Виступ Іраклія Окруашвілі на телеканалі «Імеді», 5 листопада 2007 р. |
(TV screen shot) |
Тепер той виступив уперше з-за кордону з дещо оновленими за кілька тижнів старими радикальними обвинуваченнями на адресу Президента, сказавши: «Вам залишилося владарювати лічені дні, бо народ уже виніс свій вирок».
«Я не керуюся жадобою помсти. Але я бачу, що відбувається в Грузії, і моє серце від цього розривається. У нас був шанс збудувати по-справжньому сильну Грузію. Саакашвілі відібрав у грузинського народу цей шанс», – додав Окруашвілі.
У вівторок же голова парламенту Ніно Бурджанадзе під час обговорення політичної ситуації в країні охарактеризувала Іраклі Окруашвілі як скомпрометованого політика.
«Окруашвілі весь обвалявся у бруді, в який лише може забруднитися людина», – додала вона.
Бурджанадзе також висловила жаль, що Окруашвілі був нещодавно в лавах ініціаторів демократичних змін у Грузії, а також соратником Президента.
А прокуратора Грузії назвала низку нових фактів про зв’язки Іраклі Окруашвілі з корумпованим бізнесом і погрожує оголосити його у міжнародний розшук, якщо той на її виклик не повернеться з-за кордону. За даними мас-медіа, Окруашвілі нині перебуває у Німеччині.
Опозиція пікетує, Росія реагує
Тим часом близько чотирьох тисяч прихильників об’єднаної опозиції продовжують пікетувати парламент Грузії і вимагати дострокових виборів, відставки Президента та змін до виборчого законодавства. Одним із найактивніших організаторів акції є нині син колишнього Президента Грузії, лідер руху «Свобода» Константіне Ґамсахурдія.
Росія сьогодні активніше реагує на події в Грузії. У відповідь на обвинувачення з боку Міхеїла Саакашвілі, що, мовляв, до подій у Тбілісі причетні люди з Росії, голова міжнародного комітету Держдуми Росії Константін Косачов назвав виступи опозиції «закономірним невдоволенням народу» в Грузії. А у вівторок міністр закордонних справ Росії Серґей Лавров, висловивши занепокоєня тим, що відбувається в Грузії, відгукнувся на обвинувачення Міхеїла Саакашівлі на адресу Росії.
«Коментувати виступ цього політичного діяча мені, чесно кажучи, не хочеться. Я думає, що фарс, який супроводжує дії грузинського керівництва зараз, очевидний для всіх. І тут навіть узагалі й додати нічого. Я переконаний, що грузинський народ вартий кращого майбутнього, і у цьому він може спиратися на підтримку Російської Федерації», – заявив російський міністр.
Разом із тим деякі російські телеканали заявляють сьогодні, що все, що відбувається в Грузії, є «диктатом США».
Матеріали до теми:
«Постреволюційні» катаклізми: що спільного і що відмінного між Грузією та Україною? Грузинська опозиція пікетує державні установи, влада не збирається йти на поступки Грузинська опозиція вимагає парламентських виборів раніше, ніж планує влада
Колишній міністр оборони Грузії відмовився від звинувачень у корупції та замовних політичних вбивствах на адресу президента Політичний скандал у Грузії може зіпсувати її імідж як демократичної країни