Росія висунула США низку умов, на яких вона буде готова поновити чинність угоди про утилізацію збройового плутонію, яку Москва односторонньо припинила раніше в понеділок.
Як мовиться у проекті закону, що його подав до парламенту президент Росії Володимир Путін, США повинні будуть скоротити військову інфраструктуру у країнах, що вступили до НАТО після 2000 року, скасувати так званий «акт Магнітського», яким США запровадили санкції проти російських посадовців-порушників прав людини, і всі санкції, запроваджені через агресію Росії проти України, а також відшкодувати збитки, яких Росія зазнала через ці санкції.
У США ще не коментували цих вимог.
Раніше в понеділок Путін своїм указом зупинив чинність угоди з боку Москви – як мовиться в документі, «у зв’язку з виникненням загрози стратегічній стабільності». На думку Москви, США не знищують свій надлишковий збройовий плутоній належним чином і тим самим залишають собі можливість повторно використати його.
Раніше Путін уже звинувачував США в невиконанні їхніх зобов’язань щодо утилізації плутонію. У США ці звинувачення відкинули.
Угода була підписана 2000 року і передбачає способи утилізації надлишків збройового плутонію в Росії і США – зокрема, використання їх в енергетичних ядерних реакторах, захоронення чи приведення до стану, непридатного для створення ядерної зброї.