Влада Ізраїлю знову запровадила в країні масковий режим – через 10 днів після його скасування
Влада Ізраїлю знову зобов’язала жителів країни носити маски всередині приміщень, це сталося через 10 днів після скасування маскового режиму.
Відновлення маскового режиму, як пояснили в Міністерстві охорони здоров’я, пов’язано зі зростанням захворюваності на COVID-19 і поширенням нового більш заразного штаму коронавірусу «Дельта».
Носити маски повинні всі громадяни, зокрема діти від семи років, – в приміщеннях і громадському транспорті. Лікарі рекомендують закривати дихальні шляхи на масових заходах на свіжому повітрі.
Майже всі карантинні обмеження через коронавірус в Ізраїлі були зняті з 1 червня. Від 15 червня ізраїльтянам дозволили не носити маски в приміщеннях.
Від початку коронавірусної пандемії в Ізраїлі медики виявили понад 840 тисяч випадків COVID-19. Померли майже шість із половиною тисяч людей. Ізраїль довгий час був лідером із вакцинації від коронавірусу.
Вакцинація кожні два роки: у ВООЗ вивчають можливість зупинити пандемію
ВООЗ попереджає, що найбільш уразливі до коронавірусу групи людей, можливо, потребуватимуть регулярних щеплень, щоб підтримувати імунітет. Так, наприклад, літні люди потребуватимуть повторного уколу щорічно, щоб захиститись від можливих нових штамів. Про це пише агентство Рейтер, яке отримало доступ до внутрішнього документу Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Відповідно документу ВООЗ, щорічний бустер (від англ. to boost – посилювати) потребуватимуть найбільш уразливі групи населення, а іншим знадобиться повторна вакцинація кожні два роки. У документі не пояснюється, яким чином було досягнуто цих висновків, однак вказується, що така стратегія повторної вакцинації допоможе боротися з новими штамами вірусу у майбутньому.
Ці висновки обговорюють 25 червня під час засідання Gavi – комітету з вакцинації, який очолює програму COVAX.
Країни «Групи семи» заявили про готовність реалізувати програму з вакцинації в Україні
Посли країн «Групи семи» зустрілися з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком щодо програми вакцинації. Про це представництво групи повідомило 25 червня.
«Посли G7 під час зустрічі з Віктором Ляшком підтвердили свою готовність допомогти Прапор України реалізувати програму вакцинації та підтримати її відновлення від пандемії COVID-19», – йдеться в повідомленні.
За добу в Україні щепили майже 100 тисяч людей – МОЗ
В Україні протягом останньої доби проти COVID-19 вакцинували 96 180 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Першу дозу отримала 40 970 людей, повністю імунізовані – 55 210 людей.
Протягом дня працювали 656 мобільні бригади, 1 200 пунктів щеплення, 24 центри вакцинації.
В Україні виявили 876 нових випадків COVID-19 – МОЗ
Упродовж минулої доби, 24 червня, в Україні виявили 876 нових випадків COVID-19, зокрема захворіли 36 дітей та 32 медпрацівники. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.
За даними МОЗ, госпіталізували 489 людей, одужали – 2 405. Померли 53 людини.
Протягом доби провели тестувань: методами ПЛР – 19 481, ІФА – 9 160, експрес-тестами – 17 079.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (196), Запорізькій (72), Дніпропетровській (63), Харківській (56) та Донецькій (53) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,23 мільйона людей, 52 234 – померли.
COVID-19: в Україні зафіксували новий штам коронавірусу – буде локдаун? (відео)
В Україні зафіксували новий штам коронавірусу, який викликає COVID-19. Називається він «Дельта». Його виявили у двох осіб – це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії.
Медики кажуть, що новий штам є агресивнішим та більш заразним. Вони впевнені, що слід очікувати нової хвилі зараження коронавірусом уже восени. Є і добрі новини – згідно з останніми дослідженнями, вакцина здатна врятувати від штаму «Дельта», та чи встигне Україна?
Дивіться відео тут
У Росії вперше з січня виявили понад 20 тисяч випадків COVID-19 за добу
Число підтверджених за добу випадків зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 у Росії вперше з 24 січня перевищило 20 тисяч і склало 20 182, повідомив федеральний оперативний штаб по боротьбі з розповсюдженням захворювання. Померли 568 пацієнтів – це максимум летальних випадків із кінця січня.
У Москві добовий приріст склав 8598 хворих.
За 2020 рік у Росії померло майже на 400 тисяч людей більше, ніж очікувалося, демографи вважають, що майже всі ці смерті пов’язані з пандемією.
Кількість зареєстрованих безробітних досягла допандемічного рівня – Мінекономіки
Міністерство економіки з посиланням на дані Державної служби зайнятості повідомляє, що кількість зареєстрованих безробітних станом на 24 червня складала 354 тисячі осіб, що на 105 тисяч менше ніж на початку року.
На сьогодні кількість зареєстрованих безробітних вже досягла допандемічного рівня, заявили у міністерстві.
«Починаючи з квітня 2021 року, ситуація на ринку праці поступово стабілізується завдяки відновленню економіки на тлі покращення епідемічної ситуації та зменшення карантинних обмежень. На сьогодні кількість зареєстрованих безробітних вже досягла допандемічного рівня», – йдеться в повідомленні.
За даними міністерства, 12 березня 2020 року, коли в Україні були запроваджені перші обмеження, пов’язані з коронавірусною пандемією, на обліку служби зайнятості перебували 361 тисяча людей.
Одещина піднялась з останнього місця у рейтингу вакцинації
За два тижні Одещина покращила позиції у всеукраїнському рейтингу щодо частки вакцинованих від COVID-19 мешканців на три пункти, але досі відстає від більшості регіонів України. Про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, повідомила генеральний директор Одеського обласного центру громадського здоров’я Оксана Денисенко.
«Два тижні тому ми були на останньому місці. Зараз з 26 областей ми перейшли на 23-тє місце. Динаміка позитивна – щоденно робимо близько 2 тисяч вакцинацій, близько половини в Одесі, решта – населені пункти області», – заявила Денисенко.
Вона наголосила, що на Одещині вакцинальна кампанія від початку з політичних причин приходила доволі повільно. Станом на сьогодні в регіоні вакциновано трохи менше ніж 3% населення.
ВООЗ підтвердила, що вакциною Pfizer можна щепити дітей від 12 років
Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я дійшли висновку, що вакцина від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech може бути використана для щеплень дітей від 12 років. Про це йдеться в оновлених рекомендація ВООЗ.
В організації нагадали, що діти та підлітки, як правило, переносять COVID-19 у легшій формі, ніж дорослі, тому, якщо вони не мають додаткових факторів ризику, їх вакцинація не є більш терміновою, ніж літніх людей, людей з хронічними захворюваннями та медиків.
«Необхідні додаткові докази використання різних вакцин проти COVID-19 у дітей, щоб дати загальні рекомендації по вакцинації дітей від COVID-19», – мовиться у повідомленні.
За добу в Україні щепили майже 80 тисяч людей – МОЗ
В Україні протягом останньої доби проти COVID-19 вакцинували 79 921 людину, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Першу дозу отримала 38 862 людини, повністю імунізовані – 41 059 людей.
Протягом дня працювали 634 мобільні бригади, 1 197 пунктів щеплення, чотири центри вакцинації.
У РНБО повідомили, звідки штам «Дельта» може потрапити в Україну
Штам коронавірусу «Дельта» може потрапити на територію України з Індії, Великої Британії, Португалії, Росії, а також Польщі, Румунії і Словаччини – заявили під час наради в Раді національної безпеки й оборони 23 червня.
Загалом, за словами фахівців, нині поширення варіанту «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 зафіксовано вже у 92 країнах, повідомили у пресслужбі РНБО.
«На думку учасників наради, ситуація, що склалася, зумовлює необхідність запровадження додаткових ефективних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширення нового штаму «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 територією України, прискорення темпів вакцинації та забезпечення її доступності, особливо для уразливих до COVID-19 верств населення – осіб віком 60+, активізацію інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності застосування засобів індивідуального захисту, важливості й безпечності імунопрофілактики», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, важливим називають раннє виявлення штаму «Дельта» і посилення якісного відстеження контактних осіб.
Крім того, учасники наради висловилися за необхідність удосконалення вітчизняних протоколів лікування і посилення готовності закладів охорони здоров’я надавати медичну допомогу пацієнтам із діагнозом COVID-19 у випадку масової захворюваності.
У нараді, на якій головував секретар РНБО, взяли участь, зокрема, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький, представники Національної служби здоров’я України, Центру громадського здоров'я МОЗ, Міністерства внутрішніх справ, прикордонної служби України, Медичних сил ЗСУ, фахівці-інфекціоністи, епідеміологи.
Раніше сьогодні стало відомо про перші виявлені в Україні випадки COVID-19, спричинені штамом «Дельта».
За оцінками фахівців, штам «Дельта» є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі. Через нього у Британії вирішили відкласти заплановане послаблення карантинних заходів. Із цим штамом також пов’язують нинішній спалах COVID-19 у Росії.
МОЗ: при в’їзді в Україну з країн, де поширений штам Дельта, треба буде робити тест на COVID-19
Від 25 червня для тих, хто в’їжджає в Україну з країн, де поширений штам коронавірусу Дельта, діятиме вимога негативного тесту на COVID-19, повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, таке рішення ухвалили на засіданні уряду 23 червня.
«Громадянам, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів, заборонено перетин державного кордону України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю). Вказана норма почне діяти з 25 червня», – повідомили у МОЗ.
Як заявив Кузін, до 25 червня, за дорученням РНБО, підготують комплексні пропозиції для протидії поширенню коронавірусу штаму Дельта в Україні.
У МОЗ додали, що штам Дельта вже виявлено в понад 90 країнах світу.
За оцінками фахівців, штам «Дельта» є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі. Через нього у Британії вирішили відкласти заплановане послаблення карантинних заходів. Із цим штамом також пов’язують нинішній спалах COVID-19 у Росії.
МЗС радить українцям не їхати до чотирьох країн через штам коронавірусу «Дельта»
Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільше поширення штаму коронавірусу «Дельта». Йдеться про Індію, Велику Британію, Португалію і Росію.
МЗС просить не їздити до цих країн «до повної стабілізації епідемічної ситуації».
«Тим громадянам, які наразі перебувають на території зазначених країн, рекомендується чітко дотримуватися протиепідемічних вимог та інструкцій представників компетентних органів країни перебування, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів респіраторного захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну», – йдеться в повідомленні.
23 червня секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов повідомив, що штам коронавірусу «Дельта», вперше виявлений в Індії, зафіксували в Україні.
Як заявив Данілов в інтерв’ю ТСН, штам виявили у двох людей: у матері 66 років і дитини – 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Наразі їх шпиталізували до Олександрівської лікарні в Києві, їхній стан – стабільний.
«У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, дві приватних і дві державних, у нас немає саме тестів, які виявляють індійський штам, ми звернулися до ВООЗ», – сказав секретар РНБО.
Він також не виключив, що може бути повністю зупинене сполучення з деякими країнами через штам «Дельта».
За оцінками фахівців, штам «Дельта» є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі. Через нього у Британії вирішили відкласти заплановане послаблення карантинних заходів. Із цим штамом також пов’язують нинішній спалах COVID-19 у Росії.
Раніше низка науковців із Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України висловлювали занепокоєння стрімким поширенням штаму коронавірусу «Дельта», зокрема, в Росії. За їхньою інформацією, у сусідній країні цей штам інфікував кожного четвертого хворого на COVID-19.
За прогнозом науковців, нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені.
В Україні зафіксували штам коронавірусу «Дельта» – секретар РНБО
Штам коронавірусу «Дельта», вперше виявлений в Індії, зафіксували в Україні, повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов.
За його словами, штам виявили у двох людей: у матері 66 років і дитини – 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Наразі їх шпиталізували до Олександрівської лікарні в Києві, їхній стан – стабільний, повідомив Данілов в інтерв’ю ТСН.
«У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, дві приватних і дві державних, у нас немає саме тестів, які виявляють індійський штам, ми звернулися до ВООЗ», – сказав секретар РНБО.
Він також не виключив, що може бути повністю зупинене сполучення з деякими країнами через штам «Дельта».
За повідомленням, у зв’язку з виявленням «Дельти» 23 червня зібрався апарат РНБО, на якому вирішують, зокрема, чи запроваджувати обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають з Росії, Білорусі, Великої Британії й Індії.
За оцінками фахівців, штам «Дельта» є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі. Через нього у Британії вирішили відкласти заплановане послаблення карантинних заходів. Із цим штамом також пов’язують нинішній спалах COVID-19 у Росії.
Раніше низка науковців із Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України висловлювали занепокоєння стрімким поширенням штаму коронавірусу «Дельта», зокрема, в Росії. За їхньою інформацією, у сусідній країні цей штам інфікував кожного четвертого хворого на COVID-19.
За прогнозом науковців, нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені.
Почався 4-й етап вакцинації від COVID-19. На черзі – люди з хронічними хворобами, 60+ та ув’язнені
В Україні стартував четвертий етап вакцинації від COVID-19, на якому щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів. Про це у середу повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«Одночасно продовжується щеплення пріоритетних груп з попередніх етапів, як-от медики та інші працівники закладів охорони здоров’я, мешканці та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, маломобільні громадяни, соціальні працівники та священнослужителі, освітяни, військовослужбовці та співробітники інших структур державної безпеки, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, працівники паливно-енергетичного комплексу та інших структур, від яких залежить функціонування держави. Також на підконтрольній українському уряду території щеплюють громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ зауважують, що напередодні розпочалася вакцинація колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися.
«Понад 90 центрів вакцинації в 17 регіонах України щеплюють усіх охочих, хто записався до листа очікування», – йдеться в повідомленні.
Цього тижня Центр вакцинації в Києві працюватиме чотири дні
Цього тижня Центр вакцинації від COVID-19 у МВЦ працюватиме чотири дні – 24-27 червня. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
«Ми постійно аналізуємо перебіг вакцинальної кампанії і цього тижня пропонуємо такий графік роботи: з четверга, 24 червня, до неділі, 27 червня, повний робочий день – із 10:00 до 17:30. Вакцинація відбуватиметься за попереднім записом через додаток «Дія» та портал Helsi.me», – пояснила вона.
За словами Старостенко, у Центрі від початку його створення вакцинувалися майже 20 тисяч людей.
Вона нагадала, що зараз у столиці триває вакцинація освітян, медичних та соціальних працівників, учасників ООС, а також осіб 65 років та старших.
За добу в Україні щепили понад 50 тисяч людей – МОЗ
В Україні протягом останньої доби проти COVID-19 вакцинували 53 786 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Першу дозу отримала 22 526 людина, повністю імунізовані – 31 260 людей.
Протягом дня працювали 412 мобільних бригад, 1 064 пунктів щеплення.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні, за даними МОЗ, щеплено 1 755 139 людей, з них повністю імунізовані й отримали дві дози – 394 107.
Станом на 21 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 725 976 людей.
Штам коронавірусу «Дельта» становить основну загрозу в США – радник Білого дому
Штам коронавірусу «Дельта», який вперше був виявлений в Індії, становить зараз найбільшу небезпеку в Сполучених Штатах. Про це заявив у вівторок, 22 червня, головний радник Білого дому з питань медицини Ентоні Фаучі.
Він зазначив, що заразність цього штаму вища, ніж у оригінального SARS-CoV-2.
«Він викликає більш важку форму захворювання, що призводить до підвищеного ризику госпіталізації», – наголосив Фаучі.
За його словами, нині 20 відсотків усіх заражених у США – інфіковані штамом «Дельта», їхня кількість збільшилася удвічі за минулі два тижні.
В Італії скасують обов’язкове носіння масок на вулиці
В Італії з наступного тижня скасують обов’язкову вимогу носити маски на відкритому повітрі. Правило діяло з жовтня минулого року.
«З 28 червня ми скасовуємо необхідність носити маски на вулиці в білих зонах», – написав у фейсбуці міністр охорони здоров’я Італії Роберто Сперанца.
Обов’язковим залишається носіння масок у громадських приміщеннях.
Уряд Італії почав поступово скасовувати обмеження з квітня. Очікується, що 28 квітня уся країна перейде у так звану «білу» зону карантину.
За даними Університету Джонса Гопкінса, від початку пандемії в Італії виявили майже 4 мільйона хворих на COVID-19, померли понад 100 тисяч людей.