В Україну надійшли ще 705 тисяч доз вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Цього тижня Україна отримала ще понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca в межах ініціативи COVAX. Її використовуватимуть насамперед для людей, які зробили вже перше щеплення та мають отримати другу дозу», – написав Шмигаль у фейсбуці 6 червня.
Крім того, за його словами, Україна отримає вакцину від США, які оголосили про план розподілу 25 мільйонів доз серед різних країн світу. «Україна в цьому плані посідає пріоритетне місце», – додав голова уряду.
За даними МОЗ, від початку кампанії вакцинації від коронавірусу (з лютого) щеплення отримали 1 216 602 людини, з них дві дози – 146 664 людини.
За добу 5 червня в Україні виявили 937 нових хворих на коронавірусну хворобу COVID-19.
Джонсон закликав країни G7 забезпечити світ вакцинами до кінця 2022 року
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон 5 червня закликав лідерів розвинених країн Групи семи (G7) «відповісти на найбільший виклик післявоєнної ери» і зобов’язатися вакцинувати весь світ проти COVID-19 до кінця 2022 року.
Джонсон назвав всесвітню вакцинацію до кінця наступного року буде «найбільшим подвигом в історії медицини».
У заяві йдеться, що Джонсон закликає лідерів інших країн Групи семи визначити таку мету під час зустрічі у Великій Британії наступного тижня. Це буде перша фізична зустріч лідерів найбагатших країн світу за майже два роки.
Мер Києва розповів про збитки міста від карантину і брак вакцини
Київ втратив 3 мільярди гривень через карантинні обмеження у першому кварталі 2021 року, заявив міський голова Віталій Кличко в інтерв’ю Радіо Свобода.
За словами Кличка, наразі рівень захворюваності в столиці знизився. Він вважає, що цього вдалося досягнути в тому числі завдяки карантинним обмеженням.
В Україні понад 146,6 тисячі людей повністю вакциновані від COVID-19 – МОЗ
Наразі 146 664 людини в Україні отримали дві дози вакцини від коронавірусної хвороби, повідомляє Міністерство охорони здоров’я 6 червня.
За добу 5 червня, за даними МОЗ, щеплення отримала 40 101 людина, з них 39 229 – першу дозу, 872 – другу.
«Протягом доби працювали: 327 мобільних бригад, 418 пунктів щеплення. Станом на 6 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 640 914 людей», – йдеться в заяві.
В Україні за добу 5 червня захворіло менше тисячі людей
В Україні станом на ранок 6 червня виявили 937 нових хворих на коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Протягом доби 994 людей госпіталізували, 42 хворих померли. У 4 516 людей констатували одужання.
Методом полімеразно-ланцюгової реакції протестували 16 749 людей із підозрою на хворобу, методом імуноферментного аналізу – 3 953 людини, експрес-тестами – 11 567 осіб.
В Україні виявили 1897 нових випадків COVID-19 – МОЗ
Минулої доби, 4 червня, в Україні виявили 1897 нових випадків COVID-19, зокрема 91 дитина та 65 медиків. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
За добу госпіталізовано 1 065 осіб, одужали – 8 330. Померли 86 пацієнтів.
Протестовано методом ПЛР 29 061 людина, методом ІФА – 12 048, експрес-тестами – 19 312.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (497), Київській (160), Запорізькій (138), Дніпропетровській (128) та Харківській (116) областях.
Від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,2 мільйона людей, одужали – 2,08 мільйона, померли – 51 140 пацієнтів.
У Сербії почали виробляти російську вакцину «Спутнік V»
У вірусологічному інституті «Торлак» в Белграді почали виробляти російську вакцину «Спутнік V» від COVID-19. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода. В урочистості з цього приводу у відео форматі увечері 4 червня взяли участь президенти Сербії й Росії, Александар Вучич й Володимир Путін.
Вакцина «Спутнік V» не визнана Всесвітньою організацією охорони здоровʼя та Європейським агентством з лікарських засобів.
Російський президент сказав, що «ефективна боротьба проти коронавірусу можлива лише обʼєднаними зусиллями на глобальному рівні» та, що «Росія відкрита для співробітництва з усіма країнами». Він назвав «дивними й контрпродуктивними» спроби деяких країн обмежити застосування російської вакцини». За словами російського президента, вакцина «Спутнік» «належить до найбільш ефективних у світі».
Пробне виробництво вакцини розпочали у квітні. Наскільки відомо, субстанцію для неї привозять з Росії, в Белграді її лише пакують в ампули. Досі було вироблено три пробні серії, які пройшли відповідний контроль в Росії й отримали позитивну оцінку. На цьому етапі планують виробити чотири мільйони доз. Згодом белградський інститут мав би опанувати повний цикл виробництва вакцини.
В Сербії від початку пандемії зафіксували 713 тисяч хворих на COVID-19. За офіційними даними, померли 6900 людей. Чимало лікарів стверджують, що офіційні дані не збігаються з реальним станом, та що кількість померлих значно більша.
Вакцинацію у країні почали у січні. Дві дози наразі отримали 44 відсотки з-поміж 6,9 мільйона населення, одну дозу – 30 відсотків. Поряд з російською застосовують китайську вакцину Sinopharm, британську AstraZeneka й американсько-німецьку Phizer/BiоNTech.
Міністерство охорони здоровʼя Сербії повідомляє, що кількість заражених й госпіталізованих останнім часом помітно скорочується.
МОЗ: за добу вакциновано понад 57 тисяч людей
Упродовж минулої доби, 4 червня, в Україні від коронавірусу щепили 57 440 людей. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
«Одну дозу отримали 53 710 людей, повністю імунізовані – 3 730 людей», – мовиться у повідомленні.
Протягом доби працювали 502 мобільні бригади та 514 пунктів щеплення.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 177 373 особи, з них отримали одну дозу – 1 177 371 особа, повністю імунізовані та отримали дві дози – 145 792 особи (із них двоє отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 323 163 щеплення.
Станом на 5 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 635 704 людини.
Коронавірус: у Словаччині знайшлося мало охочих прищепитися російською вакциною «Спутнік V»
У Словаччині за перші три дні реєстрації на добровільний вибір російської вакцини проти COVID-19 «Спутнік V», яка не має схвалення ні в Європейському союзі, ні в самій Словаччині і застосовується як виняток за згодою пацієнта, для щеплення записалося тільки 5 тисяч 275 людей.
При цьому числа нових реєстрацій щодня зменшуються: зі згаданої кількості зареєстрованих 3 тисячі 455 записалися вже протягом першого дня реєстрації, 1 червня, пише словацьке видання Denník N.
Міністр охорони здоров’я Словаччини Владімір Ленґвартський при цьому перед початком реєстрації говорив про те, що охочих буде близько 80 тисяч.
Колишній прем’єр-міністр Словаччини Іґор Матович (нині він міністр фінансів) у часи керівництва урядом, коли він таємно від партнерів у коаліції організував закупки 200 тисяч доз цієї вакцини в Росії і домовився було загалом про 2 мільйони, при тому спершу заявляв, що бажання прищепитися саме цією вакциною висловлять принаймні 300 тисяч словаків (повна вакцинація вимагає застосування двох доз; загалом населення країни становить майже 5,5 мільйонів).
МОЗ: утворити пункт щеплення від COVID-19 можуть заклади охорони здоров’я всіх форм власності
Утворити мобільну бригаду чи пункт щеплення від COVID-19 можуть заклади охорони здоров’я всіх форм власності, а також фізичні особи, які мають ліцензію на медичну практику. Про це повідомили 4 червня в Міністерстві охорони здоров’я України.
«Для цього необхідно звернутись до підрозділу з охорони здоров’я обласних чи Київської міської держадміністрацій з проханням внести вас до переліку надавачів медпослуг, залучених до вакцинації від COVID-19. У запиті треба обов’язково вказати особу, яка відповідатиме за запис на щеплення та облік залишків вакцин, та актуальні телефони реєстратур», – мовиться у повідомленні.
Хоч рівень і темпи інфікування людей коронавірусом знижуються, але говорити про перемогу над інфекцією ще рано, вважає головний інфекціоніст США доктор Ентоні Фаучі. Про це він говорив в інтерв'ю газеті The Guardian після того, як президент Джо Байден заявив, що завдяки вакцинації «Америка входить у літо свободи».
Допоки переважна більшість людей не вакцинується від коронавірусу, ризик захворіти на COVID-19 залишається високим, наголосив головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі в інтерв'ю газеті The Guardian.
ООН зафіксувало найшвидше зростання цін на продукти за 10 років
За даними Організації Об’єднаних націй, світові ціни на продукти харчування зросли найшвидшими темпами за останнє десятиліття.
Індекс цін на продовольство Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відстежує світові ціни на низку продуктів харчування, включаючи зернові, олійні культури, молочні продукти, м’ясо і цукор, повідомляє ВВС. Він свідчить, що ціни на продукти зростали 12 місяців поспіль.
Згідно з індексом, в річному численні ціни на продукти харчування зросли на 39,7 відсотка в травні –це найбільше зростання цін за місяць з жовтня 2010 року. Через різке здорожчання усіх складових, наразі індекс цін на продукти найвищий з вересня 2011 року.
Коронавірус: у МОЗ розповіли, скільки доз вакцини утилізували
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли Радіо Свобода, що станом на 30 травня було утилізовано 742 дози вакцини в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19. Саме стільки було розбито й пошкоджено, сюди входять також дози, які не підлягають використанню, повідомили у відомстві.
Розподіл за виробниками:
- Covishield (AstraZeneca індійського виробництва) – 654 доз, з них лише Івано-Франківська область втратила 533 дози;
- Coronavac (Sinovac Biotech) – 11 доз, з них Сумська область - шість доз, Хмельницька - чотири дози, Миколаївська область - одна доза;
- Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech) – 12 доз, всі втрачено в Києві;
- AstraZeneca – 65 доз, з них 40 доз у Запорізькій області, 11 в Івано-Франківській, десять у Житомирській області і одна в Дніпропетровській.
«Безкоштовні гроші Кийова» – як в Чехії рятують локальний бізнес віртуальною валютою
Як краще відродити місцеву економіку, що постраждала від наслідків пандемії коронавірусу? Зробити знижку у 50 відсотків на товари місцевого виробництва. Принаймні такий експеримент проводять нині у одному з невеликих чеських містечок Кийові, не плутати із Києвом.
МОЗ: на цих вихідних центри вакцинації працюватимуть у 10 містах
Протягом вихідних 5–6 червня центри вакцинації від коронавірусу працюватимуть у десяти українських містах, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Зокрема, центри діятимуть у таких містах:
- Київ, на базі Міжнародного виставкового центру
- Львів, на базі стадіону «Арена Львів»
- Одеса, на базі ТЦ «Мегадом», Fontan Sky Center, ЗОШ «Кримська»
- Тернопіль, на базі Центру дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка
- Полтава, на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
- Кременчук Полтавської області, на базі Кременчуцького ліцею № 11 «Гарант»
- Лубни Полтавської області, на базі кінотеатру «Київська Русь»
- Миргород Полтавської області, на базі будинку культури Миргородської міської ради
- Горішні Плавні Полтавської області, на базі відокремленого адміністративного підрозділу «Гірничо-збагачувальний комбінат»
- Рівне, на базі обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Поліщука.
Масові центри вакцинації населення почали працювати минулих вихідних. Зокрема, такі центри відкрилися у Києві, Львові, Одесі. За даними МОЗ, за минулі вихідні у центрах вакцинації імунізували майже п’ять тисяч людей.
Загалом за час кампанії щеплення (від лютого) в Україні вакцинували 1 123 663 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 142 062 особи. За темпами вакцинації Україна відстає від більшості країн Європи.
Коронавірус: у МОЗ розповіли, скільки доз вакцини утилізували
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли Радіо Свобода, що станом на 30 травня було утилізовано 742 дози вакцини в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19. Саме стільки було розбито й пошкоджено, сюди входять також дози, які не підлягають використанню, повідомили у відомстві.
Розподіл за виробниками:
- Covishield (AstraZeneca індійського виробництва) – 654 доз, з них лише Івано-Франківська область втратила 533 дози;
- Coronavac (Sinovac Biotech) – 11 доз, з них Сумська область - шість доз, Хмельницька - чотири дози, Миколаївська область - одна доза;
- Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech) – 12 доз, всі втрачено в Києві;
- AstraZeneca – 65 доз, з них 40 доз у Запорізькій області, 11 в Івано-Франківській, десять у Житомирській області і одна в Дніпропетровській.
-
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли Радіо Свобода, що станом на 30 травня було утилізовано 742 дози вакцини в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19. Саме стільки було розбито й пошкоджено, сюди входять також дози, які не підлягають використанню, повідомили у відомстві.
Розподіл за виробниками:
- Covishield (AstraZeneca індійського виробництва) – 654 доз, з них лише Івано-Франківська область втратила 533 дози;
- Coronavac (Sinovac Biotech) – 11 доз, з них Сумська область - шість доз, Хмельницька - чотири дози, Миколаївська область - одна доза;
- Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech) – 12 доз, всі втрачено в Києві;
- AstraZeneca – 65 доз, з них 40 доз у Запорізькій області, 11 в Івано-Франківській, десять у Житомирській області і одна в Дніпропетровській.
-
Скільки коштів було втрачено через невикористання цих доз у відомстві відповісти не можуть: «Інформація щодо вартості та суми витрачених коштів на придбання вакцини, відповідно до вимог виробників, підписаних договорів про нерозголошення і конфіденційність, ініційованих цими світовими компаніями з бездоганною репутацією, є конфіденційна».
Детальнішою інформацією щодо причин, із яких втратили ту чи іншу кількість доз, володіють структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних державних адміністрацій, повідомили в МОЗ.
Раніше в МОЗ повідомили, що протягом вихідних 5–6 червня центри вакцинації від коронавірусу працюватимуть у десяти українських містах.
Масові центри вакцинації населення почали працювати минулих вихідних. Зокрема, такі центри відкрилися у Києві, Львові, Одесі. За даними МОЗ, за минулі вихідні у центрах вакцинації імунізували майже п’ять тисяч людей.
Загалом за час кампанії щеплення (від лютого) в Україні вакцинували 1 123 663 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 142 062 особи. За темпами вакцинації Україна відстає від більшості країн Європи.
В Одесі на вихідних відкриють три центри вакцинації – ЦГЗ
В Одесі відкриють три центри вакцинації. Вони працюватимуть 6 червня, повідомив обласний центр громадського здоров’я.
«У неділю, 6 червня, в Одесі з 9:00 до 17:00 працюватиме три великі центри вакцинації, куди будуть запрошувати людей старшого віку з листа очікування «Дії» і куди можна буде записатися особисто, зателефонувавши за вказаним номером», – йдеться в повідомленні.
Центри працюватимуть у ТЦ «Мегадом» на вулиці Толбухіна, 135, ТЦ Fontan Sky у провулку Семафорний, 4 і в ЗОШ №15, вулиця Кримська, 80-А.
Літні люди і люди з хронічними захворюваннями матимуть пріоритет, додали в ЦГЗ.
Минулими вихідними в Одесі працював центр вакцинації на території стадіону Національного університету «Одеська юридична академія».
Крім того, центри вакцинації відкрили, зокрема, і в Києві, Львові.
Коронавірус: в Україні за добу вакцинували понад 50 тисяч людей
50 840 людей вакцинували в Україні проти COVID-19 за добу 3 червня, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Це майже на 20 тисяч більше ніж минулої доби.
Як повідомили у МОЗ, 3 червня одну дозу вакцини отримали 46 868 людей, повністю імунізовані – 3 972 людини.
Протягом доби працювали 395 мобільних бригад і 436 пунктів щеплення.
Станом на 4 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19, за даними МОЗ, записалися 630 381 людина.
Від початку вакцинальної кампанії (від лютого) вакцинували 1 123 663 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 142 062 особи. За темпами вакцинації Україна відстає від більшості країн Європи.
В Україні за добу виявили 2266 нових випадків COVID-19, 95 людей померли – МОЗ
В Україні за останню добу виявили 2266 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19, зокрема захворіли 82 дитини і 20 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Протягом минулої доби шпиталізували 963 людей, понад вісім тисяч – одужали, 95 людей померли. За добу провели понад 61 тисячу тестувань.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (566), Запорізькій (230), Дніпропетровській (156), Київській (145) і Рівненській (105) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ захворіли 2 211 683 людей, 51 054 – померли.
Україна увійшла до переліку країн, яким США нададуть вакцини від COVID-19
Адміністрація президента США Джо Байдена оприлюднила пропонований план розподілу перших 25 млн доз вакцин від COVID-19, які, зокрема, отримає і Україна.
«Сполучені Штати раді повідомити, що Україна буде однією з перших, хто отримає американські вакцини проти COVID-19, що підкреслює нашу рішучу прихильність наданню допомоги для припинення пандемії в Україні та в усьому світі шляхом пришвидшення доступу до вакцин проти COVID-19 для всіх», – повідомило у фейсбуці посольство США в Україні.
Зокрема, адміністрація Джо Байдена оголосила про свою програму надання щонайменше 80 млн доз вакцини від США до кінця червня і про план для перших 25 млн доз вакцини.
«Близько 6 мільйонів (доз вакцини – ред.) буде спрямовано на регіональні пріоритети та партнерів-одержувачів, зокрема Мексику, Канаду та Республіку Корея, Західний берег і Смугу Гази, Україну, Косово, Гаїті, Грузію, Єгипет, Йорданію, Ірак і Ємен, а також передових працівників Організації Об’єднаних Націй», – йдеться в повідомленні на сайті Білого дому.
Раніше в Адміністрації президента США анонсували оприлюднення плану експорту 80 мільйонів доз вакцин проти коронавірусної інфекції нового типу в межах програми COVAX, яка передбачає розподіл препаратів для допомоги бідним країнам.
17 травня Джо Байден наголошував, що ініціатива спрямована на відновлення американського лідерства у глобальній боротьбі з пандемією. Тоді американський президент відзначив зусилля Китаю та Росії щодо використання своїх програм донорства вакцин для зростання впливу у всьому світі.