У Північній Македонії поновили комендантську годину через раптовий сплеск COVID-19
Кабінет міністрів Північної Македонїі знову запровадив комендантську годину, це сталося через раптовий сплеск захворюваності на COVID-19, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Комендантська година в столиці Скопʼє та ще восьми містах країни триватиме від 21:00 у четвер до 5:00 наступного понеділка.
За даними міністерства охорони здоровʼя Північної Македонії, 3 червня було зафіксовано 76 нових випадків захворювання, 4 червня – 101 випадок. Міністр охорони здоровʼя Венко Філіпче заявив, що епідемя знову розширюється через недбалість громадян та недотримання ними рекомендацій.
Більш жорсткий карантин можливий уже в червні – Київська школа економіки
Повернення більш жорсткого карантину в Україні в цілому або в окремих регіонах можливе вже у червні, свідчать оприлюднені 4 червня дані епідеміологічної моделі, яку розробила Київська школа економіки (KSE).
«Поширення захворюваності на COVID-19 в Україні відповідає «жовтому» і «чорному» сценаріям із помірною або відсутньою сезонністю. «Зелений» сценарій із сильною сезонністю наразі не спостерігається. Водночас світ може увійти у новий пік захворюваності, не вийшовши із попереднього, адже сезонність у різних країнах не співпадає у часі», – йдеться у повідомленні.
«Імовірність повернення більш жорсткого карантину – висока. Чи дійсно карантин повернеться, буде залежати від рішень уряду. Однак людям та бізнесу варто готуватися до цього вже сьогодні», – заявив президент Київської школи економіки Тимофій Милованов під час онлайн-презентації епідмоделі KSE.
«Інспекція»: Зеленський та Ляшко прокоментували візит до кафе в Хмельницькому
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий заплатити штраф через візит до кафе в Хмельницькому: «Я готовий віддати штраф, якщо я щось порушив… Мене запросили, я зайшов, усе там перевірили».
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запропонував розглядати візит до кафе «не як порушення карантину, а як інспекцію»: «Ми вчора йшли по вулиці і хотіли взяти кави. Ресторатори, як і інший бізнес, хочуть відкритись раніше. Вони звернулись до нас, кажуть: ми вже готові виконувати ваші норми, які ви опублікували. Ми просто зайшли перевірити, і було все дотримано так, як прописано в наших нормах. Я сидів подалі і контролював, подивились, чи все буде працювати. Оскільки ми всі переживаємо».
Напередодні пресслужба Офісу президента поширила фото, де Зеленський відвідав кав’ярню в Хмельницькому. При цьому уряд дозволив закладам громадського харчування приймати відвідувачів у приміщеннях лише з 5 червня.
За словами заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, поліція розгляне питання про покарання для президента.
У Росії від COVID-19 померли понад 5,3 тисячі людей
У Росії від початку епідемії коронавірусу інфіковано понад 440 тисяч людей, одужали більш ніж 204 тисячі, померли 5 376 людей.
За офіційними даними, минулої доби виявлено ще 8 831 інфікованого, померли 169 пацієнтів.
Найбільше інфікованих за добу виявлено в Москві – 1 998. Кількість заражених від початку епідемії містян наближається до 190 тисяч.
Київ та вісім областей не відповідають вимогам для послаблення карантину
У Києві, Волинській, Житомирській, Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях зафіксована занадто висока кількість випадків COVID-19 на 100 тисяч населення, йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.
У Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях занадто низький показник охоплення тестуваннями на 100 тисяч населення.
Міноборони: у ЗСУ 131 хворий на COVID-19
У Збройних силах України станом на 4 червня на COVID-19 хворіє 131 людина. Про це повідомили у Міністерстві оборони з посиланням на Командування Медичних сил ЗСУ.
Всього за час пандемії у ЗСУ від COVID-19 одужали 128 людей, померли – четверо.
«На ізоляції (в тому числі, самоізоляція) перебуває 500 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 76 осіб», – мовиться у повідомленні.
Як зазначили у міністерстві, минулої доби зареєстровано 10 нових випадків захворювання.
«У закладах охорони здоров’я перебуває чотири особи (Національний військово-медичний клінічний центр «ГВКГ» – два військовослужбовця та Івано-Франківська міська лікарня – один військовослужбовець та один працівник ЗС України). Стан здоров’я пацієнтів задовільний. Отримують необхідне лікування. Шість осіб (Рівненська область – три військовослужбовця та один працівник ЗС України, Дніпропетровська, Львівська по одному працівнику ЗС України ) перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання», – повідомили у Міноборони.
Кількість інфікованих COVID-19 у світі перевищила 6,5 мільйона
Станом на 4 червня у світі виявили понад 6,5 мільйона інфікованих коронавірусом. Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.
Одужали від COVID-19 більш ніж 2,8 мільйона людей, померли – 386 091.
В Україні станом на 4 червня підтвердили 25 410 випадків COVID-19. 11 040 людей одужали, 748 померли.
Міністр охорони здоров’я не виключає посилення карантину
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов не виключає посилення карантину через COVID-19.
«Для нас дуже важливо саме дотримання тих рекомендацій, які дає МОЗ, щоб ми не потребували введення посилення», – заявив Степанов на брифінгу.
За минулу добу у Києві виявили 77 нових випадків COVID-19 – Кличко
Упродовж минулої доби, 3 червня, у Києві виявили 77 нових інфікованих коронавірусом. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.
«Всі заклики берегтися і дотримуватися правил – не пусті слова. Бо вірус не відступає і продовжує вражати і дорослих, і дітей», – наголосив мер.
Серед виявлених нових хворих 15 – медики.
«Серед тих, що захворіли: 39 жінок віком від 22 до 78 рокiв. Та дев’ять дівчаток від 1 року до 17. 26 чоловіків від 24 до 82 рокiв. І троє хлопчиків. Одному з них 2 роки, двом – по 13 років», – мовиться у повідомленні.
11 хворих госпіталізовані, інші лікуються на самоізоляції під контролем медиків.
Найбільше інфікованих вчора виявили у Дарницькому (15), Подільському (12) та Шевченківському районі (10).
З США вилетів черговий спецрейс з українцями – посольство
Україна продовжує організовувати спеціальні рейси для повернення громадян з США. Про це вранці 4 червня повідомили у посольстві України в США.
«Сьогодні, 3 червня, (за місцевим часом, – ред.) з Нью-Йорка до Києва повертається ще 253 пасажира», – мовиться у повідомленні.
В Україні виявили найбільшу за час пандемії кількість нових хворих на COVID-19
В Україні виявили найбільшу за час пандемії кількість нових хворих на COVID-19 – 588, свідчать дані на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.
До цього «рекорд» був зафіксований 23 квітня, коли виявили 578 нових випадків хвороби.
За минуло добу одужали 602 пацієнти, 12 людей померли.
Загалом за час пандемії в Україні підтвердили 25 410 випадків COVID-19. 11 040 людей одужали, 748 померли.
Граємо знову? Спорт у всьому світі готується до виходу з коронавірусних обмежень
Коронавірус завдав удару по більшій частині спорту в усьому світі. Зараз, коли багато де ситуація полегшується, багато його видів повертаються на майданчики – хоч і з багатьма обмеженнями. Росія – серед тих лічених країн, де вболівальники можуть бути присутніми на футбольних матчах, хоча їхня кількість може становити лише невелику частку від місткості стадіону. Данія відновила футбольний чемпіонат наприкінці травня, але вболівальники можуть бути присутніми на стадіонах лише віртуально, на великому екрані завдяки платформі Zoom. Зірковий тенісист із Сербії Зоран Джокович планує тенісний турнір на Балканах – але наразі не зрозуміло, чи допустять на нього глядачів. Автоперегони «Формула-1» теж сподіваються відновитися влітку, але за умов, що команди-суперниці будуть відокремлені одна від одної. До вашої уваги – огляд, які види спорту мають відновити свої змагання, де, коли і як.
Чергове послаблення карантину – як заробляти малому бізнесу у Франції під час пандемії?
Франція послаблює карантин і відкриває ресторани та літні майданчики. Ресторатори майже вдвічі зменшують кількість місць у своїх закладах через обов'язкову дистанцію між столиками у 1 метр. Україна ж, попри значно меншу кількість випадків захворюваності, не може дозволити ресторанам відкритись повністю. Працюють лише літні тераси. Ще раніше у Франції відкрилися салони краси з подовженим робочим тижнем – власники перукарень кажуть, що треба надолужувати втрачене і на нові правила безпеки не нарікають.
Головний епідеміолог Швеції визнав помилкою відмову від суворіших заходів ізоляції
Швеції варто було від початку епідемії COVID-19 установити додаткові обмеження, визнав в інтерв’ю «Шведському радіо» головний епідеміолог країни Андерс Теґнелл. За його словами, якби Швеція зустріла цю хворобу зараз, уже маючи знання про неї, то заходи «були б десь між тим, що є, і тим, що зробили в інших країнах».
Як пише Bloomberg, Теґнелл визнав, «що його стратегія боротьби з COVID-19 привела до занадто великої кількості смертей після того, як він переконав свою країну уникнути суворої ізоляції».
Швеція погодилася з підходом Теґнелла до боротьби з епідемією, нагадує Bloomberg. У країні не закривали ресторани, магазини і школи. Агентство відзначає, що таке рішення «викликало як похвалу, так і осуд із усього світу».
«Проте не підлягає обговоренню то, як ця стратегія вплинула на число померлих. За показника 43 смерті на 100 тисяч населення рівень смертності в Швеції став одним із найвищих в світі», – відзначає Bloomberg.
Відсоток смертності в Швеції (11,6% від числа захворілих, за даними університету Джонса Гопкінса) виявився значно вищим, ніж у сусідніх Данії та Норвегії (4,9% і 2,8% відповідно), які від початку встановили жорсткі обмеження.
До 3 червня в Швеції зафіксували 40,8 тисячі випадків захворювання COVID-19, померли від інфекції за час епідемії 4542 людини. Населення Швеції становить понад 10 мільйонів людей.
Іран накриває друга хвиля COVID-19 – Bloomberg
Іран повідомив 3 червня про 3 134 нові випадки інфікування коронавірусом за добу. Це стало рекордним значенням за останні два місяці і вдвічі перевищило показники, що фіксувалися минулого тижня. Обмежувальні заходи в країні з населенням понад 81 мільйон людей були пом’якшені сім тижнів тому, нагадує Bloomberg.
За офіційними даними, загальна кількість хворих у країні становить понад 160 тисяч, із них понад вісім тисяч людей померли.
«У найближчі дні абсолютно необхідне суворе дотримання заходів соціального дистанціювання і використання масок», – повідомив в інтерв’ю іранському телебаченню речник міністерства охорони здоров’я Ірану Кіануш Джаханпур.
Іран розпочав пом’якшення обмежувальних заходів на початку квітня, щоб підтримати ослаблену санкціями з боку США економіку. На той момент загальна кількість хворих у країні становила близько 70 тисяч.
Спалах COVID-19 змусив Іран уперше з 1960 року звернутися по фінансову допомогу до Міжнародного валютного фонду. Крім того, уряд країни був змушений продати значну частину державної власності і вдатися до позик на місцевому ринку.
Країни Європи поступово знімають обмеження на поїздки
Частина країн Європи продовжують поступове скорочення обмежень, запроваджених для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Італія, яка є однією з найбільш постраждалих від епідемії країн, 3 червня відкрила кордони для подорожувальників із інших європейських держав, не вимагаючи від них обов’язкового раніше карантину. Також знімається заборона на поїздки всередині країни. Разом із цим італійський президент Серджо Маттарелла наголосив, що криза, попри зниження числа заражень і смертей, «поки ще не подолана».
Іспанія, яка також зазнала значних людських втрат, розглядає можливість відкриття своїх кордонів для туристів. Можливо, що це відбудеться вже 22 червня. Перед тим очікується оголошення прем’єр-міністра Педро Санчеса про зняття режиму надзвичайного стану.
В Італії доходи від туризму становлять 13 відсотків ВВП, в Іспанії – 12 відсотків.
Більше читайте тут
Туристичний сезон 2020 року в анексованому Криму, який був загальмований через епідемію коронавірусу, відкриється в три етапи ‒ відповідний план підготувало підконтрольне Кремлю Міністерство курортів і туризму півострова. Перший етап передбачає відкриття санаторіїв та оздоровниць із медичними ліцензіями не раніше 15 червня і тільки для кримчан. Розповідає Крим. Реалії
Більше читайте тут
Кремль укотре звинувачує грузинську лабораторію у біологічних експериментах
Російська влада знову звинуватила Дослідницький центр громадської охорони здоров'я імені Річарда Луґара в Тбілісі у проведенні небезпечних біологічних експериментів: нібито в лабораторії за допомогою США досліджують здатність комах переносити захворювання. Москва вимагає допуску російських фахівців у лабораторію і доступу до документів дослідницького центру.
Більше читайте тут
За останню добу в Росії зареєстровано 8536 нових випадків інфікування коронавірусом, свідчать дані оперативного штабу з боротьби із COVID-19.
Згідно з повідомленням, кількість тих, хто одужав, за минулу добу сягнула 8972. При цьому 178 людей померли.
Загальна кількість інфікованих в Росії від початку епідемії – 432 277, одужали –195 957, померли – 5215, наразі хворіють 231 105.
Офіційну статистику в Росії регулярно критикують дослідники, які підозрюють, що вона може бути неповною, неточною і частково сфальсифікованою. Влада це заперечує.
Алієв зобов’язав усіх азербайджанців носити маски в громадських місцях
Президент Азербайджану Ільгам Алієв підписав закон, який зобов’язує громадян країни носити маски під час перебування в громадських місцях. Документ, який президент підписав 3 червня через кілька годин після того, як його затвердили законодавці, набирає чинності негайно.
Порушники регламенту будуть оштрафовані на 50 манатів (це близько 30 доларів), а посадові особи, які порушують закон, зобов’язані сплатити 100 манатів (60 доларів). Компанії та організації, які порушують закон, будуть оштрафовані на 200 манатів (120 доларів).
Штрафи подвоюються за повторні порушення.
Станом на 3 червня в Азербайджані зареєстровано 5 935 інфікованих, 71 людина померла від COVID-19. Населення країни становить майже 10 мільйонів людей. Це не найкритичніша ситуація в регіоні. У сусідній Вірменії з населенням майже 3 мільйони людей інфікованих уже понад 10 тисяч.