Уряд повідомив про гроші, витрачені в Україні на запобігання поширенню COVID-19
Міністерство фінансів інформує станом на 28 травня, що бюджетні видатки на придбання товарів і послуг, необхідних для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, склали 2,62 мільярда гривень. Про це 2 червня повідомляє Урядовий портал.
Із цієї суми близько чверті коштів (658 мільйонів гривень) було виділено з держбюджету, а майже 75% (1 мільярд 965 мільйонів гривень) – із місцевих бюджетів..
«Загалом у Держказначействі зареєстровано бюджетних зобов’язань за такими закупівлями на суму понад 3,4 млрд грн (934 млн з державного бюджету, 2 484 млн грн з місцевих бюджетів)», – додають у міністерстві фінансів.
У Вірменії фіксують різке зростання числа нових хворих та померлих від COVID-19
Влада Вірменії, населення якої є меншим, ніж у Києві і становить близько 3 мільйонів людей, повідомила про рекордне число нових хворих та померлих від COVID-19 за добу. Це відбувається на тлі скорочення обмежувальних заходів.
Нових хворих за останню добу виявлено 517, загальне число інфікованих сягнуло понад 10 тисяч, заявило міністерство охорони здоров’я Вірменії 2 червня, через день після того, як прем’єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що у нього та чотирьох членів його родини був виявлений коронавірус.
Міністерство охорони здоров’я заявило, що 19 людей за останню добу померли від COVID-19, загальне число жертв сягнуло 158. Ця статистика не враховує смерть ще 56 людей, які були інфіковані коронавірусом, але, як стверджують у міністерстві, померли внаслідок супутніх хвороб.
Уряд Пашиняна поки що не заявляє про плани повторного запровадження обмежень, стверджуючи, що маски для обличчя, соціальне дистанціювання та часте миття рук можуть зупинити поширення вірусу. «Ми повинні навчитися жити з новим коронавірусом», – наголосив Пашинян.
Голова уряду нині ізолював себе в офіційній резиденції, він продовжує свою діяльність на посаді в онлайн-режимі.
Перші КПВВ на Донбасі мають відкрити після 10 червня – Офіс президента
Перші контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі мають відкрити після 10 червня, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак під час наради з президентом, повідомив офіс глави держави.
Наразі немає інформації, які саме КПВВ мають відкрити.
З 22 березня через карантинні заходи рух на КПВВ обмежений. Дозвіл на перетин лінії розмежування на Донбасі можуть дати «за наявності критично важливих життєвих обставин та відповідних підтверджуючих документів».
Кількість померлих від коронавірусу в світі перевищила 375 тисяч
Кількість смертей від коронавірусу в усьому світі перевищила 375 тисяч, у той час, як пандемія продовжується в деяких частинах світу, хоча в інших – спостерігається уповільнення темпів поширення хвороби. Число тих, що заразилися, наближається до 6,3 мільйона.
У Бразилії, яка нещодавно була оголошена новим центром пандемії, зареєстровано понад 526 тисяч випадків COVID-19. У глобальній статистиці за рівнем захворюваності країна займає друге місце після США. Там, як свідчать дані університету Джонса Гопкінса, виявлено понад 1 мільйон 800 тисяч людей із коронавірусною інфекцією.
За кількістю смертей від коронавірусу Бразилія зараз перебуває на четвертому місці – майже 30 тисяч померлих.
США за цим показником також на першому місці – понад 105 тисяч смертей.
На другому місці – Велика Британія, де від COVID-19 померли понад 39 тисяч пацієнтів.
На третій позиції Італія – майже 33 з половиною тисячі загиблих. Ще одна європейська країна, яка перебуває в першій п’ятірці за статистикою смертей, – це Франція. Там число померлих наближається до 29 тисяч.
Тим часом влада Іспанії напередодні заявила, що вперше з початку епідемії в країні за добу не зафіксовано жодної смерті від COVID-19. Іспанія вважається однією із найбільш постраждалих від пандемії держав.
У міру того, як стають зрозумілими серйозні економічні наслідки пандемії, політики в усьому світі намагаються одночасно захистити населення від вірусу і поступово відновлювати роботу економіки.
Критеріям послаблення карантину не відповідають Київ та 7 областей – МОЗ
У столиці, Волинській, Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях перевищена допустима кількість хворих на 100 тисяч населення, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
У Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях не дотримано вимог з кількості тестувань.
Коронавірус втрачає силу – італійський лікар
Провідний італійський лікар заявив про те, що коронавірус стає «менш летальним» і політикам варто взяти це до уваги. Чиновники цієї країни попереджають: без наукових доказів варто залишатися пильними. У ВООЗ нагадують: надто ранні послаблення карантину призведуть до появи другої хвилі коронавірусу.
У ЗСУ виявили 10 нових випадків COVID-19
У Збройних силах України станом на ранок 2 червня на COVID-19 хворіє 123 людини. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.
Минулої доби діагностували 10 нових випадків інфікування.
«У закладах охорони здоров’я перебуває дві особи (Рівненський військовий госпіталь – 1 військовослужбовець та Військово-медичний клінічний центр Північного регіону – 1 працівник ЗС України). Стан здоров’я пацієнтів задовільний. Отримують необхідне лікування. Вісім осіб (Київська область – 2 військовослужбовця, Рівненська – 4 військовослужбовця та 1 працівник ЗС України, Закарпатська область – 1 військовослужбовець) перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання», – мовиться у повідомленні.
Всього від початку пандемії у ЗСУ виявили 242 хворих на COVID-19, одужали 115 людей, померли четверо.
Кількість інфікованих коронавірусом у Росії скоротилася вперше за 5 днів
У Росії 2 червня кількість нових випадків COVID-19 скоротилася вперше після чотирьох днів зростання. Про це свідчить офіційна статистика.
За добу виявили 8 863 хворих, 182 людини померли, 11 108 одужали.
Усього від початку епідемії у Росії виявили 423 741 інфікованих, 186 985 одужали, 5 037 померли.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що українська делегація, яка 2 червня прибула до Берліна, стала першою, яку Німеччина прийняла після початку карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу
Бухарест – Сотні румунських трудових мігрантів заразилися новим коронавірусом на бойнях у Німеччині й Нідерландах – такий новий аспект пандемії, що висвітлює проблему сезонних працівників, які мандрують на захід із бідніших країн Європейського союзу.
Фермери у Франції, Італії, Німеччині й інших країнах регулярно беруть на роботу трудових мігрантів для збирання врожаю, але і м’ясокомбінати в цих та інших країнах значною мірою залежать від румунів та інших східних європейців.
Інституції Євросоюзу визнають, що такі працівники «становлять життєво важливу частку робочої сили на фермах у Німеччині, Франції й інших країнах-членах ЄС і забезпечують виробництво продуктів харчування по всій Європі, але їм часто відмовляють у їхніх правах».
Європейський парламент і Європейська комісія 25 і 26 травня заявили, що вони «глибоко занепокоєні повідомленнями про небезпечні умови праці і брак заходів безпеки для працівників із прикордонних зон сусідніх країн і сезонних працівників».
Але навіть після того, як уряди з обох сторін пообіцяли надавати більшу підтримку румунам, охочим працювати на схожих роботах у себе вдома, чи вирішувати «структурні проблеми» ринку роботи в прикордонних зонах сусідніх країн, існує скептичне ставлення до таких обіцянок швидко вирішити згадані проблеми.
У Києві 1 червня підтвердили 28 нових випадків інфікування коронавірусом
За минулу добу, 1 червня, у Києві підтвердили 28 нових випадків захворювання на COVID-19, зокрема п’ятеро лікарів. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.
«Одна людина померла. Загалом за період пандемії в столиці 69 летальних випадків. На сьогодні в Києві вже 3071 підтверджений випадок COVID-19», – мовиться у повідомленні.
Серед виявлених учора хворих – 11 жінок віком від 21 до 63 років, 15 чоловіків віком від 29 до 80 років, та дві дитини віком два та п’ять років. 11 людей госпіталізували.
За минулу добу одужали 64 людини, загалом за час епідемії таких вже 718.
Найбільше випадків за минулу добу зафіксовано у Дніпровському районі – вісім.
В Україні від COVID-19 одужали понад 10 тисяч людей
В Україні станом на ранок 2 червня зафіксовано 24 340 випадків інфікування коронавірусом, померли 727 людей, одужали 10 078. Про це свідчать дані системи моніторингу поширення коронавірусної інфекції РНБО.
Минулої доби виявили 328 нових випадків, померли дев’ятеро людей, 388 одужали.
Кількість виявлених випадків зменшується третю добу поспіль: 31 травня повідомляли про 468 хворих, 1 червня – про 340.
В апараті МОЗ виявили перший випадок COVID-19 – Степанов
«Вчора в апараті міністерства виявили перший випадок захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19. Відповідно до затверджених нами алгоритмів було виявлено коло контактних осіб, з якими контактував цей працівник, була визначена ця кількість людей. Сьогодні проведене відповідне тестування, щоб всі були протестовані. Якась кількість людей буде відправлена на самоізоляцію», – повідомив голова МОЗ Максим Степанов.
«Сподіваюся, що буде якомога менше різних подій, які будуть заважати проводити пленарні засідання та роботі комітетів. Верховна Рада продовжить працювати, як вона вміє і може», – сказав напередодні під час засідання погоджувальної ради спікер Дмитро Разумков.
Він також повідомив, що поступово будуть повертатися до звичних умов роботи і представники ЗМІ у парламенті.
«З вівторка оператори і фотокореспонденти вже зможуть перебувати у ложі преси. Будуть деякі обмеження по кількості, однак поступово вся держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи», – додав спікер.
Коротко про нове довкола COVID-19 у світі за тиждень – відео
Усе більше країн та регіонів знімають карантинні заходи, незважаючи на зростаючу кількість захворювань; нові дані свідчать про вплив коронавірусу на судини; та ініціатива, щоб препарати щодо COVID-19 і майбутнє щеплення проти цієї недуги були доступними в усьому світі. Огляд за період від 25 травня до 1 червня. (Відео Reuters, AFP, AP)
Пасажирські потяги, дитсадки і фітнес-центри: третій етап послаблення карантину – відео
1 червня в Україні стартував третій етап послаблення карантину. «Укрзалізниця» запустила пасажирські потяги, відновили роботу станції міжобласного автобусного сполучення, дитсадки запрацювали для відвідування, а також і спортивні зали. Як усе це працює в Києві, перевірили журналісти Радіо Свобода.
«Укрзалізниця» відновлює залізничне сполучення – фото
Першого червня в Україні відновили залізничне внутрішнє пасажирське сполучення. Всього з 1 червня заплановано запустити 42 потяги, з яких 10 – Інтерсіті+ та 32 – далекого сполучення.
«Із четвертої спроби» – 27 українців повертаються із Сирії в Україну
Посольство України в Лівані у співпраці з авіакомпанією «Bravo» 30 травня відправило ще два рейси з Бейрута до Києва. Ними повернулися в Україну 42 українці з Лівану, 27 українців із Сирії, а також громадяни сусідніх країн – 2 громадяни Молдови і 5 Білорусі.
Загалом із початку пандемії було організовано 6 рейсів із Бейрута в Україну, якими повернулося 230 ліванських і сирійських українців, із них 190 – громадяни України.
Вакцина проти COVID-19: коли чекати і чому з нею не варто квапитися
Карантини, соціальна дистанція, маски, регулярне миття рук, розширене тестування на коронавірус, відстеження контактів – все це є частиною стратегій для уповільнення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19, доки не створять одну (чи кілька) вакцин для припинення пандемії. Але коли можна реально очікувати вакцину і чи дійсно російські дослідники досягли значного прогресу в її розробці?
Більше читайте тут
Україна і Туреччина домовилися про відновлення туристичних поїздок – МЗС
Україна і Туреччина узгодили відновлення туристичних подорожей, повідомляє українське Міністерство закордонних справ.
За повідомленням, про це йшлося під час телефонної розмови міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з головою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу.
«Очільник МЗС Туреччини поінформував про рішення турецької сторони відкрити свої кордони для іноземних туристів та відновити регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня поточного року. Він також запевнив, що його країна створить всі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян влітку», – йдеться в повідомленні.