Потураєв: провал вакцинації в Україні – відповідальність МОЗ
Відповідальність за прорахунки кампанії з вакцинації населення від коронавірусу лежить на Міністерстві охорони здоров’я. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив народний депутат від «Слуги народу» Микита Потураєв.
«Я вважаю, що провали, вже чесно тут можна говорити, в кампанії з вакцинації – це безперечно відповідальність МОЗу. Тому що всі насправді підключалися: і президент, і МЗС, і Офіс президента. Але тоді, коли керівник міністерства казав: треба підключитися. Тобто ти не можеш на власний розсуд робити якісь речі, коли у тебе профільний міністр не каже, що в цьому є потреба. Бо від цього, щонайменше, не буде користі. Тому я вважаю, що підстави для відставки Максима Степанова були», – зазначив Потураєв.
Він також висловив підтримку Віктору Ляшку, якого Верховна Рада призначила новим очільником МОЗ.
18 травня Верховна Рада звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Він очолював МОЗ з 30 березня 2020 року. Шмигаль, який надіслав подання про звільнення Степанова, говорив з трибуни парламенту, що роботу міністра з організації вакцинації проти COVID-19 важко назвати ефективною.
За добу від COVID-19 вакцинували понад 17,5 тисяч людей – МОЗ
Упродовж минулої доби, 21 травня, від COVID-19 було вакциновано 17 583 людини. Про це повідомили у Міністерстві охорони України.
Першу дозу отримали 6 901 особа, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 11 492 особи.
За даними МОЗ, загалом від початку вакцинальної кампанії проведено 1 049 311 щеплень, вакциновано 971 011 людей.
Завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 72 302 людини.
В Україні виявили 4 606 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні минулої доби, 21 травня, зафіксували 4 606 нових випадків COVID-19, з них у дітей – 269, медпрацівників – 108. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Також за останню добу госпіталізували 1665 людей, одужали – 12 586, померли – 178.
За добу провели 62 750 тестувань, зокрема методом ПЛР – 27 443.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2,1 мільйона людей, померли – 49 279.
Ляшко заявив, що його запевнили в допомозі з постачанням вакцини провідної американської компанії
Новий міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що американські партнери запевнили його в допомозі з постачанням до України вакцини від провідної американської компанії. Її назву міністр не повідомив.
Ляшко розповів, що 21 травня зустрівся з колишнім американським конгресменом Джимом Слаттері та його колегами.
«У ході розмови наголосив, що питання отримання вакцини проти коронавірусу до серпня 2021 року перебуває під моїм особистим контролем і є пріоритетним. Обіцянки треба виконувати», – написав Ляшко у фейсбуці.
Pfizer пообіцяла доставити 2 млрд доз вакцини від COVID-19 бідним країнам
Компанія Pfizer пообіцяла доставити 2 мільярди доз вакцини від COVID-19 бідним країнам у 2020-2021 роках.
«Pfizer та BioNTech зобов’язуються забезпечити 2 мільярди доз наших вакцин проти COVID-19 країнам із середнім та низьким рівнем доходу протягом наступних 18 місяців», – заявив керівник Pfizer Альберт Бурла.
Він зазначив, що країнам з низьким рівнем доходу пропонуватимуть вакцини за собівартістю, тоді як країни із середнім рівнем доходу платитимуть половину ціни за дозу.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у світі виявили понад 165,6 мільйона випадків COVID-19. Унаслідок викликаних хворобою ускладнень померли 3,432 мільйона людей. Згідно з підрахунками Центру, у світі вже вкололи майже 1,5 мільярда доз вакцини від хвороби.
Франція поділиться 30 млн доз вакцини від COVID-19 до кінця 2021 року – Макрон
Франція збирається поділитися 30 мільйонами доз вакцини від COVID-19 з іншими країнами до кінця 2021 року, повідомив президент Франції Емманюель Макрон у твітері.
«Надзвичайний стан у сфері міжнародного громадського здоров’я не завершився. Як частина європейської ініціативи, Франція взяла на себе зобов’язання поділитися щонайменше 30 мільйонами доз вакцини до кінця 2021 року на додачу до фінансування ACT-A (програма фінансування доступу до засобів протидії COVID-19 – ред.)», – заявив Макрон.
ЄС збирається цього року передати біднішим країнам 100 млн доз вакцини від COVID-19
Європейський союз збирається до кінця року передати біднішим країнам щонайменше 100 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Про це 21 травня заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Reuters.
Європа «має на меті пожертвувати щонайменше 100 мільйонів доз країнам з низьким та середнім рівнем доходу до кінця 2021 року», заявила фон дер Ляєн на відкритті саміту в Римі, де обговорять координацію світової боротьби з пандемією.
Кличко розповів, як проходитимуть останній дзвоник і випускні в Києві
У Києві останній дзвоник і випускні вечори в школах відбудуться за умови дотримання карантинних вимог, повідомив міський голова Віталій Кличко.
«Департамент освіти розробив рекомендації для закладів освіти щодо проведення останніх дзвоників і випускних вечорів. Вони відбудуться, але за умови дотримання всіх карантинних правил. Це і дистанція, і маски, і проведення заходів не в приміщеннях. Також на них обмежать доступ батьків. Ми робимо це, щоб упередити розповсюдження хвороби. Майже півтора місяці столиця перебувала в локдауні. І повертатися до суворих обмежень, переконаний, ніхто не хоче», – сказав Кличко.
Він також повідомив, що на сьогодні всі школи міста працюють у звичайному режимі. Жодна з них не закрита на карантин. На дистанційному навчанні перебувають 53 класи в 40 школах міста. Усього на коронавірусну хворобу COVID-19 у Києві хворіють 104 школярі та 52 педагоги.
За словами Кличка, Департамент освіти і науки КМДА рекомендував завершити навчання у школах 28 травня, і продовжувати його влітку місто не буде, бо всі учні столичних шкіл, навіть під час суворих обмежень, займалися дистанційно.
Європейський інвестиційний банк надасть Україні 50 мільйонів євро на проведення вакцинації від COVID-19. Про це під час години запитань до уряду у Верховній раді заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Є угода зі Світовим банком на 90 млн доларів, з яких буде частина використана на закупівлю вакцин. Ще 50 млн євро отримаємо від Європейського інвестиційного банку на вакцинацію у державі», – зазначив Шмигаль.
При цьому він заявив, що у постанові про заходи боротьбі з коронавірусом визначено, що за кошти держбюджету мають провести лише 40 відсотків вакцинацій, але наразі всіх вакцинують безкоштовно.
«Ми всіх, хто хоче вакцинуватися, вакцинуємо абсолютно безкоштовно. Дякую народним депутатам за достатнє виділення коштів, а саме 10 млрд гривень з державного бюджету», – заявив Шмигаль.
За даними МОЗ, загалом від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено 1 031 728 щеплень, вакциновано 971 034 людини.
Угорщина: Орбан заявив про зняття більшості коронавірусних обмежень
Угорщина скасує більшість пов’язаних із коронавірусною пандемією обмежень, що залишилися, зокрема нічну комендантську годину, у ці вихідні, як тільки кількість вакцинованих досягне п’яти мільйонів, оголосив прем’єр-міністр Віктор Орбан 21 травня.
У своєму щотижневому інтерв’ю державному радіо Орбан зазначив, що маски більше не потрібно буде носити у громадських місцях, а збори до 500 людей можуть проводитися просто неба. Заходи в закритих приміщеннях будуть відкритими для тих, хто має картки щеплень, додав він.
«Це означає, що ми подолали третю хвилю пандемії», – сказав Орбан, додавши, що настав час сказати «до побачення маскам» у громадських місцях.
Угорщина – єдина країна-член ЄС, яка дала дозвіл на застосування російських і китайських вакцин до того, як Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) вивчило або затвердило їх.
Зараз Угорщина має один із найвищих показників щеплення в ЄС: 50 відсотків її населення в близько 10 мільйонів вже отримали принаймні одну дозу вакцини.
Згідно з укладеною вчора угодою, громадяни 27 країн ЄС зможуть подорожувати в межах блоку, коли отримають цифровий паспорт, де буде вказано, що вони вакциновані від COVID-19, їхні результати тестів на коронавірусну хворобу чи те, що вони одужали від COVID-19.
Наразі невідомо, чи ті самі правила, що поширюватимуться на всіх жителів ЄС, діятимуть і для громадян Угорщини, яких вакцинували російською і китайською вакциною.
20 травня Угорщина відмовилася від нової угоди, яку ЄС підписав із Pfizer та BioNTech на поставку до 1,8 мільярда доз вакцини проти COVID-19.
В Україні за останню добу зафіксували 4 984 нових випадки COVID-19 – МОЗ
Захворіли 278 дітей і 97 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби, за даними МОЗ, шпиталізували 1 785 людей, одужали – 12 845, померли 202 людини.
За добу протестували:
- методом ПЛР – 26 154 людей,
- методом ІФА – 11 454,
- експрес-тестами – 24 969 осіб.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (453), Донецькій (408), Дніпропетровській (405), Запорізькій (354) і Київській (348) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 175 382 людей, померли – 49 101
Тищенко отримав догану за вечірку на честь дня народження дружини – Арахамія
Народний депутат зі «Слуги народу» Микола Тищенко отримав догану за вечірку на честь дня народження дружини під час карантинних обмежень, заявив голова фракції Давид Арахамія в коментарі Радіо Свобода.
«Так. Було одноголосно проголосовано за рішення офіційно винести йому догану», – сказав Арахамія.
Інформацію підтвердили нардепи від «Слуги народу» Олександр Качура та Євгенія Кравчук.
Тищенко зберігає свої внутрішньопартійні посади і залишається заступником голови фракції у парламенті.
18 квітня журналісти програми «Схеми» опублікували докази, що Тищенко влаштував закриту вечірку у Fairmont Grand Hotel Kyiv на честь дня народження своєї дружини, попри суворі карантинні обмеження, які діяли в столиці у зв’язку з перебуванням міста у «червоній зоні» епідемічної небезпеки.
Серед гостей були й інші представники партії «Слуга народу», святкування тривало понад п’ять годин, гості перебували без захисних масок, свято супроводжувалось салютом.
19 квітня у столичній поліції повідомили про відкриття кримінального провадження (за статтею про порушення санітарних правил і норм) після перевірки повідомлень у соцмережах, що «депутат Верховної Ради влаштував у готелі у Подільському районі вечірку».
Тищенко заявляв, що святкування не було порушенням локдауну.
Новий міністр охорони здоров’я хоче до кінця 2021 року вакцинувати від COVID-19 всіх охочих
Новий міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко хоче до кінця 2021 року вакцинувати від COVID-19 всіх охочих.
«Уже найближчим часом я представлю команду заступників, але запевняю, що це будуть люди які поділяють мої принципи в роботі – працюють відповідально, прозоро і ставлять перед собою високі цілі», – сказав Ляшко.
20 травня Верховна Рада призначила головного санітарного лікаря Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров’я. За два дні до цього парламент звільнив голову МОЗ Максима Степанова.
Українські сертифікати вакцинації дозволять подорожувати в країни Євросоюзу — віцепрем’єрка
Українські «сертифікати вакцинації» відповідатимуть стандартам ЄС та дозволять відновити подорожі мешканців України до країн Євросоюзу. Про це під час візиту в Брюссель заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
За словами віцепрем’єрки, в Україні повністю готова ІТ-інфраструктура. Сертифікати, що підтверджують вакцинацію, планують видавати з кінця червня.
«Весь процес розробки цих паспортів здійснювався одразу разом з командою Європейської комісії, яка розробляє формат європейського цифрового паспорту («цифрового зеленого сертифікату» – ред.). Тобто взаємосумісність – це була основа, яка закладалася в нашу роботу. З першого дня це був спільний процес», – пояснила Стефанішина.
«У нас на сьогодні контрактів десь на 45–47 мільйонів вакцин» проти COVID-19 – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський не відповів на запитання, чи вважає він відповідальним за провал вакцинації від коронавірусної інфекції весь склад уряду на чолі з Денисом Шмигалем та себе особисто.
«У нас на сьогодні контрактів десь на 45–47 мільйонів вакцин, безкоштовних вакцин (для) населення України, що відповідає в принципі кількості нашого населення, якщо не брати дітей тощо. Це максимальна кількість, яку можна було знайти – згідно з програмами, згідно з COVAX, окремі програми прямих контрактів, наприклад, з тим же Pfizer на 20 мільйонів вакцин. Ці кроки зроблені. Аутсайдер Україна з вакцинації… Ну, по-перше, ми з вами зрозуміти, що ми зробили 1 мільйон вакцин (Зеленський має на увазі щеплення першою дозою – ред.). Ми не країна Європейського союзу, ми не країна НАТО. Ми не є в пріоритеті для країн Європейського союзу з точки зору черг постачання тих чи інших вакцин, і це крапка, ви повинні це зрозуміти», – сказав президент на пресконференції 20 травня.
Станом на 20 травня за три місяці кампанії з вакцинації проти COVID-19 (вона стартувала 24 лютого) отримали дві дози 48 тисяч 70 людей – це трохи більш як 0,1% населення. Отримали лише першу дозу 964 тисячі 747 людей, це понад 2% населення. За темпами вакцинації Україна відстає від більшості країн Європи.
За це рішення проголосували 262 народних депутати.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що головний санітарний лікар Віктор Ляшко зможе ефективно управляти Міністерством охорони здоров’я. Про це Шмигаль заявив 19 травня на засіданні парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Голова уряду відзначив зусилля Ляшка щодо вакцинації проти COVID-19.
18 травня Верховна Рада звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Він очолював МОЗ з 30 березня 2020 року. Шмигаль, який надіслав подання про звільнення Степанова, говорив з трибуни парламенту, що роботу міністра з організації вакцинації проти COVID-19 важко назвати ефективною.
МОЗ: майже 18 тисяч людей вакцинували від COVID-19 за останню добу
За останню добу в Україні проти COVID-19 вакцинували 17 943 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Із них – отримали першу дозу – 7 399 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 10 544 людини.
Найбільше щеплень 19 травня зробили в Києві (1878), Донецькій (1322) і Одеській (1080) областях.
Від початку вакцинальної кампанії (з 24 лютого) в Україні щеплено 964 747 людей, із них отримали одну дозу – 964 745 осіб, завершили вакцинацію – 48 070.
Щеплення проводили 264 мобільні бригади з імунізації та 407 пунктів щеплення.
Станом на 19 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 573 977 людей, додали в МОЗ.
За даними міністерства, за весь час пандемії в Україні захворіли 2 170 398 людей, 48 899 – померли.
В Україні виявили 5 165 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні виявили 5 165 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 324 дитини і 109 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За минулу добу шпиталізували 1 884 людини, виписали з лікарень – 2 821, одужали 16 748 людей. 203 людини померли, додали у МОЗ.
Протягом доби провели 69 732 тестування, зокрема, методом ПЛР – 29 509, методом ІФА – 12 693, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 27 530.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській області (489), Києві (433), Харківській (429), Запорізькій (311), та Київській (295) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 170 398 людей, 48 899 – померли.
Чи масове вакцинування у Моршині вплинуло на життя курортного містечка?
МОРШИН – Місяць тому у курортному містечку Моршин, що на Львівщині розпочали пілотний проєкт з масової вакцинації мешканців, під який підпали 70% осіб, старших 18 років. На сьогодні першу дозу китайської вакцини Corona Vac отримали 63% жителів. Вже люди приймають другу дозу вакцини.
Міська влада звернулась із пропозицією до уряду про масову імунізацію населення, щоб сформувати колективний імунітет і врятувати санаторії від банкрутства, а місто від економічної кризи.
Чи виправдались очікування від експерименту? Як проходить масова вакцинація? Який рівень захворюваності на сьогодні?
Помітно більше людей можна зустріти біля Моршинського бювету мінеральних вод, аніж це було 19 квітня. До початку пілотного проєкту у державному санаторії «Моршинкурорт» відпочивали 30-40 осіб. Сьогодні – 160 і чимало місць уже заброньовані на літній період. Санаторій заповнений на 25%, а протягом місяця очікують збільшення гостей удвічі...
Шмигаль вірить у здатність Ляшка «дуже ефективно управляти міністерством, особливо за умов епідемії»
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що головний санітарний лікар Віктор Ляшко зможе ефективно управляти Міністерством охорони здоров’я. Про це Шмигаль заявив 19 травня на засіданні парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
«Біографія кандидата та його робота на посаді заступника міністра говорять про спроможність Віктора Кириловича очолити і дуже ефективно управляти міністерством, особливо за умов епідемії», – сказав Шмигаль.
Голова уряду відзначив зусилля Ляшка щодо вакцинації проти COVID-19.