У МОЗ назвали область, де за минулу добу не зробили жодного щеплення від COVID-19
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Кіровоградській області не зробили жодного щеплення від COVID-19.
Згідно з повідомленням, також у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській та Миколаївській областях було зроблено всього до 20-ти щеплень за добу.
Добовим лідером вакцинації стала Харківщина – 341 щеплення.
«Щеплення проводилось 41 мобільною бригадою з імунізації та 83 пунктами щеплення», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались майже 560 тисяч людей.
За весь час пандемії в Україні коронавірусом інфікувалися 2 156 000 людей, 48 184 – померли.
ЮНІСЕФ закликав країни «Групи семи» і ЄС поділитися вакцинами від коронавірусу
Виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор закликала країни «Групи семи» (G7) і Європейського союзу передати надлишки наявних у них вакцин від CОVID-19 програмі COVAX для вакцинації населення бідніших країн.
За її словами, G7 і ЄС можуть пожертвувати близько 153 мільйонів доз, якщо вони поділяться лише 20 відсотками своїх наявних запасів протягом червня, липня і серпня.
Такий крок вона назвала «мінімумом, заходом, необхідним просто зараз».
За словами Фор, це можна було б зробити без шкоди програмам вакцинації власного населення.
Вона наголосила, що така пожертва може запобігти появі нової гарячої точки, викликаної спалахом коронавірусного захворювання.
«Ми стурбовані тим, що спалах в Індії є передвісником того, що станеться, якщо попередження залишаться без уваги», – наголосила Фор.
Вона висловила свої занепокоєння перед самітом країн-членів G7 (Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та США), який відбудеться наступного місяця у Великій Британії.
ЮНІСЕФ відповідає за постачання вакцин проти коронавірусу через програму COVAX, яку реалізують спільно Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Глобальний альянс із вакцин та імунізації.
ЮНІСЕФ оцінює дефіцит поставок вакцин у 140 мільйонів доз до кінця травня і близько 190 мільйонів до кінця червня.
Як пояснюють, дефіцит певною мірою спричинений спалахом в Індії і запровадженням там заборони на експорт виробленої місцевим Serum Institute вакцини AstraZeneca, яка є основною в рамках механізму COVAX.
МОЗ: минулої доби щеплення від COVID-19 в Україні зробили понад 6 тисяч людей
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби щеплення від COVID-19 в Україні отримали 6 164 людини.
Згідно з повідомленням, лідером добової вакцинації напередодні стала Одеська область – 482 щеплення.
«939 238 людей щеплено від початку вакцинальної кампанії, з них отримали 1 дозу – 939 236 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 17 086 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном)», – йдеться в повідомленні МОЗ.
За даними відомства, щеплення проводилось 142 мобільними бригадами з імунізації та 308 пунктами щеплення.
В Україні виявили 3 620 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні минулої доби виявили 3 620 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 172 дитини та 60 медпрацівників, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
За його словами, протягом минулої доби шпиталізували 2 208 людей, одужав 7 921 пацієнт, 133 людини померли.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (530), Київській (277), Донецькій (260), Одеській (231) та Херсонській (194) областях.
За добу провели 38 911 тестувань, зокрема методом ПЛР – 17 389.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 153 864 людини, 48 075 – померли.
Ляшко розповів, хто і коли отримає другу дозу вакцини AstraZeneca
Українців, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca у період з 24 лютого до 10 березня 2021 року, почнуть щеплювати другою дозою з 19 травня. Про це 15 травня повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, вакцина для цих людей є в наявності.
Щодо решти громадян, які були щеплені вакциною AstraZeneca, то другою дозою їх провакцинують із наступних поставок. Зокрема, до кінця травня Україна має отримати 1 мільйон 200 тисяч доз вакцини AstraZeneca, сказав Ляшко. Частина доз, за його словами, надійде від Інституту сироватки крові Індії (Covishield).
«Власник заводу (Інституту сироватки крові Індії – ред.), який нещодавно зустрічався з міністром і президентом, повідомив, що наступні 500 тисяч доз доставлять в Україну у травні. Хоча за контрактом цю вакцину мали доставити раніше. Цього не сталося через заборону експорту вакцин з Індії», – зазначив Ляшко.
Іншу частину доз вакцини AstraZeneca Україна має отримати через глобальну ініціативу COVAX, ідеться про 700 тисяч доз до кінця травня.
«Паралельно для того, щоб забезпечити другою дозою вакцин усіх, хто цього потребує, ми працюємо з глобальною ініціативою COVAX, яка окрім Pfizer, дає нам ще AstraZeneca. Там уже алоковано 700 тисяч доз вакцини», – сказав Ляшко.
За словами головного санітарного лікаря, орієнтовна дата поставки вакцини AstraZeneca за програмою COVAX запланована на 24–25 травня.
В Україну прибуває чергова партія вакцини Pfizer: у МОЗ розповіли, кого нею провакцинують
З 24 травня МОЗ розпочне вакцинацію працівників закладів освіти – дитячих садків, шкіл, коледжів, закладів вищої освіти.
Ідеться не лише про вчителів, а про весь персонал освітніх закладів: охоронців, бухгалтерів, кухарів, технічних працівників тощо. Їх будуть щеплювати вакциною Pfizer, котра в рамках ініціативи COVAX прибуде до України наступного тижня у кількості 473 850 доз.
За попередніми підрахунками, вакцинувати планують 180 тисячам працівників закладів освіти.
«Через місяць у них почнеться сезон відпусток, тому ми хочемо всіх освітян вакцинувати до відпусток. А у вересні їм вже треба на роботу», – сказав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Ляшко уточнив, що якщо працівник закладу освіти має бажання вакцинуватися, то йому треба звернутися до керівника освітнього закладу, де він працює.
«Якщо людина офіційно працевлаштована в закладі освіти, вона має піти до свого керівника і поінформувати його про бажання щеплюватися. Керівники передають інформацію до місцевих департаментів освіти, а вже звідти інформація передається до департаментів охорони здоров‘я», – додав Ляшко.
Мобільні бригади, що здійснюють вакцинацію, будуть приїздити безпосередньо до закладів освіти.
Віктор Ляшко повідомив, що наразі 21 922 працівники закладів освіти України вже провакциновані. Це, зокрема, люди, старші 65 років та ті, що мають забезпечити зовнішнє незалежне оцінювання.
За добу 14 травня в Україні здійснили 23 638 щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я України.
Загалом від початку кампанії в Україні вакцинували першою дозою 936 497 людей. «Завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 13 661 особа (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном)», – заявили в МОЗ.
Ляшко відмовився коментувати ймовірність свого призначення на посаду міністра охорони здоров‘я
Головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко не підтвердив і не спростував інформацію про те, що він може замінити на посаді міністра охорони здоров‘я Максима Степанова.
«Я на посаді заступника міністра вже при третьому міністрі і кожен раз при зміні... хтось комусь щось пропонує і обговорюють… Некоректно з моєї сторони комунікувати такі речі», – заявив Ляшко, відповідаючи на запитання журналіста Радіо Свобода, чи робили йому пропозицію очолити міністерство.
Раніше голова владної фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що, найімовірніше, посаду міністра охорони здоров’я після звільнення Максима Степанова обійме його заступник, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. «Найімовірнішим кандидатом є пан Ляшко», – сказав Арахамія сказав під час прямого ефіру токшоу «Свобода слова Савіка Шустера» 14 травня.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль направив до Верховної Ради України подання про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
За добу в Україні здійснили 23 638 щеплень від COVID-19 – МОЗ
За добу 14 травня в Україні здійснили 23 638 щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я України.
Загалом від початку кампанії в Україні вакцинували першою дозою 936 497 людей.
«Завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 13 661 особа (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном)», – заявили в МОЗ.
МОЗ: в Україні виявили 6796 нових випадків COVID-19
Станом на 15 травня в Україні виявили 6796 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 347 дітей і 223 медпрацівники, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
За його словами, протягом минулої доби шпиталізували 2197 людей, одужали 17202 пацієнти, 322 людини померло.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (544), Харківській (630), Дніпропетровській (518), Донецькій (480) та Львівській (432) областях.
За добу провели 76496 тестувань, зокрема методом ПЛР – 34108.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 150 244 людини, 47942 – померли.
Шмигаль направив до Ради подання про відставку Степанова – речниця спікера
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль направив до Верховної Ради України подання про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Про це 14 травня повідомила у фейсбуці прессекретарка голови Верховної Ради Ольга Туній.
«Офіційно повідомляю, що до Верховної Ради України надійшло подання Прем’єр-міністра України про відставку Міністра охорони здоров’я Максима Степанова», – написала Туній.
Шмигаль та Степанов поки публічно не коментували це рішення.
Фоторепортаж: як у Чорногорії вакцинують у гірських селах
Команди медичних працівників вирушають у деякі найізольованіші регіони Балкан у рамках чергової програми вакцинації проти COVID-19.
Дивіться фотографії тут
Литва виділить Україні 100 тисяч доз вакцини проти COVID-19
Влада Литви вирішила виділити 200 тисяч доз вакцини проти COVID-19 країнам «Східного партнерства» Європейського союзу, і щонайменше 100 тисяч доз цієї допомоги призначатимуться Україні, повідомив 14 травня міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс.
«Сьогодні ми маємо можливість продемонструвати литовську солідарність. Особливо хотів би наголосити на ситуації в Україні. Країна одночасно має два виклики: пандемію та військову агресію Кремля. Процес вакцинації в країнах Європейського союзу відбувається швидко і безперешкодно, але ми не в безпеці, поки не будуть у безпеці і наші сусіди», – наголосив литовський міністр.
За його словами, до вересня 2021 року Литва планує виділити 100 тисяч доз Україні, 15 тисяч доз Грузії та 11 тисяч доз Молдові, а питання розподілу решти доз буде розглянуте найближчим часом.
«Ми сподіваємося, що інші країни-члени ЄС наслідують приклад Литви», – додав Ґабріелюс Ландсберґіс.
В’їзд громадян України до Греції поки закритий
Повідомило посольство України в Греції.
«Станом на 14 травня 2021 року рішення грецьким урядом щодо в’їзду громадян України в Грецію з туристичною метою не прийнято», – заявили в посольстві.
З 14 травня Греція відкрила свої кордони для туристів. Для в’їзду потрібно надати довідку про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест.
«Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на міжнародні залізничні маршрути до Угорщини та Австрії
Потяги сполученням Чоп-Захонь (Угорщина) курсуватимуть з 1 червня щоденно з відправленням із Захоні та Чопа винятково на дільниці Захонь-Чоп-Захонь.
Два безпересадкові вагони за маршрутом Київ-Відень почнуть ходити з 1 червня з Києва та з 2 червня з Відня.
Міжнародне сполучення припинялося через пандемію коронавірусу.
За добу в Україні здійснили 21 587 щеплень від COVID-19 – МОЗ
Загалом від початку кампанії в Україні вакцинували першою дозою 918 162 людини.
«Завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 8 358 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном)», – заявили в МОЗ.
Вакциновані американці можуть відмовитися від носіння масок – CDC
Федеральний Центр контролю і профілактики захворювань США (CDC) оголосив, що повністю вакциновані американці можуть не носити захисні маски навіть у приміщеннях.
Голова CDC Рашель Валенскі заявила: «Ті, хто повністю вакциновані, можуть брати участь у заходах у приміщеннях і на відкритому повітрі, не використовуючи масок і не дотримуючись соціальної дистанції. Ви можете дозволити собі робити те, що ви були змушені припинити робити через пандемію».
Також носіння масок відтепер не обов’язкове для вакцинованих американців під час відвідування видовищних, спортивних заходів навіть за великого скупчення людей.
За словами Валенскі, спостереження показують, що ті, хто пройшов вакцинацію, мають досить надійний імунітет до COVID-19. У рідкісних випадках зараження серед вакцинованих людей перебіг захворювання був легким, і такі люди становили невеликий ризик зараження для оточення. Натомість невакцинованим рекомендується продовжувати носити маски.
Президент США Джо Байден назвав рішення CDC «хорошим днем для країни». Носіння масок залишається обов’язковим у громадському транспорті, включно з поїздами і літаками, а також у медичних, пенітенціарних установах і в місцях, де їхнє використання регулюється законами.
МОЗ: в Україні виявили 7562 нових випадки COVID-19
Станом на 14 травня в Україні виявили 7562 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 336 дітей і 216 медпрацівників, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
За його словами, протягом минулої доби шпиталізували 2195 людей, одужали 15958 пацієнтів, 287 людей померли.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (681), Харківській (665), Дніпропетровській (487), Черкаській (449) та Донецькій (445) областях.
За добу провели 79452 тестування, зокрема методом ПЛР – 33889.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 143 448 людей, 47620 – померли.
Про це свідчать дані порталу Worldometer.
Упродовж 12 травня в Україні виявили 346 померлих унаслідок ускладнень, викликаних коронавірусом.
Більше смертей зафіксували в Індії (3 999), Бразилії (2 340), США (762), Колумбії (499), Аргентині (447), Перу (418) та Росії (392).
За весь час пандемії в Україні виявили 2 135 886 випадків COVID-19, 47333 – померли.
«COVID-19 – це Чорнобиль 21-го століття»: звіт про реакцію ВООЗ і світу на коронавірус
«COVID-19 – це Чорнобиль 21-го століття», – заявляє незалежний звіт, який замовила Всесвітня організація охорони здоров’я. Незалежна робоча група щодо готовності до пандемій і реагування на них, яка підготувала звіт, різко розкритикувала і ВООЗ, і уряди країн світу за те, як вони реагували на нинішню пандемію нового коронавірусного захворювання COVID-19. За словами експертів, це реагування було «токсичним коктейлем». А тепер, кажуть вони, весь світ має діяти – «якщо не зараз, то коли?» Більше про це читайте за лінком.
МОЗ: пункти щеплень використали майже всю вакцину AstraZeneca, призначену для першої дози
Міністерство охорони здоров’я заявляє, що станом на 12 травня в пунктах щеплень по всій Україні використали майже всю вакцину AstraZeneca (Covishield і SKBio) проти COVID-19, призначену для імунізації першою дозою.
Частину цієї вакцини (загалом 26 тисяч доз) зарезервували для введення другої дози тим пацієнтам, щеплення яких розпочалося з 24 лютого, повідомила пресслужба МОЗ.
«Вакцина для першої дози закінчилася в пунктах щеплення Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей і Києва. Вакцинація першою дозою в пунктах щеплень цих областей відновиться після отримання нової партії вакцини», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ додали, що на даний час триває імунізація проти COVID-19 мобільними бригадами, які використовують інші препарати – CoronaVac виробництва Sinovac Biotech і Comirnaty від Pfizer BioNTech.
Ними вакцинують медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців і персонал будинків для літніх людей і спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об’єднаних сил на сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, освітян, які залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.
За даними МОЗ, від початку кампанії з вакцинації станом на 12 травня провели 904 933 щеплення: вакциновано 901 107 людей, із них отримали першу дозу – 901 105 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 3828.
За весь час пандемії в Україні виявили 2 135 886 випадків COVID-19, 47333 – померли.