МОЗ: понад 20 тисяч людей в Україні отримали бустерну дозу вакцини від COVID-19
В Україні понад 20 тисяч людей отримали бустерну дозу вакцини від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За повідомленням, протягом минулої доби в Україні вакцинували 20 376 людей: першу дозу отримали 5 850 людей, другу дозу – 12 350 людей, додаткову дозу отримали 123 людини, бустерну – 2 053 людини.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, першу дозу вакцини від COVID-19 в Україні отримали понад 14,8 мільйона людей, дві дози – більше ніж 13,9 мільйона, додаткову дозу отримали 6 224 людини, бустерну дозу – 20 462 людини.
В Україні виявили майже 2 тисячі нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 9 січня виявили 1 969 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 94 дітей і 41 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби, за даними МОЗ, шпиталізували 1 064 людини, 3 517 – одужали, 86 людей померли. За добу провели понад 24 тисячі тестувань.
Найбільше нових випадків виявили в Києві – 398.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,7 мільйона людей, 97 325 – померли.
За добу в Україні виявили 2 810 хворих на COVID-19
Протягом доби 8 січня в Україні виявили 2 810 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Також напередодні 840 хворих госпіталізували, 75 людей померли, 2 818 пацієнтів одужали.
За даними МОЗ, протягом доби щеплення від COVID-19 отримали 26 950 людей. З них 17 425 отримали другу дозу. Додаткову дозу отримали 314 людей, бустерну дозу – 2 193.
Загалом за час вакцинальної кампанії щеплення отримали понад 14,8 мільйона людей, з них більше ніж 13,9 мільйона щепилися повністю. 6 101 людей отримали додаткову дозу, 18 409 – бустерну.
Додаткова доза вакцини, на відміну від бустерної, є частиною основного курсу вакцинації і передбачена для людей із ослабленим імунітетом для формування необхідного імунного захисту. Бустерна доза пропонується всім вакцинованим з кілька місяців після основного курсу вакцинації для посилення ефективності вакцини.
За час пандемії в Україні, за офіційними даними, на COVID-19 захворіли понад 3,7 мільйона людей, 97 239 померли.
COVID-19: в Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх людей віком від 18 років
В Україні дозволили введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх категорій населення віком від 18 років, повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Міністр уточнив, що бустерна доза може вводитися в період від шести до девʼяти місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.
За його словами, після введення бустерної дози можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб із дати введення. Згенерувати новий сертифікат можна буде в додатку «Дія», починаючи з кінця січня 2022 року. До цього моменту діятиме сертифікат попередньої повної вакцинації.
Ляшко зазначив, що для бустерної дози перевага надаватиметься мРНК-вакцинам – Moderna або Pfizer/Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. При цьому тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцини бустерну дозу можна зробити іншою вакциною відповідно до дозволених в Україні схем.
Особи з ослабленим імунітетом, яким зараз вводиться додаткова доза вакцини COVID-19, також можуть отримати бустерну дозу. Оптимальний період введення – від трьох до шести місяців після додаткової.
Число випадків COVID-19 у світі вперше перевищило 2 мільйони за добу – ВООЗ
Число тих, хто заразився коронавірусною інфекцією нового типу у світі за добу, вперше за час пандемії перевищило два мільйони. Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ). Померло за день сім тисяч пацієнтів.
У вівторок, 4 січня, у США вперше за всю пандемію виявили понад мільйон заражень COVID-19 – майже вдвічі більше від попереднього добового максимуму, встановленого кілька днів тому.
Зростання захворюваності у світі повʼязують із новим штамом «омікрон», який уперше виявили в Південній Африці. Медики вважають, що новий варіант вірусу більш заразний, може передаватися також і вакцинованим, але перебіг хвороби при цьому легший, і пацієнтів не доводиться госпіталізувати.
У світі на першому місці за кількістю виявлених випадків COVID-19 від початку пандемії перебувають США. Там зареєстровано майже 56 мільйонів інфікованих. На другому місці – Індія, де зафіксовано понад 35 мільйонів хворих. На третьому місці – Бразилія. У країні захворіли понад 22 мільйони людей.
В Україні минулої доби, 4 січня, зробили 104 844 щеплення від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримали 29 997 людей, другу дозу – 70 164 людини, додаткову дозу отримали 643 людини, бустерну дозу – 4 040 людей», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 778 321 людину, з них отримали дві дози – 13 905 862 людини, отримали додаткову дозу – 5 399 людей, бустерну дозу – 11 596 людей.
Загалом в Україні проведено 28,7 мільйона щеплень.
Коронавірус: в Україні минулої доби виявили 6 632 нових підтверджених випадків
В Україні за добу 5 січня виявили 6 632 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19. Захворіли 240 дітей і 182 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 2 028 людей, 9 121 – одужала, 187 людей померли.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 3,7 мільйона людей, 96 896 людей померли.
Теніс: австралійці обурені тим, що Джоковичу дозволили не вакцинуватися перед Australian Open
Багато австралійців гнівно відреагували на новину про те, що зірковий сербський тенісист Новак Джокович зіграє на майбутньому чемпіонаті Australian Open, після того, як він отримав медичне обґрунтування для звільнення від вакцинації від COVID-19.
На тлі суперечок прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив 5 січня, що Джокович сяде «на наступний літак додому», якщо підстави, на яких його звільнили від обов’язкової вакцинації від хвороби, будуть визнані недостатніми.
Спортсмен раніше звернувся до незалежної комісії експертів з проханням про звільнення від вакцинації за медичними показниками, але ніколи не уточнював, які саме має проблеми зі здоров’ям.
Австралія вперше фіксує десятки тисяч випадків COVID-19 після періоду одного з найсуворіших карантинів у світі.
Більше 90 відсотків населення країни віком від 16 років повністю вакциновані, але деякі люди все ще не можуть подорожувати між штатами або по всьому світу через чинні карантинні заходи.
Статус участі Джоковича на турнірі, який він вигравав рекордні дев’ять разів, був під сумнівом після того, як організатори заявили, що у заході можуть брати участь лише ті, хто має вакцинацію проти COVID-19.
34-річний серб, який прагне завоювати рекордний 21-й титул турніру Великого шолома в Мельбурні, раніше заявляв про свою незгоду з обов’язковою вакцинацією і ніколи не розкривав інформації щодо своїх щеплень.
Джокович, іспанець Рафаель Нада та швейцарець Роджер Федерер мають по 20 титулів Великого шолома кожен. Надаль змагатиметься у Мельбурні після одужання від COVID-19. Федерера не буде на турнірі, оскільки він продовжує відновлюватись після операції на коліні.
Очільниця МЗС Болгарії захворіла на COVID-19
Міністр закордонних справ Болгарії отримала позитивний результат тесту на COVID-19.
Як йдеться у заяві МЗС Болгарії 5 січня, Теодора Генчовська повністю вакцинована і буде під наглядом лікарів. У заяві не вказано, чи відчувала вона якісь симптоми хвороби.
5 січня Міністерство охорони здоров’я Болгарії повідомило про 6 252 нових випадків зараження COVID-19, що більш ніж утричі перевищує 1918 випадків зараження за попередній день.
2 січня Болгарія повідомила про перші випадки штаму «омікрон» в країні.
Президент Польщі захворів на COVID-19
Президент Польщі Анджей Дуда отримав позитивний аналіз на наявність COVID-19, повідомив голова адміністрації президента Павел Шрот.
«Президент почувається добре, у нього немає тяжких симптомів, він перебуває під наглядом лікарів», – зазначив Шрот у твітері.
За повідомленнями, раніше декілька людей із оточення польського президента також захворіли на COVID-19.
Вперше президент Польщі Анджей Дуда підхопив «ковід» у жовтні минулого року.
США та інші країни заявляють, що поширення «омікрону» прискорюється
Число інфікувань коронавірусною інфекцією нового типу COVID-19, зареєстрованих у Сполучених Штатах, стрімко зростає, і на варіант «омікрон» тепер припадають майже всі нові випадки в країні, що спонукало губернатора одного зі штатів оголосити надзвичайний стан, а іншого попередити, що лікарні будуть переповнені.
За даними університету Джонса Гопкінса, число нових випадків за останню добу сягнуло понад 480 тисяч, а рівень позитивних результатів становить 23% від усіх протестованих.
Інші країни, включно з Японією, Індією, Австралією та Німеччиною, також повідомили про зростання кількості нових щоденних випадків, оскільки поширення дуже заразного варіанту «омікрон» не виявляло ознак уповільнення.
Президент США Джо Байден закликав американців бути стурбованими, але не наляканими, заявивши, що вакцини, ревакцинації та терапевтичні препарати зменшили небезпеку для більшості людей, які повністю вакциновані. Дані щодо варіанту «омікрон» свідчать, що, хоча він і краще ухиляється від вакцин, але викликає м’якші симптоми у вакцинованих людей і менше смертей порівняно з попередніми штамами. Але кілька штатів застерігають своїх громадян готуватися до тяжкого періоду. Надзвичайний стан був оголошений у Меріленді, де губернатор заявив, що наступні чотири-шість тижнів «будуть найскладнішим часом за всю пандемію».
В Україні минулої доби, 4 січня, зробили 102 478 щеплень від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримали 26 502 людини, другу дозу – 73 536 людей, додаткову дозу отримали 597 людей, бустерну дозу – 1 843 людини», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 748 324 людини, з них отримали першу дозу – 14 748 322 людини, отримали дві дози – 13 835 698 людей, отримали додаткову дозу – 4 756 людей, бустерну дозу – 7 556 людей.
Загалом в Україні проведено 28,6 мільйона щеплень.
Коронавірус: в Україні минулої доби виявили 4 571 новий підтверджений випадок
В Україні за добу 4 січня виявили 4 571 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19 (показники продовжують знижуватися – минулого тижня в середу повідомляли про 5 454 нових хворих). Захворіли 210 дітей і 112 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 366 людей, 8 439 – одужали, 273 людини померли.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 3,7 мільйона людей, 96 709 людей померли.
МОЗ змінило схеми поєднання різних вакцин від COVID-19
В Україні змінили схеми поєднання різних препаратів для вакцинації від коронавірусної хвороби, повідомило Міністерство охорони здоров’я 4 січня.
Відтак тепер вакцину CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech можна можна поєднувати з векторною вакциною AstraZeneca та мРНК-вакцинами – Moderna чи Comirnaty від Pfizer/BioNTech). Також вакцини Moderna та Pfizer можна поєднувати із препаратом AstraZeneca.
Як повідомили в міністерстві, відомство ухвалило своїм наказом відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики 31 грудня 2021 року.
Таким чином, наразі в Україні можливі такі схеми змішаного використання вакцин:
- перша доза інактивованої вакцини (CoronaVac) + друга векторної (AstraZeneca) або мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna)
- перша доза векторної + друга мРНК-вакцини
- перша доза мРНК-вакцини + друга доза векторної
Інтервал між дозами за всіма схемами однаковий – 28 днів. Як додають у МОЗ, ці ж схеми можуть застосовуватися для додаткового щеплення.
«Також НТГЕІ рекомендує жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів», – заявляють у міністерстві.
Масштабне дослідження, проведене у Великій Британії у грудні 2021-го, показало, що вакцини проти COVID-19 можуть давати кращий імунний захист, якщо людям вводити першу дозу AstraZeneca або Pfizer-BioNTech, а потім Moderna приблизно через дев’ять тижнів.
МОЗ: Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+
В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Як повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я, літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої.
«Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ кажуть: щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців.
Бустерну дозу в Україні вже можуть отримати медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу. Станом на 3 січня бустерну дозу отримали 5 713 осіб.
Для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини від COVID-19, є можливість отримати додаткову дозу вакцини. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу, пояснюють у відомстві.
МОЗ наголошує: додаткову дозу не слід плутати з бустерною. Вона рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката. Станом на 3 січня додаткову дозу отримали 4 159 осіб.
Поліція розповіла про нові кримінальні провадження через підробку COVID-документів
У Нацполіції повідомили, що за минулий тиждень поліція розпочала 52 кримінальних провадження щодо виготовлення та використання фальшивих документів про вакцинацію та COVID-тестів.
Згідно з повідомленням, 17 особам повідомлено про підозри у вчиненні правопорушення.
«Наразі поліцейські скерували до суду 27 обвинувальних актів за фактами підроблення та використання COVID-документів», – йдеться у повідомленні.
Також в поліції повідомили, що в період з 28 грудня до 3 січня на території аеропорту «Бориспіль» 19 осіб надали документи про вакцинацію з ознаками підробки.
«Всього з початку карантину складено 122 672 адмінпротоколи. Винесено постанов за ч. 2 ст. 44-3 - 6149. Всього з початку карантину – 505 926 постанов», – йдеться у повідомленні.
За підроблення та збут таких документів передбачена відповідальність у вигляді штрафу, арешту, обмеження або позбавлення волі.
У США за добу виявили понад мільйон інфікувань COVID-19. Це новий світовий рекорд
У США кількість нових випадків зараження коронавірусною інфекцією нового типу за добу перевищила мільйон, повідомляє Bloomberg. Це максимальний приріст хворих на добу, зареєстрований у будь-якій країні світу з початку пандемії, і майже вдвічі перевищує попередній добовий максимум, встановлений у США чотири дні тому – 590 тисяч заражень.
При цьому, як пише Bloomberg, цифра може бути і заниженою, оскільки багато хто робить тести вдома і не передає результати офіційній владі.
Різке зростання захворюваності повʼязане з поширенням штаму «омікрон», який більш заразний, але, за попередніми даними, не призводить до тяжкого перебігу хвороби та зростання кількості смертей.
Зростання захворюваності призвело до лавиноподібного збільшення кількості працівників, які відсутні на робочих місцях, у тому числі в школах, медичних установах, авіакомпаніях, поліцейських та пожежних департаментах. Результатом цього є скасування рейсів, закриття шкіл та призупинення повернення співробітників до офісів.
Кількість лікарняних ліжок у США, зайнятих пацієнтами з COVID-19, уперше за чотири місяці перевищила 100 тисяч, повідомило Міністерство охорони здоровʼя та соціальних служб. У відділеннях інтенсивної терапії перебувають 18557 пацієнтів.
Французькі науковці заявляють, що виявили новий штам коронавірусу
Науковці з інституту інфекційних захворювань у Марселі виявили новий штам коронавірусу, повідомляють французькі засоби інформації. Даних про загрозу нового варіанту та його заразність поки що немає.
Новий штам виявили у мандрівників, які повернулися до Франції з Камеруну. Тести показали у 12 заражених «атипову комбінацію мутацій». У попередньому дослідженні зазначається, що у новому штамі виявлено 46 мутацій.
У Франції впродовж останніх днів фіксують рекордну кількість заражень – понад 200 тисяч на добу. Це повʼязано з поширенням штаму «омікрон», виявленого у Південно-Африканській Республіці наприкінці листопада. На його частку припадає до 60 відсотків випадків зараження.
Влада країни запроваджує нові обмеження, щоб зупинити поширення вірусу. Французький парламент почав обговорювати законопроєкт, який унеможливить похід у кіно, ресторан чи поїздку на поїзді без сертифікату про вакцинацію. Члени парламенту вже заявили, що отримують образи та погрози від противників вакцинації.
В Україні за добу 3 січня виявили 1 746 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 87 дітей і 21 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
МОЗ: 1 746 нових випадків COVID-19 виявили в Україні 3 січня
За даними МОЗ, минулої доби 970 осіб госпіталізовано, 3 629 людей одужали, 135 – померли. Протягом доби провели майже 26 тисяч тестувань.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли майже 3,7 мільйона людей, 96 436 – померли.
Понад 36 тисяч людей були вакциновані 3 січня, коли вперше у 2022 році відкрилися пункти і центри вакцинації населення проти COVID-19 в Україні. «Першу дозу отримали 8 511 людей, другу дозу – 27 421 людина, додаткову дозу отримали 96 людей, бустерну дозу – 261 людина», – ідеться в повідомленні МОЗ
Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено першою дозою вакцини від коронавірусу понад 14,7 мільйона людей, дві дози мають – 13,7 мільйона, отримали додаткову дозу – 4 159 людей, бустерну дозу – 5 713 людей.
У Конгресі США зареєстрували рекордне число заражень COVID-19
У 13% співробітників, які пройшли тестування в медичному центрі Конгресу США впродовж останнього тижня, було виявлено COVID-19. Раніше середній рівень заражень становив один відсоток, ідеться у листі лікаря Конгресу, надісланому законодавцям.
За оцінкою доктора Браяна Мойнігена, кількасот співробітників Конгресу інфіковані. Він закликає керівництво американського парламенту за можливості організувати роботу у віртуальному форматі, називаючи «безпрецедентним» рівень заражень. Майже дві третини нових випадків заражень повʼязані зі штамом «омікрон». У медичному центрі Конгресу тестують законодавців, співробітників їхнього апарату та акредитованих журналістів.
Упродовж останніх днів кілька відомих законодавців, зокрема, сенаторка з Демократичної партії Елізабет Воррен, оголосили, що у них виявлено COVID-19. У листі доктора Мойнігена йдеться, що у заражених, які пройшли вакцинацію, хвороба минає у легкій формі. Не було жодного випадку госпіталізації чи смерті.
У приміщенні Конгресу немає єдиних правил носіння масок. У Палаті представників вони є обовʼязковими. За появу без маски у залі засідань законодавця можуть оштрафувати на 2500 доларів. У приміщенні Сенату маски необовʼязкові. Поки що серед оштрафованих за відмову носити маски є лише законодавці-республіканці.