Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

ВООЗ попереджає: у бідних країн закінчується вакцина від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляє, що десятки бідніших країн, які отримують вакцини від COVID-19 в рамках глобальної схеми обміну COVAX, не мають достатньої кількості доз для продовження програм вакцинації.

Наразі в рамках програми COVAX доставили 90 мільйонів доз в 131 країну. Старший радник ВООЗ Брюс Ейлворд наголосив, що цього недостатньо для захисту населення від поширення коронавірусу.

Він зазначив, що щодня надходять повідомлення від близько половини країн учасниць програми COVAX (80 країн з низьким рівнем доходів) про закінчення запасів вакцини. Втім, у ВООЗ припускають, що насправді потреба ще більша.

За словами Ейлворда, деякі країни заплатили за вакцини більш, ніж вони коштували на ринку, щоб покласти край їх дефіциту.

США розподілить по світу 55 мільйонів доз вакцини – частина призначена Україні

Сполучені Штати планують розподілити між країнами світу 55 мільйонів доз вакцини – про це Білий дім повідомив 21 червня.

Пресслужба президента Джо Байдена оприлюднила перелік країн, які отримають 55 із 80 мільйонів доз, які є в розпорядженні США. Очікується, що вони будуть розподілені до кінця червня.

У Білому домі нагадали про обіцянку Байдена, що США стануть «складом вакцин для світу» і для цього розподілять 80 мільйонів доз із внутрішніх запасів.

За добу в Україні щепили майже 9 тисяч людей – МОЗ

В Україні протягом останньої доби проти COVID-19 вакцинували 8 966 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Першу дозу отримала 6 751 людина, повністю імунізовані – 2 395 людей.

Протягом дня працювали 87 мобільних бригад, 213 пунктів щеплення, 20 центрів вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні, за даними МОЗ, щеплено 1 732 613 людей, з них повністю імунізовані й отримали дві дози – 360 452.

Станом на 21 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 721 230 людей.

Кремль про ситуацію з COVID-19 у Росії: «тенденції – погані»

У Кремлі заявили про складну ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 у Росії.

«Ситуація важка, тенденції поки що – скоріше погані, ніж хороші», – сказав 21 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков.

У Росії вже четвертий день поспіль число нових заражень COVID-19 перевищує 17 тисяч. За останню добу виявлено 17 378 інфікованих, свідчать дані федерального оперативного штабу. Найбільше число заражень COVID-19 в Москві – 7584.

У частині регіонів посилили карантинні обмеження і запровадили обов’язкову вакцинацію.

МОЗ: 4 390 людей вакцинували від COVID-19 за добу

В Україні протягом останньої доби проти коронавірусного захворювання COVID-19 вакцинували 4 390 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Протягом неділі працювали 56 мобільних бригад, 185 пунктів щеплення, 24 центри вакцинації, йдеться в повідомленні.

Станом на 20 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 718 164 людини.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні, за даними МОЗ, щеплено 1 726 042 людини, з них отримали одну дозу – 1 726 040 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 360 452.

Коронавірус у кримському «Артеку»: кількість хворих дітей зросла до 12 – директор

Коронавірусну хворобу виявили ще в шістьох дітей з табору «Артек» в окупованому Криму, відтак загальна кількість хворих – 12 чоловік. Про це директор центру «Артек» Костянтин Федоренко повідомив російському телебаченню, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

«На сьогодні виявлено 12 дітей за інфекційними ознаками, ми їх перевели до медичних установ міністерства охорони здоров’я республіки Крим. Там було підтверджено, що у дітей COVID-19 », – сказав Федоренко.

Раніше в пресслужбі «Артеку» підтвердили «поодинокі випадки захворювання на нову коронавірусну інфекцію», проте точної кількості хворих не назвали. У таборі повідомили, що хворих направили під медичний нагляд на 14 днів до обсерватора (санаторій «Прибій в Євпаторії;« Центральна міська лікарня Армянська»).

Там також додали, що «Артек» працює в штатному режимі. На зміні в таборі наразі перебуває близько 2,5 тисячі дітей.

Загалом у окупованому Криму за минулу добу зареєстровано 178 випадків коронавірусної інфекції.

Підконтрольна Росії влада Криму заявляла, що за останній тиждень на півострові кількість хворих на COVID-19 збільшилася на 16%, а найбільші темпи зростання зафіксовані в Ялті, де за останні три тижні приріст нових випадків COVID-19 склав 74%.

З середини червня спалах COVID-19 фіксують у Росії, яка в 2014 році окупувала Крим.

Губернатор Токіо скасувала екскурсії по об’єктах Олімпіади

Губернатор Токіо Юріко Коїке заявила 19 червня, що всі публічні відвідування об’єктів літніх Олімпійських ігор будуть скасовані через пандемію COVID-19.

Після зустрічі з прем’єр-міністром Японії Йосіхіде Сугою Коїке повідомила, що деякі об’єкти при цьому будуть використовувати як місця вакцинації.

Японський уряд останнім часом став об’єктом гострої суспільної критики за проведення Ігор. Владі Японії поки що не вдається повністю взяти під контроль ситуацію з COVID-19.

Днями японські ЗМІ повідомили, що влада Японії планує скасувати режим надзвичайної ситуації, який діє в окремих частинах країни, деякі обмеження при цьому збережуть.

Зазначається, що режим НС залишиться у префектурі Окінава.

Режим надзвичайної ситуації уряд хоче замінити суворими карантинними заходами. Вони будуть поширюватися на сім з десяти префектур, в тому числі Токіо та Осаку, до 11 липня. В Окінаві режим НС діятиме до 11 липня.

Уряд планує залишити обмеження максимальної присутності людей для великих заходів – 5 тисяч людей – у тих префектурах, де діє режим НС або інтенсивних противірусних заходів. Навіть після їх зняття чиновники розглядають як перехідні заходи можливість обмежити присутність людей 10 тисячами.

Таким чином країна продовжує підготовку до проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо з присутністю глядачів.

Раніше голова оргкомітету Олімпійських ігор у Токіо Сейко Хасімото виключив варіант зі скасуванням чи ще одним перенесенням змагань після повідомлення, що 10 тисяч волонтерів відмовилися виконувати свою роботу через пандемію.

Відкриття Олімпійських ігор у Токіо заплановане на 23 липня.

Кількість смертей від COVID-19 у Бразилії перевищила пів мільйона

Влада Бразилії повідомила, що кількість померлих від коронавірусного захвоювання COVID-19 у країні перевищила 500 тисяч. Більше померлих лише у США (майже 602 тисячі), але там кількість заражень знизилася і багато обмежень скасували через доступність вакцин.

Близько 18 мільйонів людей у Бразилії заразилися коронавірусною інфекцією. У країні з населенням у близько 213 мільйонів людей щодня фіксують близько 100 тисяч нових заражень і дві тисячі смертей.

При цьому лише 30% бразильців отримали першу дозу вакцини від коронавірусу, близько 11% – повністю вакциновані.

19 червня в Бразилії тисячі людей вийшли на протести проти президента країни Жаїра Болсонару і того, як він бореться з пандемією.

Коронавірус: в Австралії почали випробовувати вакцину у вигляді спрею

Австралійські дослідники почали клінічні випробування вакцини нового типу проти COVID-19 – вона буде вводитися за допомогою назального спрея. Фахівці брісбенської компанії Nucleus Network припускають, що їхня вакцина може стати більш ефективною, ніж препарати AstraZeneca і Pfizer, пише Голос Америки.

Доктор Пол Ґріффін, медичний директор компанії Nucleus Network, яка почала випробування вакцини, каже, що австралійський препарат повинен знизити ризик зараження.

«Основна перевага нового препарату в тому, що його вводять тим же шляхом, яким потрапляють в організм патогени або вірус. Ми сподіваємося, що це підсилює ефективність вакцини, фактично запобігаючи проникненню вірусу в організм людини», – заявив Ґріффін.

Австралійські розробники нової вакцини кажуть, що вона може стати доступною для пацієнтів приблизно через рік-два.

На даний час в Австралії схвалені для використання дві вакцини проти COVID-19 – AstraZeneca і Pfizer. Цього тижня медичне керівництво країни заявило, що препарат AstraZeneca буде рекомендуватися людям у віці 60 років і старшим. Це пов’язано з тим, що у молодих людей, як показала практика, є – хоча і у вкрай рідкісних випадках – ризик розвитку тромбозу.

Влада Австралії, з її 25-мільйонним населенням, планує завершити вакцинацію до кінця 2021 року. На сьогоднішній день в Австралії зареєстровано близько 30 тисяч випадків зараження коронавірусною інфекцією. Жертвами епідемії стали більше ніж 900 людей.

МОЗ: в Україні виявили 479 нових випадків COVID-19

В Україні протягом останньої доби виявили 479 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19, зокрема захворіли 15 дітей і шестеро медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 544 людей, одужали – 755. 24 людини померли, свідчать дані МОЗ.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (91), Херсонській (39), Харківській (32), Миколаївській (32) і Київській (32) областях.

Протягом доби провели понад 25 тисяч тестувань (методами ПЛР, ІФА і експрес-тестами).

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 229 523 людини, померли – 52 016.

Штам коронавірусу «Дельта» стає домінантним у світі – ВООЗ

Штам коронавірусу «Дельта», вперше виявлений в Індії, стає домінантним у світі, повідомила 18 червня головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я Сум’я Свамінатан.

Водночас директор Центру контролю та профілактики захворювань США Рошель Валенскі заявила, що люди, які вакцинуються від COVID-19 «будуть захищені від «Дельти».

Раніше низка науковців із Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України висловлювали занепокоєння стрімким поширенням штаму коронавірусу «Дельта», зокрема, в Росії. За їхньою інформацією, у сусідній країні цей штам інфікував кожного четвертого хворого на COVID-19.

За прогнозом науковців, нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені.

У Росії заявили про зростання смертності від COVID-19 вперше з грудня

Протягом 17 і 18 червня смертність від коронавірусної інфекції в Росії зросла на 14%, зростання зафіксували вперше з грудня, заявила віцепрем’єрка Росії Тетяна Голікова, яка очолює оперативний штаб по боротьбі з коронавірусом у країні.

Зростання смертей, за словами Голікової, обумовлене, зокрема, тим, що хворі несвоєчасно звертаються за медичною допомогою.

З середини червня в Росії спостерігається різке зростання захворюваності на COVID-19.

За останню добу в Росії зафіксували 17 906 нових випадків коронавірусного захворювання. Це найбільше з кінця січня, пишуть російські державні агентства новин. 466 людей померли.

Максимальний приріст хворих фіксують, зокрема в Москві, де запровадили обов’язкову вакцинацію для працівників деяких сфер і продовжили обмеження на масові заходи і відвідування громадських місць до 29 червня. До подібних заходів вдалася і влада ще кількох російських регіонів.

Від початку пандемії в Росії, за офіційними даними, виявили 5 299 215 випадків COVID-19, померли 128 911 осіб.

МОЗ: в Україні за добу від COVID-19 вакцинували понад 67 тисяч людей

В Україні за добу 18 червня проти COVID-19 вакцинували 67 101 людину, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Одну дозу отримали 48 656 людей, повністю імунізовані – 18 445.

Станом на 18 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися понад 712 тисяч людей.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 1 700 711 людей, із них отримали одну дозу – 1 700 709 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 355 790.

Нині Україна використовує три вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників (Індії і Південної Кореї) і китайську CoronaVac від Sinovac Biotech.

Коронавірус: в Україні виявили 852 нові випадки, найбільше – в Києві

В Україні за останню добу виявили 852 нові випадки захворювання на COVID-19, зокрема захворіли 23 дитини і 41 медпрацівник, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, минулої доби шпиталізували 571 людину, понад 2,7 тисячі – одужали. 40 людей померли.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (202), Харківській (63), Львівській (61), Дніпропетровській (44) і Миколаївській (44) областях.

За добу провели понад 49,6 тисячі тестувань (методом ПЛР, методом ІФА, експрес-тестами).

За весь час пандемії в Україні захворіли 2 229 044 людей, померли – 51 992.

Кличко заявив про пришвидшені темпи щеплень у Києві – вакцинувались майже 248 тисяч людей

Київ пришвидшує темпи вакцинації – від коронавірусу прощепилися майже 248 тисяч людей, заявив мер Києва Віталій Кличко. За його словами, із загального числа вакцинованих дві дози вакцини отримали понад 35 тисяч людей.

«Я звертаюся до киян. Користуйтеся тим алгоритмом, який місто визначило для вашої ж зручності. Запишіться заздалегідь на вакцинацію, витративши на це кілька хвилин, – щоб не стояти годинами у черзі», – звернувся Кличко, коментуючи роботу, зокрема, центру вакцинації.

Він зазначив, що киян заздалегідь поінформували про зміни в роботі Центру вакцинації в МВЦ через додаток Helsi.me та SMS-повідомленнями. Саме через додаток Helsi.me кияни можуть записатися на конкретний день та час вакцинації.

Всього від початку масової вакцинації у центрі вакцинації на базі МВЦ прощепили майже 17 тисяч людей.

Повністю вакциновані українці зможуть в’їжджати до Німеччини «за певних умов» – посольство

Громадяни України, повністю вакциновані від коронавірусної хвороби COVID-19, із 25 червня зможуть «за певних умов» в’їжджати до Німеччини з метою відвідання близьких і друзів, а також із туристичною метою, повідомило посольство Німеччини в Україні.

«Починаючи з 21 червня, можна подавати заяви на отримання необхідних для запланованої мети поїздки віз як у посольстві, так і у візовому центрі Visametric. Право в’їзду до Німеччини матимуть ті особи, які отримали щеплення однією з вакцин, перелічених на інтернет-сторінці Інституту Пауля Ерліха, якщо з дня щеплення останньою необхідною дозою вакцини або вакциною, яка потребує однієї дози, пройшло щонайменше 14 днів», – йдеться в повідомленні.

За даними посольства, наразі це стосується тільки вакцин, визнаних Європейським агентством із лікарських засобів. На сайті Інституту Пауля Ерліха перелічено препарати компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Janssen.

«Перелік вакцин планується також розширити і доповнити іншими вакцинами з аналогічними захисними стандартами, як тільки будуть завершені необхідні тестування», – йдеться в повідомленні.

Рада Європейського союзу нещодавно оновила рекомендації про в’їзд іноземних туристів до країн ЄС за умов пандемії коронавірусної інфекції. Відповідно до нової версії документа, в’їзд дозволяється громадянам, які пройшли повний курс вакцинації не пізніше, ніж за два тижні до поїздки.

При цьому вакцини мають бути схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, а також Sinopharm.

Крім цього, члени ЄС можуть приймати туристів із країн, де число заражень COVID-19 за останні два тижні не перевищує 75 випадків на 100 тисяч людей.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії в Україні вакцинували 1 652 055 людей, із них отримали 1 дозу – 1 652 053 людини, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 337 345 людей.

Нині Україна використовує три вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників (Індії і Південної Кореї) і китайську CoronaVac від Sinovac Biotech.

У Москві продовжили обмеження через COVID-19, закривають фан-зони до Євро-2020

Мер столиці Росії Москви Сергій Собянін оголосив про продовження обмежень, пов’язаних із черговим спалахом COVID-19 і запроваджених цього тижня, до 29 червня.

Собянін також оголосив про закриття фан-зони до Євро-2020 і заборону збиратися на масові події групами в понад тисячу людей.

«Ми всіх попереджали. Будь ласка, на стадіонах, у великих концертних залах будьте акуратніші, дотримуйтеся вимог. І що? На танцполах натовпи радісних людей. Я не хотів цього робити, але доведеться. З сьогоднішнього дня обмежимо розважальні заходи максимум 1000 людьми. Це означає , що театри і кіно зможуть працювати. А масові видовищні заходи ми на час зупинимо. Танцполи і фан-зони для вболівальників теж доведеться закрити», – написав мер Москви у своєму блозі.

Організаціям громадського харчування заборонено працювати з 23:00 до 6:00, закриті дитячі ігрові й спортивні майданчики, фудкорти і зоопарки.

Від 19 по 29 червня в Москві у рамках експерименту відкриють ресторани і кафе, «вільні від коронавірусної інфекції», які в тому числі зможуть працювати в нічний час.

У такі заклади зможуть ходити тільки люди, у яких є сертифікат про те, що вони вакциновані. У заклади будуть пускати по QR-коду. Експеримент проведуть «у півтора-двох десятках ресторанів».

Режим неробочих днів, оголошений з 12 по 20 червня на тлі погіршення ситуації з коронавірусом у Москві, завершиться 21 червня.

17 червня Собянін попередив про «тимчасові, але жорсткі обмеження» через зростання захворюваності на COVID-19. Мер Москви зазначав, що до ранку 18 червня в місті можуть за добу виявити коронавірусну інфекцію в рекордних дев’яти тисяч осіб.

Влада Москви розглядає можливість запровадження нового локдауну, але рішення поки що не ухвалили, писав Forbes із посиланням на джерела, близькі до мерії. За повідомленням, влада обговорює локдаун з 20 червня для невакцинованих, проте точне рішення будуть ухвалювати, виходячи зі статистики по хворих на COVID-19, розмови з представниками бізнесу і статистики по вакцинації проти COVID-19.

16 червня влада Москви і Підмосков’я зобов’язала вакцинувати не менше ніж 60% працівників сфер послуг, освіти, транспорту, житлово-комунального господарства, а також державних службовців.

Влада заявляє, що штам коронавірусу «Дельта», поширений в Індії, призвів до спалаху в Росії.

Як вважають, цей штам швидше поширюється, і, за деякими даними, призводить до більшого числа шпиталізацій.

У Росії, за офіційними даними, загалом виявили понад 5,2 мільйони випадків коронавірусної інфекції, близько 128 тисяч людей померли. Справжнє число захворілих і померлих вважають значно вищим.

У МОЗ повідомили, що минулої доби вакцинацію від COVID-19 в Україні отримали 81 713 людей, назвавши це «новим рекордом щеплень»

«Одну дозу отримали 57 970 людей, повністю імунізовані – 23 743 людини. Протягом доби працювали 618 мобільних бригад і 964 пункти щеплення. Станом на 17 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 707 599 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії прощепили 1 652 055 людей, з них отримали 1 дозу – 1 652 053 людини, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 337 345 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 989 398 щеплень.

Минулої доби, 17 червня, в Україні виявили 967 нових випадків COVID-19

Зокрема захворіли 32 дитини та 6 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 585 людей, одужали – 2 312. Померли 50 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 25 888 людину, методом ІФА – 9 342, експрес-тестами – 15 969.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (207), Харківській (68), Донецькій (61), Київській (54) та Дніпропетровській (50) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 952 пацієнти.

Коронавірус: Словаччина згортає вакцинацію «Спутніком V» – немає охочих

Словаччина згортає вакцинацію російською вакциною проти COVID-19 «Спутнік V», не зареєстрованою ні в ЄС, ні в самій Словаччині, яку почала тільки на початку місяця, через брак охочих.

Після того, як запис на щеплення цією вакциною відкрили 1 червня, на нього записалися лише трохи більше ніж 11 тисяч людей. Станом на 17 червня першу дозу з двох необхідних отримали понад 5600 осіб і ще понад 5600 чекають на першу дозу (другої ще не застосовували).

Відтак, заявив міністр охорони здоров’я Словаччини Владімір Ленґварський, запис на щеплення цією вакциною закриють уже 30 червня. Остаточне рішення уряд країни має ухвалити наступного тижня, сказав він 16 червня.

За словами міністра, невикористані дози, які закупила Словаччина, вона сподівається продати чи дарувати іншим країнам, зокрема на Західних Балканах, де російську вакцину використовують.

Причина такого поспіху в тому, що термін придатності першого компонента двокомпонентної російської вакцини, яку закупила Словаччина, збігає кінцем липня, а другого кінцем серпня.

При цьому перед початком реєстрації Ленґвартський говорив про те, що охочих буде близько 80 тисяч.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG