У зоні карабаського конфлікту сторони оголосили про порушення режиму припинення вогню за минулу добу. Обидва табори заявили про обстріли упродовж п’ятниці, але повідомлень про жертви немає.
У заяві влади Азербайджану від 9 квітня йдеться про те, що підтримувані Вірменією сепаратисти Нагірного Карабаху протягом минулої ночі 120 разів порушували режим припинення вогню. Водночас останні звинувачують військові сили Азербайджану в обстрілі своїх позицій з використанням мінометів.
Міністерство оборони Вірменії стверджує, що Азербайджан обстріляв прикордонні райони 16 разів за ніч, зауваживши все ж, що інтенсивність обстрілів зменшилась.
5 квітня Азербайджан і Вірменія домовилися про перемир’я в Нагірному Карабасі. Однак уже наступного дня сторони конфлікту звинуватили один одного в порушенні угоди, продовженні обстрілів і заявили про нові втрати.
Раніше сторони домовились, що 8 квітня буде діяти «режим тиші» з 15:00 до 20:00 з тим, щоб провести пошук загиблих.
Ситуація в Нагірному Карабасі різко загострилася в ніч на 2 квітня. Почалися бойові дії із застосуванням артилерії, танків й авіації. В ООН через два дні після боїв повідомили, що жертвами збройного протистояння стали понад 30 людей, ще понад 200 були поранені.
Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.
Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану підтримку.
Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей.