Більшість вищих навчальних закладів, переміщених із тимчасово окупованої території Донбасу, «повільно вмирають» через брак умов для нормального функціонування. Про це свідчать результати моніторингу, які сьогодні у Києві оприлюднили представники координаційного центру переміщених вишів із Донеччини і Луганщини.
Як зазначив директор центру Олександр Кульга, переміщеним вишам бракує коштів для облаштування на нових місцях, а також – належної співпраці з урядовими і місцевими органами влади.
Інформацію про проблеми вишів із окупованих територій Донеччини і Луганщини підтвердив народний депутат України Олексій Рябчин, який є одним із засновників координаційної ради.
«Першим нагальним питанням є відсутність доступного житла для студентів і викладачів цих освітніх закладів – немає гуртожитків й аудиторного фонду. Також існує проблема нормативно-правового забезпечення й піклування з боку держави цих вищих навчальних закладів. Для переміщених навчальних закладів це питання виживання», – зазначив Рябчин.
Він навів приклад із Донецьким державним університетом, персонал якого брав участь у моніторингу: ДонНУ переїхав до Вінниці, де відразу піднялися ціни на житло (удвічі), а у гуртожитках не знайшлося місць для студентів, які продовжили навчання у цьому виші.
У березні Міністерство освіти повідомляло, що з непідконтрольних Україні територій виїхали вісім вишів державного підпорядкування. У цілому ж, з Донбасу евакуйовані 26 вищих навчальних закладів і 10 наукових установ. Міністр освіти Сергій Квіт визнає наявність проблем, з якими зітнулись викладачі і студенти евакуйованих вищих навчальних закладів, й пообіцяв, що уряд надаватиме їм максимальну підтримку.