На цьому завершуємо трансляцію і дякуємо всім, хто був з нами. Ключові заяви з інавгураційної промови нового президента Сполучених Штатів Дональда Трампа можна переглянути у відео.
На 21 січня у Вашингтоні запланований масовий «Марш жінок», у якому, як очікують, участь візьмуть до 100 тисяч людей. Радіо Свобода вестиме трансляцію акцій протесту у столиці США 21 січня.
Інавгураційний парад наближається до завершення, а родина Трампів прибула до Білого дому.
Світові лідери висловили надію на співпрацю з президентом Трампом
Світові лідери вітають президента США Дональда Трампа з інавгурацією 20 січня. Вони висловлюють бажання працювати з його адміністрацією, а деякі західні лідери закликали продовжувати співпрацю зі США над спільною безпекою.
Британський прем’єр Тереза Мей висловила в опублікованому 20 січня інтерв’ю the Financial Times of London думку, що Трамп «визнає важливість і значення НАТО», незважаючи на критику багаторічного західного військового союзу.
Вона сказала, що вона була «впевнена», що Трамп «визнає важливість співпраці, яка є у Європі, щоб запевнити спільний захист і колективну безпеку».
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав Трампа і сказав, що «сила НАТО настільки ж корисна для США, як і для Європи».
Російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і міністр закордонних справ Сергій Лавров обидва висловили оптимізм щодо стосунків із адміністрацією Трампа. Вони сказали, що Росія готова зробити внесок у покращення стосунків з Вашингтоном.
Папа Франциск зазначив, що Трамп має слідувати етичним цінностям і спонукав Трампа потурбуватися про бідних і упосліджених упродовж президентства.
Індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді, український президент Петро Порошенко та президент Косова Хашим Тачі опублікували твіти із привітаннями та сподіваннями на співпрацю з адміністрацією Трампа.
Інформація із Reuters, AP, AFP, dpa, Interfax, Financial Times of London, а також The Daily Telegraph.
Президент Дональд Трамп і члени його сім’ї ненадовго вийшли з автомобіля і пройшлися разом із парадом.
Новий президент та перша леді на чолі інавгураційного параду.
«Обнадійливим» назвав призначення Джеймса Маттіса на пост Міністра оборони США радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк. Про це він написав у Facebook.
Фото із протестів на підтримку Дональда Трампа та проти нього опублікував український політолог Тарас Березовець, який зараз перебуває у Вашингтоні.
Джекі Іванко стала відомою після участі у шоу America's Got Talent. Вона має українське коріння, її прадід і прабабуся – приїхали до Америки із Закарпаття.
У секції міжнародної політики на офіційному сайті Білого дому зазначається, що адміністрація Трампа обіцяє дотримуватися «миру за допомогою сили».
Цитата:
«Подолання угруповання «Ісламська держава» та інших радикальних ісламістських терористичних груп буде нашим найвищим пріоритетом. Щоб перемогти і знищити ці групи, ми вдаватимемося до агресивних спільних та коаліційних воєнних операцій, коли буде необхідно. На додаток, адміністрація Трампа працюватиме з міжнародними партнерами, щоб відрізати фінансування терористичних груп, розширити обмін розвідувальною інформацією і долучитися до кібервійни, щоб підірвати і знешкодити пропаганду та вербування».
Трамп закликав гостей інавгураційного сніданку встати на честь Хілларі Клінтон.
На інавгураційному сніданку президент Дональд Трамп підійшов до столу Хілларі Клінтон і потиснув руку своїй переможеній суперниці.
Редактор Washington Post пише, що сміттєві баки та газети підпалили перед будівлею редакції.
Поліція повідомила про 95 затриманих. Вашингтонський кореспондент Радіо Свобода опублікував нове відео сутичок демонстрантів із правоохоронцями.
Кілька годин по тому, як передає AP, натовп збільшився до тисячі осіб, деякі з яких у протигазах і з руками, зчепленими всередині полімерних труб.
AP передає, що свіжі сутички між протестувальниками й поліцією відбуваються у центрі Вашингтона за кілька кварталів від інавгураційного параду.
The Washington Post подає, що поліція застосувала шумові гранати, щоб відтіснити демонстрантів.
За інформацією AP, поліція вжила перцевий газ і заарештувала багатьох учасників протестів. У заяві поліції зазначається, що група із понад 100 протестувальників пошкодила автомобілі та майно, а також здійснила низку підпалів. Ці особи, стверджують протестувальники, були озброєні ломами і молотами – протистояння відбулося ще до інавгурації.
Кореспондент Радіо Свобода Майк Екель повідомляє, що на вулицях Вашингтона продовжуються протести, є і сутички: летить бруківка.
А от Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон надіслав Дональду Трампу «найтепліші вітання».
З’явилася одна із перших світових реакцій на інавгурацію. Німецький віце-канцлер Зігмар Габріель сказав у телевізійному інтерв’ю, що обрання Трампа на президента США було результатом «жахливої радикалізації».
Далі у програмі – інавгураційний парад від Капітолія до Білого дому. На чолі ходи буде новий президент та віце-президент із родинами. Очікується, що понад 8 тисяч учасників пройдуть уздовж Пенсильванія-авеню. Серед них будуть представники 40 організацій, у тому числі поліція, пожежники, ветерани, а також шкількі та університетські ансамблі.