проїзд у пасажирських поїздах після скасування карантину і відновлення сполучення, повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Тарифи ще не змінювалися... Поки що підвищення тарифів по пасажирських перевезеннях як не планувалося, так і не планується. Зрозуміло, що до цього питання необхідно буде підходити в майбутньому. Але коли? Я поки що вам не скажу. Тим більше, що наразі пасажирські перевезення у нас не здійснюються», – сказав Криклій.
Через COVID-19 Москва запроваджує «цифрові перепустки» для поїздок
Влада російської столиці Москви через поширення коронавірусної інфекції запроваджує так звані «цифрові перепустки» для пересування з використанням транспорту. Перепустку треба буде оформлювати для будь-якого пересування з використанням транспортних засобів – це стосується і поїздок у громадському транспорті, і поїздок у власній машині, і на таксі. Багаторазові перепустки матимуть співробітники, присутність яких на робочому місці «є абсолютно необхідним».
Система перепусток наразі не стосується піших виходів із дому, але при цьому треба буде дотримуватися інших правил загальної самоізоляції.
Станом на ранок 11 квітня в Росії діагностовано понад 13 з половиною випадків захворювання на COVID-19. За останню добу в цій країні виявили 1667 випадків коронавірусної інфекції, з них понад тисяча – в Москві. Столиця Росії лідирує і за загальною чисельністю хворих – їх там понад вісім тисяч.
«Будьте посланцями життя в час смерті» – папа Римський напередодні Великодня
Папа Римський Франциск закликав людей «не піддаватися страху» під час всенощної святкової меси в порожній базиліці святого Петра напередодні свята Великодня, яке більшість християн світу зустрічає 12 квітня.
У церкві, яка може вмістити до 10 тисяч людей, під час суботньої меси були присутні лише близько 20 людей, хор був також менший, ніж зазвичай. Через спалах коронавірусної інфекції було скасовано і кілька традиційних заходів, зокрема, хрещення дорослих новонавернених.
В Україні зафіксували 266 нових випадків коронавірусу – МОЗ
В Україні зафіксували 266 нових випадків коронавірусу, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними станом ранок на 12 квітня, на території країни виявили 2 777 випадків COVID-19. 89 пацієнтів одужали, 83 – померли.
Перші два випадки коронавірусної хвороби виявили на Миколаївщині. Тепер COVID-19 діагностований у всіх регіонах України.
Ляшко: 82% померлих після COVID-19 мали супутні захворювання
«Аналізуючи динаміку смертності, 82% мали супутні захворювання, зокрема серцево-судинні, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок і легень. У деяких осіб були поєднані захворювання. Усе це після приєднання до цих хронічних хвороб коронавірусної хвороби призводить до того, що ми відмічаємо ускладнення, які є несумісні з життям», – сказав Ляшко на брифінгу.
Станом на ранок 12 квітня в Україні виявили 2 777 випадків COVID-19. 89 пацієнтів одужали, 83 – померли.
Дніпропетровщина: 53 медпрацівники перебувають на ізоляції через коронавірус у медсестри
На Дніпропетровщині у райцентрі Петропавлівка через інфікування коронавірусом медсестри на ізоляції перебувають 53 медпрацівники місцевої лікарні. Інформацію про цей випадок Радіо Свобода підтвердила начальниця відділу санепіднагляду ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.
За її даними, у всіх медпрацівників взяли аналізи методом полімеразної ланцюгової реакції, на результати очікують.
Жінка, у якої діагностували хворобу, мала контакти з членами релігійної організації, яка проводила біблійну школу в Першотравенську, де потім зафіксували спалах коронавірусу.
За даними МОЗ, станом на ранок 12 квітня на Дніпропетровщині лабораторно підтвердили 58 випадків COVID-19.
В умовах епідемії коронавірусу, коли медперсонал та лікарі потрапили у зону найвищого ризику, питання оплати їхньої праці є ключовим. Скільки ж грошей мають отримувати лікарі, які лікують пацієнтів із COVID-19 ? З якого бюджету надбавки будуть оплачуватися? І що робити, якщо визначеної державою надбавки немає? Радіо Свобода опитало лікарів і зібрало інформацію із різних регіонів.
Зокрема, МОЗ пропонує фінансувати додаткові доплати медичним працівникам за рахунок місцевих бюджетів.
«Для забезпечення виконання наказу №145 просимо переглянути відповідні місцеві бюджети, прийняти рішення про виділення додаткових коштів на встановлення доплат медичним та іншим працівникам з місцевих бюджетів та надіслати копії цих рішень до Міністерства охорони здоров’я України», – зазначається у документі.
Більше читайте тут
Папа Римський у Великодній проповіді порівняв коронавірус із часами, коли розіп’яли Христа
«Вони (послідовники Христа – ред.), як і ми, мали перед своїми очима драму виживання, несподіваної трагедії, яка трапилася занадто раптово. Вони бачили смерть і вона обтяжувала їхні серця. Біль був змішаний зі страхом (за свої життя – ред.). Потім також був страх за майбутнє та за все, що потрібно відбудувати... Для них, як і для нас, це була найтемніша година», – сказав папа Римський у своїй великодній проповіді.
Росія повідомила про рекордну кількість нових випадків COVID-19
Росія повідомила про рекордні 2 186 нових випадків COVID-19, які зафіксували за останню добу.
Тепер кількість підтверджених випадків коронавірусної хвороби в Росії становить 15 770 людей. 130 людей померли.
Читайте ще:
Становлення путінізму: етап перший – підриви житлових будинків
Становлення путінізму: хто був юнацьким наставником Путіна і Ротенберга
Як Володимир Путін вербував іноземців, коли працював у КДБ: «пазли становлення путінізму»
«Не завжди встигаєш поїсти» – український медик розповів про умови роботи в Італії
Гліб Бітюков – медбрат Київської міської клінічної лікарні №17, один із медиків, який прибув у складі української бригади до Італії. Вже тиждень він працює у лікарні міста Пезаро. Гліб розповів Радіо Свобода про те, які там умови, як працює медперсонал в умовах епідемії і чому ця поїздка є корисною для України.
«Зараз складна ситуація для будь-якої країни, як для Італії, так і для України. Наше обладнання відрізняється від їхнього обладнання, наша система охорони здоров'я відрізняється від їхньої. Ми зараз перебуваємо на етапі медичної реформи і я сподіваюся, що це змінить нашу систему. Нам буде важко, але важко всім. У 2014 році, коли почалася війна і Росія напала на нас, то всі думали, що ми не зможемо впоратися з великою кількістю російської армії, але ми змогли. То ж я думаю, що це трапиться і зараз. Ми зможемо», – вважає Гліб.
Володимир Зеленський пообіцяв мільйон доларів тому, хто винайде вакцину – Ляшко
Президент України Володимир Зеленський пообіцяв щонайменше мільйон доларів за вакцину від коронавірусної хвороби COVID-19, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю LB.ua.
«Я вам відкрию секрет. Президент попросив мене, щоб я написав листи на наших академіків і пообіцяв, що якщо хтось винайде вакцину або ліки, то отримає, не знаю з якого фонду, мінімум мільйон доларів», – розповів Ляшко.
Історики порівняли пандемії чуми і коронавірусу: великі втрати спонукали до позитивних змін
Чума була одна з найдошкульніших пошестей в історії людства. Зрештою, такий захід, як карантин, від італійського quarantena – quaranta giorni, «сорок діб» – застосували вперше під час пандемії чуми в XIV столітті. Про те, якою була чума та її наслідки, Радіо Свобода поговорило з істориком, координатором проєкту «Лікбез. Історичний фронт» Кирилом Галушком.
– Гинуло багато людей і це було кожного разу величезна трагедія.
З іншого боку, це мобілізувало, це був великий стрес і щоразу люди намагалися робити якісь висновки: санітарія, водогони, каналізація, мити руки, більше чистоти. Це сприяло принаймні побутовому прогресу для уникнення таких спалахів.