Командування Повітряних сил Збройних сил України заявляє, що ракетні випробування проводитимуться у зоні, яка виключає будь-яку загрозу для жителів Криму, а звинувачення Росії у створенні таких загроз є провокацію.
Як повідомляє прес-служба Повітряних сил ЗСУ, було уточнено розміри небезпечної зони виконання пусків, а межа східної частини цієї зони проходить за 27–30 кілометрів від північно-західного узбережжя Криму, це повністю виключає загрозу для кримчан.
«Будь-які спроби втручання та звинувачення української сторони у створенні загроз для населення та об’єктів інфраструктури в зоні виконання практичних пусків зенітних керованих ракет здійснюється виключно з метою провокації», – мовиться у повідомленні.
У відомстві зазначають, що вжиті всі заходи безпеки для випробувань, прораховані ризики, що можуть виникати під час випробувань. Визначені час та висоти заборони використання повітряного простору, поінформовано МЗС, надані заявки і авіаційні сповіщення до Украероцентру, додають у Повітряних силах ЗСУ.
Росія вимагала від України скасувати плановані на 1–2 грудня ракетні випробування. 25 листопада на офіційному сайті «Росавіації» з’явилася заява зі звинуваченням України в ухваленні рішення «в односторонньому порядку» провести ракетні стрільби в районі Чорного моря неподалік Криму, де «здійснюються польоти цивільних і державних повітряних суден».
Українська влада ці заяви відкинула. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у відповідь на заяву «Росавіації» про нібито «порушення українською стороною російського повітряного простору під час випробувань ракетної зброї» заявив, що, відповідно до усіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір Росії в Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки.
30 листопада видання «Дзеркало тижня. Україна» з посиланням на свої джерела в Міноборони України повідомило, що російська сторона пригрозила збивати українські ракети під час випробувань і завдати удару по українських пускових установках. Офіційно цю інформацію наразі не підтверджували.
Згодом у МЗС Росії заявили, що плановані владою України ракетні стрільби біля анексованого Криму є «провокацією», спрямованою на отримання «твердої реакції» від Москви.