Брюссель – Україна може отримати наступний транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу в січні 2017 року, якщо найближчим часом дозволить експорт необробленої деревини. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив єврокомісар з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.
Український президент Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини на саміті Україна-ЄС
За словами єврокомісара, політичне рішення щодо траншу ухвалене. Але Україна забороною на експорт деревини запровадила додаткові торговельні бар’єри і порушила домовленості угоди про вільну торгівлю із Євросоюзом, чим заблокувала виділення траншу. Український президент Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини під час візиту в Брюссель на саміт Україна-ЄС.
– За результатами саміту Україна-ЄС, Євросоюз виділяє Києву макрофінансову допомогу у розмірі 15 мільйонів. Це, здається, не той результат, на який очікували в Києві?
– Так, але що стосується макрофінансової допомоги Києву, то ми, в принципі, досягли політичної домовленості з приводу наступного траншу – це 600 мільйонів євро. З боку Європейської комісії ми вже можемо починати підготовчі роботи. Але залишилося ще одне питання, яке має вирішуватися з українського боку?
– В чому проблема із цим траншем?
– Це необхідність скасування заборони на експорт деревини. Оскільки одна з умов отримання траншу – зобов’язання України не запроваджувати нові торговельні бар’єри, що протирічать договору про вільну торгівлю, який підписаний між ЄС та Україною.
Є реальна можливість протягом грудня цей законопроект (про скасування заборони експорту деревини) ухвалити. В такому разі виплату траншу ми можемо зробити вже у січні.
– Як ви в цілому оцінюєте економічну ситуацію в Україні?
Україна забезпечила фінансову стабільність. Україна повертається до росту економіки
– Україна забезпечила фінансову стабільність. Україна повертається до росту економіки. Цього року передбачене зростання економіки близько 1-2 відсотки, наступного року 2-3 відсотки.
– Тобто, ви вважаєте, що економічна ситуація в Україні розвивається досить успішно?
– Можна сказати, що зроблена велика робота, і перші позитивні результати ми вже бачимо.
Проводяться великі секторальні реформи для покращення конкурентоздатності економіки України
Але також проводяться великі секторальні реформи для покращення конкурентоздатності економіки України.
– Результати електронного декларування не відбили бажання в Європейського союзу давати гроші Україні?
Відкритість і транспарентність – один із кроків до викорінення корупції
– Саме тому Євросоюз наполягав на тому, що ці електронні декларації мали бути запровадженні. Відкритість і транспарентність – це один із кроків до викорінення корупції. Якщо чиновники і політики бачать, що за їхніми статками є нагляд і контроль, вони змінюють поведінку.