Ми звернули увагу, що працівники Служби безпеки України пересуваються на надкоштовних автомобілях – вартість деяких сягає 50-70 тисяч доларів. Офіційну зарплату держслужбовця на таке авто можна було б накопичувати довгі роки, а то й усе життя.
Про незаконні способи заробітку правоохоронців в Україні вже відомо багато. Тож Михайло Ткач вирішив придивитись – хто саме їздить на транспорті, несумісному з офіційними статками.
Така цікавість до закритого елітного світу силовиків викликала фізичне протистояння. Посеред білого дня біля державної установи журналістів, які відкрито неодноразово представлялися, – просто заламали та силоміць затягнули до будівлі СБУ – забравши камеру та приватні речі, змушуючи писати зізнання у шпигунстві.
Які ж викриття наших журналістів так розлютили силовиків? Розслідування Михайла Ткача.
На інцидент із силовим затриманням наших журналістів відреагував голова СБУ Василь Грицак – публічно пообіцявши покарати винних підлеглих. Тим часом парламентський Комітет з питань свободи слова заслухав справу і викликав Грицака у Раду прозвітувати про результати внутрішнього розслідування.
А міліція відкрила кримінальне провадження за статтею 171 – це перешкоджання журналістській діяльності – і згодом передала справу у військову прокуратуру, яка і має розслідувати злочини працівників СБУ.