Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Укрзалізниця: за квитки на скасовані поїзди повернули майже 130 млн грн

«Укрзалізниця» повідомляє, що вже повернула майже 130 мільйонів гривень за квитки на скасовані через запровадження карантину поїзди.

«Робота з повернення коштів за невикористані квитки триває. Загалом пасажири повернули кошти за 617,3 тисячі квитків, з яких 401,6 тисячі – через інтернет і понад 215,7 тисячі – через залізничні каси. В Укрзалізниці очікують на повернення ще 126,7 тисячі невикористаних квитків», – повідомили у компанії.

В УЗ нагадали, що повертають пасажирам 100% вартості проїзних документів на всі поїзди, що були скасовані у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень.

З 1 червня «Укрзалізниця» частково відновила курсування поїздів в Україні, зупинене через карантин.

В Україні за місяць зріс показник летальності COVID-19 – МОЗ

В Україні за місяць зріс показник летальності коронавірсної хвороби COVID-19, повідомив Центр громадського здоров'я МОЗ України.

«Показник летальності – 3%. Для порівняння, показник летальності станом на 30 квітня становив 2,5%», – заявили в МОЗ.

У відомстві наголосили, що навіть в умовах послаблення карантину слід ретельно дотримуватися правил фізичного дистанціювання, респіраторної та особистої гігієни.

В Україні станом на 3 червня виявили 24 822 випадки COVID-19, померли 735 людей, одужали 10 439 пацієнтів.

Кремль укотре звинувачує грузинську лабораторію в біологічних експериментах – відео

Російська влада знову звинуватила Дослідницький центр громадської охорони здоров'я імені Річарда Луґара в Тбілісі у проведенні небезпечних біологічних експериментів: нібито в лабораторії за допомогою США досліджують здатність комах переносити захворювання. Москва вимагає допуску російських фахівців у лабораторію і доступу до її документів. (Відео телепроєкту «Настоящее время», створеного Радіо Свобода за участі «Голосу Америки». Автор – Звіад Мчедлішвілі)

З 5 червня дозволена робота закладів громадського харчування – Шмигаль

З 5 червня дозволена робота закладів громадського харчування, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

За його словами, уряд на своєму засіданні ухвалив низку рішень про послаблення карантину. Кабмін дозволив:

  • з 5 червня роботи закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
  • з 5 червня особам старше 60 років не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;
  • проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі, а також ухвалення рішення про умовну акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи до 1 вересня 2020 року.

Крім того, Кабінет міністрів дозволив з 5 червня внутрішнє авіасполучення, а з 15 червня – міжнародне авіасполучення з державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

Здійснення перевезень пасажирів легковими автомобілями дозволятиметься в кількості до п’яти осіб включно з водієм.

Внутрішні авіаперевезення в Україні відновлюють з 5 червня – міністр

Внутрішні авіаперевезення в Україні відновлюють з 5 червня, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram.

«За рішенням уряду з 5 червня в Україні відновлюються внутрішні пасажирські авіаперевезення», – написав Криклій.

Згодом уряд повідомив, що міжнародне авіасполучення з 15 червня відкриють з тими державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

У березні Україна зупинила авіаперевезення, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Періодично здійснюються спеціальні рейси, зокрема і для повернення українців з-за кордону.

Чеські лікарі на передовій боротьби з COVID-19 – відео

Чехія швидкими темпами виходить із коронавірусного локдауну. В країні відчиняються кафе, ресторани та салони краси. Успіх Чехії в боротьбі з COVID-19 пов’язують із вчасним запровадженням обмежень та дисципліною громадян. Велику роль у подоланні коронавірусної хвороби відіграли чеські лікарі, які досі щодня борються за життя хворих. Як виглядає один день із лікарем однієї з лікарень у Празі? Які умови роботи та чи вистачає у чеських медиків захисних засобів?

Найбільший курортний пляж на Чорному морі в Румунії відкрили після карантину – відео

Плавці знову можуть повернутися на найбільший курортний пляж на Чорному морі в Румунії після того, як країна від 1 червня почала знімати свої карантинні обмеження, запроваджені через COVID-19. У місті Мамая дозволили відкрити пляжі, бари та ресторани під відкритим небом. Від пляжників очікують, що вони будуть дотримуватися фізичного дистанціювання. А послаблення карантинних заходів мало б дати поштовх румунській туристичній індустрії, яка бореться за виживання. Після двомісячного карантину, під час якого подорожі були обмежені, чимало румунів кажуть, що із задоволенням відвідають узбережжя ще раз. Станом на 3 червня в Румунії було зареєстровано 19 517 випадків коронавірусного захворювання. 1 288 людей померли. (Відео Румунської редакції Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода)

Мер Львова пояснив причину «рекордної кількості» хворих у регіоні

96 нових випадків коронавірусної інфекції за останню добу на Львівщині є рекордом для області, який пояснюється, з одного боку, великою кількістю проведених тестів (500), з іншого боку – недотриманням карантину з боку людей, заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Кількісно це рекорд для Львівської області. Але це також і найбільша кількість зроблених досліджень. У співвідношенні хворих 19%, тобто не більше визначеної норми. Також додався до сьогоднішнього результату спалах захворювання у ФК «Карпати». Ну і загалом, друзі, гляньте на вулиці міста. Там більше нема карантину. Якщо люди не можуть дотримуватись правил, то прогнозовано, що кількість хворих збільшиться», – написав Садовий 3 червня у фейсбуці.

Він додав, що головним завданням для влади зараз є не допустити колапсу у медичній системі Львова.

Станом на ранок у Львові та на Львівщині від початку пандемії підтверджено 1830 випадків інфікування коронавірусом, з них 60 — летальні. 457 пацієнтів одужали. За оперативними даними, які наводить Львівська міськрада, за вчорашню добу лабораторні центри в місті провели 500 ПЛР-тестів, з яких 96 — позитивні (із них — 64 це мешканці Львова).

1 червня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 5 червня.

У МОЗ назвали регіони, які не відповідають критеріям послаблення карантину

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 3 червня критеріям послаблення карантину не відповідає Київ та сім областей.

У столиці, Волинській, Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях перевищена допустима кількість хворих на 100 тисяч населення.

У Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях не дотримано вимог з кількості тестувань.

У ЗСУ від початку епідемії виявили понад 250 хворих на COVID-19

Станом на 3 червня у Збройних силах України коронавірусом було інфіковано 253 людини, одужали 125 людей, померли четверо. Про це повідомляє Командування Медичних сил ЗСУ.

«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 416 осіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 127 осіб», – мовиться у повідомленні.

Зазначається, що за минулу добу виявили 10 нових випадків.

«У закладах охорони здоров’я перебуває дві особи (Національний військово-медичний клінічний центр «ГВКГ» – один військовослужбовець та Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону – один військовослужбовець). Стан здоров’я пацієнтів задовільний. Отримують необхідне лікування. Вісім осіб (Київська область – четверо військовослужбовців та один працівник ЗС України, Запорізька – два військовослужбовця, Житомирська – один військовослужбовець) перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання», – повідомили у ЗСУ.

Головний хірург США не виключає нових спалахів коронавірусу через протести

Головний хірург США Джером Адамс не виключає нових спалахів коронавірусу. В інтерв’ю виданню Politico він заявив, що люди виходять протестувати в спосіб, небезпечний для них самих та їхніх громад.

«Зважаючи на те, як хвороба поширюється, є всі підстави очікувати, що надалі ми побачимо нові кластери та потенційно нові спалахи», – сказав Адамс.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, найбільше випадків COVID-19 виявили в США (понад 1,8 мільйона).

Останніми днями в країні відбуваються масові протести через вбивство афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання в Міннеаполісі.

В Україні виявили 483 нові випадки COVID-19

Про це повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ.

За добу одужали 362 людини, вісім пацієнтів померли.

Загалом в Україні зафіксували 24 822 випадки COVID-19. Унаслідок викликаних хворобою ускладнень померли 735 людей. 10 439 пацієнтів вже одужали.

У світі кількість померлих від СOVID-19 перевищила 380 тисяч

Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.

Усього коронавірусом було інфіковано понад 6,3 мільйона людей, одужали більш ніж 2,7 мільйона.

Найбільше летальних випадків зафіксовано у США – 106 180, Британії – 39 452 та Італії – 33 530.

В уряді не виключили ймовірність перегляду вимоги про обмеження числа присутніх у храмах

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль не виключив можливості перегляду в бік зменшення вимоги про кількість присутніх під час релігійних заходів, повідомила пресслужба уряду.

«Сподіваюся, ми будемо і далі пом’якшувати умови по мірі того, як буде знижуватися захворюваність. Ми дійсно хочемо, щоб наш карантин був адаптивний і ефективний, і ми повернулися до звичного життя», – сказав Шмигаль у вівторок на зустрічі з головами церков та релігійних організацій в Україні.

Шмигаль також запевнив, що уряд прагне «створити всі можливі у теперішніх обставинах умови для якнайповнішого здійснення відповідних обрядів та богослужінь».

Із 22 травня вірянам в Україні дозволили збиратися на релігійні заходи і в храмах, але з певними обмеженнями. Зокрема, дозволяється проведення богослужінь за умови участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі храму.

У Чорногорії офіційно підтвердили кінець епідемії COVID-19

Національний координаційний комітет Чорногорії оголосив про закінчення епідемії COVID-19 в країні, оскільки упродовж минулих 28 днів нових випадків захворювання не виявили, а всі, хто був госпіталізований, – одужали.

І хоча влада Чорногорії ще наприкінці травня заявила, що стала першою країною в Європі, що подолала COVID-19, офіційно про кінець епідемії обіцяли оголосити в разі, якщо нових захворювань не буде до 2 червня – 28 днів після останньої появи.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, рішенням уряду в Чорногорії дозволена діяльність театрів й кіно, також весілля та інші зібрання з участю не білше ніж 200 осіб.

Кордони Чорногорії відкриті для громадян всіх країн, де кількість інфікованих не перевижує 25 осіб на 100 тисяч населення.

Влада сусідньої Сербії висловила обурення, оскільки країна не потрапила до списку 120-ти країн, чиїм громадян дозволено в'їзд до Чорногорії без тестування на COVID-19 та 14-денного карантину.

У Чорногорії із приблизно 600 тисячами жителів було зафіксовано 324 інфікованих коронавірусом, 9 людей померли. Перший випадок коронавірусу в Чорногорії зареєстрували 17 березня.

УЗ розповіла про число перевезених залізницею пасажирів у перший день відновленого курсування

«Укрзалізниця» (УЗ) у перший день відновлення курсування електричок 1 червня перевезла в приміському сполученні 48,1 тисяч пасажирів та 5,8 тисяч пасажирів нічних і швидкісних потягів, повідомила пресслужба компанії у вівторок.

«Середня населеність пасажирських поїздів цього дня становила 80%. Це гарний новий старт, ми дуже раді, що курсування відновлено, й пасажири до нас так швидко повертаються. До речі, від початку відновлення продажу проїзних документів уже придбано понад 100 тисяч квитків, з них лише 1 червня – близько 34 тисячі», – повідомив в.о. голови правління «Укрзалізниці» Іван Юрик.

Він нагадав, що з 1 червня квитки на низку потягів можна придбати за 90 діб до дати відправлення: попередній продаж відкрили на 28 пар поїздів.

Коротко про нове довкола COVID-19 у світі за тиждень – відео

Усе більше країн та регіонів знімають карантинні заходи, незважаючи на зростаючу кількість захворювань; нові дані свідчать про вплив коронавірусу на судини; та ініціатива, щоб препарати щодо COVID-19 і майбутнє щеплення проти цієї недуги були доступними в усьому світі. Огляд за період від 25 травня до 1 червня. (Відео Reuters, AFP, AP)​

Репортаж із Буковини, де найбільше хворих на COVID-19

Буковина – епіцентр пандемії в Україні. Найбільша кількість інфікованих в найменшій області. Команда проєкту #ВУкраїні отримала рідкісний доступ – в червону зону та провела один день у реанімації обласної лікарні. В яких умовах працюють медики в переповненому пацієнтами відділенні? Як там помирають та як одужують хворі на коронавірус?

Як обирають голову НСЗУ: Радіо Свобода побувало на співбесіді і розповідає, як це відбувається

2 червня 2020 року міністр охорони здоров'я України проводив співбесіди з кандидатами на пост голови Національної служби здоров'я, закриті для журналістів і громадськості. Радіо Свобода вдалося потрапити на одну зі співбесід.

Перед співбесідою колеги бажають Дмитру Чернишу удачі й виходять із кабінету. Високий чоловік у костюмі із серйозним виглядом обличчя сідає у крісло перед ноутбуком, поставленим на стопку книг, щоб вебкамера була на рівні його очей. Хвилина очікування, й по той бік екрану з'являється міністр охорони здоров'я Максим Степанов. ​

Так починається онлайн-співбесіда заступника директора департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я Дмитра Черниша, одного з кандидатів на посаду голови цієї служби. У кімнаті нас троє – я, Дмитро та ІТ-працівник, але трансляцію інтерв’ю також спостерігають журналісти у конференц-румі.

Можливість бачити й чути співбесіди отримали далеко не всі – Степанов вирішив проводити їх віч-на-віч без присутності ЗМІ та громадськості. Однак після звернення деяких журналістів, НСЗУ вирішило надати свої ресурси для того, щоб ми мали змогу спостерігати, як обирають людину на таку важливу посаду.

Більше читайте тут

Львів: майже 100 медпрацівників лікарні швидкої допомоги заразилися коронавірусом – відео

У Львові COVID-19 підтвердили у 96 медпрацівників міської лікарні швидкої допомоги. Серед них 42 лікаря, 38 медичних сестер та 15 молодших медичних сестер. У більшості захворювання протікає у легкій формі, тому вони лікуються вдома, 27 хворих – в стаціонарі. Таку кількість хворих серед персоналу однієї лікарні в мерії Львова пояснюють в першу чергу специфікою роботи в умовах епідемії. (Відео телепроєкту «Настоящее время», створеного Радіо Свобода за участі «Голосу Америки». Автор – Ірина Сандуляк)​

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG