«Омікрон» виявлений у 17 областях України – МОЗ
Штам «омікрон» виявлений уже в 17 областях України, але він поки не домінує в Україні, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 24 січня на селекторній нараді щодо поширення COVID-19.
За його словами, які цитує пресслужба президента, в Україні третій тиждень поспіль зростає кількість нових випадків захворювання на COVID-19, проте завдяки вакцинації перебіг хвороби легший, і нині госпіталізовано майже вдвічі менше людей порівняно з піком захворюваності восени 2021 року.
Потужності державних лабораторій дозволяють тестувати на COVID-19 усіх охочих – МОЗ
Україна має потужності для тестування на COVID-19 всіх, хто цього потребує, запевняє Міністерство охорони здоров’я.
«Основним способом діагностики COVID-19 залишається тестування методом ПЛР. Наразі потужності державних лабораторій дозволяють тестувати усіх, хто цього потребує. Минулого року 11,2 млн досліджень проведено методом ПЛР, з них – 2/3 у лабораторних центрах МОЗ. При цьому жодних затримок у тестуванні та жодних перебоїв із поставками тест-систем не було зафіксовано. Ще додатково 8,2 млн досліджень проведено швидкими тестами, більшість яких закуплена за кошти державного бюджету. Нині на залишках на рівні лабораторій фіксується понад 2 млн досліджень з ампліфікації та понад 1,9 млн досліджень з екстракції РНК. В областях також є понад 466 тисяч експрес-тестів та понад 1,2 млн наборів для відбору біологічного матеріалу ПЛР», – йдеться в повідомленні пресслужби МОЗ.
У МОЗ анонсують додаткову закупівлю наборів ПЛР для покриття ще 825 тисяч досліджень.
Коронавірус: в Україні зробили ще понад 22,5 тис щеплень
В Україні минулої доби зробили 22 541 щеплення від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
«Першу дозу отримали 8 280 людей, другу дозу – 8 835 людей, додаткову дозу отримали 87 людей, бустерну дозу – 5 339 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 164 118 людей, з них отримали першу дозу – 15 164 116 людей, отримали дві дози – 14 466 084 людини, отримали додаткову дозу – 13 108 людей, бустерну дозу – 208 784 людини.
В Україні виявили 12 915 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 23 січня виявили 12 915 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 826 дітей і 224 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 836 людей, 2 430 – одужали, 67 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили на Львівщині – 2 170.
COVID-19 в Україні: за добу зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків
Медики за добу 22 січня в Україні виявили 15 444 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Найбільше нових заражень зафіксовано у Львівській області (2170), на Прикарпатті (1704) та на Сумщині (1469). Недуга забрала 86 життів
Серед хворих 2298 дітей та 264 медпрацівника.
Підсилювач вакцини від COVID-19 захищає від зараження «Омікроном» – урядове дослідження США
Підсилювач (бустер) вакцини від COVID-19 захищає людей від зараження «Омікроном». Про це свідчать результати трьох нових досліджень, про які повідомляють Центри із контролю та профілактики захворювань у США (CDC), повідомляє «Голос Америки».
Це перші дослідження у США на вивчення ефективності вакцини щодо штаму «Омікрон».
В одному з досліджень виявили, що щеплення трьома дозами вакцин «Пфайзер» та «Модерна» було ефективним у питанні зменшення рівня шпиталізації людей та викликів швидкої допомоги.
Крім того, дві дози вакцини та підсилювач показали 90% ефективності в уникненні шпиталізації під час спалахів як «Омікрону», так і «Дельти».
В іншому дослідженні вивчали рівень смертності внаслідок COVID-19. Дослідники виявили, що люди, які отримали підсилювач вакцини, мали найвищий захист від інфекції штамами «Дельта» та «Омікрон».
Сертифікати про бустерне щеплення від COVID-19 з’являться наприкінці січня – Ляшко
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що сертифікати про бустерне щеплення від COVID-19 з’являться наприкінці січня.
«В кінці січня (з’являться – ред). Зараз, якщо потрібно, звертайтеся до сімейного лікаря, він роздрукує міжнародне свідоцтво, де додатково з’являється третє щеплення», – цитує міністра агенція УНІАН.
За словами Ляшка, сертифікати про бустерне щеплення будуть «зеленими», подовжені на 9 місяців.
COVID-19 масово вражає дітей. Які симптоми мають насторожити батьків?
У Львові стрімко зростає чисельність дітей із коронавірусною інфекцією. Щодня у Львівську обласну дитячу лікарню «Охматдит» шпиталізують від 13 до 20 діток у середньому стані важкості. Серед пацієнтів є велика кількість із супутніми захворюваннями, зокрема онкологічними і цукровим діабетом, до них потрібна особлива увага і такі діти дуже важко переносять COVID-19.
21 січня у Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» у стаціонарному відділенні перебувало 85 діток. Але цифра щогодини змінюється. Ще п’ятеро діток з батьками очікували на шпиталізацію у приймальному відділенні.
Івано-Франківщина з 24 січня переходить у «червону зону» через поширення COVID-19 – Чернишов
Івано-Франківська область з 24 січня переходить на «червоний» рівень епідемічної небезпеки через поширення коронавірусної хвороби COVID-19, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
«Після новорічних свят ситуація з поширенням захворюваності на COVID-19 погіршилася. Зокрема, в Івано-Франківській області за останню добу виявлено майже 2,5 тисячі нових випадків коронавірусної хвороби. Тож ухвалено рішення про встановлення в регіоні «червоного» рівня епіднебезпеки, – сказав Чернишов.
КМДА радить роботодавцям перевести працівників на дистанційний режим роботи
Київська міська державна адміністрація радить роботодавцям за можливості перевести працівників на дистанційний режим роботи, заявила 21 січня заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
За її словами, на сьогодні у столиці, як і в усій Україні, фіксується стрімке збільшення захворюваності на COVID-19, що змушує місто «максимально посилити контроль» за дотриманням карантинних обмежень.
«Ми бачимо, що в Україні вже почалася нова хвиля пандемії коронавірусу, адже кількість нових випадків захворюваності на COVID-19 стрімко зростає. І Київ не стане винятком. Тож ми маємо бути напоготові і максимально запобігти розповсюдженню вірусу серед мешканців міста», – зауважила вона.
5-11 класи у Львові перейдуть на дистанційне навчання з 24 січня – мер
Від 24 січня учні 5-11 класів львівських шкіл переходять на дистанційне навчання, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий після засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій.
За його словами, у такому форматі школярі вчитимуться два тижні.
Таке рішення ухвалили з огляду на ситуацію із захворюваністю на COVID-19 серед дітей, повідомив Садовий.
«Ситуація не просто загрозлива, такої динаміки ми ще у Львові за два роки не бачили», – сказав міський голова.
За його словами, рішення також стосується всіх гуртків, позашкільних форм навчання і музичних шкіл.
Щодо молодших класів – рішення ухвалюватимуть з понеділка.
Як повідомив Садовий, станом на ранок 21 січня 27 тисяч дітей не прийшли до шкіл, серед них майже 10 тисяч хворих, значна частина на самоізоляції.
За даними МОЗ, за добу 20 січня у Львівській області зафіксували 1 989 нових випадків захворювання на COVID-19.
МОЗ: виробники кисню формують резерви на випадок стрімкого зростання потреби
Міністерство охорони здоров’я заявляє, що всі медичні заклади будуть забезпечені киснем у разі стрімкого зростання потреби.
«На сьогодні в Україні є 23 ліцензованих виробники медичного кисню. З ними вже проведено спеціальні перемовини. Наразі МОЗ отримало підтвердження швидкого постачання кисню в лікарні у разі стрімкого зростання потреба. Для цього підприємства вже формують резерви кисню у сховищах», – повідомили у МОЗ 21 січня.
За даними міністерства, для забезпечення потреби у кисні в 2021 році уряд виділив регіонам один мільярд 654 мільйони гривень.
«Зокрема, у другому півріччі минулого року закуплено 385 кисневих станцій для лікарень. Водночас у липні 2021 року функціонувало лише 50 кисневих станцій, на кінець року – вже 92. Також 118 кисневих станцій вже закуплені за кошти субвенції і наразі монтуються в лікарнях», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ додали, що держпідприємство «Медичні закупівлі» придбало 225 кисневих станцій для лікарень, які будуть приймати пацієнтів із COVID-19. Їх планують встановити у січні-лютому цього року.
У міністерстві також повідомили, що під час останньої хвилі в Україні було розгорнуто більше ніж 79 тисяч ковідних ліжок у 547 закладах охорони здоров’я. «Наразі наші можливості дозволяють забезпечити не меншу кількість», – заявили у МОЗ.
В Україні минулої доби зробили 86 146 щеплень від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримали 29 250 людей, другу дозу – 34 905 людей, додаткову дозу отримали 736 людей, бустерну дозу – 21 255 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 109 351 людина, з них отримали дві дози – 14 410 730 людей, отримали додаткову дозу – 11 941 людей, бустерну дозу – 167 360 людей.
Загалом в Україні проведено 29,7 мільйона щеплень.
В Україні виявлено понад 20 тисяч нових хворих на COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 20 січня виявили 20 156 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 2464 дитини і 429 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Число хворих швидко зростає: ще 18 січня нових хворих було 12 815, 19 січня – 18 479.
Минулої доби шпиталізували 2 226 людей, зафіксовано 4 486 одужань, 150 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили в Івано-Франківській (2427), Львівській (1989) областях та в Києві (1552).
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,8 мільйона людей, 98 993 людини померли.
Краще заразитися COVID-19, ніж вакцинуватися? У Чехії померла відома співачка
У віці 57 років померла солістка відомого чеського фольк-гурту Asonance Гана Горка. За словами близьких, жінка заразилася коронавірусом навмисне. Син співачки Ян Рек звинуватив у її смерті антивакцинаторів.
«Так, я перехворіла на коронавірус та поборола «Дельту». Тепер я зможу піти в театр, сауну чи на концерт», – написала 14 січня у фейсбуці чеська співачка Гана Горка. Однак через декілька днів після цієї публікації померла.
ВООЗ пропонує дозволити міжнародні поїздки невакцинованим
Комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій, скликаний у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції нового типу, порадив дозволити міжнародні поїздки або послабити обмеження на подорожі між країнами. Про це йдеться на сайті організації.
Обмеження міжнародних подорожей не допомагають боротися із поширенням коронавірусу, зазначають у ВООЗ. Як приклад організація наводить поширення штаму «омікрон». При цьому обмеження «сприяють економічному та соціальному стресу, з яким стикаються держави».
Комітет із надзвичайних ситуацій також порекомендував не вважати вакцинацію від COVID-19 обовʼязковою умовою для вʼїзду до країни. Така рекомендація повʼязана з тим, що у різних країнах різний рівень доступності щеплень для населення.
Замість обовʼязкової вакцинації у ВООЗ пропонують розширювати інші коронавірусні заходи: тестування на COVID-19 та обовʼязковий карантин. Члени комітету також уточнюють, що такі заходи не мають створювати фінансового навантаження на людей, які здійснюють міжнародні поїздки.
За останню добу у світі виявили 4,2 мільйона заражень COVID-19. Це на 400 тисяч більше, ніж на день раніше. Загалом за час пандемії у світі зареєстровано 339,5 мільйона випадків захворювання.
У більшості країн світу на тлі пандемії запроваджено обмеження на в'їзд: необхідність проходити карантин після прибуття в країну, здавати кілька ПЛР-тестів та предʼявляти сертифікат про повну вакцинацію схваленими в країні вакцинами.
Після рекомендацій ВООЗ обмеження на в'їзд до країни послабив Таїланд. Там скасували обмеження за країнами, з яких можуть заїжджати туристи, та обовʼязковий карантин після прибуття до країни. Проте всі, хто прибув, все ще мають вакцинуватися і здати два ПЛР-тести на перший і пʼятий день перебування в Таїланді.
Порушення коронавірусних обмежень спричиняє анулювання візи, висилку з країни, а в деяких країнах навіть позбавлення волі. Раніше за недостовірну інформацію про медичний відвід від щеплення анулювали візу сербського тенісиста та першої ракетки світу Новака Джоковича, який приїхав на турнір до Австралії. Він був висланий із країни та пропустив перше з чотирьох змагань найпрестижнішої серії Grand Slam. Торік Джокович переміг на цьому турнірі.
У Чернівецькій області школи переводять на дистанційне навчання – ОДА
У Чернівецькій області з 21 січня школи переходять на дистанційне навчання через COVID-19, повідомила пресслужба обласної державної адміністрації.
«Онлайн-заняття запроваджують на два тижні. Таке рішення під час свого засідання ухвалила сьогодні, 20 січня, обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Такі заходи є вимушеними через різкий стрибок захворюваності на сезонні вірусні недуги та COVID-19», – йдеться в повідомленні ОДА у фейсбуці.
Раніше сьогодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні почався спалах СOVID-19, і епіцентром спалаху є західні регіони.
«В Україні за вчора вже зафіксовано 18 479 нових підтверджених випадків COVID-19. Це свідчить про те, що в країні розпочався спалах. Найбільш складна епідемічна ситуація – в Івано-Франківській області. Негативна динаміка вже спостерігається у Чернівецькій, Львівській і Тернопільській областях», – сказав Ляшко.
За даними МОЗ, в Україні за добу 19 січня виявили 18 479 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 2044 дитини і 492 медпрацівники. Ще 18 січня нових хворих було майже на 6 тисяч менше – 12 815.
МОЗ: в Україні почався спалах СOVID-19, епіцентр – у західних областях
В Україні почався спалах СOVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, додавши, що епіцентром спалаху є західні регіони.
«В Україні за вчора вже зафіксовано 18 479 нових підтверджених випадків COVID-19. Це свідчить про те, що в країні розпочався спалах. Найбільш складна епідемічна ситуація – в Івано-Франківській області. Негативна динаміка вже спостерігається у Чернівецькій, Львівській і Тернопільській областях», – сказав Ляшко на брифінгу 20 січня.
За словами міністра, МОЗ надіслало подання щодо запровадження в Івано-Франківській області «червоного» рівня епіднебезпеки.
Віктор Ляшко додав, що найбільш заразний штам «омікрон» зафіксований у 10 регіонах України: Івано-Франківській, Херсонській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Львівській областях і Києві.
За його словами, ще не можна сказати про домінування в Україні цього штаму, але його поширення свідчить необхідність підготовки до значної кількості випадків COVID-19.
Бустерну дозу вже можна отримати в пунктах вакцинації на 18 залізничних вокзалах України. Це вокзали таких міст:
- Київ – щоденно з 08:00 до 23:00
- Дніпро – з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00;
- Львів – щоденно з 15:00 до 18:00;
- Одеса – з 09:00 до 15:00, крім суботи та неділі;
- Вінниця – щоденно 09:00 до 14:00;
- Запоріжжя – щоденно з 08:00 до 20:00;
- Миколаїв – з 11:00 до 16:00 по парних днях;
- Суми – вівторок і четвер з 12:00 до 15:00;
- Полтава – з 08:30 до 15:00, субота і неділя з 08:30 до 10:00;
- Рівне – щоденно з 09:00 до 14:00;
- Хмельницкий – щоденно з 10:00 до 16:00;
- Кривий Ріг – вівторок з 08:00 до 12:00;
- Коростень – з 08:00 до 18:00, крім суботи та неділі;
- Кам’янське – з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00, в суботу та неділю з 09:00 до 14:00;
- Конотоп – вівторок та четвер з 12:00 до 15:00, в суботу з 09:00 до 12:00;
- Коломия – пн, ср, пт з 09:00 до 18:00 (перерва13:00 – 14:00), вт, чт з 09:00 до 20:00 (пер. 14:00 – 15:00), сб, нд з 09:00 до 14:00;
- Ковель – щоденно з 10:00 до 18:00;
- Шепетівка – з 09:00 до 12:00, крім суботи та неділі.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Comirnaty (Pfizer) і Moderna, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина попередні два рази. Також на основі бустерної дози буде сформований новий сертифікат, який буде дійсним 270 днів, нагадали в УЗ.
6 січня в Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх людей віком від 18 років. Станом на 20 січня бустер отримали понад 146 тисяч українців. Принаймні однією дозою вакцини щеплені більше ніж 15 мільйонів людей.
Австрія першою серед країн Європи зробить вакцинацію від COVID-19 обовʼязковою
Австрійські законодавці планують 20 січня затвердити як обов’язкові щеплення від коронавірусної інфекції нового типу для більшої частини населення. Це рішення зробить Австрію першою країною Європі, яка вдасться до такого кроку.
Дорослим віком від 18 років доведеться зробити щеплення від COVID-19 до початку лютого, в іншому разі їм загрожує штраф. Виняток буде зроблено для вагітних жінок і людей, які не можуть бути вакциновані за медичними показаннями.
Зараз близько 75% австрійців повністю вакциновані. Новий закон викликає суперечки: десятки тисяч австрійців регулярно виходять на демонстрації проти запроваджених урядом заходів та плану обов’язкової вакцинації.
Уряди кількох європейських країн зробили обов’язковими щеплення від COVID-19 для медичних працівників та деяких інших груп. Інші країни, зокрема Німеччина та Франція, запровадили обмеження на різноманітні послуги та розваги для невакцинованих.