Доступність посилання

ТОП новини

Лідер «За Україну!» теж заявив, що не вступить в об’єднану опозиційну партію


В’ячеслав Кириленко, архівне фото
В’ячеслав Кириленко, архівне фото
Лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко теж заявив у середу, що його партія не братиме участі у злитті кількох опозиційних партій, запланованому на кінець тижня, з міркувань ідеологічного характеру.

Як написав він у блозі на сайті «Українська правда», його партію запрошували до участі у спільному з’їзді партій «Батьківщина» і «Фронт змін», але позиція національної демократії завжди була правіша від «Батьківщини», а «За Україну!» є партією національно-демократичного спрямування.

При цьому він заявив, що його сила й надалі лишається в команді Об’єднаної опозиції «Батьківщина» і як партія-співзасновник Об’єднаної опозиції, і як політики, які «ведуть спільну боротьбу з режимом» президента Віктора Януковича.

Кириленко також побажав успіху «Фронтові змін» і «Батьківщині» у проведенні спільного з’їзду і створенні спільної партії.

У середу ж лідер іще однієї опозиційної партії, «Громадянська позиція», яка так само входить до нинішньої Об’єднаної опозиції, Анатолій Гриценко теж заявляв, що його сила не ввійде до нової партії. За його словами, цього не підтримали на засіданні ради його партії, а до того ж, додав він «нас ніхто туди не запрошував».

У понеділок партії «Батьківщина» і «Фронт змін» повідомили, що в суботу проведуть свій урочистий об’єднавчий з’їзд у Києві, на Михайлівській площі. Також повідомляли, що в об’єднанні може взяти участь і партія «Реформи і порядок».

Об’єднана опозиція, пізніше з назвою Об’єднана опозиція «Батьківщина», виникла минулого року напередодні виборів до Верховної Ради через новий виборчий закон, який виключив участь у виборах партійних блоків: за списком, поданим партією «Батьківщина», балотувалися висуванці цієї партії, а також низки інших – «Фронту змін», «Народної самооборони», Народного руху України, партій «Реформи і порядок», «За Україну!», «Громадянська позиція» і ще кількох. Це об’єднання також обговорювало можливість створення єдиної партії на базі кількох із учасників.
XS
SM
MD
LG