Дельфінів не даремно вважають одними із найбільш доброзичливих істот. Хто із нас не чув легенду про дельфіна, який вказав шлях до берега морякам, які заблукали? Чи історію про те, як дельфіни відлякують акул та рятують людські життя в морі?
Українські дельфінарії користуються шаленим попитом – їхні шоу неодноразово удостоювалися міжнародних нагород, їх люблять і дорослі, і діти.
Тренер одеського дельфінарію «Немо» Олена Комогорова стверджує: «Сучасна ветеринарія дозволяє утримувати тварин у неволі в комфортних умовах. Це призводить навіть до того, що збільшується тривалість їхнього життя, порівняно з дикою природою, де є природній відбір та екологічні проблеми. Ми навчились утримувати їх без загрози для здоров’я та психо-емоційного стану. Результатом правильного утримання у басейні завжди є народжуваність – дельфіни не будуть розмножуватись, якщо їм погано, вони живуть у стресі та у голоді».
Зоозахисники ж, навпаки, б’ють на сполох. Активіст ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук стверджує, що ситуація в дельфінаріях є чи не найкатастрофічнішою.
Всі види дельфінів в Україні занесені до Червоної книги – тому і ставлення до них в Україні має бути особливо дбайливим. Та чи захищає їх на практиці закон? За різними даними зоозахисних організацій, транспортування дельфінів раз і назавжди травмує їхню психіку, а смертність тварин при транспортуванні сягає ледь не 50%! Втім, дельфінарії приносять неоціненну користь для суспільства – дельфінотерапію застосовують для лікування дітей із ДЦП, а також для реабілітації бійців АТО.