Доступність посилання

ТОП новини

Docudays UA відкриває фільм про Придністров’я


Десятий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Десятий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Київ – У Києві відкрився десятий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На екранах – «Твердиня». Це – чеська стрічка про самопроголошену республіку Придністров’я, яку автори фільму називають «музеєм тоталітаризму просто неба». Загалом у конкурсах змагатимуться 28 стрічок.

Попри снігопад, що паралізував центр столиці, глядачів у залі Будинку кіно у Києві, де традиційно вже проводиться церемонія відкриття Docudays UA, більше, аніж місць у залі. Адже попри те, що фестиваль позиціонує себе як правозахисний, він об’єднує поціновувачів документального кіно найрізноманітніших напрямків. Участь у трьох конкурсах фестивалю Docu/право, Docu/життя і Docu/коротко візьмуть 28 стрічок із різних країн світу.



Складно оцінювати такі фільми: з одного боку – суспільно важлива ідея, з іншого – мистецька якість стрічки, все треба врахувати, зізналась правозахисниця Мрідула Гош, яка входить до журі конкурсу Docu/право.

«Цей кінофестиваль саме тому мені подобається, що тут не йдеться про ринок, червоні доріжки, розважальність і таке інше. Це є альтернативне мистецтво, і саме тут є територія для таких речей, як право. Особливо це важливо для посттоталітарних країн», – зауважила правозахисниця.

Відкриває захід чеська стрічка «Твердиня» про самопроголошену республіку Придністров’я, яка була визнана найкращим чеським документальним фільмом на фестивалі в Їглаві. Кіно анонсувалось як розповідь про місце, де зупинився час. У нас порядок, говорить з екрану один із героїв стрічки, у нас на одного громадянина припадає один міліціонер.

Фінський режисер привіз кіно про незвичайних панків

Окрім того, на церемонії відкриття були присутні також інші режисери, чиї фільми змагатимуться у конкурсах на Docudays UA.

Зазвичай ми приїжджаємо разом і хлопці дають концерт, цього разу, на жаль, не вийшло, зауважив Яні-Петтері Пассі – один із режисерів фільму «Синдром панка» про відомий фінський панк-рок-гурт, учасники якого мають синдром Дауна.

«Стрічка вийшла весела, бо хлопці – дуже милі. Зараз вони – дуже популярні, наступні чотири місяці вони матимуть тільки два вільні вікенди. У них постійно виступи», – розповів Яні-Петтері Пассі.

Фестиваль триватиме майже тиждень і об’єднає не тільки кінопокази і майстер-класи режисерів та сценаристів, а й різні правозахисні заходи. Зокрема, вони стосуватимуться мирних зібрань, взаємодії з міліцією та захисту журналістів.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG