Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Карантин на Львівщині вирішили продовжити до 5 червня – ОДА

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 5 червня, повідомляє пресслужба ОДА.

Ситуація із захворюваністю на Covid-19 в області не сприяє послабленню карантинних заходів, вирішила комісія.

«Попри високу кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих протягом останніх 2-ох тижнів, ми маємо заповненість ліжок – 22 %, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тисяч населення – 97. Однак загальний показник інцидентності 13,5 (по Львову – 27,3, по області – 7,5 ) не дозволяє нам пом’якшувати карантинні заходи у Львівській області. Тобто, саме ситуація у Львові вплинула на рішення про продовження карантинних заходів», – заявив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Укрзалізниця відкрила продаж квитків на плацкартні вагони – Юрик

«Укрзалізниця» почала продаж квитків на плацкартні вагони, що курсуватимуть у складі пасажирських поїздів далекого сполучення з 1 червня, повідомив в.о. голови правління АТ Іван Юрик.

За його словами, у цих вагонах продаватиметься 50% місць.

«Ми пішли назустріч пасажирам, розуміючи, що не кожен може дозволити собі оплатити поїздку у вагоні купе чи СВ. У продажу будуть наявні квитки на два місця в плацкарті з чотирьох зліва та на одне бокове місце», – додав він.

Зокрема, відкрито продаж квитків у 20 плацкартних вагонах у складі поїздів.

Більше читайте тут

Невже Чорногорія незабаром стане першою в Європі країною без коронавірусу?

Протягом тривалого часу не було зафіксовано жодного нового випадку зараження коронавірусом. Ця ситуація для більшості країн світу, як і раніше, залишається швидше бажанням, ніж реальною метою. Але влада Чорногорії, невеликої балканської країни з населенням близько 600 000 осіб, стверджує, що вони перебувають на межі досягнення цієї мети.

Вакцина проти COVID-19: коли чекати і чому з нею не варто квапитися

Карантини, соціальна дистанція, маски, регулярне миття рук, розширене тестування на коронавірус, відстеження контактів – все це є частиною стратегій для уповільнення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19, доки не створять одну (чи кілька) вакцин для припинення пандемії. Але коли можна реально очікувати вакцину і чи дійсно російські дослідники досягли значного прогресу в її розробці?

Щомісяця необхідно 2,4 млрд грн, щоб забезпечити всіх медиків засобами захисту – StateWatch

Як повідомила організація StateWatch з посиланням на розрахунку, які Міністерство охорони здоров’я передало до Кабміну, кількість медиків, які можуть бути залучені до боротьби з COVID-19, сягає 49 755. Наразі це число становить 6 744.

Найбільше грошей необхідно на 4,6 мільйона одиниць захисного одягу вартістю 2,2 мільярда гривень.

Щомісячна потреба в захисних рукавичках становить 5,2 мільйона (орієнтовна їхня вартість становить 13,5 мільйона гривень). Також потрібно 7,3 мільйона медичних масок на 73,1 мільйона гривень, 1,3 мільйона респіраторів на 135,5 мільйонів.

«Укрзалізниця» заявляє про відновлення руху 439 приміських поїздів

«Укрзалізниця» заявляє, що 1 червня розпочала перший етап відновлення курсування приміських поїздів. Відсьогодні відновили рух 439 приміських поїздів, повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Згідно з повідомленням, від 1 червня у філії «Донецька залізниця» почнуть курсувати 38 поїздів, «Львівська залізниця» – 30 поїздів, «Одеська залізниця» – 84 поїзди, «Південна залізниця» – 156 поїздів, «Придніпровська залізниця» – 22 поїзди, «Південно-Західна залізниця» – 109 поїздів.

«Закликаємо пасажирів бути свідомими і виконувати рекомендації під час проїзду залізничним транспортом. Зокрема, дотримуватися соціальної дистанції, вдягати маску, а в разі виявлення симптомів гострої респіраторної хвороби – залишатися вдома. На час дії карантинних обмежень у кожному приміському поїзді буде перебувати провідник, який слідкуватиме за дотриманням цих норм», – сказав керівник компанії.

Як йдеться в повідомленні, станом на 1 червня «Укрзалізниця» ще не отримала рішення про послаблення карантину від регіональних комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласних державних адміністрацій у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Рівненській, Чернівецькій областях. У Хмельницькій області є дозвіл курсування тільки на двох напрямках: Жмеринка – Гречани і Хмельницький – Волочиськ.

Минулої доби у Києві виявили 58 хворих на COVID-19, дві людини померли – Кличко

У Києві упродовж минулої доби, 31 травня, виявили 58 випадків інфікування коронавірусом, два пацієнти померли. Про це на брифінгу повідомив мер столиці Віталій Кличко.

«Кількість жителів Києва, у яких підтвердили захворювання на коронавірус, збільшилася на 58 осіб. Із них 11 – медики. За минулу добу в столиці від коронавірусу померли дві людини», – сказав Кличко.

Минулої доби найбільше хворих, 23, виявили у Подільському районі столиці, де спалах коронавірусу зафіксували у жіночому монастирі. Його закрили на карантин.

Загалом у Києві підтвердили 3043 випадки захворювання на COVID-19, померли 68 людей, одужали 654.

У Києві на карантин закрили жіночий монастир

У Києві закрили на карантин ще один монастир – спалах коронавірусу зафіксували у Свято-Вознесенському Фролівському монастирі. Про це на брифінгу 1 червня повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Найбільше випадків захворювання зафіксували за минулу добу в Подільському районі – 23 хворих. Це зумовлено спалахом захворювання у Свято-Вознесенському Флорівському жіночому монастирі. Там коронавірус за останні кілька днів виявили у 26 служительок. З них за минулу добу – у 22. Упродовж вихідних до лікарень столиці госпіталізували вісьмох черниць», – зазначив мер.

Наразі у монастирі проводять дезінфекцію.

Кличко закликав киян не нехтувати карантинними правилами, адже через послаблення карантину ситуація з поширенням коронавірусу може «вирватися з-під контролю».

«Щоб нам знову не довелося повертатися до карантину, якщо кількість хворих збільшуватиметься і досягне параметрів, які місто визначило для перегляду послаблень», – наголосив Кличко.

Україна переходить до наступного етапу послаблення карантину – Шмигаль

З 1 червня Україна переходить до наступного етапу послаблення карантинних обмежень. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Упродовж останніх двох тижнів ми спостерігаємо приблизно однакову кількість нових захворілих та видужалих по країні. Епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу з 1 червня відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення», – зазначив очільник уряду.

Він додав, що рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС.

Київ та п’ять областей не відповідають вимогам виходу з карантину – МОЗ

У Києві, Волинській, Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях перевищений показник інцидентності. Він повинен бути нижчим, ніж 12 хворих на 100 тисяч населення. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Крім того, виявлене недостатнє охоплення тестуваннями в Донецькій області.

Максимальний показник завантаженості ліжок в лікарнях не перевищений у жодному з регіонів.

У Росії другу добу поспіль фіксують більше 9 тисяч нових випадків COVID-19

За даними оперативного штабу, за минулу добу їх було 9035.

162 людини померли напередодні та близько 4 тисяч одужали.

За весь час епідемії у Росії виявили вже 415 тисяч інфікованих, майже 5 тисяч з них померли і близько 175 тисяч одужали.

Москва як і раніше на першому місці за кількістю нових інфікованих, але її частка в загальній статистиці – уже менше чверті, 2297 осіб – менше, ніж в попередні кілька днів.

У деяких регіонах Росії останнім часом послабили карантинні заходи; у Москві з понеділка дозволені прогулянки по графіку – три дні на тиждень в залежності від адреси будинку. Також запрацюють непродовольчі магазини і ряд підприємств сфери послуг. Посилений, проте, масковий режим – тепер маски потрібно буде носити не тільки в приміщеннях, але і на вулиці.

У прем’єр-міністра Вірменії виявили коронавірус

У прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна виявили коронавірус. За словами Пашиняна, коронавірусну інфекцію виявили і у членів його сім’ї.

Хвороба протікає без видимих симптомів і температури, однак Пашинян буде працювати віддалено з дому, щоб не заразити колег.

У Вірменії станом на 1 червня виявили 9 282 випадки зараження коронавірусом, 131 людина померла, 3 386 одужали.

Від 16 березня в Вірменії діє режим надзвичайного стану, востаннє його продовжили до 13 червня. 18 травня в країні відновили рух громадського транспорту, але пасажири обов’язково повинні бути в масках і рукавичках. Відкрилися також торгові центри, повністю скасована заборона на роботу об’єктів громадського харчування.

«Укрзалізниця» відновила рух поїздів

«Поїхали! Друзі, перший поїзд відправився зі станції Київ-Пасажирський до Костянтинівки. Дощ у дорогу – гарна прикмета», – повідомила пресслужба компанії.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні перевищила 24 тисячі – РНБО

В Україні станом на ранок 1 червня зафіксовано 24 012 випадків інфікування коронавірусом, померли 718 людей, одужали 9 690. Про це свідчать дані системи моніторингу поширення коронавірусної інфекції РНБО.

Минулої доби виявили 340 нових випадків, померли 10 людей, 152 одужали.

Днем раніше повідомляли про 468 нових хворих на COVID-19.

«Київпастранс»: рух міської електрички планують відновити 7 червня

«Через призупинення роботи моторвагонного депо «Фастів-1» на час карантину працівники підприємства не встигли виконати ремонтні роботи електропоїздів міської електрички. Згідно з інформацією, наданою виробничим підрозділом моторвагонного депо «Фастів-1» АТ «Укрзалізниця», закінчення ремонту електропоїздів орієнтовно очікується 7 червня», – мовиться у повідомленні.

«Укрзалізниця» відновлює рух поїздів – трансляція

«Укрзалізниця» відновлює рух пасажирських потягів. З 1 червня пасажири зможуть подорожувати поїздами у центр, на північ, південь та схід України, а з 4 червня поїзди почнуть курсувати і у західному напрямку. Загалом вже відкрито продаж квитків на 35 поїздів далекого сполучення. Також з 1 червня у Києві починають курсувати міжобласні автобуси і починають працювати дитсадки, спортивні комплекси, фітнес-центри. Про чергове послаблення карантину – трансляція Радіо Свобода.

В Україні проводять клінічні випробування чотирьох препаратів проти COVID-19 – Ляшко

В Україні проводять клінічні випробування чотирьох препаратів проти коронавірусної хвороби COVID-19, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Є державний експертний центр, який аналізує всі матеріали, допускає до проведення клінічних випробувань. Я знаю, що там є і препарати, які можуть впливати на зменшення летальності, наприклад, шляхом профілактики ускладнень серцево-судинної системи, легеневої системи. А є – які мають певну противірусну дію. Побачимо, що дадуть нам клінічні дослідження», – сказав Ляшко.

Він зазначив, що серед пацієнтів «багато хто готовий» брати участь у клінічних дослідженнях.

«Наприклад, я також готовий брати участь у третій клінічній стадії дослідження вакцини, готовий вакцинуватися. Як тільки вона з’явиться і буде допущено (я серйозно це кажу), я зроблю це щеплення, піду у групу. Але клінічні дослідження не так проводяться, що 3-4 людини готові, пропили апарат, він їм допоміг. І ми кажемо, все, у нас успіх. Вибирається певна група, проводиться певне дослідження. Це цілий науковий процес», – заявив Ляшко.

Віктор Ляшко: Готуємося до другої хвилі COVID-19 (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 1:03:34 0:00

Українських розробок вакцини від коронавірусу немає – Ляшко

Заступник міністра охорони здоров’я України – головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що в Україні немає розробок вакцини від коронавірусу.

«Ми зверталися до Академії медичних наук, до Академії наук з питанням того, чи можна в Україні надіятися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати у розробку лабораторних потужностей, на яких можна проводити ці дослідження, а після цього вже говорити про повноцінну розробку власної вакцини», – зазначив міністр.

Він додав, що у світі працюють над близько 70 розробками вакцин.

«І від моменту початку розробки до завершення може пройти в середньому 18 місяців. Ми розуміємо, що маємо п’ятий місяць циркуляції збудника в нашій популяції, тому вакцину очікувати варто, але не варто очікувати її ось-ось, дуже швидко. Хоча деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень», – наголосив Ляшко.

Критеріям послаблення карантину не відповідає Київ та 5 областей – МОЗ

Станом на 31 травня в Україні критеріям другого етапу послаблення карантину не відповідає Київ, Волинська, Донецька, Львівська, Рівненська та Чернівецька області. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Переважно йдеться про надмірну кількість хворих на 100 тисяч населення.

Лише у Донецькій області не дотримано вимог з кількості тестувань.

У ЗСУ повідомили про четвертий летальний випадок COVID-19

В Збройних силах України 30 травня зафіксували четверту смерть від коронавірусного захворювання COVID-19. Про це повідомили у Командуванні Медичних сил ЗСУ.

«У зв’язку із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, 30 травня помер працівник Збройних Сил України (Чернівецька область)… За наявною інформацією, у чоловіка, окрім гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, були супутні захворювання», – мовиться у повідомленні.

У Міноборони зазначається, що станом на 31 травня у ЗСУ було виявлено 233 інфікованих коронавірусом. 111 людей одужали, четверо померли.

За минулу добу зареєстровано дванадцять нових випадків захворювання.

«У ізоляторі військової частини (Харківська область) перебуває один військовослужбовець. Симптоми захворювання відсутні. Ще одинадцять осіб (Київська область – дев’ять військовослужбовців та один працівник ЗС України, Житомирська область – один військовослужбовець) перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання», – заявили у Міноборони.

В Україні станом на ранок 31 травня зафіксовано 23 672 випадки інфікування коронавірусом, померли 708 людей, одужали 9 538.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG