Доступність посилання

ТОП новини

Суддя з мільйонами в Ліхтенштейні мав сумнівний бізнес із членом Вищої ради юстиції (розслідування)


Компанія у 2007 році отримала в оренду 7 гектарів заповідного лісу на Жуковому острові

Суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов був бізнес-партнером члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського. Разом вони володіли компанією ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль», яка має в активах цінну заповідну землю під Києвом, показало розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та Першого Суспільного.

​Теперішня структура власності компанії пов’язана з офшорною фірмою у Ліхтенштейні, де минулого тижня були арештовані мільйонні рахунки родини судді Ємєльянова. А зв’язок останнього із Гречківським показує, наскільки давніми та глибинними є сумнівні зв’язки між представниками українського політикуму та судівського корпусу.

Компанія ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль» у 2007 році за рішенням Київради отримала в оренду 7 гектарів заповідного лісу на Жуковому острові в Києві. Це землевиділення оскаржувала прокуратура. У 2012 році у фірми змінилися власники – ними стали дружина Ємельянова, подружжя Гречківських і Ярослав Порохняк, колишній віце-президент UA Inter Media Holding.

Ще одна зміна власників відбулася у 2013 році, але у журналістів програми «Схеми» є підстави вважати, що Гречківські і Ємельянови не позбулися своїх часток у «Сесіль». Так, директором колишньої компанії Гречківського наразі є Олег Юрійович Клим’юк. Людина з такими ж ініціалами працює в адвокатському бюро сина Гречківського. Він же – асистент того ж Павла Гречківського – тільки вже почесного консула Мальти в України. Примітно, що саме на Мальті де-юре зараз перебувають власники його частки.

Павло Гречківський відмовився розповісти, кому передав свою частку у компанії, пославшись на комерційну таємницю.

Частка ж Ємельянових нині зареєстрована у Вадуці, Ліхтенштейн. Саме там місцеві спецслужби минулого тижня заарештували 13,8 мільйони швейцарських франків на рахунках дружини українського судді. Швейцарські правоохоронці не називали імені судді, але український Держфінмоніторинг у своєму повідомленні так описав фігуранта, що під опис підпадає лише Артур Ємельянов.

Він, зі свого боку, не відповів на жодне запитання з письмового запиту Радіо Свобода. Натомість Артур Ємельянов надіслав до редакції листа з проханням надати всі матеріали розслідування йому та його адвокату, заявивши, що коментар можливий лише після ознайомлення з цими даними. Він також закликав утриматися від поширення інформації, яка «має явний тенденційний та неправдивий характер».

За даними розслідування, стосунок до компанії «Сесіль» член Вищої ради юстиції Гречківський та суддя Ємельянов мали ще до того, як стали її власниками. Приміром, інтереси «Сесіль» у суді – коли київська прокуратура хотіла повернути отриману від Київради землю – захищав Олександр Фоя, адвокат бюро Гречківського. Крім того, компанія вигравала справи в судах, де на той момент головував Артур Ємельянов.

  • Зображення 16x9

    Сергій Андрушко

    Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

    Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

    За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

    Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

    Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

    Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

    Нагороди:

    «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
    «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
    Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
    Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

    Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

    Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

    Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG