Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Королева Великої Британії посвятила в лицарі розробників AstraZeneca

Королева Великої Британії посвятила в лицарі розробників вакцини від коронавірусної інфекції AstraZeneca. Титул від Єлизавети II отримав професор Оксфордського університету Ендрю Поллард. Крім того, відзначені дві жінки – наукова співробітниця Сара Ґілберт і керівниця робочої групи з вакцин Кейт Бінгем.

Велика Британія сьогодні святкує День народження королеви – за традицією це може бути одна з субот червня. Єлизавета II обрала цей день для посвячення в лицарі і присудження нагород за вагомий внесок у боротьбу з пандемією. У списку нагороджених є благодійники та працівники соціальної сфери – всього 1129 людей.

AstraZeneca – одна з чотирьох вакцин від COVID-19, схвалених у Євросоюзі. У березні 2021 року кілька країн припинили використання препарату через можливі побічні ефекти, зокрема, тромбоз. Фахівці вважають, що переваги AstraZeneca перевершують недоліки. За даними розробника, ефективність препарату становить 79%.

Коронавірус: за добу в Україні вакцинували понад 60 тисяч людей

В Україні за добу 11 червня від COVID-19 вакцинували 62 062 людини. Одну дозу отримали понад 35,6 тисячі людей, повністю імунізовані – більше ніж 26 тисяч, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Станом на 12 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися більше ніж 678,5 тисяч людей.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 430 992 людей.

Напередодні пресслужба Міністерства охорони здоров’я повідомила, що в Україні 12-13 червня працюватиме 51 центр масової вакцинації від COVID-19 у 14 областях України і Києві.

За час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на коронавірусну інфекцію захворіли 2 222 701 людина, 51 646 – померли.

МОЗ: в Україні виявили 1 274 нових випадки COVID-19, найбільше – в Києві

В Україні за останню добу зафіксовано 1 274 нових випадки захворювання на COVID-19, зокрема захворіли 40 дітей і 53 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, також минулої доби шпиталізували 709 людей, одужали – понад 4,9 тисячі. 69 людей померли.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (215), Харківській (104), Київській (102), Львівській (84) та Донецькій (84) областях.

Протягом доби провели понад 54,8 тисячі тестувань (методами ПЛР, ІФА й експрес-тестами).

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 222 701 людина, 51 646 – померли.

«Євро-2020»: українці, які приїздять до Румунії, можуть не проходити двотижневий карантин – посольство

Посольство України в Румунії повідомило про пом’якшення карантинних обмежень незадовго до початку футбольного чемпіонату «Євро-2020». Згідно з роз’ясненням, оприлюдненим 11 червня, подорожувальники, які прибувають з України, не муситимуть відбувати 14-денний карантин.

За повідомленням, Румунія послабила обмеження для іноземців з 27 травня. Згідно з чинними правилами в’їзду, до вболівальників, які прибувають до країни на «Євро-2020» і можуть надати квитки на підтвердження цього, застосовуються винятки з карантинних обмежень «відповідно до класифікації країн/територій, з яких вони прибули».

Євро-2020: футбол, політика, пандемія. В якій формі гратиме збірна України​

11 червня старт Євро-2020. Нова форма збірної України з футболу викликала скандал на футболці нанесені контури карти України з Кримом і гасла «Слава Україні!» та «Героям слава!». Це не сподобалося представникам російської влади. Після скарги Росії УЄФА визнав гасло «Героям слава!» «політичним» і забажав, аби Україна прибрала його з форми. Тим часом виконком Української асоціації футболу затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» і «Героям слава!».

Чемпіонат мав би відбутися ще торік, але через COVID-19 його перенесли. Пандемія і зараз дається взнаки країни обмежують в’їзд для вболівальників.

Про гру збірної України, політику навколо футболу і вплив пандемії – у програмі Свобода Live.

У вихідні 51 центр масової вакцинації від COVID-19 працюватиме в 15 регіонах України – МОЗ

В Україні 12-13 червня працюватиме 51 центр масової вакцинації від COVID-19 в 14 областях України і Києві, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Згідно з повідомленням, центри вакцинації працюватимуть у Дніпропетровській області (12 у Дніпрі та один у Кривому Розі), Львівській (три у Львові й по одному в Трускавці, Дрогобичі, Стрию, Новояворівську та Червонограді), Одеській (чотири – в Одесі, по одному – у Балті, Чорноморську та Ізмаїлі), Полтавській (по одному в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Горішніх Плавнях), Київській (центр у Броварах і два – у Білій Церкві), Хмельницькій областях (по одному в Хмельницькому та Кам'янці-Подільському), Херсоні (три центри), в Чернівцях (два центри) й по одному центру в Києві, Тернополі, Рівному, Вінниці, Кропивницькому, Житомирі, Черкасах.

Як повідомили у КМДА, цими вихідними на базі Міжнародного виставкового центру знову працюватиме Центр вакцинації від COVID-19. Усього в центрі вакцинували вже понад 8,5 тисячі людей. За минулі вихідні щеплення отримали 5 тисяч людей.

У центрах масової вакцинації з кінця травня почали вакцинувати громадян, які записалися до листа очікування в застосунку «Дія» або через контакт-центр МОЗ. Вакцина для щеплень у центрах – CoronaVac від Sinovac Biotech.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 1 395 312 людини, до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 672 808 людей.

Рух пасажирів на кордоні поступово зростає – ДПСУ у четверту річницю «безвізу» з ЄС

У Державній прикордонній службі повідомили про поступове зростання руху пасажирів на кордоні після «карантинного» 2020 року. Про це йдеться у повідомленні ДПСУ з нагоди четвертої річниці дії безвізового режиму з Європейським союзом.

«Значне збільшення пасажиропотоку до країн Європейського союзу щорічно пожвавлювалось з початком туристичного сезону, відпусток, коли з’являлася можливість відвідувати різноманітні фестивалі, концерти тощо. Звісно, що світова пандемія внесла свої корективи і пасажиропотік як по всьому кордону, так і з країнами ЄС, значно знизився, особливо у 2020 році. Однак зараз рух пасажирів на кордоні поступово зростає, звичайно, з дотриманням усіх карантинних обмежень» – йдеться в повідомленні.

Конкретної статистики пасажиропотоку до ЄС після введення карантину прикордонники не наводять. Радіо Свобода готує відповідний запит з цього приводу.

У ДПСУ додають: «Сподіваємося, що незабаром кордони для подорожувальників з України будуть доступними, як і раніше».

Офіційно безвізовий режим між Україною та Європейським союзом набрав чинності чотири роки тому, 11 червня 2017 року. Наразі існує низка обмежень, зокрема для туристів, у виїзді до ЄС, через пов’язані з пандемією COVID-19 виклики.

У МОЗ повідомили, що минулої доби щеплення в Україні отримали 54 329 людей

«Одну дозу отримали 30 744 людини, повністю імунізовані – 23 585 людей. Протягом доби працювали 442 мобільні бригади і 617 пунктів щеплення. Станом на 11 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 672 808 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 1 395 312 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 395 310 осіб, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 204 038 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 599 348 щеплень.

Лідери «Групи семи» готові пообіцяти 1 мільярд доз вакцин для бідніших країн – Джонсон

Лідери «Групи семи» (G7) під час триденного саміту в Англії можуть оголосити про готовність передати 1 мільярд доз вакцин проти COVID-19 біднішим країнам. Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 10 червня заявив про підтримку цієї ідеї, але не вказав подробиць про те, яким буде внесок кожної країни.

Раніше американський президент Джо Байден пообіцяв, що США передадуть 500 мільйонів доз вакцин Pfizer протягом наступного року, щоб допомогти глобальній програмі COVAX поставити препарат до 92 країн із низьким та середнім рівнем доходу. Ця цифра перевищує 80 мільйонів надлишкових доз, які він уже пообіцяв розподілити серед країн-реципієнтів до кінця місяця.

Велика Британія заявила, що пожертвує щонайменше 100 мільйонів надлишкових доз протягом наступного року.

Прискорення глобального виходу з пандемії є одним із головних питань на саміті, в якому впродовж трьох днів, починаючи з 11 червня, візьмуть участь лідери Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії, Італії, Канади та США.

Минулої доби, 10 червня, в Україні виявили 1 603 нових випадки COVID-19

Зокрема захворіли 75 дітей та 72 медпрацівники. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 762 людини, одужали – 5 583. Померли 70 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 25 837 людини, методом ІФА – 10 741, експрес-тестами – 18 764.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (217), Дніпропетровській (121), Львівській (113), Київській (105) та Запорізькій (97) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли 51 577 пацієнтів.

Виплати ФОПам по 8 тис грн завершено – ПФУ

Пенсійний фонд України (ПФУ) повідомив про завершення виплат компенсацій у розмірі восьми тисяч гривень фізичним особам­-підприємцям (ФОП) та найманим працівникам, діяльність яких була призупинена через посилення карантинних обмежень в Україні, повідомляє портал «Дія» з посиланням на ПФУ у Telegram.

«Скільки успішно поданих заявок у 2021 році – 337 946. Яку суму виплачено – 2 703 568 000,00 грн», – йдеться в повідомленні.

Закон про надання фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень підприємцям, які зупинити свою діяльність через карантинні обмеження в «червоних» зонах, 9 квітня набрав чинності. Заявки почали приймати з 19 квітня.

Відповідно до закону, застраховані фізичні особи – підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у «червоних» зонах, на підставі самостійного звернення отримають з державного бюджету одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень.

Прикордонники розповіли про вимоги до COVID-тесту і документа про вакцинацію при перетині кордону

Державна прикордонна служба України просить громадян врахувати інформацію про те, як мають бути оформлені документи та якими вакцинами мають бути імунізовані громадяни, що перетинають кордон України.

«Іноземним громадянам та особам без громадянства для в’їзду в Україну (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового полісу страхування від COVID-19, відтепер необхідно мати або негативний результат ПЛР чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою. Тож яким обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон», – йдеться в повідомленні.

Так, у відомстві детально розписали, яку інформацію має мати експрес-тест на антиген коронавірусу та яким має бути документ, що підтверджує повний курс вакцинації. Із переліком вимог можна ознайомитися ТУТ.

«Такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону. Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях», вказують прикордонники.

Наразі до такого переліку належать вакцини:

  • COMIRNATY виробництва Pfizer/BioNTech;
  • AstraZeneca/Oxford;
  • Covishield;
  • Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
  • mRNA-1273 виробництва Moderna;
  • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm;
  • CoronaVac виробництва Sinovac.

За даними ДПСУ, за останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною «Спутнік V». Такий документ, вказують прикордонники, не дає права на в’їзд в Україну, оскільки ця вакцина не включена до переліку ВООЗ.

Минулої доби, 8 червня, в Україні виявили 1785 нових випадків COVID-19

Зокрема захворіли 77 дітей та 73 медики. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За добу госпіталізовано 741 людину, одужали – 6 513. Померли 97 пацієнтів.

Протестовано методом ПЛР 28 997 людини, методом ІФА – 10 741, експрес-тестами – 19 683.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (216), Харківській та Львівській (по 128), Дніпропетровській (119) та Київській (102) областях.

Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,1 мільйона, померли – 51 507 пацієнтів.

Упродовж минулої доби, 9 червня, в Україні від COVID-19 вакцинували 55 573 людини

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 36 498 людей, повністю імунізовані – 19 075.

Протягом доби працювали 516 мобільних бригад, 616 пунктів щеплення.

Станом на 10 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 666 470 людей.

За інформацією МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 364 568 осіб, з них отримали одну дозу – 1 364 566 осіб, повністю імунізовані та отримали дві дози – 180 453 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 545 019 щеплень.

ЗМІ: лідери G7 анонсують постачання 1 млрд доз вакцини біднішим країнам

Лідери «Групи семи» анонсують постачання 1 мільярда доз вакцини від COVID-19 біднішим країнам наступного року. Про це йдеться у проєкті комюніке, яке має агентство Bloomberg.

11 червня у Корнуоллі (Велика Британія) почнеться триденний саміт G7. Очікується, що однією з тем зустрічі стане вихід з пандемії.

Як повідомляють американські ЗМІ, президент США Джо Байден має намір сьогодні оголосити про план Сполучених Штатів пожертвувати 500 мільйонів доз вакцини Pfizer майже 100 країнам протягом наступних двох років.

Джерела, ознайомлені з заявою, стверджують, що 200 мільйонів доз США передадуть цього року, а ще 300 – у першій половині наступного. Зазначається також, що Pfizer буде продавати ці дози Сполученим Штатам за «некомерційної» ціною.

Вакцини поширюватимуть через центр COVAX, який розподіляє вакцини для країн з низьким та середнім доходом.

Адміністрація Байдена вже заявила, що до кінця цього місяця виділить іншим країнам 80 мільйонів надлишкових доз вакцини.

Всесвітня організація охорони здоров’я неодноразово закликала багаті країни подолати значний розрив у доступі до вакцин, який існує між ними, та країнами, що розвиваються, адже він може привести до появи більшої кількості варіантів вірусу, які спровокували пандемію.

МОЗ: понад 15 тисяч людей вакцинували у центрах вакцинації цими вихідними

Понад 15 тисяч людей прищепили від COVID-19 цими вихідними в центрах масової вакцинації по всій Україні, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Щеплять у таких центрах вакциною CoronaVac. Вона схвалена ВООЗ для екстреного застосування», – мовиться в повідомленні.

Перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19 запрацювали 29 травня. Їх відкривають на стадіонах, спортивних, навчальних і культурних майданчиках, у торгових центрах.

У Києві центр масової вакцинації відкрили у Міжнародному виставковому центрі.

За даними МОЗ, у найближчі вихідні центри масової вакцинації працюватимуть у 14 регіонах України.

Кияни зможуть записатися на вакцинацію в МВЦ через сервіс Helsi.me – КМДА

У Києві відкрили попередній запис на масову вакцинацію до Міжнародного виставкового центру через сервіс Helsi.me. Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, кияни можуть записатися на масову вакцинацію від COVID-19 і «не витрачати час у живій черзі».

За повідомленням пресслужби КМДА, щоб записатися на щеплення проти COVID-19, потрібно зайти за прямим посиланням на сайт сервісу helsi.me і вибрати день і час вакцинації. Підтвердження запису буде надіслане у смс-повідомленні, яке потрібно буде показати при вході до пункту вакцинації разом із паспортом і попередньо зареєстрованою заявкою на щеплення у застосунку «Дія».

СЕО сервісу Helsi.me Євген Донець попередив, що цього тижня запис на вакцинацію від коронавірусу через сервіс доступний лише для киян.

«Проте ми сподіваємося, що скоро така можливість з’явиться і в мешканців інших міст», – повідомив він.

Директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург закликала киян, які зареєстровані в системі, пересвідчитися, що в електронному кабінеті вказано номер мобільного телефону, а також у тому, що він є актуальним.

«В іншому ж випадку ви не отримаєте смс, тож не зможете скористатися послугою», – сказала вона.

Крім того, Гінзбург нагадала, що, плануючи похід на вакцинацію, слід потурбуватися про декларацію з лікарем, бо її відсутність в 3–4 рази уповільнює процес вакцинації.

«У Виставковому центрі відпрацьовано оптимальну логістику відповідно до стандартів ВООЗ для охочих прищепитися. І сьогодні одне із основних завдань – це скоротити час очікування на вакцинацію в чергах, а найоптимальніше, щоб їх узагалі не було. Один із інструментів, який допоможе уникнути утворення черг, – це запис на вакцинацію на конкретний час. Таку можливість містянам дає сервіс Helsi.me. Записатися на вакцинацію зможе кожен, хто хоче зробити щеплення у Центрі вакцинації. Наступного тижня така можливість буде доступна для тих, хто вже підписав декларацію з сімейним лікарем», – додав Микола Поворозник.

Центр вакцинації у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті Києва працює на вихідних.

Вакцинація проти COVID-19 – безплатна у рамках державної програми. Для швидкого проходження процедури вакцинації бажано мати підписану декларацію із сімейним лікарем.

Центри масової вакцинації працюватимуть у вихідні в 14 регіонах України – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що 12–13 червня понад 30 центрів масової вакцинації будуть працювати у містах 13 областей України і в Києві.

Зокрема, наступними вихідниси працюватимуть:

  • у Львівській області – вісім центрів, із них три – у Львові, по одному в Трускавці, Дрогобичі, Стрию і Червонограді;
  • в Одеській області – сім центрів, із них чотири – в Одесі, по одному в Балті, Чорноморську й Ізмаїлі;
  • у Полтавській області – п’ять центрів: по одному в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді і Горішніх Плавнях;
  • у Херсонській області – три центри в Херсоні;
  • у Чернівецькій області – два центри в Чернівцях;
  • у Київській області – два центри: в Броварах і Білій Церкві;
  • у Києві – один центр;
  • у Тернопільській області – один центр у Тернополі;
  • у Рівненській області – один центр у Рівному;
  • у Дніпропетровській області – один центр у Дніпрі;
  • у Хмельницькій області – один центр у Хмельницькому;
  • у Житомирській області – один центр у Житомирі;
  • у Черкаській області – один центр у Черкасах;
  • у Донецькій області – один центр у Маріуполі.

29 травня в Україні запустили перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19.

Минулими вихідними 14 центрів масової вакцинації працювали в семи регіонах. Наразі ці центри працюють лише у вихідні. У них прищеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в застосунку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомленням, так і за іншою чергою всіх охочих, яким ще не надійшло запрошення, але які є в листі очікування. Пріоритет надається літнім людям.

Обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Буде доступна та вакцина, яка є в наявності в Україні. Зараз використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech.

В Україну прибуло майже 67 тисяч доз вакцини від Pfizer, закупленої державним коштом – МОЗ

В Україну прибула партія із 66 690 доз вакцини Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech, яку закуповують державним коштом через міжнародну агенцію, повідомила у середу пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Вакцину з цієї партії використають для щеплення людей із 1–3 етапів вакцинації. Щеплення здійснюватимуться організовано, мобільними бригадами. За кожною людиною, яка отримала щеплення першою дозою Comirnaty/Pfizer, буде зарезервована друга доза з тієї ж партії», – мовиться в повідомленні.

За даними МОЗ, Україна вже отримала 234 тисячі доз цього препарату, закупленого державним коштом.

Крім того, Україна вже отримала 707 850 доз Comirnaty/Pfizer за кошти донорів у межах COVAX, глобальної ініціативи рівномірного розподілу вакцин проти COVID-19. Ще 356 850 доз надійдуть протягом тижня.

Крім Comirnaty/Pfizer, Україна вже отримала 500 000 доз вакцини AstraZeneca/Covishield, 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, 705 600 доз вакцини AstraZeneca італійського виробництва і 1 713 316 доз вакцини CoronaVac/Sinovac.

За даними МОЗ, від початку вакцинувальної кампанії щеплення отримали 1 328 070 осіб, bз них отримали тільки першу дозу 1 328 068, повністю імунізовані і отримали обидві дози 161 378 осіб.

На Одещині до Дня незалежності планують відкрити 4-у державну лабораторію для тестування на COVID-19

В Одесі до 30-річчя Незалежності України планують побудувати обласну лабораторію для проведення ПЛР-тестувань – четверту державну або комунальну в регіоні. Про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, повідомила директорка обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

Центр буде працювати на території Обласного шкірно-венерологічного диспансеру.

Ідея відкрити лабораторію обласного підпорядкування вперше публічно прозвучала навесні 2020 року – тоді для проведення тестувань не вистачало наявних лабораторного центру МОЗ, Центру соціально небезпечних захворювань Одеської області і Протичумного інституту.

Восени 2020 року місцева влада не стала узгоджувати проєкт лабораторії, заявивши, що земля належить місцевій громаді, а не обласній. Проте зараз усе узгоджено, наголосила Одарій-Захар’єва.

«Були деякі недомовленості, але потім місто розібралося – територія в нас на балансі, розпорядником є обласна рада. Виділено дев’ять мільйонів гривень коштів на цю лабораторію, зокрема, ще в тому році туди закупили обладнання для проведення ПЛР-тестувань на чотири мільйони», – повідомила директорка департаменту. Додаткових джерел фінансування не планується.

У березні 2021 року в Одесі запрацювала міська лабораторія для проведення ПЛР-досліджень – про її необхідність говорили ще в квітні 2020 року. Більшість ПЛР-аналізів у регіоні роблять у лабораторному центрі МОЗ, продовжує працювати Протичумний інститут, Центр соціально-небезпечних хвороб і Лабораторний центру МОЗ на водному транспорті в місті Чорноморську. Також працюють приватні лабораторії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG