В українців буде можливість придбати експрес-тест на коронавірус в аптеці, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Змога така буде, оскільки будь-які аптеки сьогодні можуть закуповувати експрес тест-системи... В аптеках можуть продаватися експрес-тести, і це питання суб’єкта господарювання, що володіє аптекою», – сказав Ляшко на брифінгу 10 квітня. Він не уточнив, коли саме з'явиться така можливість.
Заступник міністра додав, що приватні лабораторії також можуть проводити тестування на коронавірус.
Карантин не завадив офіційним заходам з участю одеського міського голови та УПЦ (МП)
Річницю звільнення Одеси від нацистів відзначили із порушенням карантинних норм про безпечну дистанцію та масові заходи, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Зокрема, квіти до одеських меморіалів 10 квітня та Стели невідомому матросу на Алеї слави поклав міський голова Геннадій Труханов. Разом із ним відзначити річницю прийшли декілька депутатів міської ради та представники Української православної церкви (Московського патріархату) на чолі з митрополитом Агафангелом.
ЗМІ не запрошували на заходи, були присутні тільки працівники пресслужб. І на Алеї Слави, і на площі 10 квітня була присутня велика кількість правоохоронців.
Кличко: 150 киян, що повертаються з-за кордону, помістять на обсервацію
Сьогодні в столицю прибуде кілька авіарейсів з-за кордону. Серед громадян, що повернуться в Україну, будуть і кияни. Майже 150 людей Київ розмістить на двотижневу обсервацію», – повідомив 10 квітня міський голова Києва Віталій Кличко.
«Причина в тому, що міська влада нібито не виконала постанову Кабінету міністрів щодо зупинення громадського транспорту в місті. Коли мені передали повістку, я спитав, як бути з людьми, які мають їздити на життєво необхідні процедури, зокрема гемодіаліз? Що робити запоріжцям, які повинні доглядати за паралізованими чи хворими літніми батьками? Й таких людей сотні. Відповіді я не отримав, але передав силовикам ваші повідомлення та коментарі, які ви мені з цього приводу писали», – написав Буряк на своїй сторінці у фейсбуці.
МОЗ їде з інспекцією на Івано-Франківщину, де найвища смертність від COVID-19
Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 10 квітня, представники МОЗ розглянуть кожен летальний випадок у регіоні й дадуть рекомендації.
«У комісії перебуває заступник міністра охорони здоров’я, професори, які займаються інфекційними хворобами, анестезіологією та реаніматологією. Буде розглянутий кожен конкретний випадок і надані конкретні рекомендації за необхідності щодо покращення ситуації з надання медичної допомоги», – сказав Ляшко.
За останніми даними МОЗ, на Івано-Франківщині станом на ранок 10 квітня виявили 254 випадки COVID-19, 15 людей померли.
Скільки насправді тестів на COVID-19 в регіонах України?
Виявилось, що дані, оприлюднені 9 квітня Кабміном щодо кількості тестів, неповні і частково суперечать інформації, отриманій за запитами напряму з обласних департаментів охорони здоров’я. Так, наприклад, за даними уряду, в більшості областей досі немає тестів ПЛР. Хоча раніше ці області надали Радіо Свобода іншу інформацію.
Радіо Свобода публікує аналіз даних, отриманих на офіційні запити з різних регіонів України.
Там не зафіксовано жодного випадку захворювання на COVID-19 і центральна влада підозрює, що там не проводять тестування.
Зеленський сказав про це 10 квітня на нараді щодо боротьби з коронавірусом.
Радіо Свобода провело своє длслідження, зокрема, поговорило із міським головою Миколаєва Олександром Савченком.
Більше читайте тут:У пошуках коронавірусу: комісія в Миколаївській області
Що робить місцева влада на Полтавщині, щоб протидіяти епідемії
Пройшовши через випробування Новими Санжарами, влада Полтавщини, принаймні, за її словами – зробила висновки:
- головне більше робити ПЛР- тестувань, а після підтвердження діагнозу COVID-19 - ретельно відстежити коло контактних осіб;
- усіх контактних відправляти на самоізоляцію і тримати з ними зв'язок;
- виізди на виклики за симптомами інфікування коронавірусом мають здійснювати спецбригади (їх 36), вони і беруть матеріал для ПРЛ-тестів;
- не чекати централізованих закупівель, а вирішувати питання разом із місцевим бізнесом для забезпечення медпрацівників спецзахистом, лікарень апаратами ШВЛ і запуску в роботу 3-х лабораторій (одна працює, друга запускається, третя готується);
- щоденне кількаразове інформування ЗМІ і населення: оперативна інформація на сторінці ОДА у ФБ, щоденні брифінги із журналістами;
- обмін досвідом із іншими областями. між медиками в Україні і вивчення закордонного досвіду;
Читайте тут: Від Нових Санжар до лабораторій ПЛР-діагностики: як місцева влада протидіє поширенню коронавірусу
Про це на брифінгу заявив директор Одеського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я Віталій Гончаров, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«Ухвалене рішення про проведення дослідження на коронавірус COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для осіб, які знаходяться на обсервації, та осіб, які перетинають державний кордон. Це зроблено, щоб максимально виявити хворих на COVID-19 і щоб своєчасно провести протиепідемічні заходи для локалізації осередку інфекційного захворюванння», – повідомив Гончаров.
Більше читайте тут: В Одеській області будуть перевіряти на коронавірус всіх, хто в’їжджає в країну
Не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка – на Закарпатті і Волині
У Волинській і Закарпатській областях влада вирішила максимально обмежити пересування людей у вихідні дні.
Про це обласні державні адміністрації регіонів повідомили на своїх сторінках у фейсбуці.
Жителів цих областей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка.
Обмеження на вихідні і свята на Київщині
Київська обласна державна адміністрація рекомендує органам місцевого самоврядування обмежити перебування людей в громадських місцях у період вихідних і святкові днів.
«Епідемічна ситуація ускладнюється з кожним днем. Фахівці очікують пік захворювань в області з 11 по 20 квітня. Щоб стримати цю хвилю, комісія вирішила: рекомендувати органам місцевого самоврядування Київської області обмежити пересування та перебування людей в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 13:00 11 квітня до 6:00 13 квітня та з 13:00 18 квітня до 6:00 21 квітня)», – заявили в ОДА.
Більше читайте тут.
У низці областей України запроваджують режим максимального обмеження пересування на великодні свята
У Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях влада вирішила максимально обмежити пересування людей у вихідні дні 11 та 12 квітня. А на Київщині ще й 18–21 квітня. Жителів цих областей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка та придбати необхідні продукти та ліки заздалегідь. Обмежувати в’їзд та виїзд людей повинні і додаткові КПП на межах областей.
Такі нові обмеження місцеві чиновники пояснюють реакцією на епідемічну ситуацію, яка складається в регіонах і посилаються, в тому числі, на рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 9 квітня 2020 року. Додатковою причиною є й святкування Великодня вірянами низки конфесій.
Емоційні звернення мерів італійських муніципалітетів з елементами лайки і закликами залишатись вдома набирають тисячі переглядів у соцмережах. Багато хто захоплений їхньою реакцією.
А як мери українських обласних центрів протидіють коронавірусу?
Що для боротьби з COVID-19 роблять Віталій Кличко, Борис Філатов, Геннадій Кернес, Геннадій Труханов, Андрій Садовий та інші?
Кличко: у Києві не запроваджуватимуть комендантську годину
У Києві не будуть запроваджувати комендантську годину, як у деяких регіонах України. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Він наголосив, що введення подібних обмежень не входить до компетенції місцевої влади.
«Для контролю за дотриманням обмежень цими вихідними правоохоронці нестимуть посилену службу в столиці. Збільшать кількість нарядів поліції для патрулювання у парках і скверах, у публічних місцях Києва», – зазначив Кличко.
Мер столиці закликав киян не ходити в місця, де можна бути оштрафованим за порушення правил карантину.
«На сьогодні правоохоронці склали вже 705 адмінпротоколів щодо порушників. І стягнули до бюджету понад 130 тисяч гривень», – сказав міський голова.
СБУ перевіряє можливу службову недбалість Миколаївської ОДА під час протидії COVID-19
Служба безпеки України перевіряє можливу службову недбалість посадовців Миколаївської обласної державної адміністрації під час протидії коронавірусній хворобі COVID-19.
У Службі безпеки розповіли, що позачергова сесія обласної ради 27 березня 2020 року затвердила рішення про внесення змін до бюджету для придбання медичного обладнання, дезінфікуючих засобів. Рішення передбачає надання регіональним закладам охорони здоров’я додаткового фінансування на суму 109 мільйонів гривень.
«Посадовці Миколаївської ОДА в умовах стрімкого поширення пандемії та необхідності реалізації термінових заходів, визначених керівництвом країни, не вжили реальних заходів для виконання рішення облради. За попередньою версією слідства, дії чиновників могли заподіяти значну шкоду життю та здоров’ю мешканців області через розповсюдження COVID-19», – розповіли в СБУ.
Станом на ранок 10 квітня в Україні зафіксували 2203 випадки COVID-19. 61 людина одужала, 69 – померли. При цьому в Миколаївській області жодного випадку коронавірусної хвороби наразі не виявили.
Кількість смертей від коронавірусу у світі перевищила 100 тисяч
Кількість смертей від коронавірусу 10 квітня досягла 100 тисяч, а кількість випадків перевищила 1,6 мільйона, свідчать дані агентства Reuters.
Зазначається, що офіційно перша смерть від коронавірусного захворювання COVID-19 була зафіксована в Ухані 9 січня. Через 83 днів кількість смертей вже становила 50 тисяч, і знадобилося ще лише вісім днів, щоб досягти позначки у 100 тисяч.
Напередодні, 9 квітня, у світі було зареєстровано близько 7300 смертей від COVID-19, інформує агентство.
За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 20:30 за Києвом жертвами коронавірусу стали 100 376 людей при 1,65 мільйона випадків зараження. Одужали більше, ніж 368 тисяч людей.
МОЗ України станом на ранок 10 квітня повідомляло про 2 203 підтверджених випадків зараження коронавірусом, з них 69 – летальних. 61 людина одужала.
Міністр: 334 медики заразилися COVID-19 в Україні
334 медики заразилися COVID-19 в Україні, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Інтер».
«Справді, у нас із 2 203 захворювань на сьогодні 334 медичних працівників. Ми щодня займаємося тим, щоб максимально забезпечувати засобами індивідуального захисту. Щодня прилітають літаки з десятками, сотнями тисяч і респіраторів, і костюмами біозахисту, окулярами – все це одразу постачається до лікарень», – розповів Степанов.
Станом на ранок 10 квітня в Україні зафіксували 2203 випадки COVID-19. 61 людина одужала, 69 – померли. При цьому в Миколаївській області жодного випадку коронавірусної хвороби наразі не виявили.
МОН: до перевірки відеоуроків долучаться незалежні експерти
До перевірки відеоуроків «Всеукраїнської школи онлайн» долучаться незалежні експерти, повідомило Міністерство освіти та науки України.
У відомстві нагадали, що в низці відеоуроків, що вийшли впродовж останніх п’яти днів, були помилки, які не вилучили з відео на етапі виробництва. Міністерство назвало «неприпустимою» ситуацію, коли в ефір виходить матеріал з помилками.
«Основна причина цього – брак часу. Від ідеї створення курсу до першого виходу в ефір пройшло всього два тижні. Усі уроки виходили з продакшну вночі напередодні виходу в ефір – близько 30 відео на добу. За таких термінів на обов’язкову експертну перевірку уроків не вистачило часу. Наразі всі, хто залучений до підготовки уроків, максимально працюють над тим, щоб з наступного тижня уникнути таких ситуацій», – повідомили в МОН.
6 квітня в Україні стартувала «Всеукраїнська школа онлайн» для учнів 5-11 класів. Уроки транслюють з понеділка до п’ятниці на українських телеканалах та ресурсах Міністерства охорони здоров’я на YouTube. Через низку помилок учителів під час відеоуроків проєкт зазнав критики в соціальних мережах.
«Тут народ знає, що таке війна». Розповідь уродженця Криму про боротьбу Ізраїлю з пандемією
Хайфа, Ізраїль. Тут сонячний день, співають птахи, а наш співрозмовник долучається до ефіру з паркової зони. Вулицями ходять люди, біля магазинів стоять черги, містяни роблять великі закупівлі ‒ так було вдень 7 квітня. Наступного дня в Ізраїлі відзначали велике свято Песах, і з цього дня країна опинилася в умовах суворого карантину.
Як змінилося життя Ізраїлю в умовах боротьби з коронавірусом, Радіо Крим.Реалії розповів кримчанин, який більше ніж 25 років живе в іншій країні, але не втратив зв'язок із рідним півостровом. Юрій Вайнбрун, житель Хайфи, сам зв'язався з нашою редакцією і запропонував поділитися інформацією. Текст інтерв’ю читайте за лінком.
В Україні не лишилося областей без підтверджених хворих на COVID-19 – Ляшко
В Україні вже немає областей, де не було б зафіксовано випадків коронавірусної хвороби COVID-19 – про це на брифінгу 11 квітня повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, перші випадки захворювання офіційно підтвердили в Миколаївській області.
«Сьогодні перші два випадки коронавірусної хвороби зафіксовано в Миколаївській області, це безпосередньо у Вознесенському районі, в людей, які повернулися з Польщі. Вони не увійшли в статистику за попередню добу, але щойно повідомили, що випадки є, і Миколаївська область – для мене, на жаль – увійшла у число тих областей, які мають випадки коронавірусної хвороби», – сказав Ляшко.