Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Вермонт став першим штатом США, де вакцинували 80% населення. Там скасовують обмеження

Вермонт став першим штатом США, де щепили від коронавірусу принаймні 80 відсотків населення у віці від 12 років. Це спонукало губернатора Філа Скотта скасувати карантинні обмеження, які ще діяли у штаті, повідомляє агентство Associated Press.

Йдеться про кількість людей, які отримали хоча б одне щеплення.

Наразі штат вакцинував 81,1 відсотка населення від 18 років і старше, що перевищує поставлену президентом США Джо Байденом мету у 70 відсотків вакцинованих у віці 18 років і старше.

Вакцинацію у штаті продовжать. «Тому що кожен укол, зроблений сьогодні, завтра і в найближчі тижні, так само важливий, як і ті, які ми зробили вчора», – сказав Скотт.

Бригади з вакцинації у штаті направлять у парки, на іподроми, і взагалі у будь-які місця масового скупчення людей.

Як заявив на пресконференції комісар охорони здоров’я штату Вермонт доктор Марк Левін, досягнення 80-відсоткового рівня вакцинації серед осіб від 12 років допомагає звести до мінімуму поширення вірусу. Як наслідок, буде менше госпіталізацій, і це допоможе запобігти більшій кількість жертв від COVID-19.

«Це також означає меншу ймовірність мутацій і поява більш вірулентних штамів», – сказав Левін.

Левін висловив надію, що пізніше цього року вакцина буде схвалена для використання серед дітей до 12 років. Він сказав, що працює з педіатрами, щоб бути готовими ввести вакцину дітям, коли вона стане доступною.

Незважаючи на те, що обмеження штату були зняті, федеральні обмеження, такі як вимоги до масок в аеропортах та інших видах громадського транспорту, залишаються.

Підприємствам Вермонта буде дозволено вимагати від клієнтів носіння масок, що Скотт прирівняв до вимоги «без сорочки, без взуття, без обслуговування», який діє у багатьох торгових точках.

У МОЗ повідомили, що минулої доби щеплення в Україні отримали 50 057 людей

«Одну дозу отримали 28 100 людей, повністю імунізовані - 21 957 людей. Протягом доби працювали 448 мобільних бригад, 755 пунктів щеплення. Станом на 15 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 692 404 людини», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 1 768 556 особи, з них отримали 1 дозу – 1 507 801 особа, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 260 755 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 768 556 щеплень.

В Україні за добу виявили 1014 нових випадків COVID-19 – МОЗ

Минулої доби, 14 червня, в Україні виявили 1014 нових випадків COVID-19, зокрема захворіли 43 дитини та 51 медпрацівник. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 401 людину, одужали – 5 511. Померли 77 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 32 313 людини, методом ІФА – 10 428, експрес-тестами – 211 991.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (243), Дніпропетровській (82), Донецькій (61), Харківській (60) та Хмельницькій (60) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 769 пацієнтів.

Перетнув українсько-польський кордон і вакцина на вибір – Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson​

Українці, які їдуть на роботу чи навчання у Польщу, можуть отримати протикоронавірусну вакцину неподалік українсько-польського кордону. На сьогодні, як повідомив Радіо Свобода ініціатор вакцинування – польська фірма «Медик» – працює п’ять мобільних груп, зокрема, неподалік пунктів пропуску в Медиці, Гребенному, Корчові, Дорогуську.

Чи зможуть українці отримати другу дозу вакцини в Україні, якщо першу зробили у Польщі? Які зміни запроваджені при перетині кордону з ЄС?

Центр вакцинації проти COVID-19 у Києві замість вихідних працюватиме 17-18 червня – КМДА

Центр вакцинації проти COVID-19 на базі Міжнародного виставкового центру у Києві цього тижня замість вихідних працюватиме у четвер та п’ятницю – 17 та 18 червня відповідно, повідомила заступниця голови Київміськадміністрації Ганна Старостенко.

«Ми вирішили цього тижня перенести масову вакцинацію з вихідних на четвер та п’ятницю. Це пов’язано, по-перше, з тим, що цими вихідними кількість охочих щеплюватися зменшувалася після обіду. Тож, маючи три вихідні, ми очікуємо ще меншу кількість людей. По-друге, ми хочемо дати перепочити нашим медичним працівникам, які нині працюють сім днів на тиждень. По-третє, місто хоче протестувати роботу центру масової вакцинації саме у будні дні, аби зрозуміти доцільність його роботи протягом всього тижня», – пояснила Ганна Старостенко.

Вона також додала, що киян вже поінформували про зміни у роботі центру вакцинації у МВЦ через додаток Helsi та sms-повідомлення.

У столичному центрі вакцинації у МВЦ цими вихідними вакцинувалися 6 410 людей. А загалом, за даними Міністерства охорони здоров’я, 12-13 червня в центрах масової вакцинації у 16-ти регіонах країни від COVID-19 щепилися 31 305 людей.

Коронавірус: в Англії на місяць відклали полегшення карантинних обмежень

В Англії, одній із чотирьох складових Великої Британії, майже на місяць відклали плановане було чергове послаблення карантинних обмежень через значне поширення небезпечного штаму нового коронавірусу.

Про рішення «не тиснути на газ» і натомість зосередитися на подальшій вакцинації оголосив увечері 14 червня прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон, уряд якого також керує регіональними питаннями в Англії.

Після попередньої хвилі COVID-19 обмеження почали поступово знімати в березні, і на 21 червня планувалося практично повне скасування їх, із переходом заходів громадського харчування, нічних клубів та інших розважальних заходів на роботу без обмежень. Тепер цей крок відкладений принаймні до 19 липня.

Причиною є значне поширення в Великій Британії штаму коронавірусу, нині відомого як «дельта», а раніше як «індійський», за місцем першого виявлення. Він набагато – за оцінками, на 60% – заразніший, ніж первісний штам «альфа», і вдвічі збільшує ризик необхідності шпиталізацій захворілих. Це викликає занепокоєння щодо можливості третьої хвилі COVID-19.

За останній тиждень кількість позитивних результатів тестів зросла на 50%. Штам «дельта» нині спричинює 96 відсотків усіх випадків захворювань на COVID-19 у Британії.

Додатковий час перед полегшенням використають для прискорення вакцинації, яка в Британії і так одна з найбільш масових у світі. Зокрема, буде скорочений термін між поданням першої і другої дози вакцини.

За словами фахівців, отримання обох доз вакцини зменшує загрозу захворювання, викликаного штамом «дельта», хоча їхня ефективність проти нього менша, ніж проти «альфи». На цей час обидві дози в Британії отримали близько 57 відсотків населення. Уряд сподівається довести цю частку до 19 липня до двох третин із тим, щоб також до цього часу принаймні першу дозу отримав кожен британець віком 18 років і старші.

Ситуацію ще раз переглянуть 28 червня, але, як сказав речник Джонсона, мало ймовірно, що терміни полегшення знову наблизять.

Коронавірус: компанія Novavax заявила про високі результати її вакцини проти COVID-19

Американська компанія Novavax, розробник і виробник вакцин, заявила про високі результати її однойменної вакцини-кандидата проти нового коронавірусного захворювання COVID-19 за результатами чергового дослідження.

Цей препарат, який наразі ще не має ніяких схвалень, за результатами третьої фази клінічних досліджень у США й Мексиці засвідчив 100-відсоткову ефективність проти середнього і важкого перебігу захворювання і загальну ефективність у 90,4%, заявили в компанії. В дослідженні взяли участь 29 тисяч 960 пацієнтів у 119 медзакладах США і Мексики.

Серед осіб із груп високого ризику (старших від 65 років, або молодших, але з певними захворюваннями або з частими контактами з хворими) вакцина засвідчила 91-відсоткову ефективність.

Як мовиться в повідомленні, дослідження здійснювали з 25 січня по 30 квітня, коли в США переважним був штам «альфа» (B.1.1.7), який раніше називали «британським» і який значно заразніший, ніж первісний штам, що прийшов із дикої природи.

За попередніми даними дослідження, ця вакцина добре зноситься.

Наприкінці січня компанія Novavax також заявила, що ефективність її вакцини проти COVID-19 за результатами третьої фази клінічних досліджень у Великій Британії склала 89,3%.

Нині тривають іще кілька клінічних досліджень цієї вакцини-кандидата в кількох країнах, де поширені різні штами вірусу, зокрема й серед підлітків 12–18 років.

Компанія планує подати свою вакцину-кандидат на схвалення в третьому кварталі й заявляє, що в разі такого схвалення зможе виробляти по 100 мільйонів доз на місяць до кінця третього кварталу цього року і по 150 мільйонів доз на місяці до кінця четвертого кварталу.

Раніше ця компанія кілька разів відкладала плановані терміни початку виробництва, скаржачись на нестачу сировини й обладнання. Але в травні її керівник Станлі Ерк заявив, що всі перешкоди для масового виробництва подолані. Зокрема, Novavax веде переговори про виробництво своєї вакцини проти COVID-19 із Індійським інститутом сироваток (Serum Institute of India, SII), одним із найбільших у світі виробників вакцин.

Тепер же, заявив Ерк, коментуючи оголошені компанією високі результати, стало можливим, що США нададуть 110 мільйонів доз вакцини цієї компанії, які вона домовилася надати американському урядові, до міжнародної програми COVAX, що має на меті забезпечити такими вакцинами бідніші країни.

У США, де принаймні однією дозою з двох необхідних вакцинована вже більш ніж половина населення, нестачі вакцин немає, натомість у країнах, що розвиваються, вакциновано близько 1 відсотка населення.

Нове довкола COVID-19 на початку тижня

Лідери G7 оголосили про план пожертвувати понад 1 мільярд доз вакцин біднішим країнам. Вони також вимагають повного і ретельного розслідування походження COVID-19. У Саудівській Аравії вже другий рік поспіль діють обмеження щодо щорічного хаджу для громадян і жителів країни у рамках протидії пандемії коронавірусу. Більше про це – у відео за лінком.

Ляшко: до кінця літа Україна має отримати понад 10 мільйонів доз вакцини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що до кінця літа після підтвердження всіх контрактів на постачання вакцин разом із програмою COVAX в Україну має надійти понад 10 мільйонів доз вакцин різних виробників, якими планують щепити п’ять мільйонів громадян.

Ляшко сказав про це 14 червня під час селекторної наради за головуванням Володимира Зеленського, повідомляє пресслужба президента.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна на сьогодні отримала чотири мільйони 850 тисяч доз вакцин.

Очільник уряду повідомив, що понад один мільйон 479 тисяч громадян отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, а понад 238 тисяч – дві дози. За минулі вихідні щеплено 57 тисяч українців.

МОЗ: понад 31 тисячу людей щепили у центрах вакцинації на вихідних

На вихідних 12-13 червня в центрах масової вакцинації у 16 регіонах України від COVID-19 щепили 31 305 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, у суботу і неділю вакцинували приблизно порівну людей: по більше ніж 15 тисяч.

У центрах вакцинації щеплять громадян, які записалися до листа очікування в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

Цими вихідними працювало 50 центрів вакцинації.

Найбільше щеплень за два дні зробили в Києві на базі Міжнародного виставкового центру – 6 410, у Дніпрі у 12 центрах – 3 145 та у Львові у трьох центрах – 2 968, додали у МОЗ.

За минулу добу, за даними міністерства, в Україні від коронавірусного захворювання COVID-19 загалом вакцинувалися 22 219 людей.

Росія: в Петербурзі услід за Москвою запроваджують обмеження через COVID-19

Влада російського Санкт-Петербурга слідом за Москвою запроваджує нові обмеження через зростання числа випадків захворювання COVID-19. Відповідний указ підписав губернатор Олександр Бєглов, повідомляється на сайті адміністрації міста.

Від 17 червня в місті забороняється проведення розважальних заходів в об’єктах громадського харчування; призупиняється робота дитячих кімнат у ресторанах і кафе; закриваються фуд-корти, крім тих, що розташовані на вокзалах і в аеропортах, а також тих, де працює доставка. З другої години ночі до шостої ранку припиняється робота ресторанів.

Крім того, влада запроваджує нові обмеження для торговельних центрів. У них забороняється робота дитячих кімнат, торгівля і надання послуг «на острівцях». Наповнюваність кінотеатрів зменшується з 75 до 50 відсотків. Максимальне число учасників масових заходів не повинно перевищувати трьох тисяч осіб. Використання масок є обов’язковим.

Посилюються заходи при відвідуванні уболівальниками фан-зон чемпіонату Європи з футболу. Від 14 червня вболівальники зобов’язані носити маски, а з 17 червня у фан-зонах буде заборонений продаж їжі (крім напоїв).

Компаніям запропонували мінімізувати присутність співробітників на робочих місцях. Всім організаціям рекомендовано посилити дезінфекцію контактних поверхонь.

Напередодні в Петербурзі виявили 962 нових випадки зараження коронавірусною інфекцією. Загальна кількість хворих, за даними оперативного штабу, наближається 451 тисячі. За цим показником Петербург займає друге місце після Москви.

За два дні до Петербурга про посилення COVID-обмежень оголосила Москва. У місті продовжили вихідні до 20 червня, заборонили працювати ресторанам і кафе з 23:00 до 06:00, призупинили відвідування зоопарків, фуд-кортів і дитячих ігрових кімнат, а також використання «об’єктів міської інфраструктури» у парках.

У Росії 13 червня виявили 14 723 нових випадки зараження коронавірусним захворюванням COVID-19, більше ніж половина з них – у Москві (7704). Це максимальний добовий приріст від середини лютого.

Коронавірус: за минулу добу в Україні вакцинувалися понад 22 тисячі людей

В Україні за 13 червня від коронавірусного захворювання COVID-19 вакцинувалися 22 219 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Для порівняння: за день до цього вакцинували майже 35 тисяч людей, а 11 червня – понад 62 тисячі.

За даними МОЗ, одну дозу вакцини 13 червня отримали 20 327 людей, повністю імунізовані – 1 892 людини.

Протягом доби працювали 162 мобільні бригади і 205 пунктів щеплення.

Станом на 14 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 686 852 людини, повідомили у МОЗ.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними міністерства, щеплено 1 479 703 особи, з них отримали одну дозу – 1 479 701 особа, повністю імунізовані й отримали дві дози – 238 798 людей.

Від початку пандемії в Україні, за офіційними даними, на COVID-19 захворілипонад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 692 пацієнтів.

МОЗ: понад 31 тисячу людей щепили у центрах вакцинації на вихідних

На вихідних 12-13 червня в центрах масової вакцинації у 16 регіонах України від COVID-19 щепили 31 305 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, у суботу і неділю вакцинували приблизно порівну людей: по більше ніж 15 тисяч.

У центрах вакцинації щеплять громадян, які записалися до листа очікування в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

Цими вихідними працювало 50 центрів вакцинації.

Найбільше щеплень за два дні зробили в Києві на базі Міжнародного виставкового центру – 6 410, у Дніпрі у 12 центрах – 3 145 та у Львові у трьох центрах – 2 968, додали у МОЗ.

Росія: в Петербурзі услід за Москвою запроваджують обмеження через COVID-19

Влада російського Санкт-Петербурга слідом за Москвою запроваджує нові обмеження через зростання числа випадків захворювання COVID-19. Відповідний указ підписав губернатор Олександр Бєглов, повідомляється на сайті адміністрації міста.

Від 17 червня в місті забороняється проведення розважальних заходів в об’єктах громадського харчування; призупиняється робота дитячих кімнат у ресторанах і кафе; закриваються фуд-корти, крім тих, що розташовані на вокзалах і в аеропортах, а також тих, де працює доставка. З другої години ночі до шостої ранку припиняється робота ресторанів.

Крім того, влада запроваджує нові обмеження для торговельних центрів. У них забороняється робота дитячих кімнат, торгівля і надання послуг «на острівцях». Наповнюваність кінотеатрів зменшується з 75 до 50 відсотків. Максимальне число учасників масових заходів не повинно перевищувати трьох тисяч осіб. Використання масок є обов’язковим.

Посилюються заходи при відвідуванні уболівальниками фан-зон чемпіонату Європи з футболу. Від 14 червня вболівальники зобов’язані носити маски, а з 17 червня у фан-зонах буде заборонений продаж їжі (крім напоїв).

Компаніям запропонували мінімізувати присутність співробітників на робочих місцях. Всім організаціям рекомендовано посилити дезінфекцію контактних поверхонь.

Напередодні в Петербурзі виявили 962 нових випадки зараження коронавірусною інфекцією. Загальна кількість хворих, за даними оперативного штабу, наближається 451 тисячі. За цим показником Петербург займає друге місце після Москви.

За два дні до Петербурга про посилення COVID-обмежень оголосила Москва. У місті продовжили вихідні до 20 червня, заборонили працювати ресторанам і кафе з 23:00 до 06:00, призупинили відвідування зоопарків, фуд-кортів і дитячих ігрових кімнат, а також використання «об’єктів міської інфраструктури» у парках.

У Росії 13 червня виявили 14 723 нових випадки зараження коронавірусним захворюванням COVID-19, більше ніж половина з них – у Москві (7704). Це максимальний добовий приріст від середини лютого.

Коронавірус: за минулу добу в Україні вакцинувалися понад 22 тисячі людей

В Україні за 13 червня від коронавірусного захворювання COVID-19 вакцинувалися 22 219 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Для порівняння: за день до цього вакцинували майже 35 тисяч людей, а 11 червня – понад 62 тисячі.

За даними МОЗ, одну дозу вакцини 13 червня отримали 20 327 людей, повністю імунізовані – 1 892 людини.

Протягом доби працювали 162 мобільні бригади і 205 пунктів щеплення.

Станом на 14 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 686 852 людини, повідомили у МОЗ.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними міністерства, щеплено 1 479 703 особи, з них отримали одну дозу – 1 479 701 особа, повністю імунізовані й отримали дві дози – 238 798 людей.

Минулої доби, 13 червня, в Україні виявили 420 нових випадків COVID-19

Зокрема, захворіли 3а дитини та 2 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 464 людину, одужали – 3 328. Померли 13 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 11 638 людини, методом ІФА – 1 589, експрес-тестами – 4 629.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (89), Запорізькій (44), Миколаївській (42), Київській (30) та Тернопільській (27) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 692 пацієнтів.

Лідери «Групи семи» зобов’язалися надати 1 млрд доз вакцин біднішим країнам

Лідер країн, що входять до «Групи семи» зобов’язалися надати 1 мільярд доз вакцини від COVID-19 біднішим державам. Про це наприкінці саміту G7 заявив прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон.

За словами Джонсона, поставки здійснюватимуться як безпосередньо, так і в рамках програми COVAX.

Зазначається, що половина обіцяного мільярда доз надійде із США, 100 мільйонів – зі Сполученого королівства. Інші країни G7, які приєднаються до ініціативи – Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія.

Обіцяна «Групою семи» кількість вакцин значно менша за 11 мільярдів доз, які, за словами ВОЗ, необхідні для вакцинації принаймні 70 відсотків населення світу та, як наслідок, подолання пандемії. Це викликало критику рішення найбагатших економік світу.

Втім президент США Джо Байден заявив журналістам, що ухвалена на саміті кількість не остаточна. Він не виключає, що Сполучені Штати матимуть змогу пожертвувати ще 1 мільярд доз на додаток до вже заявлених.

Всесвітня організація охорони здоров’я неодноразово закликала багаті країни подолати значний розрив у доступі до вакцин, який існує між ними, та країнами, що розвиваються, адже він може привести до появи більшої кількості варіантів вірусу, які спровокували пандемію.

У КМДА прозвітували про рекордну «вакцинацію вихідного дня» у МВЦ в Києві

Протягом суботи, 12 червня, у центрі вакцинації від COVID-19 в Міжнародному виставковому центрі у Києві щеплення отримали 3014 містян, повідомила 13 червня пресслужба Київміськадміністрації.

Наразі це рекордний результат для «вакцинації вихідного дня», яка в столиці триває третій тиждень, повідомили у КМДА.

«Ми нарощуємо темпи. Це відбувається, в першу чергу, завдяки тому, що кожного разу вдосконалюємо організаційні моменти. Так, цими вихідними вчергове збільшено кількість вакцинальних бригад. Минулого тижня ми розмежували потоки бажаючих вакцинуватися на «живу» чергу і чергу з киян, яких запросили смс-повідомленням. А напередодні цих вихідних я провела робочу нараду з представниками системи Helsi, у результаті якої ми запропонували киянам записуватися на щеплення самостійно за допомогою сервісу Helsi.me», – повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбур.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що в Україні 12-13 червня працюватиме 51 центр масової вакцинації від COVID-19 в 14 областях України і Києві.

У Росії фіксують черговий сплеск захворюваності на COVID-19

Російська влада повідомила про чергове різке зростання нових випадків COVID-19 станом на 13 червня. Йдеться про 14 723 нових випадків, в тому числі, 7 704 – у Москві, що є найбільшим добовим приростом в країні з 13 лютого. Водночас число нових випадків зараження за добу в Москві – найвище з 24 грудня.

Повідомляється, що за добу в Росії через коронавірус померли 357 людей із загалом 126 430.

Федеральне статистичне агентство веде окрему статистику. Відповідно до його даних, в період з квітня 2020 року по квітень 2021 року в Росії зафіксували близько 270 000 смертей, пов’язаних з COVID-19.

12 червня мер Москви Сергій Собянін заявив, що ресторанам, барам і розважальним закладам в місті заборонено обслуговувати клієнтів після 23:00 – щонайменше до 20 червня. Буде також посилено дотримання правил носіння масок і рукавичок в громадському транспорті і публічних місцях, а порушникам загрожує штраф до 5000 рублів.

МОЗ: майже 35 тисяч людей вакцинувалися за добу в Україні

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби щеплення в Україні отримали 34 870 людей.

«Одну дозу отримали 28 384 людини, повністю імунізовані – 6 486 людей. Протягом доби працювали 257 мобільних бригад і 370 пунктів щеплення. Станом на 13 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 683 456 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 1 459 376 людей, з них отримали 1 дозу – 1 459 374 особи, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 236 906 осіб (із них двоє – за кордоном). Загалом проведено 1 696 280 щеплень.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли 51 577 пацієнтів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG