В Україні минулої доби зробили 74 759 щеплень від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримали 26 976 людей, другу дозу – 32 338 людей, додаткову дозу отримали 518 людей, бустерну дозу – 14 927 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 080 101 людина, з них отримали дві дози – 14 375 825 людей, отримали додаткову дозу – 11 205 людей, бустерну дозу – 146 105 людей.
Загалом в Україні проведено понад 29 з половиною мільйонів щеплень.
Захворюваність зростає швидко: в Україні виявили понад 18 тисяч нових випадків COVID-19
В Україні за добу 19 січня виявили 18 479 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 2044 дитини і 492 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Ще 18 січня нових хворих було майже на 6 тисяч менше – 12 815.
Минулої доби шпиталізували 2 151 людину, зафіксовано 4 446 одужань, 131 людина померла.
Найбільше нових випадків виявили в Івано-Франківській (2777), Львівській (1440) областях та в Києві (1409).
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 3,8 мільйона людей, 98 843 людини померли.
Уряд скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів
Термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів у «Дії», що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочений із 365 до 270 днів. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, відповідні зміни 19 січня були внесені до постанови уряду від 29 червня 2021 року.
«Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного і міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення», – йдеться в повідомленні.
Окрім того, цією постановою Кабмін затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози, кажуть у МОЗ.
«При цьому, важливо дотримуватися рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни – треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката», – йдеться в повідомленні.
У міністерстві додали, що можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку «Дія» наприкінці січня.
«Зауважимо, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами», – наголосили у МОЗ.
6 січня в Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх людей віком від 18 років. Станом на 19 січня бустер отримали понад 131 тисяча українців. Принаймні однією дозою вакцини щеплені понад 15 мільйонів людей.
МОЗ: ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка розширює дію програми «єПідтримка» на лікарські засоби. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, від 24 січня українці віком від 60 років зможуть витратити 1000 гривень, отримані за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.
«Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів «єПідтримки», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За повідомленням, українці віком 60+ зможуть придбати ліки за кошти програми «єПідтримка» в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього, додали у МОЗ.
За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.
У МОЗ уточнили, що за кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори.
19 грудня офіційно стартував проєкт «єПідтримка» для отримання однієї тисячі гривень за вакцинацію від COVID-19.
Щоб отримати спеціальну картку за програмою «єПідтримка» в застосунку банку або офлайн-відділенні, треба бути щепленим двома дозами вакцини й мати встановлений застосунок «Дія».
У розділі «Послуги» застосунку треба знайти й активувати послугу «єПідтримка», обравши банк для виплати. Після цього залишається чекати зарахування грошей.
Отримані кошти можна витратити впродовж чотирьох місяців на подорожі, спорт, придбання книжок, відвідування культурних закладів. Банки розпізнають категорію при оплаті, тому витратити гроші на інші цілі, перевести їх на картку, зняти готівкою неможливо.
В Офісі президента заявляли, що люди віком від 60 років зможуть витратити тисячу гривень на ліки – з січня 2022 року.
Львівщина наближається до «червоної зони» епідемічної небезпеки
У Львові та Львівській області на сьогодні, згідно з результатами досліджень, COVID-19 підтверджено у 956 людей, що на 86 осіб більше, ніж у попередню добу. За даними Міністерства охорони здоров’я, зросла і кількість госпіталізованих. Якщо в неділю показник рівня шпиталізації був близько 37%, то 18 січня – понад 57% ( норма 50%). МОЗ віднесло Львівщину до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. Цей показник не передбачає значних карантинних обмежень.
Протягом останньої доби у лікарні області госпіталізовано з коронавірусною інфекцією 164 людини. У реанімації перебуває 92 пацієнти, з них на апаратах штучної вентиляції легень – 35. Загалом на стаціонарному лікуванні з коронавірусною інфекцією – понад 1100 хворих.
«У ковідне відділення протягом доби поступили 35 пацієнтів, минулої доби було 11 хворих. Стан пацієнтів тяжкий і вкрай тяжкий, лише двоє хворих перебувають із легким перебігом хвороби. 80% шпиталізованих ‒ невакциновані. Хворі поступають з ураженням легень, потребують підключення до кисню, але на концентраторах у нас немає пацієнтів. Тенденція йде до стрімкого зростання захворюваності», ‒ каже Радіо Свобода Зоряна Романишин, лікарка ковідного відділення Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.
У двох пацієнтів лікарні підозрюють штам «омікрон», але це визначається під час лабораторних досліджень упродовж п’яти днів. На сьогодні в області цей штам підозрюють у сотні пацієнтів.
За інформацією МОЗ, «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. На «помаранчевому» рівні епіднебезпеки місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження.
На Івано-Франківщині зафіксували найбільшу за час пандемії кількість випадків COVID-19 – влада
В Івано-Франківській області за минулу добу зафіксували рекордний за весь час пандемії приріст хворих на COVID-19 – 1575 нових випадків, повідомив керівник обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Руслан Савчук.
«Зокрема: серед хворих – 139 дітей та 30 – медичних працівників. Найбільше випадків захворюваності зафіксовано в Івано-Франківському районі – 772 особи. Неприємно повідомляти таку статистику, адже такої кількості хворих на Прикарпатті не було навіть під час найвищих часів, коли пандемія COVID-19 тільки набирала обертів», – написав чиновник у фейсбуці 19 січня.
За його словами, ця ситуація була «прогнозованою й очікуваною».
«Зараз маємо результат порушення карантинних норм і обмежень. На жаль, люди до кінця не усвідомлюють всю проблематику даної ситуації та, незважаючи на погіршення епідемічної ситуації на території області, продовжують жити безтурботним звичайним життям. Кожному громадянину необхідно зрозуміти та усвідомити, що епідемічна ситуація в нашій області залежить від кожної людини без винятку», – написав Савчук.
Він закликав жителів регіону одягати маски у місцях масового скупчення людей, дотримуватися соціальної дистанції і вакцинуватися.
За даними МОЗ, за добу 18 січня в Україні виявили майже 13 тисяч нових випадків COVID-19, зокрема, найбільше на Івано-Франківщині (1575) і в Києві (1268).
Голова ВООЗ сказав, що пандемії COVID-19 далеко до завершення
Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреєсус сказав, що пандемія COVID-19 «не закінчилася», оскільки швидко поширюваний варіант «омікрон» спричиняє рекордну кількість інфекцій.
Керівник ВООЗ 18 січня застеріг від думки, що «омікрон» становить менший ризик лише тому, що викликає легкі симптоми. «Омікрон» загалом може бути менш тяжким, але розмови про те, що це легке захворювання, вводять в оману. Не припускайтеся помилки: «омікрон» так само спричиняє госпіталізацію та смерть, і навіть менш тяжкі випадки навантажують медичні заклади», – сказав він журналістам зі штаб-квартири ВООЗ у Женеві.
Дуже заразний варіант «омікрон» зараз домінує в більшій частині світу, викликаючи рекордне зростання захворюваності від Бразилії до Франції. Дані свідчать про те, що нинішні вакцини проти COVID-19 менш ефективні для запобігання зараженню «омікроном» порівняно з попередніми штамами, але щеплення все ще забезпечують надійний захист від тяжкого перебігу хвороби і смерті.
США передали Україні ще майже мільйон доз вакцин Pfizer проти COVID-19
Уряд США передав Україні ще майже мільйон доз вакцин Pfizer проти COVID-19, повідомило посольство США в Україні.
«Ця поставка ЮНІСЕФ через глобальний фонд COVAX є частиною глобальної допомоги у забезпеченні українців важливим захистом від хвороби, особливо під час поширення варіанту «омікрон», – йдеться в повідомленні.
У ЮНІСЕФ додали, що ця партія вакцини підтримає зусилля України із надання всім охочим третьої дози щеплення від COVID-19, «щоб якомога більше людей в Україні отримали критично важливий захист від захворювання, особливо у світлі розповсюдження штаму «омікрон».
За даними МОЗ, станом на 19 січня в Україні від COVID-19 з початку вакцинальної кампанії щеплено 15 053 123 людини, з них отримали дві дози – 14 343 487 людей, отримали додаткову дозу – 10 687 людей, бустерну дозу – 131 178 людей.
В Україні минулої доби зробили 85 177 щеплень від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримала 30 201 людина, другу дозу – 36 744 людини, додаткову дозу отримали 614 людей, бустерну дозу – 17 618 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 053 123 людини, з них отримали дві дози – 14 343 487 людей, отримали додаткову дозу – 10 687 людей, бустерну дозу – 131 178 людей.
Загалом в Україні проведено понад 29 з половиною мільйонів щеплень.
В Україні виявили майже 13 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 18 січня виявили 12 815 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1422 дитини і 464 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 2 401 людину, зафіксовано 5 413 одужань, 163 людини померли.
Найбільше нових випадків виявили в Києві (1268) та на Прикарпатті (1575).
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 3,8 мільйона людей, 98 712 людей померли.
Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали понад 20,5 тис жителів Києва – КМДА
У Києві 20 511 людей на сьогодні отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, повідомляє сайт Київміськадміністрації.
Згідно з повідомленням, це 18% від усієї кількості в Україні.
Менш ніж тиждень тому повідомлялося про 10 тисяч жителів Києва, які отримали бустерну дозу вакцини.
За даними Міністерства охорони здоров’я, вводити бустерну дозу вакцин рекомендовано людям, старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії бустерну дозу в Україні отримали 113 560 людей.
Денісова: у СІЗО Ростова, де утримують українських політв’язнів, стався спалах COVID-19
У СІЗО-1 російського Ростова-на Дону, де утримують 33 українських політв’язнів стався спалах коронавірусної інфекції COVID-19 і корости – захворювання шкіри, повідомила омбудсмен Людмила Денісова з посиланням на дані адвоката українських громадян.
«Від початку пандемії COVID-19 систематично вимагаю від країни-окупанта РФ забезпечити засобами індивідуального захисту наших співгромадян у місцях позбавлення волі. Втім звернення залишаються без відповідного реагування. Крім того, від адвокатів постійно отримую інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків й ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я», – написала Денісова у фейсбуці.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини назвала такі дії «грубим порушенням» пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН.
Вона закликала російську уповноважену з прав людини Тетяну Москалькову надати відповідне медико-санітарне забезпечення.
«Вкотре звертаю увагу на те, що підтримка наших співгромадян з боку міжнародної спільноти та посилення тиску на країну-окупанта РФ є вкрай важливими задля звільнення всіх українських політв’язнів», – додала Денісова.
За даними української влади, 450 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі в Росії і на окупованих українських територіях.
Понад 10 млн українців згенерували цифрові COVID-сертифікати в «Дії» – МОЗ
Понад 10 мільйонів українців мають у «Дії» COVID-сертифікати, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Згідно з повідомленням, з-поміж усіх цифрових сертифікатів 9,6 млн – це «зелені» сертифікати про дві дози та 483 тисячі – «жовті», які підтверджують одну дозу вакцинації від СOVID-19.
«Окрім того, близько 300 тисяч людей згенерували так звані сертифікати «про одужання» і 14 тисяч – документи, які генеруються на підставі негативного ПЛР-тесту», – йдеться в повідомленні.
Наприкінці серпня 2021 року ЄС визнав українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія». Україна стала однією з перших держав поза межами Євросоюзу, які отримали схвалення ЄС на підключення до цифрової довірчої мережі. В уряді обіцяють, що незабаром з’явиться можливість отримати COVID-документ після введення бустерної дози щеплення.
У Львові через COVID-19 скасували загальноміське освячення води
Загальноміське освячення води на Водохреще на площі Ринок у Львові скасували, «зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19», повідомила міська рада.
«Цього року у Львові не буде традиційного освячення води. Щоб уникнути великого скупчення людей, отці проведуть чин освячення з самого ранку 19 січня. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому 18 січня.
У міській раді додали, що 19 січня від 11:00 і упродовж дня всі охочі зможуть набрати необхідну кількість освяченої води, і запевнили, що її вистачить усім.
«Як і щорічно, на площі Ринок буде встановлено резервуар для води, об’ємом 1500 літрів. Такого об’єму вистачить для усіх охочих. За технічним станом резервуару стежать наші працівники – його дезінфікують і ретельно промивають. Артезіанську воду, яка потрапляє у систему міських трубопроводів, постачатимуть на площу Ринок автоцистерною Галицького ШРП. Резервуар буде встановлено ввечері 18 січня, а вранці його наповнять водою», – повідомив заступник директора ЛМКП «Львіводоканал» Юрій Свізінський.
За даними МОЗ, за останню добу в Україні виявили понад 8,5 тисяч нових випадків COVID-19. Найбільше нових хворих виявили в Києві (972) і на Львівщині (870).
Китай зупинив продаж квитків на зимову Олімпіаду через COVID-19
Китай скасував продаж квитків для широкої публіки на зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні через коронавірусну пандемію, повідомили організатори 17 січня.
Натомість лише вибрана група глядачів буде запрошена на ігри, і вони мають дотримуватися суворих вимог для запобігання поширенню COVID-19.
Пекін вже оголосив, що на Олімпійські ігри, які почнуться 4 лютого, не будуть допускати вболівальників з-за кордону. Спортсмени й інші учасники ігор повинні дотримуватися суворих санітарних протоколів.
У Китаї перед Олімпіадою діє політика «нульової терпимості» до COVID-19, яка передбачає запровадження суворих обмежень для нерозповсюдження вірусу, зокрема його найбільш заразного штаму «омікрон». Головний епідеміолог Китаю Чжун Наньшань вважає, що така політика є малозатратним підходом порівняно з лікуванням після зараження.
В Україні минулої доби зробили 80 921 щеплення від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримали 29 847 людей, другу дозу – 36 223 людини, додаткову дозу отримали 456 людей, бустерну дозу – 14 395 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 022 924 людини, з них отримали дві дози – 14 306 743 людини, отримали додаткову дозу – 10 073 людини, бустерну дозу – 113 560 людей.
Загалом в Україні проведено понад 29 мільйонів щеплень.
В Україні виявили 8 558 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 17 січня виявили 8 558 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 811 дітей і 304 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 125 людей, зафіксоване 5 761 одужання, 188 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили в Києві (972) та на Львівщині (870).
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 3,8 мільйона людей, 98 549 людей померли.
МОЗ спростило доступ підлітків до вакцинації від COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19, повідомила пресслужба відомства.
«Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ кажуть, що із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.
Повідомляється, що для вакцинованих від COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифікату.
13 жовтня 2021 року МОЗ рекомендувало щепити дітей від 12 років від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень. Вакцина Comirnaty, як заявляють у МРЗ, пройшла усі необхідні дослідження для дітей віком 12-17 років, які довели її ефективність та безпечність.
Наразі вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech дозволена для використання для дітей від 12 років у більшості країн, що застосовують цей препарат.
«Тисяча гривень за вакцинацію»: українці витратили 1,5 млрд грн, найбільше – на купівлю книжок
З початку запуску програми єПідтримка понад 7,2 мільйона українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень. Як повідомило Міністерство економіки, за чотири тижні дії програми громадянам виплачено близько 7 млрд грн – майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили.
«Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали: книжкові магазини – 490 млн грн; кінотеатри – 386 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн; залізничні та авіапасажирські перевезення – 180 млн грн; спорт – 146 млн грн», – йдеться в повідомленні.
За даними уряду, з другої половини січня 2022 року програму єПідтримка буде розширено – українці, віком від 60 років, матимуть можливість витратити кошти за програмою на придбання ліків.
Відповідно до умов програми, 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).
Програма стартувала 19 грудня 2021 року і триватиме рік – до 18 грудня 2022 року. На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Очікується, що люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.
Тижнева кількість виявлених випадків COVID-19 в Україні зросла майже вдвічі – нарада в ОП
Тижнева кількість виявлених випадків COVID-19 в Україні зросла майже вдвічі: 55 тисяч минулого тижня проти 28 тисяч позаминулого – такі дані на селекторній нараді за участі голови держави щодо протидії поширенню коронавірусу навели представники уряду, повідомили в Офісі президента.
«За інформацією Кабінету міністрів, минулого тижня спостерігалося стрімке збільшення кількості нових хворих на COVID-19… Кількість активних хворих збільшилася до 105 тис. (з 93 тисяч осіб тижнем раніше). Госпіталізовано майже 11 тисяч громадян», – йдеться в повідомленні.
Як повідомили в пресслужбі голови держави, через перевищення коефіцієнту виявлених хворих Івано-Франківська і Сумська області нині перебувають у «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки. Решта областей України – у «жовтій» зоні, повідомили в Кабміні.
«За прогнозами, очікується подальше зростання кількості недужих, так само як і в інших країнах, зокрема європейських», – заявили в ОП.
За даними МОЗ, в Україні за добу 16 січня виявили 5 072 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 407 дітей і 72 медпрацівники.
Найбільше нових випадків виявили на Львівщині – 854.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,7 мільйона людей, 98 361 людина померла.
За рівнем відносної смертності від COVID-19, згідно із цим моніторингом Worldometers, Україна займає чотирнадцяте місце у світі із показником 2268 смертей на 1 мільйон населення.