
57-річний канадський журналіст Віктор Маларек походить з родини, яка має українське коріння – батьки обох його батьків емігрували до Канади на початку минулого століття. Тому, за словами пана Маларека, доля української жінки, яка потрапила за кордоном у сексуальне рабство, особливо його бентежить.
"Тепер українок у тій же Туреччині називають вже не "роксоланами" і навіть не "наталками", а – на російський штиб "наташами", – сказав в інтерв’ю радіо "Свобода" Віктор Маларек. На запитання ж, чому саме цим ім’ям величають наших співвітчизниць, які потрапляють у закордонну секс-індустрію, мій співрозмовник відповів: "Що відбувається в деяких країнах, таких як Туреччина або, наприклад, Ізраїль. Багато людей, які використовують приїжджих дівчат для сексуальних утіх, мають те, що зветься "фентезі". І "фентезі" це – "Наташа". Річ у тім, що чимало жінок, яким доводиться продавати себе за гроші за кордоном, ніколи не називають своє справжнє ім’я. Вони беруть собі псевдонім Наташа. Він їх захищає".

Віктор Маларек розповів, що почав писати книгу "Наташі: сучасна світова секс-торгівля" тоді, коли його власна дочка досягла підліткового віку. І її батько вперше замислився над тим, що теоретично доля сексуальної рабині може спіткати і її. Журналіст вивчав цю проблему протягом двох років, побував у країнах, куди зі Східної Європи привозять більшу частина секс-рабинь. За його спостереженнями, чемпіоном за кількістю сексуально експлуатованих "наташ" є Німеччина.
Віктор Маларек: "А після Німеччини ідуть Нідерланди та Ізраїль. Більшість жінок привозять до цих країн з України, Румунії та Молдови. Я хочу сказати, що в Німеччині, Нідерландах та Ізраїлі українські дівчата посідають з-поміж інших своїх колег перше місце. У Туреччині – також. Я гадаю, що у процентному відношенні секс-трефік українок значно більший, аніж росіянок. За моїми даними кількість українок, що нині перебувають за кордоном у сексуальному рабстві, становить понад 120 тисяч молодих жінок. І їхнє число зростає на 10 тисяч щороку", – повідомив канадійський журналіст українського походження Віктор Маларек.
Про те, що Україна, на жаль, знана у світі як постачальник за кордон сексуальних рабинь, говорив і посол Канади в Україні Ендрю Робінсон. Він був присутній на презентації книги "Наташі: сучасна світова секс-торгівля". Виходячи з досвіду власної країни, канадійський дипломат дав таку пораду: "Я гадаю, що найважливіше – це домашня просвітницька діяльність. Аби жінки та діти, що потенційно можуть стати жертвами секс-торгівлі, розуміли, про що йдеться", – додав Ендрю Робінсон, посол Канади в Україні.
За даними українських дипломатів, доходи злочинців від торгівлі людьми в Україні щороку становлять 8-12 мільярдів доларів.