Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Кабінет міністрів скасував обмеження на в’їзд на територію України для осіб, які прибувають із Індії

Відповідну постанову, датовану 16 червня 2021 року, розміщено на «Урядовому порталі».

Як йдеться в документі, з урядової постанови від грудня минулого року виключено пункт, яким встановлювалася повна заборона на перетин кордону України іноземцями або особами без громадянства, які прибули з Індії або перебували на її території щонайменше сім днів протягом останніх 14 днів. Винятком були іноземці та особи без громадянства, які тимчасово або постійно проживають в Україні, або є подружжям чи дітьми громадян України.

Обмеження діяли з 2 травня.

Для українців з окупованих територій скасована обов’язкова самоізоляція та обсервація – МінТОТ

Для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій України з 17 червня скасовується обов’язкова самоізоляція та обсервація, повідомляє пресслужба Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Відповідними змінами, зокрема, передбачається звільнення від обов’язкової самоізоляції та обсервації громадян України, які прибувають і з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, і з тимчасово окупованої території Криму на контрольовані урядом України території, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Також на період, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, поточний контроль за допомогою мобільного застосунку «Дій вдома» не здійснюється», – вказують у МінТОТ.

У міністерстві звертають увагу, що на період «зеленого» рівня не потрібні також ПЛР-тестування.

«Відтак, відсьогодні громадяни України, які вимушено проживають на ТОТ, на період встановлення «зеленої» зони на території України можуть безперешкодно перетинати КПВВ», – наголосили у відомстві.

Австралія не щепитиме вакциною AstraZeneca людей у віці до 60 років

Австралія рекомендуватиме використання вакцини від COVID-19 AstraZeneca тільки для людей старше 60 років. Про це 17 червня повідомив міністр охорони здоров’я країни Грег Гант.

В Австралії використали 3,3 мільйона доз вакцини. З цим пов’язують 60 випадків утворення тромбів, двоє людей загинули.

Як наголосив Гант, уряд Австралії «ставить безпеку понад усе».

За його словами, останні дослідження свідчать про більш високий ризик виникнення синдрому тромбоцитопенії у віковій групі 50-59 років.

У квітні Австралія вже обмежила використання цієї вакцини для вікової групи від 50 років.

Окрім AstraZeneca Австралія також використовує американську вакцину Moderna та американо-німецьку Pfizer.

Завдяки жорстким локдаунам під час будь-якого спалаху епідемії Австралії вдалося суттєво обмежити кількість інфікованих. У країні зареєстрували менш ніж 30,3 тисячі випадків COVID-19, померли 910 людей.

У квітні агентство, що відповідає за безпеку ліків у Європейському союзі, а також відповідне державне відомство у Великій Британії заявили про визнання ознак можливого зв’язку між щепленнями від коронавірусу вакциною AstraZeneca та рідкісними випадками незвичайних проблем зі згортанням крові.

У Японії планують скасувати надзвичайний режим, який діє в окремих частинах країни

Влада Японії планує скасувати режим надзвичайної ситуації, який діє в окремих частинах країни, деякі обмеження при цьому збережуть. Про це повідомили місцеві ЗМІ.

Зазначається, що режим НС залишиться у префектурі Окінава.

Режим надзвичайної ситуації уряд хоче замінити суворими карантинними заходами. Вони будуть поширюватися на сім з десяти префектур, в тому числі Токіо та Осаку, до 11 липня. В Окінаві режим НС діятиме до 11 липня.

Уряд планує залишити обмеження максимальної присутності людей для великих заходів – 5 тисяч людей – у тих префектурах, де діє режим НС або інтенсивних противірусних заходів. Навіть після їх зняття чиновники розглядають в якості перехідних заходів можливість обмежити присутність людей 10-ма тисячами.

Таким чином країна продовжує підготовку до проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо з присутністю глядачів.

Раніше глава оргкомітету Олімпійських ігор у Токіо Сейко Хашимото виключив варіант зі скасуванням чи ще одним перенесенням змагань після повідомлення, що 10 тисяч волонтерів відмовилися виконувати свою роботу через пандемію.

Упродовж минулої доби, 16 червня, щеплення від COVID-19 отримали 76 538 людей

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 50 818 людей, повністю імунізовані – 25 720 людей.

Протягом доби працювали 679 мобільних бригад, 933 пункти щеплення.

Станом на 15 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 702 205 людей.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 594 083 осіб, з них отримали одну дозу – 1 594 081 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 313 604 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 907 685 щеплень.

Яку небезпеку несе штам коронавірусу «Дельта», який нині поширений у Росії?​

Нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені. Такого висновку дійшли українські науковці, змоделювавши ситуацію на основі математичних розрахунків. Наскільки небезпечним є цей штам, і який розвиток подій для українців прогнозують епідеміологи?

У Києві сьогодні-завтра працюватиме центр вакцинації проти COVID-19

Столична влада повідомила, що центр вакцинації проти COVID-19 на базі Міжнародного виставкового центру у Києві цього тижня працюватиме 17 та 18 червня – замість вихідних, як це влаштовували досі.

Напередодні пресслужба Київміськадміністрації попередила, що щеплення можливо буде зробити за попереднім записом у додатку Helsi.me. У Департаменті охорони здоров’я КМДА закликали після запису у додатку, прийти у чітко призначений час, що, як очікують, дозволить без черг отримати щеплення.

Минулої доби, 16 червня, в Україні виявили 1188 нових випадків COVID-19

Зокрема захворіли 62 дитини та 6 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 601 людину, одужали – 4 682. Померли 55 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 27 036 людину, методом ІФА – 10 538, експрес-тестами – 17 722.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (251), Харківській (96), Дніпропетровській (78), Київській (60) та Запорізькій (58) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 902 пацієнтів.

Єврокомісія погодила перші плани відновлення після пандемії – кошти отримають Португалія та Іспанія

Європейська комісія погодила перші два національні плани відновлення, що отримають кошти з багатомільярдного фонду відновлення після пандемії COVID-19. 16 червня погодження отримали пропозиції Іспанії та Португалії.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про «зелене світло» планам двох країн у Мадриді. Іспанський уряд вимагає 140 мільйонів євро (170 мільярдів доларів) грантів та позик для свого «плану відновлення та стійкості».

Фон дер Ляєн високо оцінила намір прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса використати 40 відсотків коштів для переходу на зелену енергетику, назвавши його «грандіозним».

«Ці реформи, я глибоко переконана, дозволять Іспанії вийти з пандемії сильнішою, ніж будь-коли раніше», – сказала голова Єврокомісії.

Крім того, Португалія отримає 16 мільярдів євро фінансування.

Санчес назвав це «історичним днем» для Іспанії та Європи.

«Затверджені сьогодні плани для Португалії та Іспанії відкривають двері для нового шляху... спільної роботи та реагування на виклики, з якими ми стикаємось як спільноти», – заявив голова іспанського уряду.

Фон дер Ляєн 17 червня вирушає до Греції та Данії в рамках свого туру по більшості столиць 27 країн-членів Європейського Союзу.

План відновлення ЄС «Наступне покоління» на 750 мільярдів євро був розроблений рік тому для сприяння відновленню держав блоку від наслідків пандемії COVID-19.

Лісабон, який наразі головує в Євросоюзі, пообіцяв зробити реалізацію цих планів пріоритетом, щойно вони отримають схвалення комісії.

Українці, які працюють у Фінляндії, можуть отримати щеплення від COVID-19 – посольство

Українці, які в’їжджають до Фінляндії для роботи, мають право на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Про це повідомило посольство Фінляндії в Києві.

За повідомленням, Міністерство охорони здоров’я Фінляндії рекомендувало місцевим профільним органам забезпечити вакцинами від COVID-19 іноземців, які тривалий час працюють у країні.

«Громадяни України можуть звернутися за щепленням проти COVID-19 в центр вакцинації муніципалітету, в якому вони проживають», – йдеться в заяві дипломатичного представництва.

При цьому в установі зазначили, що наявність вакцин у регіонах різна, відтак остаточне рішення про можливість вакцинації іноземців ухвалюють муніципальні органи охорони здоров’я.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплення отримали 1 543 265 осіб, з них отримали одну дозу – 1 543 263 особи, повністю імунізовані та отримали дві дози – 287 884 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 831 147 щеплень.

Послаблений карантин: при приїзді з-за кордону разом із тестами скасовується й застосунок «Вдома»

У зв’язку з послабленням карантинних обмежень в Україні, пов’язаних із коронавірусом, і запровадженням вільного, без обмежень, перетину кордону для громадян України, які прибувають із інших країн, із 17 червня також скасовується необхідність застосунку «Вдома», повідомило Міністерство цифрової трансформації.​

У МОЗ розказали, які карантинні обмеження продовжують діяти до 31 серпня

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, які карантинні обмеження продовжують діяти після продовження урядом карантину до 31 серпня.

«Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки. В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників», – мовиться в повідомленні.

У МОЗ зазначили, що дотримання маскового режиму є необов’язковим, якщо всі учасники та організатори заходу мають один із наступних документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Окрім того, при «зеленому» рівні епіднебезпеки, для громадян України перетин державного кордону та КПВВ є безперешкодним.

Уряд продовжив карантин до 31 серпня

Уряд України продовжив дію карантинних обмежень до 31 серпня. Про це повідомив під час засідання Кабміну прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

При цьому він додав, що певні обмеження будуть послаблені.

Глава уряду наголосив, що Україна відповідає критеріям «зеленої» зони навіть за стандартами ЄС.

Втім Шмигаль закликав бути готовим до будь-якого розвитку подій та лишатися мобілізованою.

У КМДА озвучили алгоритм проведення щеплень у центрі вакцинації в найближчі четвер-п’ятницю

Цього тижня у Києві вакцинація для зареєстрованих на щеплення від COVID-19 у «Дії» буде доступна у Міжнародному виставковому центрі 17 та 18 червня за попереднім записом у додатку Helsi.me, попереджає пресслужба Київміськадміністрації.

«Щоб отримати щеплення від COVID-19, необхідно записатися на конкретний час на ресурсі Helsi.me. Досвід минулих вихідних довів, що робота вакцинальних бригад за записом не лише впорядковує чергу, а й значно мінімізує час, витрачений на процес щеплення. У результаті – можливість вакцинуватися отримує набагато більша кількість людей», – йдеться в повідомленні.

У КМДА зауважують, що для людей від 65 років є можливість вакцинуватися від COVID-19 у Центрах первинної медико-санітарної допомоги – для цього необхідно звернутися до лікаря, із яким підписано декларацію, та узгодити час.

Раніше столична влада попередила, що центр вакцинації проти COVID-19 на базі МВЦ у Києві цього тижня замість вихідних працюватиме у четвер та п’ятницю. Минулими вихідними тут вакцинувалися 6 410 людей. А загалом, за даними Міністерства охорони здоров’я, 12-13 червня в центрах масової вакцинації у 16 регіонах країни від COVID-19 щепилися 31 305 людей.

У Словенії оголосили про завершення епідемії COVID-19

Глава Міністерства охорони здоров’я Словенії Янез Поклукар оголосив про закінчення епідемії коронавірусу у країні.

У відеозверненні Поклукар назвав формальною датою завершення епідемії 16 червня. При цьому він закликав населення Словенії продовжувати вакцинуватися від коронавірусу.

«Майбутнє ЄС базується на солідарності та співпраці, і ті ж цінності та цілі застосовуються до вакцинації», – наголосив міністр.

За даними Університету Джонса Гопкінса, від початку пандемії у Словенії виявили 256,5 тисячі інфікованих коронавірусом, померли 4 408 людей.

Свідоцтво про вакцинацію, «ковідний» паспорт і сертифікат вакцинації. Пояснюємо, в чому різниця

Той, хто отримав дві дози вакцини проти COVID-19, може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію – документ, в якому міститься інформація про зроблене щеплення і який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Де і як його можуть отримати українці, який термін його дії і чим він відрізняється від інших «пандемічних» документів?

У МОЗ повідомили, що минулої доби щеплення в Україні отримала 62 591 людина

«Одну дозу отримали 35 462 людини, повністю імунізовані - 27 129 людей. Протягом доби працювали 515 мобільних бригад і 908 пунктів щеплення. Станом на 15 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 692 404 людини», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 1 543 265 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 543 263 особи, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 287 884 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 831 147 щеплень.

Минулої доби, 15 червня, в Україні виявили 1045 нових випадків COVID-19

Зокрема захворіли 46 дітей та 23 медпрацівники. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 699 людину, одужали – 4 802. Померли 78 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 28 321 людину, методом ІФА – 9 718, експрес-тестами – 20 814.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (256), Київській (75), Харківській (64), Дніпропетровській (55) та Херсонській (53) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 847 пацієнтів.

Перетнув українсько-польський кордон і вакцина на вибір – Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson

ЛЬВІВ – Українці, які їдуть на роботу чи навчання у Польщу, можуть отримати протикоронавірусну вакцину неподалік українсько-польського кордону. На сьогодні, як повідомив Радіо Свобода ініціатор вакцинування – польська фірма «Медик» – працює п’ять мобільних груп, зокрема, неподалік пунктів пропуску в Медиці, Гребенному, Корчові, Дорогуську.

Чи зможуть українці отримати другу дозу вакцини в Україні, якщо першу зробили у Польщі? Які зміни запроваджені при перетині кордону з ЄС?

Недавно польська сторона змінила правила перетину кордону – зробити швидкий тест на виявлення COVID-19 можна лише у Польщі. Неподалік кордону працюють медики і за 130 злотих, а це понад 940 гривень, можна пройти тест і одразу ж результати мають вводити у спеціальну систему. Якщо людина здорова, то не перебуватиме на самоізоляції протягом двох тижнів. Якщо ж виявлено COVID-19, то така особа повертається в Україну або ж може пробути на ізоляції в Жешуві. Ще донедавна громадяни України могли перетнути кордон із ПЛР-тестом чи тестом на антиген, зробленими в Україні.

Якщо при тестуванні на COVID українці, які їдуть на роботу (відповідно мають підтверджуючі документи) чи на навчання, виявляють бажання провакцинуватися, то тест на 100 гривень для них дешевший. Облаштовані мобільні місця для щеплення з 10 червня. Медики у них працюють цілодобово. Платне тестування і безкоштовне щеплення проводить приватний медичний центр «Медик» із Жешува. Пропонують на вибір вакцини, сертифіковані в Європейському союзі – Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson.

«Окрім тесту щодо виявлення COVID -19, вакцинуємо українців, які їдуть у Польщу на науку, роботу, робимо це разом для посилення безпеки для українців і поляків, також і для інших іноземців, які перетинають кордон», – каже Радіо Свобода директор медичного центру «Медик» Станіслав Мазур.

Продовження можна прочитати тут

На Луганщині заблоковано схему реалізації підробних тестів на COVID-19 для перетину кордону – МВС

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про викриття на Луганщині схеми незаконного виробництва та реалізації підроблених тестів на COVID-19.

«Зокрема, було викрито жителя н.п. Мілового, котрий за допомогою комп’ютерного обладнання організував виготовлення підроблених тестів. Згодом через інших співучасників розповсюджував серед громадян, які перетинали кордон в пункті пропуску «Мілове». В рамках відкритого кримінального провадження задокументовано декілька епізодів продажу організатором підроблених довідок. Крім того, правоохоронці разом зі слідчими Старобільського управління Нацполіції, провели низку санкціонованих обшуків, під час яких було виявлено підроблені ПЛР-тести, довідки-результати ПЛР-дослідження, блокноти з чорновими записами, флеш-носії, комп’ютерну техніку, за допомогою якої виготовлялись тести», – йдеться в повідомленні.

За даними МВС, вирішується питання про оголошення підозр у вчиненні кримінального правопорушення.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG