У Дніпрі, на території Дніпропетровської області, у районі Кам’янського (Дніпродзержинського) та Дніпровському водосховищ, зафіксували масову загибель риби. Інформацію про це підтвердили в управлінні охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Дніпропетровській області Держрибагентства України.
Як повідомив на брифінгу начальник управління Олександр Жук, на повідомлення жителів, які скаржилися, що бачили мертву рибу, і що змінився стан води та запах поблизу водойм, відреагували: представники правоохоронних органів разом з екологами взяли проби, але шкідливих речовин у них не виявили.
«Національна поліція та екологічна інспекція брали проби води, риби та ґрунту. Отруйних речовин та інших речовин, які могли б шкодити водній фауні, не знайдено», – зазначив Олександр Жук.
За його словами, причиною масової загибелі риби є аномальна спека (42 градуси за Цельсієм у повітрі й у понад 30 градусів у воді) та розвиток синьо-зелених водоростей, що поглинають кисень, яким дихає риба.
«Вміст кисню у воді склав 2,13 мг на 1 л води, це у 2-2,5 рази менше від норми. Це пов’язано з погодними умовами», – сказав посадовець.
За його інформацією, мором риби уражена акваторія площею у 8 тисяч квадратних метрів. На кожен квадратний метр припало по 10 - 20 мертвих рибин, в основному це судак, бичок та верховодка.
Найбільший локальний мор риби у Дніпрі стався у районі Дніпродзержинської ГЕС до селища Таромського.
У липні 2016 року масова загибель риби сталась у річці Остер у Козелецькому районі Чернігівщини. За даними фахівців, до цього призвели дощі, що знищили захисні смуги і добрива з полів могли потрапити в річку. Не виключали також, що до загибелі риби призвело гниття водоростей.